İlgili Kategoriler
Fiyat Geçmişi
Mama Numarası
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Golden Goat 2

" araması için 22 sonuç listeleniyor

Golden Goat 2

Golden Goat 2

1984 yılından bu yana bebek beslenmesi alanında faaliyet gösteren Golden Goat, dünya üzerinde bulunan ilk keçi sütü formüllü mama üretimiyle bebeklerin sağlıklı beslenme sürecine katkıda bulunuyor. İnek sütü formülü içermeyen, yalnızca keçi sütüyle geliştirilmiş olan özel formül, yalnızca Golden Goat ürünlerine özel olarak hazırlanıyor. Dairy Goat Co-operative adı altında Yeni Zelanda'da kuruluş adımları atılan marka, keçi sütü ile toz formüllü bebek besin üretimi yapan tek marka olmanın gururunu yaşıyor. İlk kez keçi sütünden bebek maması üretmeyi başarmış olan marka, her geçen gün formülün daha da zenginleşmesini sağlayarak üretim çalışmalarını sürdürüyor. Dünyanın çok sayıda farklı bölgesinde üretim ve dağıtım yapan ünlü marka, Yeni Zelanda'da açık havada ve gezerek yetiştirilen keçilerden elde edilen sütleri kullanıyor. Dilediği zaman beslenen keçiler, sağlıklı süt üretimine ve dolayısıyla sağlıklı mama üretimine katkıda bulunuyor. Keçi sütlerinin bebek beslenmesi için uygun olduğu konusunda klinik çalışmalar yürüten şirket, Avrupa Gıda Güvenliği Kurumu'na da bu konu hakkında bildirimlerde bulunarak bebeklerin beslenme alternatiflerini artırıyor. Özellikle formül mamaların tadını sevmeyen bebeklerde çok etkili olan keçi sütlü mama formülü, anne sütü alamayan ya da yetersiz anne sütü alan bebekler için öneriliyor. 6 ay ve üzeri bebekler için uygun olan ürünler üreten marka, 0-6 ay arası bebekler için de özel üretimler yapıyor. Bebeğiniz için Golden Goat mama satın almak istiyorsanız, tüm mama başlangıçlarında olduğu gibi mutlaka doktor tavsiyesi almanız gerekiyor.

Golden Goat 2 Kullanım Önerileri

Bebeğiniz için en temel ve en sağlıklı besinin anne sütü olduğu her kaynakta ilk sırada belirtilen bilgiler arasında yer alıyor. Anne sütüyle beslenen bebekler, herhangi bir mama, vitamin takviyesi ya da ek besine ihtiyaç duymuyor. Anne sütü bebek için gerekli olan her besin değerini karşılayarak hem büyüme sürecinde hem de bebeğiniz yetişkin bir birey olduğunda çeşitli hastalıklardan korunmasına yardımcı oluyor. Anne sütünün her zaman ideal sıcaklıkta, ideal miktarda ve ideal doygunlukta olması ise bebeklerde anne sütü tüketiminin önemini bir kez daha ortaya koyuyor. Özellikle ilk 6 ay boyunca sadece anne sütü alması gereken bebekler, herhangi bir ihtiyaç durumunda doktor gözetimi altında mama takviyesi alabiliyor. Anne sütünün olmadığı durumlarda, anne sütünün çeşitli nedenlerle yeterli miktarda salgılanmadığında ya da annenin özel durumundan kaynaklanan emzirememe durumlarında bebek mamaları anne sütünün yerini alan en sağlıklı temel besin kaynaklarından oluyor. Golden Goat bebek mamaları ise anne sütü alamayan bebeklere yeterli ve dengeli beslenmenin yolunu sunuyor. Vitamin ve mineraller bakımından oldukça zengin olan devam sütü, bebeklerin sindirim sorunları yaşamadan ideal besin kaynaklarına ulaşmasına ve sağlıklı bir şekilde büyümesine yardımcı oluyor. Anne sütünden mahrum kalan bebekler için, anne sütünü aratmayacak kadar zengin kaynaklar sunan ve ebeveynlerin içini rahatlatan marka, son derece hijyenik koşullarda üretilen sağlıklı ürünleriyle beğeni kazanıyor.

