"

Damat Seti

" araması için 6669 sonuç listeleniyor

Damat Seti

Son Derece Şık Damat Seti Çeşitleri

Evlilik yoluna adım atan bir çifti, oldukça meşakkatli olmasının yanı sıra bir o kadar da keyifli bir süreç beklemektedir. Bu süreç çift için olduğu kadar gelinin ve damadın ailesi tarafından da heyecan verici bulunmaktadır. Bilhassa geleneksel uygulamalara bağlı kalmaya çalışan bir çift ve çiftin aileleri, birbirinden farklı pek çok detayı hesaba katmak, çeşitli ritüelleri gerçekleştirmek durumundadır. Kız isteme ve nişan törenleri ile birlikte başlayan telaşlardan biri de bohça seti hazırlama geleneğidir. Önce damat ve ailesi tarafından gelin için bir bohça hazırlanarak hediye edilir. Düğün sürecinde adeta yarışan kız ve erkek taraflarını düşündüğünüzde bu hediyenin karşılıksız kalmayacağı hemen fark edilebilir. Damat ve ailesinin hediye ettiği gelin bohçasının ardından bu defa kız tarafı bir damat seti hazırlar. Damat bohçası seti; damat tıraş seti, pijama ve buna benzer basit gündelik ihtiyaçları ihtiva eden bir bohçadır. Türk gelenek görenek ve kültüründe oldukça önemli bir konuma sahip olan çeyizleşmenin parçalarından biri de damat çeyiz seti ürünleridir. Bu gelenek görenekleri devam ettirmek elbette tercihe bağlıdır ancak pek çok çift ve çiftlerin aileleri devam ettirmeyi seçmekte ve hatta bu gibi ritüellere oldukça önem vermektedir. Yeni evlenecek genç bir çiftin bu bohçaların içeriğinde ne olması gerektiğini tam anlamı ile bilmemesi oldukça doğaldır. Bu sebeple damat bohça seti hazırlayabilmek için yakın çevresinden daha tecrübeli kişilere başvurması mümkündür. Ancak günümüzde damat seti içeriğinde ihtiva edilmesi gereken gündelik gereçleri barındıran damat bohçası seti ürünlerine erişebilmek oldukça kolaydır. Sayfamız üzerinde bulunan çeşitli damat çeyiz seti ürünlerini inceleyerek damat seti ürünleri hakkında daha fazla bilgi edinebilir, farklı içerikleri ile aklınızdakine uygun damat bohça setine oldukça basit bir biçimde sahip olabilirsiniz. Ürün başlığı altından ürün hakkındaki detaylı bilgilere ulaşabilir, diğer kullanıcıların ya da çiftlerin yorum ve değerlendirmelerini görüntüleyerek evlilik yoluna adım atan başka bireylerin tecrübelerinden interaktif bir biçimde yararlanabilirsiniz. Beğendiğiniz ürünleri satın almak için alışveriş sepetine ekleyerek bilgisayarınız ya da telefonunuzun başından kalkmadan sipariş edebilir, farklı ödeme seçeneklerinden birini tercih ederek işleminizi tamamlayabilirsiniz. Son derece indirimli damat seti fiyatları ile avantajlı bir biçimde sahip olacağınız ürünleri kullanarak oldukça meşakkatli bir sürece dönüşebilen evlilik hazırlıklarınızı daha kolay bir hale getirebilir ve aynı zamanda ülkemizin pek çok aile kurma geleneklerinden biri olan çeyiz uygulamasını sürdürebilirsiniz. Evliliğe hazırlık aşamasında gerçekleştirilen gelenek ve göreneklerin önem verildiği bir aile yapısına sahip iseniz ya da özellikle bu adetleri yaşatmak istiyorsanız sayfamızda bulunan damat seti ürünleri sizlere oldukça verimli çözümler sunacaktır.

Damat Seti Nedir?

