Avantajlı Ürünler
Fiyat
Kağıt Boyutu
Kağıt Tipi
Kalem Ucu Boyutu
Fiyat Geçmişi
Renk
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Gramafon Kağıdı

" araması için 14 sonuç listeleniyor
Bunlar da İlginizi Çekebilir

Gramafon Kağıdı

El İşinde Gramafon Kağıdı

Buruşuk görünümlü, esnek yapılı bu kağıt türü el işi faaliyetlerinde kullanmak için idealdir. Süsleme malzemesi olarak da sıkça kullanılan bu kağıt okullarda yapılan el işi çalışmalarında önemli bir rol oynar. Esnek yapısı kullanım kolaylığı sağladığı ve kolayca katlanabilir bir yapıda olduğu için tercih edilir. Bunun yanı sıra el ile kolayca koparılıyor olması da sık kullanılmasında etkilidir. Okul öncesi el işi çalışmalarında ve süslemelerde tercih edilmesinin bir diğer sebebi canlı renkleri olmasıdır. Kırmızı, gri, mavi, sarı gibi birbirinden farklı ve canlı renklerde bulunabilir. Düz renklerinden farklı olarak desenli çeşitleri de bulunur. Evde hobi çalışmaları yapanlar, okul öncesi eğitimler ve süsleme malzemesi arayan kişiler tarafından sıkça tercih edilir. Gramafon kağıdı ile çocuğunuzla birlikte yapacağınız etkinliklerde kaliteli zaman geçirerek çocuğunuzun birçok gelişim alanını destekleyebilirsiniz. Çocuklarınızın kazanmasını istediğiniz farklı becerileri etkinlikler yardımı ile hızlı ve eğlenceli bir şekilde öğretebilirsiniz. Renkli gramafon kağıtlarını kullanarak çocuğunuzun renkleri öğrenmesini sağlayabilir, gramafon kağıdından çiçekler veya hayvan figürleri yaparak bunların isimlerini öğrenmesine yardımcı olabilirsiniz. Çocuğunuzun odasını gramafon kağıtları ile süsleyebilirsiniz, renk ve desen tercihlerini çocuğunuzun yapmasını sağlamak özgüven gelişimi açısından önemlidir. Sayfamız üzerinden kolayca ulaşabileceğiniz gramafon kağıdı çeşitleriyle birbirinden farklı aktiviteler hazırlayabilirsiniz. Özel günlerde de mekan süslemelerinde sıkça kullanılan gramafon kağıtları bütçe dostu alternatifler olarak değerlendirilir. Ortamın havasını hızlıca değiştirmenize yardımcı olur. Doğum günü, yılbaşı, kına veya nişan gibi aktivitelerde gramafon kağıdından yapılmış süsler ile fotoğraf alanları oluşturabilir, saçınıza veya bileğinize takabileceğiniz gramafon süslemeleriyle pozlar verebilirsiniz.

Gramafon Kağıdı İle Neler Yapılır?

