placeholder
"

El Jeli

" araması için 1319 sonuç listeleniyor
SaniJel Jel El Ve Cilt Dezenfektanı 50 ml
SaniJelJel El Ve Cilt Dezenfektanı 50 ml
7 TL
Sepete Git
Sonraki Sayfa

El Temizleme Jeli

İnsanlar, gün içerisinde pek çok yere dokunur. Kapı kolları, musluklar ve paralar başta olmak üzere bu yüzeylerde pek çok kir ve mikrop bulunur. Doğası gereği sosyal bir varlık olan insan devamlı olarak diğer insanlarla iletişim ve etkileşim halindedir. Özellikle büyük şehirlerde düzenli olarak toplu taşıma aracı kullanan insanlar, kendilerinden önce yüzlerce insanın dokunmuş olduğu tutacaklara tutunur, plazalarda çalışan insanlar daha önce bir sürü kişinin basmış olduğu asansör tuşlarına dokunur, ATM’lerde, alınan para üstlerinde, trabzanlarda, kapı kollarında hep başka insanların dokunuşları, başka ellerin mikropları vardır. Ofis çalışanları, işleri gereği toplantılara katılır, bu toplantılarda yeni insanlarla tanışırlar. Tanıdıklarla selamlaşırken de yeni insanlarla tanışılırken de kullanılan yine eller olur. İki yabancı elin birbirini sıkmasıyla meydana gelen ve “tokalaşma” denilen bu selamlama şekli tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de yaygın olarak kullanılır. Yüzeylerden ellere, ellerden yüze, buruna, ağıza ve tokalaşma aracılığı ile diğer insanlara geçen mikroplar adeta bir zincir gibi yayılır. Bu mikroplardan kurtulmanın en etkili yolu ise su ve sabunla sık sık elleri yıkama ya da yabancı bir yüzeye dokunduktan sonra ivedilikle el temizleme jeli kullanmaktır.

Bir ortamda bulunan mikrop ve virüsler vücuda çoğunlukla eller aracılığı ile geçer. Gün içinde; okulda, alışverişte, işte, parkta, toplu taşımada kısacası aklınıza gelen her yerde sayısız alanla ve pek çok insanla temas eden eller ile aynı zamanda yemek pişirilir, yemek yenir ve çocuklara yemek yedirilir. Bu durum temas edilen yerden alınan zararlı mikroorganizmaların kendi vücudunuza girmesine, sonrasında ise yakınlarınıza bulaşmasına neden olur. Bu yüzden el temizliği toplum sağlığı açısından çok hassas bir konudur. Ellerde bulunan, gözle görülmeyen yüzlerce mikroorganizmadan korunmanın en etkili yolu su ve sabun ile elleri doğru bir şekilde yıkamak olsa da dışarıda maalesef bu her zaman mümkün olmaz. Alışveriş anında paraya dokunduktan sonra, toplu taşımada ya da bir toplantı anında ellerinizi yıkayamazsınız. Ancak bir el temizleme jeli satın alarak ve her temas sonrası ellerinize uygulayarak gün içerisinde tertemiz ellerle dolaşabilirsiniz. El temizleme jeli, güçlü içeriği sayesinde ellerinizde bulunan bakteri ve mikropları öldürür, antibakteriyel özelliği sayesinde ise ellerinizde yeni bakteri ve virüs oluşum riskini büyük oranda azaltır. El temizliğinin ve hijyenin çok önemli olduğu bugünlerde siz de ellerinizi her daim tutarak, kendinizi, yakınlarınızı ve temasta bulunduğunuz tüm insanları korumak için Trendyol’dan bir el temizleme jeli sipariş edebilir, COVID-19 başta olmak üzere tüm salgın hastalıklardan, mikrop, virüs ve bakterilerden korunabilirsiniz.

