"

Damat Bohçası Kutusu

" araması için 202 sonuç listeleniyor

Damat Bohçası Kutusu

damat bohça kutusu

Çoğu kültürde olduğu gibi Türk kültüründe de evlilikle ilgili pek çok gelenek bulunmaktadır. Köklü bir tarihe ve kültüre sahip Türkler arasında evlilik gelenek ve görenekleri de çok geniş bir yer tutar. Toplum tarafından büyük bir sevgiyle benimsenmiş, her bir detayıyla özümsenmiş, toplumun geneli tarafından sürekli bir biçimde uygulanarak bugünlere kadar gelmeyi başarmış evlilik adetleri başlı başına çok mutlu bir süreç olan yuva kurmayı tatlı bir telaşa dönüştürür.

Evlilik kararı alırken de, nikah anınızda da yıllar sonra belki de hayatınızın en mutlu kelimesi olarak hatırlayacağınız bir kelime karşınıza çıkar: “Evet.” İşte bu iki “evet” arasında ise tamamlamanız gereken pek çok görev bulunur. Evlilik teklifini kabul ettikten sonra önce isteme heyecanı, sonra söz telaşı derken bir anda kendinizi nişan hazırlığı yaparken bulursunuz. Nişan merasiminin olmazsa olması damat bohçası ise yapılacaklar listenizin en başına yerini alır. Damat bohçası, kız tarafının müstakbel damat adayları için hazırladıkları bir set olarak tanımlanabilir. Bir bohça içerisinde hazırlanan bu sette kıyafetler ve iç çamaşırları başta olmak üzere damadın gündelik hayatında ihtiyaç duyabileceği ve severek kullanabileceği eşyalar yer alır. Yöresel olarak küçük farklılıklar görülse de damat bohçası genel olarak benzer eşyalardan oluşur. Özenle hazırlanan damat bohçası nişan töreninin ardından, her iki taraf için de uygun olan bir günde damadın annesine takdim edilir. Bu sebeple damat bohçası, içeriği kadar sunumuyla da çok önemlidir. Birbirinden güzel damat bohçası ve damat bohçası kutusu modellerine Trendyol’dan zahmetsizce ulaşabilmek mümkündür.

Geçmişten Günümüze Eskimeyen Gelenek: Damat Bohçası

Damat bohçası geleneğinin geçmişine bakıldığında başlangıcının oldukça eskilere dayandığı görülür. Evlenecek çiftlerin omuzlarındaki yükü bir nebze azaltabilmek, ortak ihtiyaçları gelin ve damadın arasında paylaştırabilmek amacıyla uygulanmaya başlandığı düşünülen bu geleneğe göre gelinin ailesi damada bir bohça hazırlar. Damada hazırlanan bu bohçaya damat bohçası denir. Hazırlanan damat bohçasında damadın evlendikten sonra kullanabileceği eşyaların ve kişisel bakım ürünlerinin yanı sıra istenildiği takdirde damadın annesi, babası ve kardeşi için de incelikle düşünülmüş hediyeler konulabilir. Özenle hazırlanan damat bohçası, karşılıklı olarak planlanan bir günde ufak bir merasimle erkek tarafına iletilir. Yakın akrabaların, komşuların ve arkadaşların katılımıyla gerçekleşen damat bohçası merasimi, gelin ve damadın ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra ailelerin de birbirleriyle yakınlaşmasını, dünürlük ilişkisinin gelişmesini sağlar.

Damat bohçası geleneği geçmişten günümüze büyük bir özenle uygulansa da bu gelenekte de artık değişen, modern çağa uyarlanan bazı unsurlar bulunuyor. Eskiden damat bohçaları çoğunlukla el emeğiyle hazırlanan ürünlerden oluşurken, günümüzde gelin adayları tarafından çoğunlukla hazır damat bohçası tercih ediliyor. Siz de hazır damat bohçası seçeneğinden yanaysanız Trendyol'da göz alıcı detaylarıyla el emeği ürünleri aratmayacak onlarca damat bohçası seçeneği sizleri bekliyor. Alınan damat bohçalarının içini de yine herkesin kendi bütçesine göre tercih ettiği markalı kıyafetler, hazır tekstil ürünleri ve pratik ürünler dolduruyor.