Yapısı dolayısıyla süslemeler için en çok kullanılan kağıt türüdür. Birbirinden farklı şekillerde dekor ürünü olarak kullanılabilir. Gramafon kağıtlarını top şekline getirerek, katlayıp fiyonk yaparak, şeritler halinde keserek uzun ve rengarenk süsler elde etmek mümkündür. Gramafon kağıdını katlayıp daha sonra makas ile şekil verebilir, evde doğum günleri, yılbaşı gibi özel gün kutlamalarında kullanabilirsiniz. Farklı farklı şekillerde kesilen gramafon kağıtlarını üst üste getirerek yapay çiçekler yapabilir, vazolarınızın içinde rengarenk çiçek buketleri sergileyebilirsiniz. Kırmızı gramafon kağıtlarıyla ponponlar yaparak duvarınıza asabilir, evinizi bu ponponlarla süsleyebilirsiniz. Daha büyük ve gösterişli ponponlar yapmak için birbirinden farklı renklerde ve kat kat olacak şekilde gramafon kağıtları kullanabilirsiniz. Gramafon kağıdı kullanarak solmayacak çiçekler yapabilirsiniz. Sarı, mavi, turuncu, mor gibi renkleri kullanarak güller ve rengarenk çiçekler yapabilir, yeşil ve kahverengi gramafon kağıdı kullanarak da çiçeğinize yapraklar ve sap ekleyebilirsiniz. Okul öncesi eğitimlerde çocuklar gramafon kağıtlarını kullanarak el becerilerini geliştirirler. Etkinliklerdeki makas, boya kalemi, hamur, gramafon gibi farklı dokulardaki kağıtların kullanımı çocuğun el kaslarını güçlendirir. Kolayca katlanabiliyor oluşu, buruşuk görünümü ve esnek yapısı ile dekor ürünleri, çiçekler, süslemeler ve hayvan figürleri yapılabilir. Gramafon kağıdından yapılan ve kedi merdiveni olarak bilinen ve duvara asılabilen süsler çocukların doğum günü ve parti süslemelerinde tercih edilir. Çocukların gelişimi için de tek renk gramafon kağıdının tonlarını kullanarak çocuklarınızla renk çalışmaları yapabilirsiniz. Çocuğunuza farklı renkleri gramafon kağıtlarını kullanarak öğretebilirsiniz. Çocuğunuzla yapacağınız bu etkinliklerde renk, sayı gibi farklı kavramları öğrenmesini sağlayabilirsiniz. Gramafon kağıtlarını küçük küçük keserek resim kağıtlarının üzerine yapıştırabilir, mandala şablonlarını renklendirirken kullanabilirsiniz. Hem çok fazla malzeme gerektirmeyen hem de yapılışı kolay olan bu faaliyetlerle çocuğunuzla geçirdiğiniz zamanı keyifli bir hale getirebilirsiniz. Çocuğunuzun gramafon kağıtlarını katlamasına, kesmesine veya boyamasına izin vererek kendinden bir şeyler katıyormuş gibi hissetmesini sağlayabilirsiniz.

Gramafon Kağıdı Süslemeleri

Gramafon veya krapon kağıdından yapılan süslemeler ponpon, fiyonk, çiçek veya şeritler şeklinde olabilir. Bu kağıda şekil vermek ve katlamak kolay olduğu için özel gün süslemelerinde oldukça tercih edilir. Asma ponpon süsleri, renkli çiçekler, çiçek buketleri ve fiyonklar ile evinize küçük bütçelerle yaratıcı dekorasyon alternatifleri yaratabilirsiniz. Kolayca ulaşabileceğiniz şablonlar ile farklı tasarımlar deneyebilir, kendin yap aktivitelerinizde canlı renkleriyle gramafon kağıtlarını kullanabilirsiniz. Okullarda özel gün süslemelerinde uygun fiyatlı oluşu dolayısıyla sıklıkla tercih edilir. Küçük yaştaki çocuklarla aktiviteler yapabilir, buruşturmalarına, katlamalarına, kıvırmalarına izin vererek dokusunu keşfetmelerini sağlayabilirsiniz. Gramafon kağıdı çiçeklerle çocuğunuza değişik çiçekleri öğretebilir, birlikte çiçek yaparak keyifli zaman geçirebilirsiniz. Hobi amaçlı süsleme aktivitelerinde gramafon kağıdından ponponlar, çiçekler, fiyonklar yaparak kutlama ortamının ambiyansını eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Bu kağıtları yuvarlayarak küçük toplar haline getirebilir, bu toplarla hayvan figürleri yapabilir, cam vazonuzun içinde sergileyebilirsiniz. Çocuğunuz ile birlikte yaratacağınız gramafon çiçekler, ponponlar ve benzeri dekor ürünleri onu özel hissettirecektir. Etkinlikler ile kendisini, el becerilerini, güçlü özelliklerini ve bir şeyler yaratmanın verdiği keyfi yaşar. Bu süslemeler farklı özel etkinliklerde de kullanılabilir. Bekarlığa veda, kına gecesi, nişan gibi organizasyonlarda gramafon kağıdı süslemelerini kullanabilir, ortamın atmosferini güzelleştirebilirsiniz. Fotoğraf alanı yaratmak için de kullanabileceğiniz bu kağıtlar ile devasa boyutlarda çiçekler ve ponponlar yapabilir hem arka plan hem de fotoğraflarda dekorasyon objesi olarak kullanabilirsiniz. Örneğin gramafon kağıdından yapılan süsler ve fiyonklar ile dekore edeceğiniz hediye kutularını bir alanda biriktirebilir, sevdiklerinize hediyelerini verirken bu alanı aynı zamanda fotoğraf arka planı olarak da kullabilirsiniz. Böylece çok büyük bütçelere gerek kalmadan keyifli ortamlar hazırlayabilirsiniz.

