placeholder
"

Cr 2032 Pil

" araması için 1830 sonuç listeleniyor

CR 2032 Pil

CR 2032 Pil Özellikleri Nelerdir?

Teknoloji ile insan hayatı her geçen gün daha da iç içe bir ilerleyiş gösterir. Bu durumda da teknolojik aletlerin günlük kullanımları kaçınılmaz bir hale gelir. Teknolojik ürünler çalışmak için bir enerji kaynağına veya kaynaklarına ihtiyaç duyar. Kablolu veya kablosuz olarak çalışan elektronik cihazlar vardır. Ancak her geçen gün kablosuz cihazların kullanımında bir artış gözlenebilir. Bunun temel nedeni de bireylerin, kullandıkları cihazlardaki hız ve verim arayışıdır. Bireyler, hızlanan ve gelişen dünyada, işlerini hızlı ve iyi bir verimle tamamlamak isterler. Piller de bu gelişen ve hızlanan dünyanın, kablosuz cihazlarının vazgeçilmez bir parçasıdır. Bataryaların kullanıldığı birbirinden farklı birçok alan vardır. Bu çeşitler, kablosuz cihazların boyutuna, enerji ihtiyacına ve daha birçok özelliğine göre değişiklik gösterir. Kablosuz olarak çalışan, genellikle küçük teknolojik cihazlar için CR 2032 pil oldukça kullanışlı bir batarya türüdür. Uyumlu olarak çalıştırdığı fazlasıyla küçük ve orta boy kablosuz elektronik cihaz vardır. İhtiyacınız olduğu anda bu ürünü Trendyol'da kolayca bulabilirsiniz. Ayrıca bu kategorideki ürünlerin oldukça küçük bir boyutu olduğu da söylenebilir. Yassı, yuvarlak bir şekle sahiptir ve metalik bir rengi vardır; küçük metalik para veya düğmeyi andırır. Bu nedenle CR 2032 düğme pil olarak da adlandırılır. Günlük hayatta ve profesyonel hayatta yer alan birçok cihaz, bu batarya türü ile uyumlu olarak çalışır. Genelde küçük taşınabilir cihazlarda kullanılır ve bu cihazlar az miktarda enerji ile çalıştığı için fazlasıyla uzun süreli bir performans almak mümkündür. Bunun yanı sıra saklama ömrü de özellikle böylesine küçük boydaki bir batarya için çok uzundur. Bu sebeple oldukça sık tercih edilen bir batarya kategorisidir. Çoğu CR 2032 ürününün şarj edilebilir olması ise ne kadar kullanışlı bir ürün olduğunu gösterir. Birbirinden farklı, birçok değişik kablosuz cihaz kategorisindeki ürünlerin çalışmasını sağlayan bu ürünler, lityumdan yapılır. Lityum, batarya üretiminde kullanılan verimli bir kimyasal elementtir. Bunun yanında, ürün özelliklerinde bunlardan başka, çok daha fazla önemli nokta vardır. Düğme pilinizi uyumlu olduğu cihazlar ile sorunsuz, hızlı ve verimli olarak kullanabilirsiniz.

CR 2032 Pil Özellikleri Nelerdir?

