placeholder
"

Goodyear Ultragrip 8

" araması için 64 sonuç listeleniyor
Goodyear 205/55r16 91t Ultragrip 8
KARGO BEDAVA
Goodyear205/55r16 91t Ultragrip 8
950 TL
Sepete Git
Goodyear Ultragrip 8 205/55R16 91T
KARGO BEDAVA
GoodyearUltragrip 8 205/55R16 91T
950 TL
Sepete Git

Goodyear Ultragrip 8

Goodyear Ultragrip 8

Dünyanın en büyük lastik şirketlerinden bir tanesi olan ve genel merkezi Akron, Ohio, ABD'de bulunan The Goodyear Tire & Rubber Company, 29 Ağustos 1898 yılında Frank Seiberling tarafından kurulmuştur. İsmini, vulkanize edilmiş kauçuğun mucidi Charles Goodyear'dan alan marka, dünyanın dört bir yanında lastik fabrikaları, ABD ve Lüksemburg’da iki adet inovasyon merkezi bulunan ve bünyesinde yaklaşık 63.000 çalışan barındıran dünya çapında bir şirkettir. Goodyear Lastikleri Türk A.Ş. ise, The Goodyear Tire & Rubber Company şirketinin Türkiye'deki iştiraki olarak 1961 yılında kurulmuştur. Bünyesinde yaklaşık 2.000 çalışan barındıran şirket, İzmit ile Adapazarı fabrikalarında Goodyear, Sava, Fulda, Kelly ve Debica markaları çatısı altında, ticari lastiklerin yanı sıra tüketici lastikleri üretir. İstanbul Sanayi Odası’nın yaptığı sıralamaya göre Türkiye’nin en büyük ilk 100 şirketi arasında bulunan Goodyear Lastikleri Türk A.Ş. aynı zamanda Türkiye’nin en büyük ihracatçı şirketleri arasında yer alır. Borsa İstanbul’da hisseleri “GOODY” sembolü ile işlem gören Goodyear Lastikleri Türk A.Ş.'nin ürettiği lastikler, araba piyasasının önde gelen araç üreticileri tarafından da orijinal ekipman olarak tercih edilir. Mükemmel yol tutuş, sürüş hakimiyeti, düşük gürültü, kilometreler boyu üstün yol çekiş performansı ve işlevsel sırt desenleri ile donatılan Goodyear lastikleri, bir lastikten beklediğinizden daha fazlasını verir ve bu nedenle en çok tercih edilen lastik markalarının başında yer alır.