Bebeğiniz için Golden Goat 2 mama kullanmaya başlamadan önce doktorunuzun önerilerini dikkate alabilir, onun yönlendirmelerine dayanarak bebeğinizi mama tüketimine başlatabilirsiniz. Güvenilir kaynaklardan elde edilen Golden Goat 2 bebek maması, besin yönünden bebeğinizin ihtiyaçlarını tam olarak karşılayabiliyor. Bebeğinizin farklı bir protein kaynağından yararlanmasını sağlayan marka, besin yönünden eksiksiz olduğu belirtilen bir formül ortaya koyuyor. 0-6 ay arası bebekler için 1 numaralı ürünler tasarlayan Golden Goat, 2 numaralı mamayı ise 6. aydan itibaren öneriyor. 6 aylık ve 6 ay üzerinde olan bebekler 2 numaralı mamayı beslenme rutinlerine ekleyebiliyor. Bebekler için gerekli olan vitamin ve minerallerin yanı sıra özenle seçilmiş yağ asitleri ve laktoz da içeren Golden Goat mamayı inek sütü proteini alerjisi olan bebekler de doktor tavsiyesi üzerine tüketebiliyor. İnek sütünden farklı olarak keçi sütü proteini sunan marka, her bebeğin yüksek seviyede kaliteli formülünden faydalanmasını sağlıyor. Yumuşak bir tat sunan keçi sütü maması, inek sütü formüllü mamalardan hoşlanmayan bebekler için de tavsiye ediliyor. Golden Goat 2 yorumları da baz alındığında bebeklerde sindirim problemlerinin en az seviyede yaşandığı gözlemleniyor. Çok sayıda ebeveyn, Golden Goat 2 numara keçi sütü mama kullanımından memnun kalıyor ve genel olarak bebeklerin mamanın tadını sevdiği belirtiliyor.

Eğer bebeğiniz için farklı bir mama markasından Golden Goat'a geçiş yapacaksanız, bu durumda öncelikle bazı işlemler yapmanız öneriliyor. Bebeğiniz için kullandığınız hali hazırda bulunan bebek mamasının ölçeklerinde değişiklikler yaparak Golden Goat 2 kullanmaya başlayabilirsiniz. Kullandığınız farklı markanın mamasından bir ölçek azaltarak içerisine Golden Goat 2 mamasından bir ölçek ekleyebilirsiniz. Hali hazırda kullandığınız mamayı bir anda keserek Golden Goat'a geçmeniz önerilmiyor. Öncelikle ilk ölçeği farklı mama ile karıştırdıktan sonra bebeğinizin tepkilerini değerlendirmeniz gerekiyor. Bebeğiniz mamanın tadını beğenmezse, ağzından çıkarma ya da tükürme gibi istenmeyen tepkiler verirse kullanımı durdurmanız tavsiye ediliyor. Eğer bebeğiniz herhangi bir olumsuz tepki vermiyor ve mamayı severek tüketiyorsa bu durumda her mama hazırlığınızda bir ölçek daha Golden Goat eklemesi yapabilirsiniz. Örneğin, 4 ölçek kullanarak mama hazırlıyorsanız, ilk denemede 3 ölçek farklı formül mama + 1 ölçek Golden Goat 2 devam sütü kullanmanız gerekiyor. Bir sonraki kullanımda 2 ölçek Golden Goat mama + 2 ölçek diğer formül mama kullanmanız öneriliyor. Daha sonraki adımda 3 ölçek Golden Goat 2 mama + 1 ölçek diğer formül mama kullanabilir, son hazırlığınızda diğer formül mamayı tamamen keserek 4 ölçek Golden Goat 2 mama kullanmaya başlayabilirsiniz. Günlük kullanım miktarlarınızı doktorunuzun önerilerine göre düzenleyebilir, mama hazırlığında kullanacağınız ölçüleri değerlendirmek için ürünlerin üzerinde bulunan hazırlık talimatları bölümünü inceleyebilirsiniz.