CR 2032 pilinin ne kadar kullanışlı ve verimli olduğunu daha iyi anlamak için özelliklerine bakmak gerekir. CR 2032 pil özellikleri hakkında genel bir tanım olarak genellikle taşınabilir ve küçük cihazlarda kullanılan küçük, düz, silindir şeklinde bir bataryadır denebilir. Bataryanın üst kısmı, genellikle negatif terminal olarak görev yapan bir yalıtkandır ve pozitif terminal ise metalden yapılmıştır. Pilin terminalleri, pozitif terminale karşılık gelen "+" işaretine bakılarak belirlenir. Ürünün kullanımı ile ilgili daha detaylı bilgi, ürünlerin ambalajında da yer alır. Genel olarak düğme piller, 5 ila 25 milimetre çapında ve 1 ila 6 milimetre yüksekliğinde değişen, çeşitli boyutlardaki farklı çeşitlere sahiptir. Düğme pilinin kodu Uluslararası Elektro-Kimyasal (IEC)’ın verdiği bir koddur. CR 2032 adı, iki koda bölünebilir. Birincisi kısmı standart kasa boyutunu söyleyen harf kodudur. Bu sayısal kod, hücrenin çapı ve ardından hücrenin yüksekliği hakkında bilgi verir. CR 2032'nin durumunda 20, hücrenin 20 milimetre çapa sahip olduğu gerçeğini ifade ederken; 32, 3.2 milimetre yüksekliğini ifade eder. Bu nedenle lityum batarya olarak da adlandırılır. Genellikle lityum pillerin içinde yaklaşık 0.109 gram lityum bulunur. CR 2032 lityum piller ayrıca yalnızca tek kullanımlık formdan ziyade yeniden şarj edilebilir sabit bir formda yer alır. Küçük cihazlar içinde veya herhangi bir elektrik kesintisi durumunda hızlı veya ani güce ihtiyaç duyulan cihazların içinde de kullanılır. CR 2032 pilinin nominal voltajı yaklaşık 3V'dur ve boyutunun küçüklüğü düşünüldüğünde böyle bir batarya için söz konusu voltajın oldukça yüksek olduğu kabul edilir. Nominal voltajın tanımı ise bir bataryanın çıkardığı ortalama voltajdır. Bu nedenle de birçok adının olmasının yanı sıra bu bataryalar, CR 2032 3V pil olarak da adlandırılır. Bu düğme bataryaların çok uzun bir raf ömrü vardır, 10 yıla kadar tam donanımlı kullanımı mümkündür. Üretimi esnasında lityum ve manganez dioksitin kombinasyonunun kullanımı nedeniyle uzun ve istikrarlı bir batarya ömrü sağladığı söylenir. Aynı zamanda bu düğme batarya kategorisi, son derece sıcaklığa dayanıklılığı yüksek bir batarya kategorisidir. Neredeyse -30 santigrat dereceden 60 santigrat dereceye kadar geniş bir sıcaklık aralığında oldukça başarılı bir şekilde çalışır. Bataryanın kullanımı için geniş bir sıcaklık aralığı olmasının yanında bu ürünler saklama esnasında 0-30 santigrat derece aralığındaki değişimlere dayanır. Her yıl bu bataryalar, kendi gücünde %1 oranında kendi kendine bir azalma sağlar. Bunun nedeni içindeki kimyasal reaksiyonlar ve saklanma şeklidir. Bu söz konusu senelik %1 azalma oldukça güvenilir ve düşük bir azalmadır. Düğme pilin tipik ağırlığı yaklaşık 3.0 gram (0.10 oz.) olabilir ve hacmi 1.0 santimetreküp (0.6 inç küp) olabilir. Genel olarak bu düğme pillerin özellikleri bu şekilde sıralanır. Ürünlerin markalarını ve fiyatlarını Trendyol’dan inceleyebilirsiniz.

CR 2032 Pil Nerelerde Kullanılır?

CR 2032 Pil Nerelerde Kullanılır?

