"

fiber optik kablo

" araması için 1075 sonuç listeleniyor
seenergy Fiber Optik 1x1 Obk Kablo
seenergyFiber Optik 1x1 Obk Kablo
3,36 TL
Sepete Git

Uzun Ömürlü Fiber Optik Kablo Çeşitleri Trendyol’da!

Uzun mesafelerde elektrik iletkenliğini sağlayan fiber optik kablo çeşitleri birçok alanda kullanılan bir üründür. Buna bağlı olarak uzak bir mesafede elektrik iletkenliğini sağlamak istediğiniz zaman bu kablo modelini satın alabilirsiniz. Kablo çeşitleri arasında diğer seçeneklerden ayrılan birden fazla yönü bulunan bu ürün, özellikle internet bağlantısı ya da televizyonda kullanılır. Buna bağlı olarak bu ürünler canlı yayınları iletir. Bugün birçok alanda kullanılan fiber optik kabloları Core sayısına göre ayrılır. Satın aldığınız her kablonun Core miktarı farklı olup 2 Core, 4 Core, 6 Core, 24 Core, 96 Core fiber optik kablo olarak çeşitlenir. Birden fazla ürün modeli arasında akımın iletkenliğine ve uzaklık mesafesine bağlı olarak çeşitli sınıflara ayırdığınız kabloları hangi mesafede isterseniz kullanabilirsiniz. Bu ürünler aynı zamanda iletimi de ışık hızıyla beraber saniyede 300 bin km hızla gerçekleştirir. Bundan dolayı fiber optik kablo çeşitleri daha çok uzak mesafeler üzerinden veri aktarımı için tasarlanan ürünlerdir. Fiber teknolojisine bağlı olarak farklı frekanslar üzerinde çalışan elektromanyetik dalgalar ile beraber hiçbir değişikliğe uğramayıp uzun mesafeler üzerinden elektrik iletkenliğini sağlar. Birçok yerde kullanım alanına sahip fiber optik kablo sistemini aslında Wi-Fi gibi bir ağ olarak da düşünebilirsiniz. Bugün pek çok noktaya iletilebilen internet verisi aslında bu ürünler sayesinde gerçekleştirilir. Modellere Trendyol üzerinden ulaşıp listeleme yapabilir, detaylı bilgi edinerek ihtiyacınıza göre hangi ürünü seçmeniz gerektiğiniz öğrenebilirsiniz.

Kaliteli Yapısıyla Fiber Optik Kablo Çeşitleri

Kaliteli Yapısıyla Fiber Optik Kablo Çeşitleri

Fiber sistemleri yeni nesil teknolojinin ürünüdür. Bu durum ürünü kullananların yararına olup istediğiniz performansta kullanım sağlamanızı mümkün kılar. Bugün standart ürünler içinde yer alan ve farklı bir tasarım ve özellik içinde bulunan plastik fiber optik kablolar tüm işlemleri yüksek hızda gerçekleştirir. Bu modeller tasarım açısından cam bir yapıdan oluşur. Burada cam yapının çevresinde yer alan aynı zamanda birkaç katlı ek bir malzeme üzerinde bulunur. Buna bağlı olarak da fiber optik kablo ışık iletimi sayesinde yüksek hızda ve boyutta veriler kısa sürede iletilir. Birçok alanda kullanılan ve yüksek bir akım gücüne sahip elektrik ürünlerinden birisi olarak bugün birçok alanda da kullanımı bulunur. Çok modlu fiber optik kablo modelleri daha çok ağ maliyetinden tasarruf etmek isteyenler için faydalı bir üründür. Tek modlu fiber optik kablo ürünleri ise genel olarak uzun mesafeli olup ana hat iletimi ile beraber düşük olan bir iletim hızına sahip ağlarda kullanılır. Bugün bu modelin iletkenliğini ölçmek açısından fiber optik kablo test cihazı da kullanılır. Bu modeller birçok alanda kullanılabilir. Ayrıca birçok iş için kullanım genişliği bulunan ürün çeşitliliği bulunur. Bu ürünler son derece sağlam olup uzun yıllar yenileme yapmaya gerek olmadan kullanmaya imkan verir. Fiber optik cam kablo ürünleri de yapısı gereği daha yüksek performans sağlayan ürünlerin başında gelir. Bugün bu ürünler içinde yüksek elektrik iletkenliği de elde etmek mümkün hale gelir. Günümüz şartlarına bağlı olarak yaygın bir kullanım alanına sahip olan fiber optik kablo konnektörleri hem hızlı veri transferi hem de internet iletkenliği sağlaması açısından çeşitli avantajlar sunar. Daha çok bina içi sistemlerde kullanılan aynı zamanda haberleşme alanlarında tercih edilen bir yapıya sahip olan bu ürünler birçok açıdan sizlere kolaylık sunar. Trendyol üzerinden kullanım alanınıza uygun seçenekleri inceleyip ihtiyacınıza uygun ölçüde satın alabilir, kısa sürede kullanmaya başlayabilirsiniz.

