"

Cat6 Kablo

" araması için 6580 sonuç listeleniyor
Get Lock Oem Kablo Cat6 0,5 Metre Rj-45

Get LockOem Kablo Cat6 0,5 Metre Rj-45

(1)
26,24 TL
Sepete Git

Cat6 Kablo Çalışma Prensibi Trendyol'da!

Cat6 kablo, kategori 6 olarak bilinen Ethernet tabanlı bilgisayar ağlarında kullanılan standart bir UTP çeşididir. Cat6 kablo özelliklerinden biri hızlı veri taşıma kapasitesine sahip olmasıdır. 2002 yılından itibaren yaygın olarak kullanılan bir model çeşididir. Kendinden önceki modeller ile geriye dönük bir şekilde uyumlu çalışmaktadır. Bunlar genellikle güçlü internet trafiği yaşayan bilgisayarlar ve ağlarında kullanılır. Güçlü internet trafiğinde bilgisayarlarda etkin bir şekilde kullanılan dış ortam Cat6 kabloların yardımıyla 1000 Mbps veya bir Gbps veri transferinin yapılabilmesi mümkün olmaktadır. Bunların 250 MHz veri genişliği sunar aynı zamanda 100 metreden kısa olduğu zaman 10 Gbps'e kadar performans gösterebilir. Bu parçalar birçok Ethernet ağı tarafından desteklenen standart aralığındadır. 10 metre, 20 metre, 25 metre, 40 metre Cat6 kablo farklılık gösterebilen bir modeldir. Bunlar 4 çift telli ve kapsamasına göre kendi içerisinde farklılık gösteren bir ürün çeşididir. Bu parçaların yaygın olarak kullanılan internet kablosu Cat6 yüksek veri geçişi sağlaması nedeniyle çok fazla tercih edilir. Ondan farklı olarak yabancı sinyallere karşı az etkilenir bir yapıdadır. Tercih edilmesi yüksek olan bu ürün 250 Mhz'ye kadar yüksek bir performans sağlayabilir. İnternetin yaygınlaştığı bu çağda bilgisayar her evde bulunan bir cihaz konumuna geldiğinde bu parçaların kullanımı artmıştır. Cat6 Ethernet kablosu olma özelliğindedir. Bu modellerin yaygın bilinen kullanım alanıdır. Üründen iyi verimi alabilmek için belirli bir uzunluk standardı mevcuttur. 100 metreden fazla olanlardan alınan verim az uzunluktaki aletlerden alınan verinde düşüktür. Bu nedenle verimi üst seviyeden alabilmek için ürünlerin 100 metreden az uzunluktaki boyları tercih edilmelidir. Aksi halde ciddi bir performans düşüklüğüyle karşılaşılabilir. Modellerin yaygın kullanım alanı ve bilinen kullanım alanının Ethernet olduğu bilinen bir gerçektir. Ancak modeller sadece bu alanda kullanılmakta olan bir parça değildir. Ethernet ürünü olarak kullanılması dışında güvenlik sistemlerinde de yaygın bir şekilde kullanılır. Güvenlik sistemlerinde kullanılan bunlar aynı zamanda telefon sistemleri için de kullanılır. Genellikle bilgisayarı oyun bilgisayarı olarak kullanan müşteriler parçaların herhangi bir bağlantı problemi ve gecikme yaşamamak adına oldukça tercih ederler. Ürün bu tür alanlarda, oyunlarda olabilecek olan gecikmeleri aza indirilmesiyle bilinir.

