placeholder
"

Cr 2025 Pil

" araması için 1214 sonuç listeleniyor
MURATA Cr 2025 (100 Adet)
KARGO BEDAVA
MURATACr 2025 (100 Adet)
399 TL
Sepete Git
Duracell Cr2025 Lıthıum 3v Pil 5li
DuracellCr2025 Lıthıum 3v Pil 5li
59 TL
Sepete Git

Cr 2025 Pil

Cihazlara Uygun Pil Boyutları

Cihazlara Uygun Pil Boyutları

Portatif ve düşük enerji tüketimi ile çalışan elektronik cihazlarda pil kullanılır. Evlerde, ofislerde ve okullarda pil ile çalışan cihazların kullanımı oldukça yaygındır. Televizyon ve klima kumandaları, diş fırçaları, el fenerleri, çocuk oyuncakları, tıraş makineleri gibi birçok elektronik cihaz, ihtiyaç duyduğu elektrik enerjisini pillerden karşılar. Farklı alanlarda kullanılmak için özel olarak tasarlanan piller, boyut ve teknik özellikler açısından birçok çeşide sahiptir. Bu pil çeşitleri arasında düğme pil, kalem pil, kare pil gibi ürünler, kullanıcıların ilk tercihleri arasında yer alır. Düğme piller, küçük boyutlu cihazlarda kullanıma uygun olarak tasarlanmıştır. Kol saati, kumanda, işitme cihazı, araç anahtarı gibi sıklıkla kullanılan cihazlar düğme piller ile işlevsel hale gelir. Cihazlarınıza ve ihtiyaçlarınıza uygun düğme pil çeşitlerini inceleyebilir, bütçenize uygun olanları tercih edebilirsiniz. Taşınabilir ve küçük boyutlu elektronik cihazlarda kullanılan pil, yapısında bulunan kimyasal enerjiyi belli tepkimeler sonucu elektrik enerjisine dönüştüren aygıtların genel adıdır. Pilin yapısında bulunan artı ve eksi uçlar tepkime yönünü belirleyerek, enerjinin akışı için doğru rotayı çizer. Artı ve eksi uçlar arasında gerçekleşen bu tepkimeler, enerjiyi depolayarak kullanıldığı cihazın işlevsel hale gelmesine olanak tanır. Bazı elektronik cihazlar, yüksek volt değerine sahip pil çeşitleri ile işlevsel hale gelirken, bazıları daha düşük enerji seviyelerine ihtiyaç duyabilir. Bunun için piller farklı boyut ve enerji miktarları ile kullanıcılara sunulur. Pil boyutları arasında düğme piller, AA kalem piller, AAA ince kalem piller, elektronik cihazların çoğu ile uyumludur. Pil boyutu, cihazın pil yuvasına göre seçilebilir. Pil yuvası, enerji üretimi için pilin sabit durması ve enerji akışını doğru yönlü yapması için bulunan bir bölgedir. Elektronik cihazların arka kısımlarında yer alan pil yuvasını inceleyerek, hangi piller ile kullanılabilir olduğunu anlayabilirsiniz. Pil çeşitlerin arasında yer alan kalem piller, ince ve kalın olmak üzere iki farklı seçenek ile kullanıcılara sunulur. AA kalem piller daha kalın bir yapıya sahiptir. Daha büyük boyutlu elektronik cihazlarda kullanıma uygundur. AAA ince kalem piller ise küçük pil olarak da bilinir. Düğme piller ise yuvarlak ve en küçük boyutlu piller arasında yer alır. Yuvarlak ve küçük boyuta sahip bu piller tek hücreli yapıya sahiptir. Düğme piller görünüm açısından kıyafet düğmelerini andırır. Bu nedenle düğme pil olarak bilinir. Düğme piller, kendi aralarında farklı boyutlarla birbirinden ayrılır. Genel olarak, bu piller 5 mm ile 25 mm çap uzunluklarında üretilir. Düğme piller, televizyon kumandaları, otomobil anahtarları, işitme cihazlar, çocuk oyuncakları, mikrofonlar, kol saatleri ve hesap makineleri gibi düşük enerji tüketen elektronik cihazlarda kullanılır. Kol saatlerinde kullanılan bu piller, çoğu kullanıcı tarafından saat pili olarak da bilinir.