El Temizleme Jeli Mikropları Öldürür

Salgın hastalıkların yayılmasında el teması çok önemli bir yere sahiptir. Elleri en etkili şekilde temizleyen el temizleme jeli ise içerisinde bulunan alkol ve kimyasallar sayesinde ellerinizde bulunan virüs ve bakterileri anında yok eder, sizi olası enfeksiyon ve mikroplardan güvenle korur. Antibakteriyel el temizleme jeli, düzenli olarak uygulanıldığı takdirde bir süre için yeni mikrop oluşumunu önler ya da yeni bir temasla ele bulaşan mikrobun elde yaşamasını engeller. Kişisel temizlik açısından çok önemli bir yere sahip olan ve kişiyi virüslerden korumada hayati bir yeri bulunan antiseptik el jeli çeşitlerini çantanızda, cebinizde veya kolayca ulaşabileceğiniz bir noktada bulundurup düzenli olarak kullanarak mikroplara boyun eğmeyebilir, onların size ve sevdiklerinize zarar vermesini önleyebilirsiniz.

Bakteriler, virüsler ve mantarlar, geçmişten günümüze çeşitli enfeksiyonlara ve hastalıklara neden olur. Sağlık açısından zararlı olan bu mikroorganizmaların tümüne ise mikrop adı verilir. Mikropların öldürülmesinde ve el dezenfeksiyonunda 1800’lü yıllardan beri kullanılan alkol, etanol ve izopropanol maddelerinin dezenfekte edici özellikleriyle su ve sabuna ulaşılamayan durumlarda mükemmel bir temizleyici olarak karşımıza çıkar. Bugün de tüm dünyada sıklıkla kullanılan alkollü el temizleme jeli Koronavirüs de dahil olmak üzere tüm bakteri ve virüslerle etkili bir şekilde savaşır ve onları yok etmeyi başarır. Alkollü el temizleme jeli üzerine yapılan bilimsel bir incelemeye göre 25-30 saniye boyunca uygulanan %60 ile %95 alkol oranlı antiseptik el jeli, mikropları etkili bir şekilde öldürür, temas halinde bulaşan salgın hastalıkların yayılmasını yavaşlatır.

El Dezenfektan Jeli Bakterileri Etkisiz Hale Getirir

Küresel insan sağlığı açısından bu kadar önemli bir yere sahip olan el dezenfektanı jeli, içeriğindeki izopropil veya etil alkol ile virüsleri, mantarları ve bakterileri öldürür, tüm mikropları etkisiz hale getirir. Bu sebeple yabancı bir yüzeye her dokunuştan sonra, insanlarla temastan önce ve sonra kullanılan antibakteriyel el jeli, birçok formda bulunabilir. Jel formunun yanı sıra, sıvı ve krem ve sprey seçenekleri de bulunan el dezenfektanları, her şekliyle çok etkili ve hayati bir öneme sahiptir. Geçmişte yalnızca hastanelerde görmeye alışık olunan el dezenfektanları bugün her evde, iş yerlerinde, okullarda alışveriş merkezlerinde, mağazalarda, tuvaletlerde çantalarda ve ceplerde bulunuyor. Susuz el temizleme jeli olarak da bilinen bu dezenfektanlar, sadece kullananı değil, kullanan kişiyle doğrudan ya da dolaylı olarak temasta bulunan diğer insanları da koruyor. Ne kadar çok insan düzenli olarak el dezenfektanı jeli kullanırsa kapı kolları, otobüslerdeki tutacaklar ve diğer tüm yüzeyler de o kadar az riskli bir hale geliyor. Aynı anda birçok insanın bulunması gereken iş merkezleri, okullar ve otobüsler, sinema salonları ve müzeler, kişisel temizliklerine ve küresel sağlığa dikkat eden bilinçli insanların düzenli olarak kullandıkları antibakteriyel el temizleme jel sayesinde çok daha güvenli yerler haline geliyor.