Damat seti, kız isteme ve nişan töreninin hemen ardından damat ve damadın ailesi tarafından geline hediye edilen gelin bohçasına karşılık, gelin ve ailesi tarafından alınan ve damadın pek çok gündelik ihtiyacını karşılamaya yönelik ürünlerin bir araya geldiği bir bohça ya da çeyizdir. Damat bohçası seti ülkemizin farklı bölgelerindeki geleneklere ya da aile yapılarına göre farklılık gösterebilir olsa da tipik olarak bazı ihtiyaçlara karşılık gelen basit ürünler her damat çeyiz seti tarafından karşılanmaya çalışılır. Dolayısıyla damat seti çeyizleri yalnızca bir gelenek değil, aynı zamanda gündelik ihtiyaçları karşılamaya yönelik pratik bir çözüm olması ile işe yarar bir nitelik de göstermektedir. Bu yüzden damat bohçası seti seçerken damadın istek ya da ihtiyaçlarını göz önünde tutmak gerekir, nitekim aksi takdirde yalnızca kenara saklanmak için kaldırılmış bir çeyizlik haline dönüşecektir. Damat seti oldukça sade olabileceği gibi tıpkı gelin bohçası gibi oldukça geniş bir gereksinim listesini karşılayacak şekilde ayrıntılı da olabilir. Bunun dışında damadın yaşam tarzına göre damat seccade seti, damat namazlık seti gibi farklı malzemeler de ihtiva edebilmektedir. Farklı içerikleri ile müstakbel eşinizin ihtiyaçlarına uygun bir damat bohça seti oldukça hazırlamak kimi zaman oldukça zorlayıcı olabilmektedir. Ancak damat seti bohçasının genel olarak gündelik ihtiyaçları karşılamaya yönelik hazırlandığını unutmayarak gereksiz ve kullanılmayan eşyalara yönelmemek gerekir. Erkek nişan bohçası olarak da isimlendirilen damat bohçası seti, gelin ve gelinin ailesi tarafından bir süreliğine damadın gündelik ve basit bazı gereksinimlerine cevap verebilmek amacıyla hazırlanır. Sayfamızda bulunan damat çeyiz seti ürünleri hem geleneksel hem de modern tarzda gereksinimleri bir araya getirmektedir. Tipik olarak bir damat seti gömlek, pantolon, pijama, terlik ve iç çamaşırı gibi her erkeğin ihtiyaç duyduğu temel giyim kuşam malzemelerini ihtiva etmektedir. Buna ek olarak saat, kol düğmesi, cüzdan, bakım ürünleri ya da havlu gibi farklı alanlarda kullanılmak üzere çeşitli aksesuarlar da damat seti içerisinde yer alabilmektedir. Damat seti içerisinde bulunan çeşitli giysi ve aksesuarlar doğal olarak damadın yaşam tarzı, estetik zevkleri ve en önemlisi ihtiyaçları göz önüne alınarak hazırlanmalıdır.

Damat Bohçası Seti Nasıl Hazırlanır?

Ülkemizde yerleşmiş geleneklere göre; kız isteme ve nişan sonrasında damat ve damadın ailesi geline bir gelin bohçası hediye eder. Gelin ve gelinin ailesi de buna karşılık bir damat seti hazırlar. Damat bohçası seti, kenara kaldırılacak bir çeyiz takımı olmaktan çok damadın gündelik ihtiyaçlarına cevap vermek üzerine kuruludur. Sayfamızda bir damat çeyiz seti içerisinde olması gereken tüm ürünleri bir araya getiren damat seti çeşitleri bulabileceğiniz gibi damat bohçası seti içerisinde bulunan damat kahvesi seti, damat pijama seti, damat tıraş seti ve buna benzer ürünler ayrı ayrı bir biçimde de mevcuttur. Damat tıraş seti temel olarak tıraş bıçağı, tıraş makinesi ve tıraş köpüğü gibi ürünleri içermektedir. Benzer şekilde damat pijama seti de bir pijama takımının parçalarını ihtiva eder. 5 parça damat pijama seti ile müstakbel eşinize farklı mevsimlerde giyebileceği robdöşambr, altlık, üstlük, uzun kol ve kısa kol içeren bir takım hediye edebilirsiniz. Damadın zevk, ihtiyaç, yaşam tarzı ve buna benzer özelliklerini göz önüne alarak sayfamız üzerinden bir damat seti listesi hazırlayabilir, bütçenizi oluştururken sayfamızda bulunan farklı alternatifleri değerlendirebilirsiniz. Alışverişinizi yaparken damat bohçası setini damadın ihtiyaçlarını göz önüne alarak hazırlamak daha işlevsel ve bütçe dostu bir liste hazırlamanıza yardımcı olacaktır. Oldukça farklı ihtiyaçlara cevap veren damat çeyiz seti ürünlerini inceleyerek damat seti ürünleri hakkında daha fazla bilgi edinebilir, gerek bir bütün halinde damat bohçası seti, gerekse de damat seti içeriğinde bulunan damat kahve fincanı seti, damat kemer cüzdan seti gibi ürünleri tercih edebilirsiniz. Damat kahve fincanı seti son derece şık ve süslemeli yapısı ile aynı zamanda mutfaklarınıza da zarif ve oldukça estetik bir görünüm katacaktır. Erkeklerin son derece önem verdiği damat kemer cüzdan seti ürünleri için de sayfamızda bulunan çeşitli modelleri inceleyerek kolaylıkla karar verebilirsiniz. Eğer damat bohçası seti içerisine koyacağınız ürünleri bir paket halinde değil de ayrı ayrı almayı planlıyorsanız öncesinde bir not listesi hazırlamanız faydalı olabilir.