Modern çağda, damat bohçası hazırlamanın yöntemi de bir hayli değişti. Yakın geçmişe kadar damat bohçası hazırlığı yapan aileler toplu olarak alışverişe çıkar, aradıkları ürünü bulabilmek adına semt semt, mağaza mağaza gezmek zorunda kalırlardı. Aile büyüklerinin fazlaca olduğu bir ortamda gelin ve damadın pek sesi çıkamaz, kendi beğendikleri ürünü rahatça söyleyemeye çekindiklerinden çoğunlukla aile büyüklerinin uygun gördüğü eşyaları almak zorunda kalırlardı. Günümüzde ise evlenecek çiftler, evlendiklerinde gerçekten severek kullanacakları eşyaları Trendyol aracılığıyla dakikalar içinde yorulmadan, strese ve ekstra zahmete girmeden seçebiliyor, evlilik süreçlerinin tadını doyasıya çıkarıyor.

Damat Bohçası Kutuları Çok Şık, Çok Pratik

Damat bohçası içeriği hazırlığı tamamlandığında, sıra farkınızı ve tarzınızı konuşturabileceğiniz en eğlenceli kısma yani süslemeye gelir. Gelin adayının damat bohçası içine koyacağı sürpriz hediyeleri ve bohçanın süslenmesini belirleyeceği bu süreçte gelin adayları tatlı bir telaşa kapılır. Özenle hazırladıkları damat bohçalarının görselliğinin de hayalleri gibi olmasını isteyen gelin adayları harıl harıl orijinal süsleme seçenekleri aramaya ya da el emeği isteyen ince hazırlıklara girişmeye başlasalar da aynı anda tamamlanması gereken pek çok işin olduğu evlenme sürecinde bu pek de kolay olmaz. Ama artık Trendyol aracılığıyla görselliğiyle de görenleri hayran bırakacak bir damat bohçası hazırlamak eskisi kadar zahmetli ve yorucu bir süreç değildir. Ayaklarınıza kara sular inmeden, yorucu alışverişlere çıkmadan, el emeği isteyen ince detaylara boğulmadan ya da damat bohçası kutusu nereden alınır diye kara kara düşünmeden zevkli tasarımlara sahip damat bohçası kutusu seçeneklerine göz atabilir, gönlünüzden geçen, hayalinizdeki damat bohçası hazırlığınızın son dokunuşunu da dakikalar içinde şık bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Trendyol’da bulunan birbirinden şık damat bohçası ve damat bohçası kutusu modelleri işini seven, yılların deneyimine sahip üreticiler tarafından kaliteden ödün vermeden üretilir ve Trendyol güvencesiyle birkaç gün içinde sizlere hızlıca teslim edilir. Damat bohçası kutusu karton olabileceği gibi oymalı, motifli ve çeşit çeşit desenli de olabilir. Zevkinize göre seçiminizi yapabileceğiniz damat bohçası kutularını saten kumaşlar, ipek tüller ve kurdelelerle süsleyebileceğiniz gibi çiçek süslemeleriyle de oldukça hareketli hale getirebilirsiniz. Damat bohçanıza el emeğiniz ile bir dokunuş yapmakta ısrarcıysanız, bohça kabı olarak adlandırılan ve üzerini kendinizin işleyebileceğiniz bezleri kullanabilir, dilediğiniz motifi üzerine işleyebilirsiniz.

Damat bohçası alırken seçiminizi tarihsel dokunun modern çizgilerle harmanlandığı özel üretim Fransız güpür ve dantelli tasarımlardan yana kullanarak Türk geleneklerini Avrupai dokunuşlarla modernize edebilirsiniz. Gelin zarafetinizi damat bohçasına da yansıtabilmek için incili saten damat bohçası seçeneklerine göz atabilir; incili saten bohça ile satenin yumuşacık dokusunu inci zarafetiyle birleştirebilirsiniz. Fransız dantel taş süslemeli damat bohçaları ile ince zevkinizi gözler önüne serebilir, belki ileride kızınızın bile kullanacağı kaliteli bir damat bohçasına sahip olabilirsiniz. Zarf kapaklı hurç damat bohçası modelleri ile klasik tarzlardan uzaklaşarak eğlenceli bir bohçaya sahip olabileceğiniz gibi damatlık görünümlü damat bohçası kutusu çeşitleri ile de en az müstakbel eşiniz kadar şık bir bohça hazırlayabilirsiniz.