Doğru El Dezenfektanı Elleri Rahatsız Etmez

El temizleme jeli, eldeki mikropları öldürmesi ve bir süre boyunca yeni mikrop oluşumuyla çok önemli bir yere sahiptir. İçerdiği alkol ile mükemmel bir hijyen sağlayan el dezenfektanının mikroplardaki öldürücü etkisi kadar elleri tahriş etmemesi, elleri kurutmaması ve kullanım sonrasında kolayca kuruyabilmesi de çok önemlidir. Ellerinizde geç kuruyan, kullandıktan sonra elde yapış yapış bir his bırakan antibakteriyel el temizleme jeli, kullanıcıya zorluk çıkarabilir. Kişinin dezenfektan edilmiş ellerini bir süre kullanmasını önleyebilir, bu da çeşitli sorunlara neden olabilir. Doğru bir el dezenfektanı, kullanım sonrasında elleri rahatsız etmez, dezenfektanı uyguladıktan saniyeler içinde rahatsız edici herhangi bir ıslaklık ya da yapışma hissi olmadan ellerinizi eskisi gibi kullanabilirsiniz. Alkolün baskın koşundan hoşlanmayanlar için de hoş kokulu pek çok seçeneği bulunan antibakteriyel el jeli, birbirinden güzel kokuları ve elde yarattığı benzersiz temizlik hissiyle günlük hayatta sıklıkla ve severek kullanılır hale gelmiştir.

Özellikle kalabalık olan şehirlerde çok sayıda insanın aynı anda toplu taşıma araçları ile eve gidiyor olması, kafelerde, restoranlarda ve pazarlarda aynı anda çok büyük kalabalıkların bulunması, bu yerleri virüslerin yayılması için çok elverişli bir hale getiriyor. Dış mekanlarda su ve sabun ikilisine her zaman erişim olamayacağı için el temizleme jeli en etkili korunma yöntemi olarak ön plana çıkıyor Dezenfektanlar sahip oldukları antibakteriyel özellikleri ile virüslerle sizin adınıza durmaksızın savaşıyor, sizin düzenli kullanımınız ile virüsler adeta bozguna uğruyor. Klinik çalışmalar ile başarısı kanıtlanmış antiseptik el jeli çeşitleri cildinizi tahriş etmeyecek hassas formülü ile sizin kalabalıklardan değil; kalabalık ortamlardaki virüslerin sizden korkmasını sağlıyor. Düzenli ve doğru bir şekilde kullanacağınız el dezenfektanları sayesinde kendinizi ve sevdiklerinizi riske atmadan rutin hayatınızı yaşayabilmek çok kolay bir hale geliyor. El dezenfektanı jelini rutin hayatınızda olmazsa olmazlarından biri haline getirdiğiniz, çantanızda, cebinizde, arabanızda veya evinizde sık sık kullandığınız takdirde siz de her türlü virüs ve mikroba karşı güçlü bir koruma kalkanı oluşturabilirsiniz. Trendyol’da el temizleme jeli kategorisinde bulabileceğiniz onlarca dezenfektan arasından günlük hayatınızda en rahat şekilde kullanabileceğiniz bir ürünü seçerek sağlığınız için üstün koruma sağlayabilirsiniz.

El Temizleme Jeli Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

El temizleme jeli satın alırken de dikkat etmeniz gereken birkaç önemli nokta bulunur. Antiseptik ürünü kimin kullanacağı seçimlerinizde dikkat etmeniz gereken ilk önemli husustur. Salgın hastalıkların bebek, genç ya da yaşlı demeden herkesin sağlığını tehdit ettiği bugünlerde dezenfektan kullanımı her bir birey için önem taşımaktadır. Ancak parkta oynayan küçük bir çocuğun kullanacağı dezenfektan ile yetişkin bir bireyin kullanacağı dezenfektanın içindeki alkol oranı farklı olmalı; çok daha hassas bir cilt yapısına sahip olan bebek ve çocukların kullanacağı antibakteriyel jel, daha düşük bir oranda alkol içermelidir. Çocukların kullanacağı anti bakteriyel ürünler, aslında her çocuk ürünü gibi hassasiyetle seçilmeli içerisinde miniklerinize zarar verebilecek paraben veya SLS gibi maddelerin bulunmamasına da özen gösterilmelidir. Benzer şekilde yaşlı insanların da yıllara meydan okuyan elleri, gençlere göre çok daha ince ve hassas yapıdadır. Bu nedenle yaşlı insanların kullanacağı dezenfektanlar, mikroplara karşı bağışıklık sistemi düşük olan ve genellikle kronik rahatsızlıkları olduğu için mikroorganizmalara karşı dayanıksız olan yaşlıların sağlığını korumalı ancak cilt yapılarını tahriş etmeyecek yapıda olmalıdır. Yetişkinler ise dezenfektan alımlarında ürün içeriğini dikkatlice incelemeli, ürünün içerisinde cildinizin hassas veya alerjisinin olduğu bir madde olup olmadığı titizlikle kontrol edilmelidir.