Damat Bohçası Setine Neler Konur?

Kız isteme ve nişan sonrasında gelin ve damat birbirlerinin ihtiyaçlarını göz önüne alarak birbirlerine karşılıklı bir biçimde nişan bohçası hediye ederler. Damat seti oldukça sade olabileceği gibi tıpkı geline hediye edilen nişan bohçası kadar detaylı ve şatafatlı da olabilir. Damat bohçası seti içerik bakımından aile yapısı ve geleneklere göre değişiklik arz etse de tipik olarak belli malzemeleri ihtiva eder. Nitekim bu malzemeler daha çok gündelik ihtiyaçlara cevap vermeyi amaçladığı için neler olabileceğini tahmin etmek görece kolaydır. Damat tıraş seti, damat bohçası seti içeriklerinin en sık tercih edilen malzemelerinden biridir. Tıraş bıçağı, kolonyası, köpüğü, makinesi ve buna benzer aparatların dahil olduğu damat tıraş seti ürünlerini sayfamızdan inceleyebilirsiniz. Bunun yanında en çok tercih edilen damat seti ürünlerinden biri de damat pijama setidir. Tek bir pijama takımı tercih edilebileceği gibi farklı modellerde birkaç çift takım da tercih edilebilmektedir. İçerisinde robdöşambr da bulunan daha çeşitli damat pijama seti ürünleri de sayfamızda mevcuttur. Ayrıca damat pijama seti ürünleri, damadın tercihine göre saten ya da pamuklu gibi farklılıklar da arz etmektedir. Bilhassa Türk kahvesi yapmakta iddialı olan gelinler, damat seti içerisine damat fincan seti de yerleştirebilir. Ayrıca tipik olarak son derece zarif bir biçimde tasarlanan damat fincan seti ürünleri mutfaklarınızın estetiğine de elegan bir dokunuş yapacaktır. Sayfamızda bulunan çeşitli desenlere sahip damat fincan seti ürünlerini inceleyebilir, farklı adetlerde fincan içeren setlerimiz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Damat kemer cüzdan seti ya da sadece damat cüzdan seti ürünleri de gelin ve gelinin ailesi tarafından oldukça tercih edilen klasik damat seti hediyeleri arasındadır. Bunlar dışında damat hamam seti, damat havlu seti, damat bornoz seti gibi kişisel bakıma yönelik aksesuarlar da damat seti modelleri arasındadır. Gelin ve gelin ailelerinin en çok tercih ettiği ürünlerden biri olan damat seti lif modelleri de sayfamızda bulunan ürünlerden biridir. Çeşitli damat çeyiz seti ürünlerini inceleyerek damat seti modelleri hakkında daha fazla bilgi edinebilir, farklı içerikleri ile aklınızdakine uygun damat bohça setine oldukça basit bir biçimde sahip olabilirsiniz. Evlilik ile ilgili diğer tüm aksesuar ve eşyalarda olduğu gibi son derece özenli bir biçimde tasarlanmış, şık bir görünüme sahip damat seti ürünleri gündelik ihtiyaçlara cevap vermesinin yanı sıra şatafatlı bir mahiyet de arz etmektedir. Hayatını birleştiren iki insanın birbirleri ile böylesine zarif bir şekilde hediyeleşmesi oldukça doğaldır. Damat seti her ne kadar geleneksel bir uygulama olsa da son yıllarda tasarımlar arasındaki modern görünümler de dikkat çekmektedir. Modern damat seti modelleri daha çok temel ihtiyaçlara odaklanan bir yapıdadır ve gösterişli bir görünümden çok sade ve elegan çizgiler ihtiva etmektedir. Özellikle bu tür gelenekleri pek de gerekli görmeyen ancak ailelerinizi de kırmak istemeyen bir çift iseniz bu tarz damat seti ürünlerine yönelmeniz daha doğru bir tercih olacaktır.