Golden Goat 2 Bebek Maması İçeriği

Tam yağlı keçi sütünden üretilen bebek maması folik asit, B12, C, D, E, vitamin türlerini ve demir, kalsiyum, gibi önemli mineralleri içeriyor. Ayçiçeği ve Kanola yağı gibi sağlıklı bitkisel yağ formülleri de içeren mamanın proteinleri, bebeğinizin beslenmesinden hemen sonra midesinde gözenekli kaymak şeklinde bir forma geçiyor. Bu sayede bebeğinize tokluk hissi veren özel mama, 6 ay ve üzeri aylar için en sağlıklı ve yeterli beslenme seçeneklerinden biri hâline geliyor. Süt, kazein, peynir altı suyu içeren özel formüllü devam sütü, alfa-S1, alfa-S2, beta, kappa gibi isimlerle anılan dört farklı kazein proteini içeriyor. Bu proteinler sayesinde üstün besleyici özellikler kazanan mama, peynir altı suyunda bulunan beta-laktoglobulin ve alfa laktalbumin ana proteinlerine de ev sahipliği yapıyor. Keçi sütünün inek sütlerinden daha fazla alfa-S1 kazeini içermesi ise Golden Goat'ın üretim yaptığı keçileri buna göre seçmesine neden oluyor. Her keçi sağlık kontrolünden geçiriliyor ve yalnızca alfa-S1 oranını düşük miktarda içeren keçiler üretime dahil olabiliyor. İnek sütü yaklaşık 30 adet yağ asidi içerebiliyor. Keçi sütü ise inek sütüne oranla 2 kat daha fazla yağ asidi barındırıyor.

Orta zincirli doymuş yağ asidi, kaproik C6:0, kaproik C8:0 ve kaproik C10: 0 içeren Golden Goat 2 numara bebek maması, bebeklere kolay sindirim ayrıcalığı da sunuyor. Özellikle ek gıdaya geçişle birlikte sindirim konusunda sorun yaşayan bebekler için rahatlatıcı bir çözüm olan Golden Goat, bebeğinizin gaz problemleri yaşamasını da önlüyor. Uzun zincirli yağ asitlerinin sindirimi bebekler için oldukça zorlayıcı olabiliyor. Ancak mama içerisinde bulunan orta zincirli doymuş yağ asitleri bebeklerin kolayca sindirebileceği formüller arasında yer alıyor. Anne sütü ile aynı salgılanma yöntemine sahip olan keçi sütü, bebeğiniz için oldukça doyurucu ve sağlıklı bir besin kaynağı olarak karşınıza çıkıyor. Siz de bebeğinizi bu sağlıklı ve lezzetli formül mamayla tanıştırabilir, daha uzun gece uykuları uyumasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca bebeğinizin yetersiz beslenme, sindirim, gaz sancısı gibi şikayetlerinden kaynaklanan tüm huzursuzluklarını gidererek onun çok mutlu ve huzurlu bir bebek olmasına yardımcı olabilirsiniz. Tüm içerikleri klinik olarak test edilmiş olan ve sayısız araştırma gerçekleştirilerek üretilmiş olan ürünler, dünya çapında çok sayıda bebeğin temel besin ihtiyacını karşılayarak büyüme sürecinin sorunsuz bir şekilde ilerlemesine yardımcı oluyor.