Cat6 Kablo Çalışma Prensibi

Cat6 Kablo Çalışma Prensibi

Bu ürünler yüksek veri geçişi sağlamasıyla tercih edilir. Bunlar aynı zamanda yabancı sinyallere karşı az etkilenir bir özelliktedir. 250mhz'ye kadar yüksek performans sağlayabilen bu parça oldukça tercih edilir. Son yıllarda her eve internet girmesiyle beraber Cat6 modem kablosu kullanımı artmıştır. Bu aletler birer internet ağıdır. Ürünlerden iyi bir verim alabilmek için uzunluğunu fazla 100 metre olarak tutmak gerekir. Bu tasarımlardan 100 metre üzerine çıktığında ciddi bir performans düşüklüğü meydana getirir. Korumalı Cat6 kablo sadece internet için değil aynı zamanda güvenlik sistemleri için de kullanılan bir türdür. Güvenlik sistemleri için de kullanılan bu tasarım, telefon sistemlerinde de kullanılabilir. Bu parçalar sayesinde yüksek bir performans elde edilebilir. Oyun oynayanlar tarafından oldukça tercih edilen bu modeller oyunlarda olabilecek gecikmeleri aza indirilmesiyle bilinir. Bu ürün yüksek hız değerlerine ulaşabilir özelliktedir. Bazı modelleri 8 telli ve 4 çift olanlardan oluşur. Endüstride de kullanılan bu ürün haberleşme ağlarında, bilgisayarlarda veri transferi yapımında da oldukça kullanılır. İnce, siyah Cat6 kablo almak mümkündür. Cat6 ADSL kablo olarak kullanılabilir. Bu modeller Ethernet parçası diye de adlandırılır. Pratik kullanım bu parçalar müşterilerin beğenerek kullandığı modellerdir. Endüstride, haberleşme ağlarında kullanılan bu ürün aynı zamanda bilgisayarlarda ve veri transferlerinde de kullanılır. Veri hızını artıran bu parçaları Trendyol’dan inceleyerek kullanacağınız alana göre bir model belirleyebilirsiniz.

Kaliteli ve Kullanışlı Cat6 Kablo Modelleri

Kaliteli ve Kullanışlı Cat6 Kablo Modelleri

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte veri transfer hızları da artmıştır. Bu da beraberinde bu hıza ayak uydurabilecek yeni araçlara ihtiyacı ortaya koymuştur. Turuncu Cat6 kablo bu hızlı veri transferlerinde yüksek bir performans göstermesiyle bilinir ve tercih edilir. Teknolojiyle birlikte hızlanan bu veri transferlerini karşılamak için farklı özelliklerde üretilmiştir. Yapısal olarak Ethernet parçaları her ne kadar birbirlerine benzeseler de aynı değillerdir. Bu nedenle farklı kullanım alanları için o alanlara yönelik olanlar tercih edilmelidir. Bu şekilde bu tasarımlardan yüksek performans elde edilebilir. Bu parçalar 1 gigabit hız sağlar. 1 gigabit hız sağlayan tasarımlar 250 mhz'ye kadar performans sağlayabilir. Bu ürünlerden yüksek verimi alabilmek için parçaların uzunluğuna dikkat etmek gerekir. Tasarımların boyu 100 metreyi geçmediği zaman iyi bir performans alımı söz konusudur. Kategori 6'nın kısaltması olan parçalar bir Ethernet olma özelliği taşır. Cat6 kablo markalarının ürettiği tasarımlar ses ve görüntü sinyallerini iletir. Ofislerde, yoğun çalışılan ortamlarda, önemli malzemelerin bulunduğu binalarda güvenle kullanılabilir. Ayrıca dayanıklı olması sebebiyle uzun yıllar kullanılabilir. Kullanımı oldukça yaygın bir üründür. Sinyal taşıma işlemlerinde kullanılan bu ürün bilgisayar ağları için gereklidir. Yapısal kablolama sağlayan bu modeller Ethernet gibi bilgisayar ağları için gereklidir. Önerilen uzunluğun üzerinde olan ürünlerle çalışmak gerekliyse tekrarlayıcı ve anahtar gibi aktif donanımlar ile birlikte kullanılmalıdır. Cat 6 telefon kablosu bilgi iletişim alanlarında kullanılırlar. Zırhlı Cat6 kablo modelleri de üretilir. Belirli bir standart uygunluk belgesi almış modellerdir. Haberleşme ağlarında kullanılan bu modeller yoğun olarak kullanılır.