Damat bohçanızın daha geleneksel görünmesini istiyorsanız etnik desenli kutulara göz atabilirsiniz. Daha bohem bir hava yaratmak istiyorsanız ise eskitilmiş görünümlü damat bohçası kutu seçeneklerine göz atabilirsiniz. Damat bohçası kutusu satın alırken eşinizin zevk ve beklentilerini de göz önünde bulundurmayı unutmayın. Çok yüksek ısıda olmamak kaydıyla makinede veya elde kolayca yıkayabileceğiniz damat bohçaları, kurutma makinesinde kurutabilmek için de uygundur.

Özenle hazırladığınız, hayallerinizdeki gibi süslediğiniz damat bohçası, içindekiler ile olduğu kadar dış tasarımıyla da yeni ailenizin ve akrabalarınızın beğenisini kazanırken, ileride çocuklarınıza ve torunlarınıza gösterebileceğiniz hoş bir anı olarak da değerini korur. Trendyol ile hazır bir şekilde sahip olabileceğiniz damat bohçası modelleri, ihtiyaç duyulan tüm eşyaları tek bir seferde satın alma imkânı sağlar. Damat bohçası kategorisinde bulabileceğiniz alanında öncü markalar tarafından üretilmiş onlarca ürün gelin adayları için sayısız alternatif oluşturur. Siz de hemen Trendyol’a girerek damat bohçası seçeneklerine göz atabilir, damat bohçası hazırlama işini çok keyifli bir hale dönüştürebilirsiniz.

Damat Bohçası Çikolata Kutusu ile Tatlı Yiyin, Tatlı Konuşun

Damat bohçasının olmazsa olmazlarından biri de çikolatadır. Türkçede yaygın olarak kullanılan “Tatlı yiyelim, tatlı konuşalım” atasözünden de anlayacağınız üzere Türk kültüründe tatlının önemi büyüktür. Kız isteme merasimlerinin, söz ve nişan törenlerinin olmazsa olması olan çikolata damat bohçası hazırlarken de karşınıza çıkar. Damat bohçası için yaptırılan çikolatanın lezzeti kadar sunumu da çok önemlidir. Genellikle gümüş bir tepsi ya da gondol içerisinde hazırlanan çikolatayı isterseniz damat bohçası çikolata kutusu içerinde de şık bir biçimde sunabilirsiniz. Trendyol’da bulabileceğiniz çeşit çeşit damat bohçası çikolata kutusu, birbirinden lezzetli çikolatalara bambaşka bir hava katarken, günün anlam ve önemini de ön plana çıkaracaktır. Damat bohçası çikolata kutusu içine koymak için dilerseniz özel çikolatalar da yaptırabilir, çikolataların üzerine isimlerinizi ve tarihi de yazdırabilirsiniz. Damat bohçası çikolata kutusu için rengarenk şekerler, drajelerle ya da lokumla dolu bir sunum hazırlamak da orijinal bir seçenek olabilir. Damat bohçanız içinde çikolatalarınızın lezzeti kadar sunumunun da konuşulmasını istiyorsanız damat bohçası çikolata kutusu seçeneklerine göz atabilirsiniz.