6.Ay ve Üzeri Bebek Beslenmesinde Golden Goat 2 Kullanımı

Bebeğiniz 6 ay ve üzerinde ek gıdalara başlamış olacağı için eğer anne sütü alamıyorsa anne sütü yerine mutlaka devam sütü alması tavsiye ediliyor. Anne sütünün tamamen kesilmesi ya da azalması durumunda kalan besin ihtiyacının yalnızca ek gıdalardan karşılanması ve bebeğin ek gıdalarla daha fazla beslenerek günlük besin ihtiyacını karşılaması hem Sağlık Bakanlığı hem de Amerikan Pediatri Derneği'ne göre yanlış bir beslenme tablosu ortaya koyuyor. Bu durum bebeklerin ilerleyen dönemlerde obezite, diyabet gibi çeşitli sağlık sorunları yaşamasına neden oluyor. Bebeğiniz anne sütü alamıyorsa ve ek besinlerle besleniyorsa 6. aydan sonra günde en az 500 ml devam sütü almaya devam etmesi gerekiyor. Her bebeğin beslenme tablosu sağlık ve gelişim durumlarına göre özel olabileceğinden, bebeğiniz için doktorunuzun önerdiği Golden Goat 2 devam sütü miktarlarını kullanmanız en doğru seçenekler arasında yer alıyor. Ayrıca bebeğiniz için uyguladığınız herhangi bir diyet tablosu bulunuyorsa bu durumda da doktorunuzdan yardım alabilir, günlük kullanım miktarını artırabilir ya da azaltabilirsiniz. Ancak doktor tavsiyesi olmadan mamaya başlamanız, hem üretici marka tarafından hem de genel sağlık önerileri baz alındığında tavsiye edilmiyor.

Golden Goat 2 Mama Besin Değerleri

100 ml hazır Golden Goat 2 mama, besin değerleri bakımından oldukça yüksek bir tablo sunuyor. 70 µg A vitamini içeren 100 ml devam sütü, 1.1 µg D3 vitamini ve 1.5 µg E vitamini oranı sunuyor. Özellikle B vitaminleri bakımından çok zengin olan mama, 120 µg B2 vitamini, 62 µg B1 vitamini, 36 µg B6 vitamini sunarak bebeğinizin enerji miktarının karşılanmasına ve sinir sistemi gelişiminin sağlıklı olmasına yardımcı oluyor. 11 µg folik asit, 0.18 µg B12 vitamini içeren 2 numaralı mama, 100 ml ölçekte 10 mg C vitamini de sunuyor. Niasin, Pantotenik Asit, Vitamin K1, Biotin, gibi çeşitli besin değerleri de bulunan ürün, bebeklerin büyüme sürecinde ihtiyacı olabilecek çok sayıda kaynağı bir araya getiriyor. Bebeğinize 100 ml'den daha fazla Golden Goat 2 mama içirmeniz durumunda, bebeğinizin alacağı vitamin miktarlarında da doğru orantılı olarak artış gözlemleniyor. Bebeğinizin beslendikten sonra memnun ve mutlu olmasını sağlayan, doyma hissi veren ve besleyicilik oranı oldukça yüksek olan Golden Goat 2, bebeklere doğal kaynaklı protein sunarak onların doğadan faydalanmalarını en iyi şekilde sağlıyor. Anne sütüyle karşılaştırıldığında neredeyse eksiksiz bir şekilde beslenme desteği veren formül mama sayesinde bebeğiniz için gerekli olan tüm enerjiyi sağlayabilir, mineraller bakımından da çok güçlü olan özel formülle, onun büyüme sürecini tam olarak destekleyebilirsiniz. Kalsiyum miktarı bakımından oldukça zengin olan mama, bebeğinizin her 100 ml beslenmede 71 mg kalsiyum almasını sağlıyor. 48 mg fosfor, 18 mg sodyum, 74 mg potasyum, 68 mg klorür, 5.9 mg magnezyum, 0.89 mg demir, 0.49 mg çinko, 9.0 µg iyot, 45 µg bakır, 8.4 µg manganez, 1.2 selenyum, 6.5 florür almasına da yardımcı oluyor. Alınan mineraller sayesinde bebeğinizin fiziksel gelişimi, kas ve iskelet sistemi büyük ölçüde güçleniyor. Kolin, taurin, inositol gibi minerallerinde bulunduğu özel içerikli mama, bebeğinizin tam doyuma ulaşması için gereken tüm besin kaynaklarını almasını sağlıyor.