Gün geçtikçe teknolojik aletlerin insan hayatının merkezine daha çok ve daha kapsamlı olarak yerleştiği gözlemlenir. Bu nedenle günlük ve profesyonel hayatta teknolojik aletlerin kullanılması kaçınılmazdır. Bu durumda da CR 2032 pil nerede kullanılır diye bir soru akla gelir. Bunun cevabı oldukça uzundur çünkü, CR 2032’nin kullanım alanı fazlasıyla geniştir. Hem hobilerinizde kullandığınız cihazlar hem günlük hayatınızda hem de profesyonel hayatınızdaki birçok kablosuz cihaz CR 2032 batarya ile çalışır. Eğer bir bisiklet ile ilgilenen biriyseniz ve bisiklet ekipmanlarınız varsa bisiklet yol bilgisayarınızda ve bisiklet lambalarında kullanabilirsiniz. Günlük hayatta da kullanıldığı birçok alan mevcuttur. Garaj kapısı açıcıları, mutfak terazileri, mutfak termometreleri, ev sensörleri ve kablosuz kapı zilleri bunlardan bazılarıdır. Bu alanların hepsine hitap eden bu ürün kategorisine Trendyol ile ulaşabilirsiniz. Ayrıca CR 2032; kameraların uzaktan kumandalarında, acil durum düğmelerinde, fitness izleyicilerinde, veri kaydedicilerde, glikoz ölçerlerde, basınç ölçerlerde, izleyiciler ve daha birçok alanda da kullanılır. Daha detaylı bakıldığında elektronik aletlerin anakartlarındaki kullanımı akla gelir. Anakartlar, bilgisayarların en önemli bileşenlerinden biri olarak bilinir. Pek çok anakart, anakart üzerindeki tüm elektronik bileşenleri çalıştırmak için ana enerji kaynağı olarak çalışan ve böylece günümüz bilgisayarı için hayati bir bileşen görevi gören lityum bataryalar ile çalışır. Evde oturan hastalar, tansiyon ve glikoz seviyelerini kontrol ettirmek için düzenli olarak hastaneyi ziyaret etmek zorundadır. Bu soruna çözüm olarak da gereken hizmetlerin sunulabilmesi için tüm hizmetleri yerine getirebilecek minik taşınabilir cihazların üretimi başlar ve bu da hayatı kolaylaştırır. Bu cihazların da temel güç kaynağı düğme pillerdir. Kan basıncı ölçüm cihazı ve kan şekeri ölçüm cihazı gibi taşınabilir tıbbi cihazlar, ana güç kaynağı olarak lityum piller kullanır. Ayrıca, günümüzün ve çağın en önemli cihazlarından biri olan yapay kalp pili, kalbin atmasına yardımcı olur, düzgün çalışması için de bu bataryalar kullanır. Bataryalar, bu cihazların kablosuz olarak, uzaktan çalışmasına izin verir ve taşınabilirliklerini artırır. Trendyol üzerinden cihazlarınıza uygun olan ürünleri görüntüleyebilirsiniz.

CR 2032 Şarjlı Pil Kullanım Alanları

CR 2032 Şarjlı Pil Kullanım Alanları

Dünyanın konuştuğu önemli konulardan biri, çevre sorunlarıdır. Atıkların olabildiğince minimuma indirilmesi, bu atıkların geri dönüşüm ile tekrar kullanılabilir hale getirilmesi ve yenilenebilir kaynakların tüketimi bu çevre sorunlarının çözümü için önemli davranışlardır. Bu noktada Trendyol’da bulabileceğiniz CR 2032 şarjlı pil, bir kurtarıcı görevi görür. Çoğu CR 2032 ürünü, şarj edilebilirdir. Böylece tekrar kullanımı sağlanabilir. Ancak atık haline gelmesi durumunda, geri dönüşüme uygun bir ürün olduğu için işiniz bittiği zaman size en yakın batarya atık kutusuna ürünün atık halini atarak geri dönüşüme katkı sağlayabilirsiniz. Tüm şarj edilebilir bataryalarda olduğu gibi bu ürünlerde de bir şarj olma süreci vardır ve bu süreç aynıdır. Şarjı biten bataryanızı tekrar tekrar kullanabilir ve bu şekilde bataryanızdan oldukça başarılı bir verim elde edebilirsiniz. Bu bahsedilen şarj etme süreci, siz bataryanızı CR 2032 pil şarj aleti ile buluşturduğunuz anda başlar. Burada önemli olan nokta, şarj esnasında doğru ve uyumlu şarj aletinin kullanımıdır. Doğru ve uyumlu batarya şarj aleti ile bataryanızı başarılı ve en yüksek verimde şarj edebilirsiniz. Kısa bir sürede bataryanın iç haznesinde gerçekleşen şarj dolum işlemlerinden sonra, siz de tekrardan şarj edilmiş CR 2032 çeşidini verimli bir şekilde kullanabilirsiniz. Örnek kullanım alanlarından biri olarak araba kontrol kumandaları gösterilebilir. Teknolojinin her şey olduğu bugünlerde tüm araba anahtarlarının işlevleri; arabanın arka bagajını kilitlemek, bagajın kilidini açmak, arabayı açmak, aracı kilitlemek ve ayrıca aracın konumunu belirlemek için alarm çalmak olarak genellenebilir. CR 2032, bu küçük uzaktan kumandaların, bataryasının değiştirilmesine gerek olmadan uzun süre çalışabilmesini sağlar. Ancak lityum bataryası ile bu süreyi daha da uzatabilirsiniz.