Damat Bohçası Kutusu Hazırlarken Bunlara Dikkat

Müstakbel eşinizin evlendiğinde keyifle kullanacağı parçaları bir bir seçmek, birbirinden güzel damat bohçası kutularına yerleştirmek, damat bohçalarını zevkinize göre süslemek bir gelin adayının hem hayali hem de korkusudur. Çünkü sevdiğiniz insanı tanısanız, zevklerine aşina olsanız bile yaşantınıza yakın zamanda dahil olmuş yeni ailenizin zevklerini, beğenilerini çok kestiremeyebilir, aldıklarınızın onların hoşuna gidip gitmeyeceği konusunda tereddüte kapılabilirsiniz. Bu kuşkular ve heyecanlar, her bir detayı birbirinden anlamlı ve eğlenceli olan bu süreci biraz gergin geçirmenize neden olabilir. Özellikle mükemmeliyetçi bir yapıya sahipseniz her şeyin en iyisini bulmaya çalışmak sizde bir strese neden olabilir bu da gördüğünüz hiçbir parçadan hoşlanmamanıza ve hiçbir şey yetişmeyecekmiş gibi hissetmenize neden olur. Öncelikle bu hissettiklerinizin çok normal duygular olduğunu bilin ve gelin olmaya hazırlandığınız hayatınızın bu çok özel anlardan olabildiğince keyif almaya bakın. Çünkü Trendyol aracılığıyla bu süreci adeta nokta atışı ürünlerle çok pratik ve keyifli bir şekilde tamamlayacaksınız.

Damat bohçası hazırlarken eliniz her ürünün en şıkkına, en gösterişlisine gidebilir ama bu süreçte unutmamanız gereken en önemli şey, müstakbel eşinizin evlendiğinizde bu ürünleri gerçekten kullanacak olmasıdır. O yüzden bu ürünlerin sadece şık ve gösterişli olmasına değil gerçekten rahat ve kullanışlı olmasına, eşinizin beğenebileceği tarzda olmasına çok dikkat etmelisiniz. Damat bohçasında renk çeşitliliği fazla olsun diye eşinizin hoşlanmadığı, giymeyeceği renklere sahip ürünlere bohçanızda yer vermemelisiniz. Ya da bohçanız zengin görünsün, parça sayısı çok olsun diye bohçanızı kullanılmayacak detaylara, doldurmamalısınız. Eşinizin kullanmayacağı ürünler için paranızı, zamanınızı ve enerjinizi boşa harcamamalısınız. Damat bohçanızı hazırlarken ayrıca evlenince taşınacağınız evin küçük olabileceğini, tüm çeyiz detayları için yeterli saklama alanı bulunamayabileceğini de göz ardı etmeyin. Gerçekten kullanılacak, evde kalabalık yaratmayacak, sonradan pişmanlık yaratmayacak ürünlerle bohçanızı tamamlamalısınız.

Damat Bohçası Kutusu İçerisindekiler

Damat bohçası kutusu içerisindekiler ile de sunumu ve dış görselliği ile de çok önemlidir. Damat bohçası genel olarak giysilerden, iç giyimden, aksesuarlardan ve kişisel bakım setlerinden meydana gelir. Ayrıca bohçaya şık bir çikolata ya da tatlı eklenebilir. Yine tercihe göre müstakbel eşinizin annesi, babası ve kardeşleri için de küçük hediyelikler de damat bohçası içerisine eklenebilir. Damat bohçası içerisine ilk olarak müstakbel eşinizin günlük hayatta severek giyebileceği türden gömlek, kazak, pantolon ve ceket gibi giysiler koyabilirsiniz, bu kıyafetleri alırken hangi detayda gardırobunda eksikleri olduğunu düşünüyorsanız o parçalara ağırlık da verebilirsiniz. Müstakbel eşinizin tarzı daha sporsa seçimlerinizi spor bir çizgide yapabileceğiniz gibi müstakbel eşiniz klasik tarza daha yakınsa seçimlerinizi bu yönde yapabilirsiniz. Damat bohçası hazırlarken gündüz giyimine gösterdiğiniz önemi gece giyimine göstermeyi de unutmayın. Zevkinize göre günlük kullanıma uygun şık bir pijama setini damat bohçanıza dahil etmeyi unutmayın. Eşinizle bir örnek giyebileceğiniz pijama takımları çok eğlenceli bir seçenek olabilr. Pijama takımının yanın da robdöşambr da sıklıkla konulan klasik parçalardan biridir. Pijama ve robdöşambr takımını sizin ve müstakbel eşinizin tercihlerine göre, saten, ipek ya da pamuklu kumaştan seçebilirsiniz. Damat terliği de damat bohçası içerisinde unutulmaması gereken ürünlerdendir. Gelin adayları damat bohçalarında genellikle klasik deri terlikler tercih etse de, siz damadın zevkine hitap eden, günlük hayatta da kullanabileceği bir terlik seçimi yapabilir, bohçanıza ayrıca bir patik ya da panduf modeli de ekleyebilirsiniz.