Golden Goat 2 Ölçü Sayıları

6 ay ve üzeri bebeklerin günlük olarak 2 ila 4 adet 240 ml Golden Goat 2 mama tüketmesi tavsiye ediliyor. Markanın örnek beslenme tablosu baz alındığında her öğünün 240 ml kaynatılıp ılıtılmış suyla hazırlanması gerekiyor. Ölçek sayısı ise 240 ml için 8 olarak belirtiliyor. 240 ml mama hazırlayabilmek için daha büyük biberonları tercih edebilir, mamayı tek seferde hazırlayabilirsiniz. Dilerseniz küçük 120 ml'lik biberonlarda da iki defa hazırlayabilirsiniz. Bir ölçek 4.3 gramlık mama içeriyor. Bu miktarlar marka tarafından yalnızca beslenme önerisi olarak sunuluyor. Bebeğinizin beslenme ihtiyaçları doğrultusunda miktar azalabiliyor ya da artış gösterebiliyor. Dilerseniz, 240 ml'den biraz daha fazla su ekleyebilir, bebeğinizin arzu ettiği kıvamı kendiniz de belirleyebilirsiniz. Golden Goat 2 numaralı mama, yalnızca 6 ay ve üzeri bebekler için geliştirilen bir formül olduğu için 6 aydan küçük bebeklerde kesinlikle kullanılması önerilmiyor. 6 aydan önce mama takviyesine ihtiyaç duyulan bebeklerin ise Golden Goat 1 nolu mamaları kullanmaları öneriliyor. Bu kullanımın ise yalnızca doktorlar ve sağlık çalışanları tarafından onaylanması gerekiyor. Sağlık çalışanları bebeğinizin bilişsel ve fiziksel gelişim durumunu dikkate alarak ve çeşitli değerlendirmelerde bulunarak Golden Goat kullanımını önerebiliyor.

Golden Goat 2 Mama Hazırlığı

Golden Goat 2 numara mamayı hazırlamaya başlamadan önce yapmanız gereken ilk şey el hijyeninizi yeteri kadar sağlamak oluyor. Ardından bebeğinizin mamasını hazırlamak için kullanacağınız her eşyanın sterilize edilmesi gerekiyor. Bebeğinizin biberonu, mama ölçeği ve diğer tüm gereçleri kaynayan suda 10 saniye kadar sterilize edebilirsiniz. Özellikle biberonların ilk kullanımında bu süreyi 5 dakikaya çıkarabilirsiniz. Ardından bebeğinize hazırlayacağınız mama miktarı kadar içme suyunu kaynatarak soğumaya bırakabilirsiniz. Mamayı hazırlayacağınız suyun yaklaşık 40 - 45 derece olması en iyi şekilde hazırlanmasını ve yeterince çözünmesini sağlayabiliyor. Eğer bir su termometreniz yoksa serçe parmağınızı su içerisine batırabilir, 7 saniye bekletebiliyorsanız mamayı hazırlamaya başlayabilirsiniz. Daha sıcak suda mama hazırladığınızda mama içerisindeki mineral ve vitaminlerde kayıplar ortaya çıkabiliyor. Bu sebeple yalnızca önerilen sıcaklıkta mama hazırlamanız tavsiye ediliyor.

Mama hazırlığı yaparken her 30 ml suya 1 ölçek gelecek şekilde kullanım gerçekleştirmeniz, üründen en yüksek performansı elde etmenize yardımcı oluyor. Mamayı suya eklerken her ölçekte artan kısımları bıçak yardımıyla temizlemeniz öneriliyor. Bu sayede ölçü bakımından ideal sonuçlar elde edilebiliyor. Bu adımdan sonra mamayı iyice eriyene kadar çalkalayabilir, bebeğinizin ağzını yakmayacak sıcaklığa geldiğinde yedirebilirsiniz. Bunu anlamak için ise elinize bir miktar mama damlatabilirsiniz. En iyi Golden Goat 2 fiyat seçeneklerine Trendyol'da ulaşabilir, dünyanın en iyi bebek mamalarından biri olan Golden Goat'ın lezzetli içeriklerini bebeğinizle tanıştırabilirsiniz. Golden Goat 2 mama fiyat seçeneklerini Trendyol'da indirimli olarak görüntüleyebilir, bebeğinizi seçkin bir lezzetle buluşturabilirsiniz.