Goodyear Ultragrip 8 Özellikleri

Goodyear Ultragrip 8, ilk sürümü 1971 yılında otomotiv sektörünün beğenisine sunulan Ultragrip ürün ailesinin 8. nesil üyesi olup, yüksek performanslı bir kış lastiğidir. Geniş bir ebat skalası ile kullanıcıların karşına çıkan bu lastikler, kompakt tasarımlı otomobillerden lüks sedan araçlara, spor otomobillerden crossover araçlara kadar pek çok araç tipine hitap eder. Zorlu kış şartlarında yoğun karla ve buzla kaplı zeminlerde mükemmel yol kavrama, kararlı tutuş ve yüksek geçiş kabiliyeti sunmak amacıyla geliştirilmiştir. Aşırı soğuk hava koşullarında ıslak ve kuru zemin yol tutuş değerleriyle yol güvenliğini garanti altına alan Ultragrip 8 serisi lastikler, bu becerilerin yanı sıra yüksek konfor ve rahatlık sunar. Testere dişi formunda tasarlanan çevresel ara olukları ile kar çekiş performansını maksimum düzeye çıkaran Ultragrip 8, hidrodinamik V kanallara sahip olan yönlü sırt deseniyle benzersiz bir kar çekişi ve su tahliye etme kapasitesine sahiptir. Markanın Adaptif SipeGrip teknolojisiyle dizayn ettiği omuz bloklarında bulunan 3D yivler ve merkezi bloklarda bulunan 2D zikzak yivler, hızlanmanın yanı sıra frenleme esnasında ekstra kavrama üretir. Hem kuru hem de ıslak yol tutuşunu iyileştirmek amacıyla baskının tersi yönünde birbirlerini kilitleyen blok duvar yapısı sayesinde ekstra bir güç meydana getirerek performansı yükseltir. Ultragrip 8 lastikler, içeriğinde bulunan yüksek teknoloji ürünü özel formüllü polimerlerin katkısı ile silika oranı maksimuma çıkan kış hamur bileşiğiyle aşırı düşük sıcaklık değerlerinde bile optimum esnekliği koruyan bir sırt oluşmasını sağlamıştır. Bu lastikler, lastik endüstrisinin ciddi kar ihtiyacını, lastik yanağı üzerinde nulunan dağ/kar tanesi logo baskısı ile tescillemiştir. Goodyear Ultragrip 8 kış lastiği, sırt bölgesinde göze çarpan kış aşınma göstergesi sayesinde lastik değişim zamanını kolayca takip edilebilmenizi sağlar. Kullanıcılara avantaj sağlayan yüksek tutunma kabiliyetinin sürücüler açısından dezavantaja dönüşmemesi için lastik değişiminin eşdeğer dörtlü setler hâlinde yapılması tavsiye edilmiştir. Tavsiye edilenin aksine yapılan lastik tercihi, aracın sürüş güvenliğini olumsuz yönde etkileyerek manevralarda sapmalara ve frenleme sırasında istenmeyen yanal kaymalara neden olabilir. Satın alacağınız lastik üzerinde bulunan Goodyear Ultragrip 8 etiket değerleri seçtiğiniz lastik modeli hakkında tüm bilgileri size verecektir.

Kısa Frenleme Mesafesi, Maksimum Çekiş, Ekstra Kavrama, Yüksek Kızaklama Direnci

Ultragrip 8 serisi lastikleri seçmeniz için pek çok neden vardır. Yüksek kızaklama, artırılmış yol tutuşu, karlı zeminde ekstra kavrama, daha kısa frenleme mesafesi ile öne çıkan lastikler, Goodyear’ın 3D BIS teknolojisi ile önceden öngörülemeyen ani kış şartlarında bile yol tutuşunu geliştirir. Optimize edilmiş lastik şekli sayesinde tüm kaygan zeminlerde kontrolü yükselterek kauçuğun yol ile daha fazla temas etmesine yardımcı olur. Ultragrip 8, gelecek nesil V şekilli sırt tasarımı sayesinde lastiğiniz aşınsa dahi yol tutuş performansından ödün vermez. Birbirine kilitlenen blok sistemi, geleneksel kış lastiklerinden farklı olarak 1 metre (%3) daha kısa frenleme mesafesi sunar. Karlı buzlu yol koşullarında ekstra yol kavrayışı sağlayan bu lastikler sayesinde kışın güvenli bir şekilde yolculuk yapmanın tadını çıkarabilirsiniz. Kış lastiğinizden ekstra kilometre performansı alabilmenizi sağlamak için dayanıklı bir şekilde üretilen kış sırt bileşeni, 7°C'nin altında seyreden sıcaklık koşullarında yüksek yol kavrayış düzeyinden ödün vermeyen bir üründür. Islak ve çamurlu yollarda, yüksek kızaklama direnci ile kızaklama riskini düşüren Ultragrip 8 lastikler, biri suyu tahliye etmek, diğeri ise kar kütlesini kavramak için olmak üzere çift V'li oluk tasarımı sayesinde tüm ıslak zeminlerde üstün yol kontrolü sunarak güven sağlar. Bu lastiklerle yapılan test sonuçlarına göre kavisli yollarda %16 daha yüksek kızaklama direnci sunduğu tespit edilmiştir.