Bunun yanı sıra damat bohçası kutusu içerisine iç çamaşırı koymayı unutmamalısınız. Bunun için üç dört çift çorap, dört beş adet atlet ile yine dört beş adet boxer yeterli olacaktır. Bunların yanı sıra, banyo havlusuyla beraber bornozdan oluşan setler de damat bohçasına mutlaka dahil edilmesi gereken detaylardandır. Müstakbel eşinizin favori rengine göre seçebileceğiniz yumuşacık bir bornoz takımı ileride çok kullanışlı bir ürün olarak karşınıza çıkacaktır. Buna ek olarak, damat bohçasına damat adayının zevkine hitap eden şık bir cüzdan ve kartlık da ekleyebilirsiniz, yine damat adayının zevkine uygun, klasik şıklığını tamamlayacak kol düğmesi, kravat, cep mendili ve kemer gibi klasik parçaları da bohçaya ekleyebilirsiniz. Damat bohçası içine konulan ya da düğünde takılan saat damat bohçası alışverişlerinin olmazsa olmazlarındandır. Müstakbel eşinizin severek kullanacağı,kolundan hiç çıkarmak istemeyeceği ve günlük şıklığını tamamlayacağı kaliteli bir kol saati doğru bir seçim olacaktır.

Damat tıraş seti de damat bohçası listesinin en başında yer alan, unutulmaması geren parçalarından biridir. Tıraş seti seçimizi yaparken set içerisinde tıraş makinesi, tıraş bıçağı, tıraş losyonu, tıraş köpüğü, tıraş sonrası bakım kremi gibi ürünlerin eksiklik yer almasına dikkat etmelisiniz. Tıraş malzemelerini set olarak alabileceğiniz gibi, kendiniz de ürünleri ayrı ayrı temin ederek, bir set oluşturabilirsiniz. Benzer şekilde damat bohçası listesinde asla unutulmaması gereken ürünlerin bir diğeri ise temizlik bakım ürünleridir. Diş macunu ve diş fırçası gibi ürünlere ek olarak, sabun, saç bakım ürünleri, banyo köpüğü, banyo jeli, kese, örgü ya da hazır lif seçenekleri, tırnak makası, parfüm, deodorant, roll-on gibi kişisel bakım ürünlerini mutlaka eklemelisiniz.

Damat Bohçası Kutusu Tüm Seçenekleri ile Trenyol’da

Damat bohçası ve damat bohçası kutusu seçenekleri Trendyol'da çok uygun damat bohçası kutusu fiyatları ile sizleri bekliyor. Masrafların çok fazla olduğu evlilik sürecinde uygun fiyatlı damat bohçası modelleri ile Trendyol, şıklığı ve kaliteyi her detayında barındıran onlarca damat bohçası seçeneğiyle sizi hem emeğinizden, hem zamanınızdan hem de paranızdan tasarruf ettiriyor. Size stressiz, zahmetsiz, pratik bir alışveriş denetimi sunan Trendyol, bu unutulmaz anları doyasıya yaşamanızı ve keyifli bir evliliğe hazırlık aşaması yaşamanızı sağlayacak. mütevazı ama özenli ve kullanışlı bir damat bohçası hazırlayabilirsiniz. Her zevke, her bütçeye hitap eden hayalinizdeki damat bohçası modeline siz de Trendyol aracılığıyla hızlı ve güvenilir bir şekilde sahip olabilir, kalitesiyle yıllarca kullanabileceğiniz ya da anı olarak saklayabileceğiniz ürünlere hemen sahip olabilirsiniz.