Gramafon Kağıdı Fiyatları

Gramafon kağıdı fiyatları, özelliklerine ve satış şekline göre değişiklik göstermektedir. Tekli veya çoklu paketlerde satılabildiği gibi birbirinden farklı ölçülerde de bulunabilir. Birbirinden farklı renklerde gramafon kağıtları bulabilir, ihtiyacınızı belirledikten sonra kolayca sipariş oluşturabilirsiniz. Parti malzemesi olarak da uygun fiyatlı alternatifler içerisindedir. Gramafon kağıdı ponponlarını farklı renklerde tek tek de satın alabilir veya hazır ipe asılı versiyonlarını tercih edebilirsiniz. Çeşitli renklerde gramafon kağıdı süslerine sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz. Farklı uzunluk ve enlerde gramafon kağıtları alarak süslemelerinizi değişik boyutlarda yapabilirsiniz. Tamamen kırmızının tonlarından oluşan renkler seçebilir, günbatımı konsepti hazırlayabilir veya mavi tonlarıyla deniz konsepti yapabilirsiniz. Çoklu paketler renk renk satılabildiği gibi aynı rengin tonlarında da olabilir. Doğum günü ve benzeri özel gün süslemelerinde bütçe dostu gramafon kağıt süsler ile eğlenceli fotoğraf arka planları yaratabilirsiniz. Doğum günlerinde mekan süslemesi olarak kullanılan gramafon kağıtlarıyla farklı farklı hediye kutuları hazırlayabilir, hediyelerinizi rengarenk gramafon süslerle süsleyebilirsiniz. Hediye paketlemeye ayrıca önem veren kişiler tarafından oldukça sevilen bu kağıtlar çok hoş bir görüntü yaratıyorlar. Sevdiklerinize bu şekilde bir hediye sunduğunuzda açmaya kıyamayacaklar da diyebiliriz. Hediyenin kendisi kadar paketlemesi için de uğraşmak karşınızdaki kişiye ne kadar değer verdiğinizin de ufak bir göstergesi sayılabilir. Gramafon kağıdını hediye paketlemede birbirinden farklı şekilde kullanabilirsiniz; paketlenmiş hediyenizin üstüne kişisel bir dokunuş olması için gramafon ponponlardan ekleyebilir, hediyenizi komple gramafon kağıdına sardıktan sonra üzerine renkleri birbiriyle uyumlu olacak şekilde kurutulmuş çiçekler yapıştırabilirsiniz. Gramafon kağıdından yapacağınız fiyonklar da hediyenize ayrı bir hava katacaktır.