İçeriğindeki alkol ve güçlü antibakteriyel ürünler sayesinde en riski ortamlarda bile ellerinizi ve sizi korumayı hedefleyen el temizleme jelleri, farklı boyutları, her yaşa uygun ürünleri ve değişen alkol oranlarıyla size ve aile üyelerinize zengin seçim şansı sunar. Size ise cilt yapınız ve kullanım alışkanlıklarınıza göre en doğru ürünü seçmek ve güvende kalmak kalır. Sağlığınız için su ve sabun bulunan ortamlarda önce doğru bir şekilde ellerinizi yıkamanız ardından ise el temizleme jelini kullanmanız çok daha doğru olacaktır. Ayrıca elleriniz her ne kadar dezenfekte edilmiş ve mikroplardan arındırılmış olursa olsun, elinizi yüzünüze ağzınıza ve burnunuza götürmekten kaçınmalı, sağlığınızı riske atmamalısınız.

El dezenfektan ürünlerinin en büyük faydası sizi temiz ve güvende tutabilmektir. Kendinizi ve sevdiklerinizi çeşitli hastalıklardan koruyabilmek için hayati bir öneme sahip alkollü el temizleme jelleri ile çeşitli bakterilerle güçlü bir şekilde savaşabilir ve bu mücadeleden galip çıkabilirsiniz. Ellerinizde her zaman gözle görülmeyecek mikroorganizmaların yaşayabildiğinizi ve göremeseniz de bunları yok edebileceğinizi unutmamalı değişik özelliklerde üretilen el dezenfektan ürünlerinden birini seçerek güvenle kullanabilirsiniz.

El Temizleme Jeli Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Antibakteriyel jeller, çok sayıdaki insanın temas ettiği yerlere dokunduktan sonra ellerinize bulaşan mikropları hızlı bir şekilde yok eder, elinize ihtiyaç duyduğu hijyeni geri kazandırır. El hijyen jeli ürünlerinin gerekli zamanlarda doğru bir şekilde kullanılması çok önemlidir. Bu nedenle kabalıklarla iç içe bulunduğunuz ortamlarda, ellerinizin yabancı ortam ve insanlarla temasta bulunduğu durumlarda ve su-sabuna ulaşılamayan durumlarda ivedilikle hijyenik el jeli kullanımınız gerekir. Salgın hastalıkların ve mutasyona uğrayan virüs vakalarının arttığı günümüz koşullarında el temizliğine hassasiyetle özen göstermek bir zorunluluk haline gelmiştir. Özellikle maç, konferans, konser toplantı ders ya da hasta ziyareti gibi kalabalık ortamlarda, bu ortamda bulunan kişilerin her birinin alkollü el temizleme jeli kullanıyor olması bu tarz ortamların tehlikesini azaltacak, virüslerin yayılım alanını daraltacaktır. Oldukça basit ve hızlı bir kullanım şekli olan bu antiseptik el jeli çeşitleri, ellerinizi dezenfekte edeceği için dokunacağınız yüzeylere de sizden kaynaklı virüs bulaşmasını önler.

El temizleme jeli kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunur. Doğru bir şekilde seçilmiş el dezenfektanı jelinizi, doğru aralıklarla kullanmak hem mikroplardan arınmanızı sağlar hem de cildinizin gereksiz yere tahriş olmasını önler Bu sebeple antibakteriyel el jeli kullanımlarının riskli bulduğunuz temaslardan sonra olmasına dikkat etmelisiniz. Üzerinde mikrop olabileceğini düşündüğünüz yüzeylere dokunmanızın ardından jelinizi kullanmalısınız. Yabancı yüzeylerle herhangi bir temasın bulunmadığı temiz ve güvenli yerlerde sık sık el temizleme jeli kullanmanın gereği yoktur. Dezenfekte edeceğiniz doğru aralıkları belirlemeniz hem cilt sağlığınız hem de mikroplara karşı mücadelenizde çok önemlidir. Eğer bulunduğunuz ortamın bakteri ve mikrop açısından yüksek tehditler içerdiğini düşünüyorsanız, dezenfektan kullanımı sıklığınızı artırabilir, kendinize üst düzey bir koruma kalkanı oluşturabilirsiniz.