Damat Seti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Damat bohçası seti hazırlamak; ülkemizin pek çok bölgesinde geçmişten itibaren süren gelenek ve göreneklere göre önemli bir yere sahiptir. Doğal olarak her çiftten bu geleneği sürdürmesi beklenmezse de pek çok çift bu önemli geleneği yaşatmaya devam etmektedir. Genellikle nişan töreni sonrası yapılan ve nişan bohçası adı verilen hediyeleşme, çeşitli yörelerin farklı adetlerine göre başka zamanlar içerisinde de yapılabilmektedir. Bu sebeple ailelerin gelenekleri hakkında bilgi sahibi olmak gözden kaçırılmaması gereken bir noktadır. Bazı aile ve geleneklerde nişan bohçası ve dolayısıyla damat seti hediyeleri nişan öncesi de sunulabilmektedir. Ama genel olarak görülen nişan töreninin yapılmasından daha sonra bu hediyeleşmenin gerçekleşmesidir. Çünkü bu sayede nişan sonrasında da ailelerin birbirlerine gidip gelerek bağlarını koruması sağlanmaktadır. Damat tarafının gelin bohçasını kız tarafına hediye etmesinin ardından bu defa da kız tarafında damat seti hazırlama telaşı başlamaktadır. Bu noktada öncelikle sayfamızdaki damat bohçası seti ürünlerini inceleyerek bir liste ve buna bağlı olarak bir bütçe belirlemeniz oldukça verimli olacaktır. Planlama yapmadan hareket etmek, beklemediğiniz ek maliyetler ya da ihtiyacınızın çok dışında malzemeler gibi çeşitli istenmedik sonuçlar yaratabilir. Nitekim damat bohçası seti hazırlamaktaki nihai amaç, damadın gündelik hayatını kolaylaştıracak kıyafet, aksesuar, aparat ve buna benzer şeyleri temin etmektir. Dolayısıyla gündelik hayat içerisinde kullanım alanı olan ürünlere yönelmek daha işlevsel bir alışverişin gerçekleşmesini sağlayacaktır. Damat bohça seti için sayfamızda bulunan kaliteli ürünleri tercih etmek, uzun ömürlü bir kullanım süresi sağlayarak evlilik hayatınız boyunca yararlanabileceğiniz kolaylaştırıcı çeyiz alternatifleri sunmaktadır. Gündelik hayatınız içerisinde kullanacağınız bu ürünler, evliliğe attığınız ilk adımları size hatırlatarak güzel anılarınızın yıllar boyunca canlanmasına yardımcı olacaktır. Tüm bunlara ek olarak, damat seti hazırladıktan sonra bohçayı süslemek de kimi bölgelerde bulunan gelenekler arasındadır. Damat bohçası setinin sunumunda yöreden yöreye çeşitli farklılıklar bulunduğunu ifade etmek gerekir. Geleneksel bir damat seti süslemesi, işlemeli bezler kullanılarak yapılmaktadır. Kendinizin de işleyebileceği bu bezlere bohça kabı adı verilmektedir. Ayrıca son yıllarda damat sandığının yerini damat bavulunun almaya başladığını da unutmamalısınız. Damat bavulunun süslenmesi ise tipik olarak kurdele ve tüller aracılığı ile yapılmaktadır. Ancak bu süslemeler şart değildir ve özellikle sade bir görünüm yakalamak arzusunda iseniz bu kısmı atlamakta özgürsünüz. Ayrıca damat seti içerisine çeşitli hediyeler koymak da genellikle sıklıkla başvurulan bir uygulamadır.

Damat Seti Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Hayatınızın en önemli dönüm noktalarından biri olan evlilik öncesinde uygulanan nişan bohçası seti hazırlama geleneği, Türk kültürü içerisinde son derece önemli bir yere sahiptir. Sevdiğiniz kişi ile birlikte geçirilecek bir ömre adım atmadan önce yapılan hazırlıklardan biri olan bu çeyiz geleneği aynı zamanda iki tarafın ailelerinin de birbirlerine çeşitli bahaneler vesilesi ile ziyaretler yapabilmesine imkan sağlamaktadır. Nişan sonrasında damadın kız tarafına hediye ettiği gelin bohçasının ardından gelin tarafı da damat için bir damat seti hazırlar. Damat seti, damadın ihtiyaçları, kişisel zevkleri, yaşam tarzı ve buna benzer pek çok faktöre bağlı olarak geniş bir yelpaze içerisinde ciddi farklılıklar arz etmektedir. Çeşitli zevk ve kullanım alanlarına cevap verebilmek üzere sizlere sunulan pek çok çeşide sahip damat seti modelleri, oldukça farklı fiyat aralıklarında olabilmektedir. Her kullanıcı ve bütçeye hitap etmeye önem gösteren sayfamızda bütün parçaların bir araya getirildiği uygun fiyatlı damat bohçası seti ürünleri bulabileceğiniz gibi damat pijama seti, damat parfüm seti, damat iç çamaşırı seti, damat kozmetik seti gibi farklı ürünleri değerlendirerek ihtiyacınıza uygun bir liste hazırlayabilir ve özelleştirdiğiniz bu listeyi ayrı ayrı bir biçimde de satın alabilirsiniz. Trendyol’un indirimli damat seti fiyatları ile avantajlı bir biçimde sahip olabileceğiniz damat seti modelleri, evlilik hayatınız boyunca kullanabileceğiniz uzun ömürlü bir dayanıklılık vadetmektedir. Bu sayede evlilik hazırlığı sırasındaki heyecanınızı hatırlayarak geçmişi yad edebilmenize yardımcı olacak çeşitli ürünler sayesinde pek çok gündelik ihtiyacınızı giderebilirsiniz.