SoundComfort, Run On Flat, Jant Koruması, Asfalt, Arazi ve Asfalt-Arazi Özellikleri

Ultragrip 8 serisi içerinde yer alan bazı lastikler, belirli koşullarda yüksek performans gösterebilecekleri üstün özelliklere sahiptir. Bu üstün özelliklerden birisi SoundComfort (Gürültü Azaltma) teknolojisidir. Yolculuk sırasında lastiklerden kaynaklanan araç içi gürültüsü bazen çok rahatsız edici seviyelere ulaşabilir ve hem sizi rahatsız eder hem de yol konsantrenizin bozulmasına sebebiyet verebilir. Markanın sunduğu SoundComfort teknolojisi, araç iç gürültü seviyesini %50'ye varan oranlarda azaltarak çok daha sessiz, sakin ve konforlu bir sürüş desteği sunar. Markanın bu özel lastiklerde kullandığı bir diğer özellik, devrim yaratan Run On Flat teknolojisi, herhangi bir nedenle sönmüş olan lastik üzerinde saatte 80 km hız ile gidebilmenize olanak tanır. Run On Flat teknolojisi sayesinde yol kenarına araç çekerek lastik değiştirmekle uğraşmanıza gerek kalmadığı gibi lastiğinizin seyir hâlindeyken patlama riskini minimize eder. Markanın lastiklerde kullandığı jant koruma teknolojisi sayesinde kaldırımlardan kaynaklanan hasarlara karşı daha fazla koruma elde edebilirsiniz. Asfalt özelliği, saatte 270 km’ye kadar hızlarla SUV araçlarında yolda kullanılmak için tasarlanmıştır. Arazi özelliği, 4 çeker Ultragrip 8 lastikleri yol dışında kullanabilmeniz için, Asfalt-Arazi özelliği ise 4 çeker bu lastikleri hem arazide hem de yolda saatte 190 km hıza kadar kullanılabilme olanağı sunar.

Goodyear Ultragrip 8 205 55 R16

Otomobil kategorisi için üretilen Goodyear 205/55 R16 91H Ultragrip 8 kış lastiği, T (190 km/s) hız endeksine ve 91 (615 kg) yük endeksine sahiptir. Yani bu lastiklerde lastik başına düşen yük 615 kg'dir ve yapabileceği en yüksek hız limiti saatte 190 km'dir. Lastik dış yuvarlanma ses sınıfı 70 dB düzeyinde olan bu lastikler, yolculuğunuz boyunca araç içi gürültüsünü azaltır ve konforlu ve sakin bir yolculuk deneyimi sunar. Hız kodu H olan ve E sınıfı yakıt tasarrufu sunan Goodyear Ultragrip 8 205/55 R16 91H lastik modeli ile yakıt maliyetlerinizi alt seviyelere düşürebilirsiniz. Goodyear Ultragrip 8 205/55R16 91T C sınıfı ıslak yol tutuş performansı ile kaygan ve ıslak zeminlerde daha kısa frenleme mesafesi sunarak güvenli bir yolculuk olanağı sağlar. Binek tipi araçlar için ve kış mevsiminde kullanılmak üzere üretilen Goodyear 205/55 R16 91T Ultragrip 8 oto kış lastiği modelinin taban genişliği 205 mm, kesit oranı 55, jant çapı ise 16 inç'tir. Bu iki yönlü kış lastiğinin sırtında bulunan gofrete benzer kılcal kanallar, karlı/buzlu yol şartlarında hafifçe aralanarak yolu ısırır. İlk kez hem omuz bloklarında hem de merkezde uygulanan bu sistem, çok daha fazla çekiş performansı ve mükemmel yol tutuşu sağlar. Kuru zeminlere geçildiğinde ise lastik üzerinde bulunan bu hareketli kanallar kapanır ve kilitlenir. Bu sayede en yüksek hızlarda dahi ıslak/kuru fark etmeksizin tüm zeminlerde daha dengeli ve güvenli bir yolculuk deneyimi sunar.