CR 2032 Pil Kullanımında Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler

CR 2032 Pil Kullanımında Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler

Tüm pillerde olduğu gibi CR 2032 çeşitlerinde de güvenlik nedeniyle yapılması ve yapılmaması gereken bazı davranışlar mevcuttur. Bunlar sizin, sevdiklerinizin ve çevrenizin sağlığı için önemli noktalardır. Hayatın birçok alanında CR 2032 düğme piller yer alır. Bu yüzden burada yapılan açıklamaları bilmek ve bu açıklamalara dikkat etmek önemlidir. Burada belirtildiği gibi uyulması ve dikkat edilmesi gereken davranışlar CR 2032 batarya kategorisi baz alınarak hazırlanır. Tüm bataryalarda ve küçük ürünlerde olduğu gibi CR 2032’lerin de küçük çocukların ve hayvanların erişebileceği yerlerden uzak ve güvenli yerlerde saklanması gerekir. Bunun temel nedeni küçük çocukların ve hayvanların gördükleri küçük nesneleri ağızlarına atma eğiliminde olmalarıdır. Aynı zamanda kullanım anına kadar ürünün ambalajında, kuru ve oda sıcaklığında bir ortamda saklanması tavsiye edilir. Üretimi esnasında sıkça yer verilen madde, lityum malzemesidir. Bu malzemenin geri dönüşümü de önemlidir. Bu nedenle ürünün bir diğer adı CR 2032 lityum pil olarak geçer. CR 2032’nin, kullandığınız cihaza doğru yerleştirildiğinden emin olduktan sonra cihazınızı çalıştırabilirsiniz. Güvenle kullanabileceğiniz ürünlerinizi, Trendyol’dan temin edebilirsiniz. Çalışma performansları farklı olacağından eski CR 2032 batarya ile yenisini aynı cihazda, aynı anda kullanmamaya özen göstermelisiniz. Ayrıca CR 2032’nizi diğer tüm bataryalarda olduğu gibi açık, ambalajsız halini, cebinizde veya çantanızda taşımayınız. Bunun yanında insanların küçük bataryaları tıbbi tabletlerle veya ilaçlarla karıştırması da olası bir durumdur. Bu nedenle bu ürünlerin kendi saklama alanlarında, ambalajlarında, ayrı ayrı saklanması tavsiye edilir. Asla yiyeceklerin yanına konulmamalıdır. Yutulması durumunda ise hızlı bir şekilde, en yakın doktora gidilmesi gerekir. Bu davranışlara dikkat ettiğinizde CR 2032’den hem güvenli hem de etkin sonuçlar alabilirsiniz.

