"

Ethernet Kablosu

" araması için 5215 sonuç listeleniyor

İhtiyacınıza Uygun Ethernet Kablosu Çeşitleri Trendyol'da!

Ethernet kablosu ve ethernet kablosu çeşitleri hayatın her alanında sıklıkla kullanılır. İnternet bağlantısının elektronik cihazlarda yer alabilmesini sağlar. Cihazları birbirine bağlamak istediğiniz zamanlarda yardımcı olur. Bilgisayarların çoğunda bu ürünleri bağlamak için giriş kısmı bulunur. Bu giriş kısmından kolaylıkla bilgisayara bağlanır. Bilgisayara bağlanacak olan ürün seçenekleri, sunucuya takılır. 8 adet izoleli ve burgulu bir yapıya sahiptir. LAN teknolojisi ile çalışır. Bu teknoloji, birden fazla cihazın aynı anda internete bağlanmasına olanak sağlar. Bu özelliği sebebiyle birçok işyerinde kullanımı, sıklıkla tercih edilir. Kurulumu oldukça kolay olan tasarımlar, verimli performansı ve etkili yapısı ile büyük beğeni toplar. Masaüstü bilgisayar türleri üzerinde kullanımı, pek çok kişi tarafından tercih edilir. Fiber ethernet kablosu, üst düzey hızlı bir performans sunması sayesinde çoğu kişinin favori tercihleri arasında yer almayı başarır. Kaliteli malzemeler kullanılarak dizayn edilen tasarım, uzun ömürlü bir kullanım sürecini beraberinde getirmesi ile her dönem yoğun ilgi görür. Fiber model seçenekleri, üst düzey hız gösterir ve bağlantısı cam sayesinde yapılır. Önceden bakır teller ile yapılan bu bağlantı, son dönemlerde cam sayesinde hayata geçirilir. Fiber optik ethernet kablosu, daha hızlı işlem yapılmasına ve vakit kaybetmeden işlerin halledilmesine olanak sağlar. Bu özelliklere sahip olmak isterseniz Trendyol’dan ethernet kablosu satın alabilirsiniz. Oldukça işlevsel bir tasarımı bulunan modelleri gönül rahatlığıyla temin edebilirsiniz.

Kaliteli Ethernet Kablosu Modelleri

Kaliteli Ethernet Kablosu Modelleri

Ürün modelleri, pek çok farklı faktöre bağlı olarak çeşitlilik gösterir. Her cihaza uygun olan seçenek, kolayca bulunabilir. Cihazınız için gerekli olan modeli satın almadan önce dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Bu hususlar arasında uzunluk ölçüsü, bağlantı ucu türü ve kalitesi gibi faktörler yer alır. Bağlantının kurulacak olduğu mesafe ön planda tutularak kısa ethernet kablosu tercih edilebilir. Bu ürün seçeneği, genelde alan küçük ve dar ise dikkat çeker. Herhangi bir görüntü kirliliği yaratmaz ve bağlantı kopma riskini ortadan kaldırır. Bunlar içinde yer alan 2 metre, 3 metre, 4 metre, 5 metre, 6 metre ethernet kablosu; etkili performansıyla bilinir. Hızlı çalışma sistemi sayesinde büyük beğeni toplar. Kısa ölçülerin yetmediği durumlarda 7 metre, 8 metre, 10 metre, 12 metre, 15 metre ethernet kablosu kullanımları yaygındır. Uzunluk seçimi yaparken cihazın nereye bağlanacağına ve arada ne kadar mesafe olacağına dikkat edilmesi gerekir. Ürünler, her istek ve ihtiyacı karşılar nitelikte tasarlanır. 20 metre, 25 metre, 30 metre, 35 metre, 40 metre ethernet kablosu çeşitleri; çoğunlukla geniş ve uzak mesafenin bulunduğu alanlarda tercih edilir. Ürünlerin en uzun tasarımları olarak bilinen 50 metre, 60 metre, 100 metre ethernet kablosu seçenekleri; uzun ömürlü yapısıyla da dikkat çeker. Kaliteli materyaller kullanılarak dizayn edilen tasarımlar, kolay deforme olmayan yapısıyla büyük beğeni toplar. Siz de uzun ethernet kablosuna sahip olabilirsiniz. Ürünü kısa geldiği noktada kolaylıkla uzatabilir ve bağlantınızın sağlıklı bir şekilde olmasını sağlayabilirsiniz. Bu uzunluklara ek olarak kullanım yerine göre de farklı çeşitler vardır. İlk olarak modem, laptop ethernet kablosu kullanımı yaygınlık gösterir. Bu bağlantıda ürünün iki ucundan biri modeme, diğeri ise laptop’a takılır. Bu sayede modem ve laptop arasında bağlantı sağlanmış olur. Diğeri seçenek ise ps4, bilgisayar ethernet kablosu bağlantısı olarak karşınıza çıkar. Bu bağlantı şekli de modem - laptop bağlantısı gibi yapılır. Gerekli özelliklere dikkat ettikten sonra kolay bir şekilde Trendyol üzerinden ethernet kablosu tavsiyelerine bakabilir ve satın alabilirsiniz.