Karlı Yollara Meydan Okuyan Goodyear Ultragrip 8 205/60 R16

Markanın sunduğu bu lastik modeli; 92 - 630 kg yük endeksi, H - 210 km/h hız endeksi, 205 mm taban genişliği, 60 kesit oranı, 16 inç jant çapına sahiptir. V tipi sırt deseni sayesinde aşınma direnci güçlendirilen lastik, 3 boyutlu kilit sistemi ile fren mesafesini kısaltarak gelişmiş yol tutuşu sağlar. Islak yolda açılarak yolu kavrayan, kuru havada kilitlenerek dengeli bir sürüş sunan sırt kanalı ile yol boyu güven ve konfor sunan lastikler, 68 dB dış yuvarlanma gürültüsü sesi, E sınıfı yakıt verimliliği ve B sınıfı ıslak zemin yol tutuşu değerlerine sahiptir. Binek tipi araçlarda kışın kullanılmak üzere üretilen Goodyear Ultragrip 8 225 45 R17 (FP(Jant Koruma Özelliği)) kış lastiği modeli, karlı zeminlerde güvenli yol tutuşu sunarak zorlu kış yolculuklarında güvenle seyahat etmenizi sağlar. Ultragrip 8 Performance, üç farklı tipteki girintisi sayesinde sertleşmiş karın üzerinde üstün yol kavrama ve frenleme performansı gösterir. Bir kar sabanı görevi gören testereye benzer merkezi düz diş, daha fazla çekiş için kar yüzeyine mükemmel bir biçimde tutunur ve yol tutuşu zirveye taşıyan oldukça büyük bir temas alanı yaratır. Lastik hamurunda bulunan Silika sırt bileşeni sayesinde düşük sıcaklık koşullarında dahi bu mükemmel kavrayıştan ödün vermez. Özel hidrodinamik yapılı sırt olukları, suyu lastik yüzeyinden son derece hızlı bir şekilde boşaltarak ıslak ve çamurlu yol koşullarında yola hakim olmanızı sağlar. Bu model, düşük ağırlıklı yapısı sayesinde yuvarlanma direncini azaltır ve aracınızın yakıt tüketiminin yanı sıra CO2 emisyonlarını da azaltmaya yardımcı olur. Lastiğin taban genişliği 225 mm, kesit oranı 45, jant japı 17, yük endeksi 91, hız kodu ise H'dir. Aracınızın lastik ölçüsünü öğrenmek için lastiğin yanak kısmına bakabilirsiniz.

Goodyear Ultragrip 8 185/65R15 88T & Goodyear Ultragrip 8 185/60 R15 Lastik Modelleri

Goodyear Ultragrip 8 185/65 R15, 3D BIS teknolojisi ile tasarlanan bir kış lastiğidir. Islak, kuru, karlı, buzlu ya da çamurlu tüm zeminlerde üstün kararlı yol tutuşu sağlayarak güvenli ve konforlu bir seyahat deneyimi sunar. Yeni nesil V'li sırt tasarımı, lastik aşınmış olsa dahi performansından hiçbir şey kaybetmez. 3D blok kilitleme sistemi yolun durumuna göre açılıp kapanarak değişen yol koşullarına eşzamanlı olarak uyum sağlar. Karlı yollarda mükemmel çekiş gücü sağlayan R15 88T Ultragrip 8 kış lastiği, benzerlerine oranla %16 daha fazla kızaklama direncine sahiptir ve kısa frenleme mesafesi sunarak kızaklama riskini minimize eder. En çetin kış şartlarında dahi üstün yol hakimiyeti sağlayan bu lastiğin kış şartlarına uygun sırt bileşeni, en düşük sıcaklıklarda dahi yüksek yol kavrayış özelliğini kaybetmez. Lastiğin taban genişliği 185, kesti oranı 65, jant çapı 15 inç'tir. 68 dB dış yuvarlanma gürültüsü sesi ile daha sessiz bir sürüş konforu sunar. Ürünün ıslak zeminde frenleme mesafesi E sınıfı, yakıt verimliliği E sınıfı, yük endeksi 88, hız kodu ise T'dir. Markanın sunduğu Ultragrip 8 185/60 R15 modeli lastiği ise 185 mm taban genişliği, 65 kesit oranı, 15 inç jant çapına sahiptir. Lastiğin yük endeksi, lastik başına 84 (500) kg, hız endeksi ise T yani saatte 190 km'dir ve binek tipi araçlar için tasarlanan bir kış lastiği modelidir. C sınıfı yakıt verimliliği sunan bu lastik yakıt maliyetlerinizi düşürürken E sınıfı ıslak zemin tutunma performansı ile karlı ve buzlu yollarda güvenli sürüş sunar. 68 dB dış yuvarlanma gürültüsü ile sakin ve sessiz bir yolculuk sunar. Goodyear Ultragrip 8 175/65 R14 modeli ise C sınıfı yakıt verimliliği, C sınıfı ıslak zemin kavrama, 67 dB dış yuvarlanma gürültüsü, lastik başına 82 (475 kg) yük endeksi, T (190 km/s) hız endeksi,175 mm taban genişliği, 65 kesit oranı ve 14 inç jant çapı etiket değerlerine sahiptir. 3 boyutlu blok kilitleme sistemi ile her türlü yol koşuluna uyum sağlayan bu kış lastiği, aracın yakıt tüketimini azaltarak yakıt maliyetlerini düşürür. Ani fren yapma durumlarında kısa frenleme mesafesi sunarak hızlı ve güvenli fren yapma olanağı sağlayan lastik, aynı zamanda sağlam yol kavrayışı ile yağışlı havalarda kaymayı ya da savrulmayı engeller. Düşük desibelli dış yuvarlanma gürültüsü sağlayarak sessiz bir yolculuk keyfi sunar.