Her Alanda Kullanılabilen Fiber Optik Kablo Çeşitleri

Her Alanda Kullanılabilen Fiber Optik Kablo Çeşitleri

Birçok alanda kullanılan bu modeller özellikle deniz altında da kullanılır. Deniz altında elektrik iletkenliğini sağlayan denizaltı fiber optik kablo aynı zamanda bir iletişim ürünü olarak bilinir. Özellikle içerdiği yalıtım malzemesi sayesinde bununla beraber sarılmış ve ülkeler arasında iletişim sağlamak açısından kullanılan bir teldir. Özellikle yüksek iletkenliğe sahip bu model metrelerce satın alınabilir. Birçok alanda kullanımı bulunan zırhlı fiber optik kablolarda korunaklı yapısıyla dikkat çeken elektrik iletkenliği sırasında herhangi bir sorun yaşatmayan bir diğer ürünlerden birisidir. Turkuaz fiber optik kablo ise diğer metalik kablolardan daha küçük olup aynı zamanda hafiftir. Bu ürünün kalınlığı bir saç teli kadar olup özellikle elektrik iletkenliğini sağlaması açısından yüksek bir potansiyele sahiptir. Kullanılan alana bağlı olarak birçok ürün elektrik iletkenliğini daha iyi bir şekilde gerçekleştirmesi için yüksek bakır ürünleri ile kaplanır. Bundan dolayı ürünü aldığınızda yeterli olur ve başka bir malzeme edinmeniz gerekmez. Bu durum tasarruflu bir alışveriş gerçekleştirmenizi mümkün kılar. Çoğunlukla iletişim ya da internet alanlarında karşılaşılan ve bu yerlerde kullanılan bir türdür. Ayrıca bu modelden farklı olarak daha korunaklı olan herhangi bir dış etkene karşı dayanıklı olan çelik zırhlı fiber optik kablo türü ise veri alışverişinin daha hızlı olması şart olan sektörlerde kullanılabilir. Çeşit seçiminde hangi alanda kullanacağınız çok önemlidir. Ürün seçimi konusunda herhangi bir sorun yaşamadan yüksek fiyatlar ödemenize gerek kalmadan satın alma işlemini yapabilirsiniz. Özellikle iletişim alanında karşınıza çıkan fiber optik kablo soketi daha çok wireless gerektiren cihazlarda görebilirsiniz. Bugün televizyonlarda izlenen bir canlı yayın ya da internet iletkenliğini sağlayan her türlü unsur bu teller ile sağlanır. Kalitesi ve işlevsel özelliğiyle dikkat çeken bu ürünlere Trendyol üzerinden istediğiniz zaman ulaşıp satın alabilirsiniz.

Güvenilir Tasarımıyla Fiber Optik Kablo Ürünleri

Güvenilir Tasarımıyla Fiber Optik Kablo Ürünleri

Yüksek performans sağlayan ve yüksek 8 Core Single Mode, 12 Core Single Mode fiber optik kablo ürünleri ince çekirdek kısmı sayesinde uzun mesafelerde rahatça kullanılabilir. Zaman ve enerji tasarrufu açısından çeşitli kolaylıklar sağlar. Bu ürünlerin temel çalışma prensipleri arasında ışığa dayanıklı olması da gelir. Buna bağlı olarak burada metresine bağlı olarak kullanılan alanın büyüklüğü ve yüksekliğine göre bir çeşit seçimi yapabilirsiniz. Uzak mesafeler için kullanılan 100 metre fiber optik kablolar ihtiyacınızı karşılıyorsa tercih edebilirsiniz. Bugün içerisinden geçen ışık ile bu kablolar üzerinden elektrik ve internet iletkenliği daha hızlı sağlanır. Bu işlemlere bağlı olarak bunun üzerinden geçen ışık iletkenliği de fiber optiklerin iç kısmında yer alır. Bu modelde en basit tabirle içerisinde cam olan cam fiber optik kablo olarak karşınıza çıkan bir ürün olup aynı zamanda içinde yer alan veriyi de hızlıca iletebilen bir sistem olarak bilinir. Buna bağlı olarak da fiber optik modeller içinde yer alan ve iletkenlik açısından geçen ışığa kolayca yön verebilecek düzeyde olan ürünlerden birisidir. Günümüz şartlarında daha geniş bir yer kaplayan fiber optik modeller kullanılan alanlara ve ürün çeşitliliğine bağlı olarak çeşitli sınıflara ayrılır. Kullanacağınız alana bağlı olarak fiber optik kablo 50 metre satın alabilirsiniz. Özellikle Cat6 fiber optik kablo ürünleri de müşterilerin en çok tercih ettiği kablolardır. Fiber optik kablo fiyatları daha çok marka ve modele bağlı olarak değişiklik gösterir. Siz de fiber optik kablo markalarına Trendyol üzerinden ulaşıp fiyat karşılaştırması yapabilir, satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.