Hızlı ve Dayanıklı Ürün Seçenekleri

Hızlı ve Dayanıklı Ürün Seçenekleri

Hayatın her alanında hız, önem kazanır. İşleri hızlı bitirmek, zamanında tamamlamak veya oyun oynarken kesintisiz internete erişmek; birçok kişinin gereksinimleri arasında yer alır. Hayatı daha hızlı kontrol altına alabilmek için sunulan ethernet kablo çeşitleri bulunur. Hızlı çalışmak, kısa sürede işleri bitirmek; gündelik hayatta büyük önem arz eder. Bilgisayarla ilgili bir iş olduğunda internetin her zaman hızlı olması gerekir. Bu yüzden alışveriş yapılırken cat6, cat7, cat8, cat 9 ethernet kablosu çeşitlerine bakılır. Bu çeşitlerin her birinin ifade ettiği anlam ve özellikleri, farklıdır. Pek çok farklı istek ve ihtiyaca aynı anda yanıt vermeyi başaran ürünler, her dönem sıklıkla tercih edilir. Bu modellerin cat6 - cat7 şeklinde adlandırılması, arada bulunan hız farkını temsil eder. Cat6 seçeneği, 10 gigabit desteği sağlar. Cat7 ise daha hızlı bir şekilde veri akışını gerçekleştirir. Aralarında olan fark, günlük hayatı etkileyebilir. Bu sebeple maksimum verim elde edebileceğiniz şekilde seçimi yapmanız size fayda sağlar. Kalın ethernet kablosu çeşitleri, her dönem dikkat çeker. Aynı zamanda ince ethernet kablosu da farklı arayışlara hitap eder. İsteğinize göre bu çeşitlerden birini seçebilirsiniz. Cross ethernet kablosu vardır. Bu isim yerine genellikle çapraz ethernet kablosu ismi de kullanılır. Bu, bir bilgisayarı başka bir bilgisayara bağlamak için genellikle tercih edilir ve kullanılır. Yapısı, birçok farklı bağlantıdan meydana gelir. Rj45 ethernet kablosu üzerinde 8 adet bağlantı bulunur. Bir cihazın diğer cihaza bağlanması için gerekli olan aracılığı sağlar. Bu bağlantıları daha sağlıklı yapabilmek için ethernet kablosu pensesi kullanılır. Bu pense sayesinde bağlantı sıkıştırılır ve kopması önlenir. Bu tip ürünleri daha detaylı inceleyebilir ve ethernet kablosu fiyatlarına bakabilirsiniz.

Güçlü Bağlantı Seçenekleri

Güçlü Bağlantı Seçenekleri

Ürünler, birçok farklı bağlantı seçeneğine sahip olmasıyla bilinir. Usb ethernet kablosu, her dönem sıklıkla kullanılır. Bu model, kart girişi bulunmayan bilgisayarlar için genellikle tercih edilir. Ethernet kablosu çoklayıcı seçeneği, yoğun ilgi görür. Bu çoklayıcı modeli, birden fazla cihazı bağlamak için kullanılır. 90 derece ethernet kablosu da çoğu bağlantı türüne uygun olmasıyla bilinir. Uzun ömürlü kullanım sürecine sahip olmasıyla dikkat çeker. Altın uçlu ethernet kablosu, sıklıkla tercih edilir. Altın uç detayının zor aşınması ve dışarıdan gelen darbelere karşı dayanıklı olması, büyük beğeni toplar. Daha zor aşındığı için müşterilerden tam puan almayı başarır. Bakır ethernet kablosu çeşidi de bulunur. Bu ise günlük yaşantının birçok alanında kullanılır. İnternet bağlantısı yaparken siyah, sarı ethernet kablosu kısmına dikkat edilmesi gerekir. Bu renkler, nereye bağlamanız gerektiği ile alakalı öncülük eder. Yassı ethernet kablosu seçeneği, kullanışlı yapısı ile öne çıkar. Çift girişli ethernet kablosu ise 2 tane cihazın aynı anda bağlantıya sahip olmasına yardımcı olur. Bu sayede 2 adet cihaza aynı zamanda erişim sağlanır. Genel olarak bilgi iletim sisteminde kullanılan ve iletim hızı yüksek olan dış ortam ethernet kablosu da sıklıkla büyük firmalarda ve büyük işlerde tercih edilir. Teknolojinin gelişmesiyle beraber duvardan ethernet kablosu, bağlantıyı kolay hale getirir. Bu sayede bağlantı daha hızlı olur. Bu şekilde sizin için ve sevdikleriniz için uygun olan modeli seçebilir ve Trendyol üzerinden kolayca satın alabilirsiniz. Yalnızca dakikalar içerisinde sipariş oluşturabilir, kendi istek ve ihtiyaçlarınıza hitap eden seçeneği temin edebilirsiniz. Ürünleri gönül rahatlığıyla kullanmaya başlayabilirsiniz. Trendyol ile konforlu ve keyifli bir alışveriş deneyimi yaşayabilirsiniz.