Öne Çıkan Cat6 Kablo Özellikleri

Öne Çıkan Cat6 Kablo Özellikleri

Network olarak da geçen modellerin uygun kullanım ölçüsü 100 metre altıdır. Cat6 kablo 100 metre, 500 metre aralığında da sorunsuz iletişim sağladığı söylenir. Altyapı network uygulayıcılarının söylediği bu uzunluk uluslarının üretici değerlerinin temel alınmış halidir. Bu modellerin üreticileri ve aktif ağ üreticilerinin test ölçümleri ile standart değerleri belirlediği bu ürünlerde malzemelerinin yapısı önemli bir etkendir. Bu seçeneklerin malzemesinin yapısı kadar, kalitesi de önemli bir etkendir. Farklı iklim şartları, ortam koşulunu değiştiren unsurlar iletişimde hatalı farklı ölçüm değerleri ortaya çıkarabilir. Bu göz önüne alınması gereken bir durumdur. Standart olan değerlerin üstü riskli bir durum oluşturup sorun kaynağının bulunması durumunu zorlaştırabilir. Standart değerleri sağlamayan modeller sürekli çalışabilirlik ve yeterli olma durumu sağlamayabilir. Aktif pasif cihazların uyumu önemlidir ve bu durum sistemin bütününü oluşturur. Fazla olan mesafe veri akışında problem yaratabilir. Veri akışındaki bu problem veri akışının düşmesidir. Ayrıca fazla mesafe aktif olan cihazları yorabilir. Aktif cihazların yorulmadı görüntü ve ses kalitesinin düşmesine neden olabileceği gibi görüntü ve ses verilerinde hatalar görünmesine de neden olabilir. boyunu ayarlamadan önce kullanılacak cihazlarda kamera ya da switch gibi iletişimdeki performans değerlerinin de önemi göz önüne alınmalıdır. Bu parçayla birlikte kullanılacak aktif cihazların yükü kaldırabilecek işlemcilere sahip olmaları gerektiği gibi aynı zamanda da bunu kaldırabilecek donanıma da sahip olmaları gerekir. 30 metre bu parçalar için ideal bir ölçüdür. Performans da problem yaratmaz. Ancak 100 metre üzerindeki ölçülerden fazla verim alınamaz. Yüksek performans sağlayamaz. 50 metre olanlarda istenen değerler arasındadır. Performans da problem yaratmaz. Yüksek hız değerlerine ulaşabilen bu ürünler, yüksek bir performans sergilediğinden yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu ürünlerin bir diğer kullanım alanı ise CCTV güvenlik sistemleridir. Ürün aynı zamanda ofislerde yer alan IP telefon sistemlerinde de kullanılır. Birçok haberleşme alanında kullanılan bu ürün görüntü ve ses sinyallerini iletme işini üstlenir. Cat6 kablo renkleri ise iki farklı bağlantı sisteminde değişir. İki tür bağlantı yöntemi vardır ve bunlardan ilki düz bağlantı, diğeri ise crossover bağlantı adıyla anılır.