CR2025 Pil Özellikleri

CR2025 Pil Özellikleri

Farklı voltaj değeri ve boyutları, pillerin kendi aralarında kodlar ile birbirinden ayrılmasını sağlamıştır. Özelliklerine ve boyutlarına bağlı olarak belirlenen kodlar LR41, LR44, CR2032, CR2025 şeklinde sunulur. Kodlarda yer alan harf ve rakamların anlamları, pil seçiminde size yardımcı olabilir. Düğme pil kodlarında kullanılan L ve C harfleri pilin lityum veya alkali yapıda olduğunu belirtmek için kullanılır. L harfi ile başlayan kodlar, alkali pilleri tanımlamak için kullanılır. C ile başlayan kod ise pilin lityum malzemeler kullanılarak üretildiğini belirtir. CR2025 pil kullanıcıların öncelikli tercihleri arasında yer alır. Yüksek oranda saf lityum kullanılarak üretilen CR 2025 pil 10 yıla kadar uzanan raf ömrüne sahiptir. Piller, kullanıcılara sunulurken maximum oranda enerji ile yüklü olarak üretilir. Bu enerji belli bir süre sonra pili kullanmasanız bile azabilir ve performansını kaybedebilir. CR2025 pil çeşitleri oldukça uzun yıllar deşarj olmadan saklanabilir. CR2025 pil özellikleri arasında acı arka yüz bulunur. Acı yüzey bebeklerin ve çocukların güvenliği için geliştirilmiştir. CR2025 kumanda pili 20 x 2,5 mm boyutlarına sahiptir. Kullanıldığı cihaza yüksek enerji sağlayarak performans sergileyen CR2025 pil, geniş kullanım alanına sahiptir. CR2025 pil, televizyon kumandalarında, tartılarda, kol saatlerinde, araç anahtarlarında, işitme cihazlarında yüksek performansı nedeniyle sıkça tercih edilir. Küçük boyutlarına oranla elektronik cihazlara yüksek enerjiler sunan CR2025 ile uzun süreli bir kullanım sağlayabilirsiniz. CR2025 saat pili kol saatlerinde kullanılabilir. Saatinizi uzun süre kullanmasanız bile pil enerjisini korur. CR2025 piller 3V enerji miktarı ile kullanıcılara sunulur. CR2025 3V pili uzun süre güvenli şekilde ve yüksek performansta kullanabilirsiniz. Küçük cihazlar için yeterli enerji üreten CR2025 3V pil içinde bulunan enerjiyi uzun süre koruyabilir. Piller kullanılmadıkları zaman deşarj olarak içinde bulunan enerjiyi kaybedebilir. CR2025 3V pil enerjisini koruyarak cihazlarınızın her kullanımda yüksek performans ile çalışmalarına olanak tanır. CR2025 düğme pil çeşitlerine Trendyol üzerinden hızlı şekilde ulaşabilir, ihtiyaçlarınıza uygun ürünleri sepetinize ekleyebilirsiniz.

Şarjlı Düğme Piller İle Avantajlı Kullanım

Şarjlı Düğme Piller İle Avantajlı Kullanım

Düğme piller, temel olarak, şarj edilebilir ve tek kullanımlık olmak üzere iki farklı çeşitte üretilir. Tek kullanımlık piller, ömrü tükendikten sonra atık pile dönüşen aygıtlardır. Tek kullanımlık düğme pillerin kimyasal tepkimeleri tek yönlü olarak gerçekleşir. Bu neden, ürettikleri enerji dönüştürülebilir özellikte değildir. Tek kullanımlık düğme piller ömürleri tükenince atık pil kutularına atılmalıdır. Atık düğme pillerin doğrudan çöpe ve doğaya gönderilmesi çevre sağlığı için tehlikeli durumlar oluşturabilir. Ayrıca, küçük boyutlu düğme piller işlevsiz hale geldikten sonra evden uzaklaştırılmalıdır. Küçük çocukların ve bebeklerin yutma riskine karşı ömrü tükenen düğme pilleri atık pil kutusuna gönderebilir veya yetkililere teslim edebilirsiniz. Daha az kullanılan elektronik cihazlarda tek kullanımlık düğme pilleri tercih edebilirsiniz. Şarj edilebilir düğme piller özel şarj cihazları ile doldurularak yeniden kullanılabilir hale gelir. Şarjlı düğme piller genellikle yüksek oranda lityum içerir. Bu pillerin kimyasal tepkimeleri enerjinin dönüştürülebilir ve tekrar kullanılabilir olmasına imkân tanır. Sıkça kullandığınız elektronik cihazlarda CR2025 şarjlı pil kullanımı oldukça avantajlıdır. Şarjlı piller, tek kullanımlık pillere oranla daha yüksek fiyatlarda sunulabilir fakat şarjlı piller uzun vadede sizi sürekli yeni pil alma zorunluluğundan kurtarır. Bu şekilde, CR2025 şarjlı pil tercih ederek daha ekonomik bir kullanım sağlayabilirsiniz. Elektronik cihazınızın kullanım sıklığını belirleyerek şarjlı veya tek kullanımlık pilleri tercih edebilirsiniz. İşitme cihazı, kumanda gibi cihazlar günlük olarak sıklıkla kullanılır. Bu tip ürünlerde şarjlı piller oldukça avantajlıdır. Pilin ömrü tükendiğinde hızlı bir şekilde şarj ederek cihazınızı aralıksız kullanmaya devam edebilirsiniz. Düğme piller, küçük boyutlu ve düşük enerji tüketimi ile çalışan cihazların işlevsel hale gelmesi için kullanılır. Elektronik cihazlarınıza uzun süre enerji sağlayan düğme piller, genellikle çoklu seçenekler halinde paketlenerek sizlere sunulur. CR2025 piller 5’li ve 10’lu olarak piyasada yer alır. Trendyol’da birçok farklı markanın CR2025 pilleri mevcuttur. CR2025 fiyat açısından uygun seçenekler ile kullanıcılara sunulur. Kullanım ihtiyacınızı belirleyerek bütçenize uygun CR2025 pil fiyatları arasından seçim yapabilirsiniz. CR2025 pil fiyatlarının belirlenmesinde marka, paket içindeki pil adedi, enerji değeri gibi birçok faktör etkilidir. Pil tercihinde elektronik cihazınızın ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak doğru bir tercih yapabilirsiniz.