Ethernet Kablosu Nasıl Takılır?

Ethernet bağlantısı için CAT5 internet kablosu, RJ45 pensesi ve ucu gerekir. Bunları edindikten sonra ilk olarak hassas bir kablo olan CAT5’i dikkatli şekilde çizmeniz gerekir. Kabloyu pensenin kesen kısmına oturtup bu işlemi yapabilirsiniz. Koruyucu plastiği çıkarırken kabloya zarar vermemeniz önemlidir. Kablonun da kesilmesi hâlinde internet bağlantısında problemler yaşanabilir. Bu aşamayı sorunsuz atlattıktan sonra turuncu, yeşil, kahverengi ve mavi renkteki kabloları görebilirsiniz. Ayrıca bunlara sarılı hâlde bulunan beyaz kablolar mevcuttur. Bu kabloları birbirinden ayırmanız gerekir. Ardından 568B ya da 568A sırasına göre dizebilirsiniz. Bunlar kabloların renk düzenini ifade eder. 568B’ye göre kabloları sol baştan itibaren sırasıyla turuncu beyaz- turuncu- yeşil beyaz- mavi- mavi beyaz- yeşil- kahverengi beyaz- kahverengi olarak dizmeniz gerekir. Bunun ardından hepsini yan yana ve aynı boya getirip RJ45 ucuna takabilirsiniz. İyice sıkıştırdıktan sonra penseyle ucun kablolara tamamen oturmasını sağlamanız gerekir. Kablonun iki ucunu da aynı renk düzeninde bağladıktan sonra bir ucu modeme diğerini de bilgisayara veya kasaya takabilirsiniz.

Ethernet Kablosu Ne İşe Yarar?

Wi-Fi yerine kablolu internet bağlantısını tercih edenler ev ya da iş yerlerinde ethernet kablosu kullanabilirler. Bu kablo, internete bağlanabilmenizi mümkün kılar. Kablosuz internetin çıkmasıyla kullanım alanı daralsa da hâlâ bunu tercih edenler vardır. Bunda ise ürüne özgü avantajlar önemli rol oynar. Kablosuz internete göre daha hızlı ve stabil bağlantıyı mümkün kılar. Bilgisayar ve modem arasında kullanılır. Bir ucu modeme bağlanırken diğer ucu laptop, bilgisayar ya da kasaya bağlanır. Bunun için de CAT kabloları tercih edilir. Hızlı şekilde veri akışı sağlayan bu kabloların 5, 6 ve 7 gibi bazı modelleri mevcuttur. Kablolu internet, oyun oynarken de hız kazanmanızı sağlar. Bu kablolarla internet bağlantısı kurarken belli standartlara uyulması gerekir. Evrensel olan bu renk sıralamasına uygun şekilde bağlantı kurulur. Böylece sorunsuz bir internet bağlantısı sağlayabilirsiniz.

Ethernet Kablosu Cat Uzunluğu Ne Kadar Olmalıdır?

İnternet bağlantısı kurarken çeşitli kablolar kullanılır. Kuracağınız bağlantıya uygun olarak farklı tip kablolar tercih edebilirsiniz. CAT5 kablo, internet bağlantısı kurarken sık tercih edilen bir modeldir. En fazla 100 metre mesafede yüksek performans gösterir. Evlerde sıklıkla tercih edilen bu kablo, 10/100 mbps hızları elde eder. Sıklıkla tercih edilen diğer seçenek ise CAT6 kablodur. İnternet bağlantısının yanı sıra güvenlik ve telefon sistemlerinde de kullanılır. CAT5 kablolarla aynı alanda tercih edilebilir. Bununla çok daha yüksek boyuttaki hızlara ulaşmanız mümkün olur. 10 Gbps’e varan yüksek performansı sayesinde profesyonel oyuncuların sıklıkla tercih etmesini sağlar. Bunun da CAT5 kabloya benzer olarak en fazla 100 metre kullanılması uygun olacaktır. Daha uzun mesafelerde performansı düşer. Fiyatı CAT5 kabloya nazaran daha yüksektir. CAT6 kablonun ethernet kartı ve modemle uyumlu olması gerekir.