Dikkat Çeken Cat6 Ethernet Kablosu

Dikkat Çeken Cat6 Ethernet Kablosu

Bu çeşitlerin sinyal taşıma işlemlerinde kullanılan ve kategori 6 kısaltması olan bir türdür. Bu tasarımlar görüntü ve ses sinyallerinin iletiminde kullanılan bir parçadır. Bu tür ürünlerde yalıtkan malzeme olarak polietilen kullanımı söz konusudur. Bu parçalar olası bir yangın anında zehirli olabilecek ve aşındırıcı bir gaz çıkarmazlar. Genellikle insanların yoğun olarak bulunduğu ve çalıştığı, aynı zamanda önemli malzemelerin olduğu binalarda kullanımı oldukça yaygındır. Sinyal taşıma işlemlerinde kullanılan bu modeller bükümlü bir yapıda olan çift türüdür. Yapısal kablolama sağlayan bu ürün Ethernet gibi bilgisayar ağları için gereklidir. Sinyalleri iletiminde kullanılan parçaların bant genişliği sağlar. Cat6 kablo önerisi arasında, uzunluğu 100 metre olan modeller dikkat çeker. Eğer bu uzunluktan uzun bir çalışma gerekiyorsa tekrarlayıcı gibi veya anahtar gibi aktif donanımlar kullanılmalıdır. Alt modellerde yaşanan belirli bir mesafeden sonda frekans aralığı düşme sorunu üst model olan hazır Cat6 kablolarının üretim ihtiyacını doğurmuştur. Bant genişliğini arttırmak ve düşen frekans aralığı sorununu ortadan kaldırmak amacıyla gelişen teknolojinin doğurduğu ihtiyaçları karşılayacak yeni türler ortaya çıkmıştır. Bu modeller iç direnci alt sınıf olanlara göre iyi veri sağlar. Bu ürünler sert ve dayanıklı bir yapıdadır. Gelişen teknolojiye ayak uydurabilen bir üründür. Veri taşıma kapasitesi de alt sınıflarına göre iyidir. Dış mekan Cat6 kablo modelleri bilgi iletişim sistemlerinde kullanılırlar. Bunlar zırhlı olarak üretilir. ISO Class D standartlarına uygun bir üründür. Bilgi iletişim sistemlerinde yoğun olarak kullanılırlar. Cat6 kablo 15 metre, 30 metre kullanımında tam verim alınabilir. 5 metre Cat6 kablo da 25 metre gibi ideal ölçüler arasındadır. Yassı Cat6 kablo outdoor gibi türleri ve kullanıldıkları ortamlara göre değişen çeşitleri de mevcuttur. Veri transfer hızının arttığı son yıllarda bu hıza ayak uydurabilecek ekipmanların da üretimi aynı hızla yapılmaktadır. Bunun güzel örneklerinden biri bu modellerdir. Bu parçalar hızlı veri transferi yapabilen ve yüksek performans sağlayan bir üründür. Farklı kullanım alanları için o alanın ihtiyacını karşılayacak ürünler kullanmak gerekir. Veri transferi gibi yapılacak işlemlerde de bu alana uygun olan verim alabilecek bir ürün olan bu modeller kullanılabilir. Cat6 kablo çeşitleri 1 gigabit hız sağlar. Kategori 6’nın kısaltması olan ürünler ses ve görüntü sinyallerini başarılı bir şekilde iletir.

Yüksek Performanslı Cat6 Kablo Bağlantısı

Yüksek Performanslı Cat6 Kablo Bağlantısı

Bilgi iletişiminde kullanılan bir türü olan ince Cat6 kabloları haberleşme ağlarında da kullanılır. Bu parçaların yaygın olarak kullanıldığı yerlere, CCTV güvenlik sistemleri örnek verilebilir. CCTV güvenlik sistemlerinde kullanılan bu ürün aynı zamanda ofislerde yer alan IP telefon sistemlerinde bunun dışında Ethernet bağlantıları gibi diğer haberleşme alanlarında da yaygın bir şekilde kullanılır. Bu parçaların önemli özelliği görüntü ve ses sinyallerini iletebilmesidir. 8 telli olan bu ürünün bağlantısı genellikle RJ45 konnektörleri olarak bilinen 8P8C konnektörleri yardımıyla yapılır. Bu tasarımlar diğer bir yandan Cat6 network kablosu olarak da geçer. Bunların uygun kullanım ölçüsü 100 metrenin altıdır. Uluslararası üretici değerlerinin baz alındığı ve altyapı network uygulayıcılarının belirlediği standart ölçü bu doğrultudadır. Aktif ağ üreticileri ve dış cephe Cat6 kablo üreticileri test ölçümleriyle bu değerleri belirlemiştir. Bu noktada önemli olan bir diğer husus ise parçaların malzemesinin yapısıdır. Bu da etki eden önemli bir faktördür. Kalitesi de yine yapısı kadar önemli bir etkendir. Bir başka etki eden unsur ise farklı iklim koşullarıdır. Farklı koşullarda farklı ölçüm değerleri ortaya çıkabilir. Bu durum göz önüne alınması gereken bir durumdur. Fazla olan mesafe de veri akışında problemlere sebep olabilir. Bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta ise bu ürünle birlikte kullanılacak olan aktif cihazların yükü kaldırabilecek bir işlemciye sahip olması gerektiğidir. Yine donanım da işlemci kadar önemli bir unsurdur. Aktif cihazın yükünü kaldırabilecek donanıma da ihtiyaç vardır. Bu ürünler sinyal taşıma işlemlerinde kullanılır. Görüntü ve ses sinyalleri iletilir. Aynı zamanda bu ürün yabancı sinyallere karşı da az etkilenir. Ürün ayrıca olası bir yangın durumunda zehirli olabilecek aşındırıcı bir gaz çıkarmaz. Güvenli ve pratik kullanım sunan bu ürünleri istediğiniz alanda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Cat6 kablo fiyatlarını inceleyerek ihtiyacınız olan modelleri uygun fiyata satın alabilirsiniz.