Gramafon Kağıdı Aktiviteleri

El işi aktivitelerinde önemli bir yer tutan gramafon kağıdı özellikle okul öncesi eğitimde çok tercih edilir. Kağıdın yapısı, birbirinden farklı renk ve ölçü alternatiflerine sahip oluşu, desenli tasarımları ve kolay şekil verilebiliyor oluşu bu tercihin sebeplerindendir. Küçük yaştaki çocukların gelişimini desteklerken renkler önemli ölçüde kullanıldığı için gramafon kağıdı gibi kağıtlarla yapılan el işi aktiviteleri çocukların yaratıcıklarını geliştirir. Sadece okul içi aktivitelerde değil ev içinde de çocuğunuzla keyifli vakit geçirmek hem eğlenmek hem de öğretmek için gramafon kağıtlarını kullanabilirsiniz. Evde çocuğunuzun odasını süslemek için gramafon kağıdından birlikte yapacağınız süslerle kendisinin de katkı sağladığı eğlenceli bir aktivite yapabilirsiniz, odasına asarken onun fikrini almanız, gramafon kağıdı renklerini onun tercihine göre seçmeniz kişisel gelişimi açısından önemli olacaktır. Hatta belki de çocuğunuzun bir arkadaşının doğum gününe giderken aldığınız hediyeyi gramafon kağıdıyla paketleyebilir, birlikte yaptığınız çiçek ve fiyonklarla süsleyebilirsiniz. Böylece diğer hediyeler arasından sizin hediyenizin paketini ayırt etmek de kolay olacaktır. Çocuğunuz arkadaşına vereceği hediyeyi kendisi paketlemenin heyecanı ve mutluluğunu da yaşayacaktır. Gramafon kağıdının birçok alanda birbirinden farklı şekilde kullanıldığını görebilirsiniz. Siz de zevkinize göre dekorasyonda, özel günlerde, çocuklu aktivitelerde gramafon kağıtlarından faydalanabilirsiniz. Bütçe dostu bir alternatif olan bu süslemeleri saklayıp bozulmadan tekrar tekrar kullanabilir, organizasyonlarınız için ekstra harcamalara gerek kalmadan şık ortamlar yaratabilirsiniz. Gramafon kağıdı süsleri özellikle son zamanlarda sıkça kutlanan düğün öncesi gelin kutlamalarında, yeni doğmuş bebekler için verilen baby shower partilerinde, deniz kenarı, tekne ve benzeri gibi dış mekanlarda yapılan etkinliklerde hem sağladığı kullanım kolaylığı ile hem de ortamın atmosferinin çok küçük dokunuşlarla değiştirilmesine olanak sağladığı için oldukça popülerdir. Çok basit bir örnek olarak gelin ve damat arabalarının süslenmesi de verilebilir. Renkli gramafon kağıtları ile arabanızı hızlıca dekore edebilir, düğün, sünnet, nişan arabası olarak dikkat çekici bir hale getirebilirsiniz.

Gramafon Kağıdı Renkleri

Birbirinden farklı renklerde gramafon kağıdı bulmak mümkün. Kırmızı, mavi, sarı, yeşil, gri gramafon kağıtlarını el işi aktivitelerinizde kullanabilirsiniz. Düz renkler dışında desenli renklerde de satılan gramafon kağıtları çocuklarınızın odasını, evinizi, bahçenizi süslerken elinizin altında olmalıdır. Hem bütçe dostu hem de sayfamız üzerinden kolayca ulaşabileceğiniz bu gramafon kağıdından süsler sayesinde ortamın ambiyansını değiştirmek sizin elinizde. Konseptli partiler planlarken birbirinden çeşitli renkler içinden bir tanesini seçebilir veya rengarenk bir konsept oluşturmak için gramafon kağıdından çiçekleri kullanabilirsiniz. Yumuşak ve buruşuk gibi duran dokusu ve çeşitli renkleriyle süsleme yapmak, kağıttan farklı tasarımlar geliştirmek için kullanılan gramafon kağıtları genelde çoklu paketlerde satılır. Çoklu paketler aynı rengin tonlarından oluşabileceği gibi, gökkuşağı renklerinde karışık olarak da satılabilmektedir. Özellikle okul öncesi eğitim öğretmenleri tarafından da sıkça kullanılan bu rengarenk kağıtlarla yapılabilecekler tamamen hayal gücünüze kalmış, ister boyayın, ister katlayın. Bir diğer kullanım alanı olarak da çiçek satan yerler gösterilebilir. Alacağınız çiçeğin rengine uygun seçtiğiniz gramafon kağıdından buket hazırlamalarını isteyebilir, şık bir görüntü yaratabilirsiniz. Çiçek satan mağazalar aynı zamanda araç süslemelerinde de sıkça gramafon kağıtlarını kullanırlar. Gramafon ponponlar arabanın dikiz aynasına bağlanabilir, ipe dizili rengarenk süsler arabanın bagaj tarafına sabitlenerek kullanılabilir. Farklı aktiviteleriniz için tercih edebileceğiniz bütçe dostu gramafon süslere Trendyol üzerinden ulaşabilir, renk, desen ve boyut gibi farklı alternatifler içerisinden tercihinizi yaptıktan sonra hızlıca sipariş oluşturabilirsiniz.