Ultragrip 8 195/60R15 88H, 195/65 R15 87H & 195/55 R16 91T Lastik Modelleri

Markanın sunduğu Goodyear Ultragrip 8 195/55 R16 ve Goodyear Ultragrip 8 195/60R15 lastikler, binek tipi araçlara özel kışlık lastiklerdir. Farklı ebatlara sahip bu iki lastik modeli, aynı sınıflarda yakıt verimliliği, ıslak zemin kavrama ve dış gürültü değerlerine sahiptir. 195/60R15 lastik modelinin yük endeksi 88 (560 kg), hız endeksi H (210 km/s) iken, 195/55 r16 lastik modelinin yük endeksi 87 (545 kg), hız endeksi ise 210 km/s'dir. E sınıfı yakıt verimliliği ve E sınıfı ıslak zemin kavrama performansı sunan lastikler, Ultragrip teknolojileri ile üretilmiş olup yuvarlanma sırasında 69 desibellik bir dış gürültü üretir. Tüm karlı buzlu yollarda üstün yol tutuş performansı ve yakıt verimliliği sağlayan lastikler en zorlu iklim ve yol koşullarında güvenli bir yolculuk deneyimi sunar. Benzer özelliklerle donatılan Goodyear Ultragrip 8 195/65 R15 modeli lastiği ise, C sınıfı yakıt verimliliği, C sınıfı Islak zemin kavrama ve 70 desibellik dış gürültüsü ile öne çıkar. Lastiğin yük endeksi 91 (615 kg), hız endeksi ise T (190 km/s)'dir. Tüm çetin yol koşullarında ve iklim şartlarında kararlı tutunma, yüksek çekiş, hızlı kavrama, hızlı su tahliyesi ve yakıt verimliliği sunan lastik modelleri seyahatlerinizde hem sizin hem de sizinle yolculuk edenlerin can güvenliğini en üst düzeyde koruyacak şekilde dizayn edilmiştir.

Goodyear'ın sunduğu tüm dört mevsim, yaz ve kış lastiği modellerine Trendyol'dan hemen ulaşabilir ve bütçenize uygun Goodyear Ultragrip 8 fiyat seçenekleri ile kolayca satın alabilirsiniz. Satın almadan önce ürünleri inceleyebilir, kullanıcı tecrübelerinden yararlanmak için dilerseniz lastiklerle ilgili deneyimlerin paylaşıldığı Goodyear Ultragrip 8 yorum paneline göz atabilirsiniz. Zaman zaman yapılan Goodyear Ultragrip 8 kampanya ve fırsatlarını takip ederek beğendiğiniz ürünlere çok daha uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.