Alkollü el jelinizi, yüzünüze, gözünüze ve ağzınıza sürmekten kaçınmalı, çocuklarınızın ulaşamayacağı yerlerde saklamalısınız. Antiseptik jelinizin içinde bulunan alkolün yakıcı özelliği sebebiyle elinizde açık yara, yanık ve iltihap gibi hassas yerlere jelin gelmediğine emin olmalısınız. El dezenfektanınızı toplu taşıma, restoran ve kafe gibi yerlerde herkesin bir arada ve kalabalık şekilde bulunduğu alanlarda kullanmayı unutmamalı, benzer şekilde çeşitli hastalıkların tedavi edildiği hastane gibi sağlık kuruluşlarında hem ortamın hijyenini bozmamak hem de kendi sağlığınızı olası mikroplardan korumak için el dezenfektanınızı yanınızdan ayırmamalısınız. Genel olarak kendinizi kalabalıklar içinde virüslerin tehdidi altında hissettiğiniz her ortamda güçlü bir el temizleme jeli cebinizde, çantanızda ya da her zaman ulaşabileceğiniz bir yerde en güçlü silahınız olmalıdır. Restoran gibi alanların tuvalet kısımlarını kullandığınızda dezenfektanlarınızı yanınızda taşımalı, marketten daha önce pek çok insanın dokunup bırakmış olabileceği bir çikolata aldığınızda, bir kıyafetin etiketine dokunduğunuzda, uzatılan para üstünü cüzdanınıza koyduğunuzda, pos cihazına şifreyi girdikten sonra, kısacası herkesin dokunması mümkün olan yerlerle her temastan sonra ellerinizi dezenfekte etmelisiniz.

El Temizleme Jeli Trendyol’da

El jeli fiyatı, ürünlerin markası, boyutu ve özelliklerine göre değişiklik gösterebilir. Halk sağlığı için çok önemli bir yere sahip bu dezenfektanlar genel olarak her bir bireyin, toplumun her kesiminin ulaşabilmesi için uygun fiyatlandırmayla satışa sunulmaya özen gösterilmektedir. Genel olarak ulaşılabilir fiyatlarla satışa sunulan el temizleme jellerini düzenli olarak kullanmak ve ellerde antibakteriyel etkiyi hissetmek çok kolaydır. El temizleme jelleri, mikropların yok edilmesinde su ve sabunla birlikte en büyük yardımcınız olur. Evinize girmeden hemen önce elinize sıkacağınız bir miktar antiseptik jel, elinizi yıkayana kadar geçireceğiniz dakikaların bile çok daha güvenilir, elinizi yıkamadan önce dokunacağınız, portmantonun, musluğun ya da kapı kolunun mikroplardan uzak kalmasını sağlar. El dezenfektanları birbirinden farklı formları, güçlü ya da düşük alkol oranları, kılıflı el temizleme jeli gibi çeşitleri ve mis kokulu diğer seçenekleri ile size ulaşılabilirlik bir temizlik sağlar.

Sektörün deneyimli üreticileri tarafından özenle üretilen el temizleme jeli tüm çeşitleri ve ulaşılabilir fiyatlarıyla Trendyol’da sizleri bekliyor. Siz de girmek zorunda olduğunuz kalabalık ortamlarda güvende hissedebilmek ve çevreniz ne kadar dolu olursa olsun mikroplardan uzak olabilmek için hemen bir alkollü el temizleme jeli siparişi verebilir; hem kendi sağlığınızı hem de halk sağlığını korumak adına güçlü bir adım atabilirsiniz.