Etkileyici Cat6 Kablo Renkleri

Etkileyici Cat6 Kablo Renkleri

Cat 6 lan kablosu renk sıralamasına baktığınızda iki tür bağlantı yöntemi görebilirsiniz. Bunlardan ilki düz bağlantı diğeri ise crossover bağlantı ismiyle bilinir. Bu parçaların renkleri görevleri şu şekilde verilebilir. Düz bağlantı yönteminde turuncu-beyaz, turuncu, yeşil-beyaz, mavi, mavi-beyaz, yeşil, kahverengi-beyaz, kahverengidir. Şirket ve ofislerdeki IP telefon sistemlerinde, Ethernet bağlantılarına yaygın olarak kullanılan blendajlı Cat6 kablo ve diğer çeşitleri diğer ürünler yetersiz kaldığı için sistemlerde ihtiyaçları karşılamak adına üretilmiştir. Bu parçaların frekans aralığı 250 MHz'dir. 1-10 gigabitlik veri hızına sahiptir. Renk sıralaması da her tasarım karşılığı kendi rengini alacak şekildedir. Cat6 fiber kablo çeşitlerinin çok tercih edilmesinin önemli nedenlerinden biri üst sınıf bir tür olmasıdır. Veri akış hızına yetişemeyen bazı modeller, iyi bir veri akış hızının sağlanması için yanmaz Cat6 kablo ile değiştirilebilir. Ofis, iş yeri gibi ortamlarda, İnterneti aktif olarak kullanıldığı ve veri akışı ile ilgilenilen alanlarda bu parçaları kullanmak akışta herhangi bir problem yaşamaya yardımcı olur. Kopmalar yapmadan sorunsuz bir kullanım sağlar. Bu nedenle de oyun oynamayı severler tarafından da yaygın bir şekilde kullanılır. Bu ürün sayesinde istenilen yüksek performans elde edilebilir. Oyunlarda istenmeyen gecikmeleri aza indirir. Gecikmeleri aza indiren bu ürün yüksek hız değerlerine ulaşabilir bir özelliktedir. Bu parçalar 8 telli 4 çift modellerden oluşan bir türdür. Endüstride yaygın bir şekilde kullanılır. Frekans bandı olarak kıyaslama yapıldığı zaman Cat6 flat kablo modelleri ve diğer versiyonları avantajlı bir kullanım sağlar. Bu avantajının yanı sıra veri taşıma kapasitesinde de Cat6 yeraltı kablosu diğer türleriyle üstün bir konumdadır. Koruma sınıfı fazla olduğu için dayanıklıdır. Bu özelliği sayesinde bunların uzun ömürlü bir parça olduğunu söylenir. İki ürün arasındaki büyük farklılık bu tasarımların içerisinde seperatör yer almasıdır. Cat6 kamera kablosu tavsiyesi verildiğinde genellikle veri akışının hızlı olması istendiği durumlar için bu tavsiyeniz verildiği söylenebilir. Bakır Cat6 kablo içeriği bakırdan olduğu için iletkenliği yüksek bir modelidir. Kaliteli Cat6 kablo almak ve benzer ürünleri de incelemek için Trendyol’dan yararlanabilirsiniz.