CR 2032 Pil Kullanmanın Gerekli Olduğu Durumlar

CR 2032 Pil Kullanmanın Gerekli Olduğu Durumlar

Günlük hayatta kullanılan bazı orta boy veya küçük boy cihazlarda ve hatta profesyonel işlerde kullanılan bazı aletlerde de CR 2032 düğme pil kullanılması gerekir. Bu ürünleri Trendyol’da bütçenize uygun olarak bulabilirsiniz. Kablosuz olarak çalışan cihazların boyutu uyduğu takdirde, bu düğme piller bu cihazlar için çok verimli enerji kaynağıdır. Bu bahsedilen kablosuz elektroniklerin sayısı da azımsanmayacak kadar çoktur. Örneğin, duvar saatleri ve kol saatleri, günlük hayatın vazgeçilmez taşınabilir cihazlarıdır ve bu cihazların çalışmasında CR 2032’ler kullanılır. Saatlerinizde bu düğme bataryaları kullanarak uzun süreli ve istikrarlı bir kullanım deneyimleme imkanını bulabilirsiniz. Ayrıca müzik ile uğraşan kişiler, hobi olarak veya profesyonel olarak bu işi yapan herkes, bu ürünleri kronometrelerinde veya akort aletlerinde kullanırlar. Siz de müzik ile uğraşıyorsanız CR 2032’yi kullanarak bu ürünlerinizde kesintisiz bir çalışma performansı yakalayabilirsiniz. Kablosuz kapı zilleri de bir diğer kullanım alanıdır. Kan basıncı ölçüm cihazları ve kan şekeri ölçüm cihazları gibi taşınabilir medikal cihazlar, ana güç kaynağı olarak CR 2032 gibi lityum pilleri kullanır. Bu tip tıbbi cihazları, bu düğme bataryalar ile güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz. Aynı zamanda, çağın çok önemli cihazlarından biri olan yapay kalp pilinin düzgün çalışması için de bu bataryalar kullanılır. Ayrıca bu düğme piller: garaj kapısı açıcıları, mutfak terazileri, mutfak termometreleri, ev sensörleri ve daha birçok cihazın çalışmasında da kullanılır. Eğer bu cihazlardan en az birine sahipseniz bu, CR 2032 düğme bataryaya ihtiyacınız olduğunu gösterir. Bu düğme pilleri tercih ederken dikkat çekici bir nokta ise şarj edilebilir seçeneklerinin olmasıdır. Bu sayede tek bir üründen bile maksimum verim alınabilir. Trendyol’dan ihtiyaçlarınızı karşılayacak ürüne kolayca ulaşabilirsiniz

Trendyol’da CR 2032 Pil Çeşitleri

Trendyol’da CR 2032 Pil Çeşitleri

Birçok kablosuz elektronik cihaz, güç kaynağı olarak pillere ihtiyaç duyar. Bu kategorinin bir ürün çeşidi olan CR 2032 piller genellikle küçük boy ve orta boy kablosuz elektronik cihazlarda kullanılır. Oldukça önemli ve sık kullanılan kullanım alanlarından bazıları ise kalp atış hızı monitörleri, glikoz monitörleri, kronometreler, kamera uzaktan kumandaları, acil durum düğmeleri, fitness izleyicileri, veri kaydediciler, saat bataryaları, oyuncaklar ve elektronik oyunlardır. Bu ürün incelendikten sonra, bu kategori içerisinde, bu kadar farklı cihazda kullanılan CR 2032 pil nerede bulunur sorusu akla gelir. Bu sorunun cevabı olarak Trendyol demek doğru olacaktır. Birçok ürünü uygun fiyatı ile bütçenize uygunluğuna göre buradan bulabilirsiniz ve CR 2032 de bu ürünlerden biridir. Günlük işlerinizde kullandığınız orta boy veya küçük boy cihazlarda ve ayrıca profesyonel işlerinizde kullandığınız cihazlarda da ihtiyacınız olan CR 2032 batarya ürünleri burada yer alır. Şarj edilebilir bir düğme pili kolayca satın alabilir ve yeniden şarj edilmiş ürününüzü, tekrar tekrar kullanarak iyi bir verim kazanabilirsiniz. Ayrıca burada sözü geçen şarj aletini de Trendyol’da inceleyebilirsiniz. Sizlere birçok seçeneğin sunulduğu Trendyol’dan CR 2032 pil fiyat bilgisine ulaşabilirsiniz. Burada uygun fiyatlı düğme batarya ürünlerini bulabilirsiniz. Bu ürün kategorisinin düşük fiyatlı ürünlerini detaylı bir şekilde, hızlı ve kolayca Trendyol’da inceleyebilirsiniz. Ayrıca burada ürünlerin özelliklerine, fiyatlarına, görsellerine ve ürünler ile ilgili daha birçok bilgiye ulaşmanız mümkündür. Ürünlerin fiyatlarındaki değişimlerin bazı sebepleri vardır. Bu sebepler de ürünlerin markalarına ve şarj edilebilir oluşlarına göre değişiklik göstermesidir. Bu söz konusu fiyat farkını karşılaştırarak alışverişinizi güvenli bir şekilde yapmanın rahatlığını Trendyol ile deneyimleyebilirsiniz.