Cat6 Kaç Metrede Çalışır?

Cat6 kablo, belirli bir uzunluğu açmadığı zaman oldukça etkili bir şekilde internet bağlantınızı gerçekleştirir. Kapalı ortamlarda kullanılan bu ürünün iyi biçimde çalışmasını sağlamak için 100 metre uzunluktan fazla yapmamak gerekir. Uzatılan mesafeler ürünün sahip olduğu özelliklerinde düşüşe neden olur. Bu tarz bir ürün, 10 Gbps’ye kadar veri aktarımı yapabilir. Bu özelliği sayesinde online biçimde oyun oynayan kişiler tarafından oldukça tercih edilir. Bu kabloyla uyumlu bir ethernet kartı ve modem olduğu zaman üründen yüksek biçimde verim alabilirsiniz. Bu tarz bir ürün kullanılırken yabancı sinyallere dikkat etmelisiniz. Bu sinyaller kablonun görevini zorlaştırır. Cat6 kablolar çevrede bulunan yabancı sinyallerden oldukça düşük düzeyde etkilenir. Bu sayede oldukça etkili bir üründür. Cat6 kabloları telefon ve güvenlik kamerası bağlantılarında da kullanılır. Cat5 kablo kullanılan bağlantılarda onun yerine çalışabilecek oldukça uyumlu bir üründür. Dış etkenlere karşı dayanıklı ve etkili yapıda olan ürünü ihtiyacınıza uygun biçimde kullanabilirsiniz.

Cat6 Kablo Nerede Kullanılır?

Cat6 kablo, internet bağlantısına ihtiyaç duyduğunuz yerlerde rahatlıkla kullanabileceğiniz bir üründür. Ev, işyeri veya devlet dairelerinde stabil bir internete ihtiyaç duyulur. Bu yüzden iyi bir iletken olan ethernet kablosu kullanılarak bağlantı sağlanır. Cat6 kablo internet sağlayıcı ve bilgisayarın gerekli yerine takılarak kullanıma hazır hâle gelir. Bu ürün, sıkıntılı olabilen bağlantı problemlerine oldukça kullanışlı bir çözüm olur. Toplu olan yerlerde kullanılan internetlerde problem yaşanabilir. Buralarda oluşan yavaş bağlantıyı bu kablo yardımıyla ortadan kaldırabilirsiniz. İnternet hızlandırma seçenekleri arasında gösterilen bu tarz ürünler sayesinde önemli görüşmeleri kaçırmazsınız. İlerleyen teknoloji sayesinde online biçimde oyunlar vardır. Bu tarz oyunlarda iyi bir bağlantıya sahip olmanız gerekir. Cat6 kablo yardımıyla direkt biçimde interneti bilgisayara bağlayarak oyun hünerlerinizi sergileyebilirsiniz. Bilgisayarların kablolu bir biçimde internete bağlı olması sayesinde kopukluk yaşanmadan memurlar görevlerini yerine getirir.

Cat6 Kablo Ne İşe Yarar?

Cat6 kablo, internete iyi bir şekilde bağlanmaya yardımcı olur. Ev içerisinde Wi-fi kullanmak istemeyen kişiler ethernet kablosu yardımıyla interneti kullanabilir. Bu ethernet kablolarından birisi olan Cat6 kablo, ihtiyaçlarınıza oldukça karşılık gelen bir üründür. Bu tarz bir ürün sayesinde bilgisayarınızın internet bağlantısında herhangi bir kopma yaşanmaz. Bu sayede online oyun ve görüşmeler esnasında tedirgin hissetmezsiniz. Bilgisayar ve modem arasında kullanılan bir üründür. Bir ucu modemin ethernet girişine bağlı olurken öbür ucu bilgisayarın veya kasanın gerekli girişine takılır. Cat6 kablo içerisinde bağlantıyı düzgün bir şekilde sağlayacak iletkenler vardır. Bu iletkenlerin bir arada durması ve dış etkenlerden korunması gerekir. Bu şekilde sorunsuz biçimde internete bağlanabilirsiniz.