"

Gta 5

" araması için 1262 sonuç listeleniyor
Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kullanışlı GTA 5 Ürünleri ve Fiyatları

1997 yılında 2 boyutlu olarak tasarlanan oyunun daha sonra PlayStation ve Game Boy Color için uygun versiyonları piyasaya çıkmıştır. 2013 yılında piyasaya sürülen GTA 5, benzersiz bir hikâye ve eski oyunlardan farklı bir versiyon ile oyunseverlerin beğenisini toplamıştır. GTA serisinin diğerlerine nazaran daha fazla değiştirilen versiyonu olan bu oyun, San Andreas şehrinde geçer. Oyunda şehrin gerçek halinden daha fazla geliştiği, büyüdüğü ve değiştiği gözlemlenir. Oyuncular haritalar ve planları kullanarak belli alanlarda araba soygunu ve benzeri aksiyon yaratan görevleri yerine getirir.

GTA 5 masaüstü bilgisayar ile oynanabilir. Oyunda Michael, Franklin ve Trevor adında 3 farklı suçlu, değişik mekânlarda ve özelliklerde maceralar sunar. Oyuncular, karakterler arasında diledikleri zaman geçiş yapabilir. Diğer serilerinde şehrin muhtelif yerlerinde rutin bir şekilde başlayan oyun GTA 5’te tam bir aksiyon sahnesi ile başlar. Bir banka soygunu ve devamındaki olaylar ile süren GTA 5 özellikleri gereği ilk etapta oyunculara çeşitli komutlar verir. Oyuncular bu komutları yerine getirerek birinci aşamayı tamamlar ve daha sonra oyun bir psikolog kliniğinde devam eder. Zaten bu aşamaya kadar oyuncular genel kuralları da öğrenmiş olur.

GTA 5 diğer versiyonların aksine yarattığı üç ana karakter etrafında gelişir. Bu karakterlere oyun başında ulaşmak mümkün değildir. Oyun Franklin’i yönlendirmekle başlar. Ardından oyunda birkaç tur ilerledikten sonra Michael ve ardından Trevor devreye girer. Böylece zamanla GTA 5 CD ve konsolda yer alan tüm karakterler tamamlanmış olur.

GTA 5 Oyunu Hangi Oyun Konsollarıyla Uyumludur?

GTA 5 Oyunu Hangi Oyun Konsollarıyla Uyumludur?

Hiç eskimeyen yetişkin oyunlarından olan GTA, gelişen teknolojiye ve yeni oyun konsollarına adapte olur. GTA 5 PS2, PS3, PS4 konsollarında oynanabilir. Eylül 2013 yılında Playstation 3 için uyumlu olan oyun, gelişmiş cihazların çıkmasıyla diğer cihazlarla da uyumlu hale getirilmiştir.

Öte yandan Kasım 2014’te GTA 5 Xbox one ve PS4 için yayımlanır. 2015’te ise Microsoft Windows için piyasaya sürülür. GTA 5 PS5 versiyonunun ise 2022 yılının mart ayında meraklıları ile buluşacağı oyun çevrelerince duyurulur.

Yedinci ve sekizinci nesil oyun konsolları içerisinde tercih edilenlerden biri olan GTA 5, yılın oyunu başta olmak üzere birçok ödül almıştır. GTA 5’in 140 milyon kopya ile tüm zamanların çok satılan video oyunlarından bir olduğunu söylemek mümkündür. GTA 5 Xbox oyun alanında, Playstation’da ve diğer oyun platformlarında yaklaşık 6 milyar dolar hasılata sahip tüm zamanların başarılı ve eğlenceli oyunlarından biridir.

Oyun konsolu versiyonu, PC versiyonundan farklı olarak karakterleri kontrol ederken kullanılacak tuşların değişiklik göstermesine neden olur. Bunun dışında elbette konsolları daha büyük ekranlar ile senkronize ederek oyunu daha gerçekçi bir hale getirmek mümkündür. Bu anlamda geniş ekran deneyimi oyundan alınan hazzı artırır. Fakat GTA 5 bilgisayarda da yüksek performans gerektirir.

GTA 5 özellikleri bakımından grafik temelli bilgisayarlarda da muhteşem bir oyun deneyimi sunar. Bu deneyimi yakalamak için bilgisayarın grafik ayarlarını doğru yapmak gerekir. Pek çok bilgisayar düşük, orta veya yüksek düzeyde grafik ayarına sahiptir. Oyun gereksinimleri bilgisayarın kapasitesiyle uyumlu olursa GTA 5 iyi bir bilgisayar ve monitör ile harika bir oyun deneyimi yaşatır.

GTA 5 Tablolarının Materyalleri Nelerdir?

GTA 5 Tablolarının Materyalleri Nelerdir?

GTA 5 farklı oyun cihazlarıyla oyunserverin yaşamına dokunur. Birçok firma GTA 5’e özgü ürünler geliştirerek aksesuar, kıyafet ve tablo gibi materyaller üretir. GTA 5 tablo çeşitleri de bu oyunu seven bireylerin tercih ettiği ürünlerdendir. GTA oyun tabloları genellikle MDF ve ahşap malzemelerden üretilir. Farklı boyut ve içeriklerde tasarlanan bu tablolar yaşam alanlarında oyuna dair bir etki yaratır.

Oyun tabloları son derece kaliteli ve kolay kullanıma sahiptir. Tabloyu asmak için duvar delmeye veya mekânda kalıcı değişiklikler yapma gerek yoktur. Çift yönlü bantlarla birlikte tüketiciye ulaştırılan bu tablo çeşitleri bantla dolap, duvar, cam veya diğer yüzeylere kolaylıkla asılabilir. GTA 5 poster çeşitleri de tıpkı tablolar gibi tercih edilir. Her iki görsel aksesuarın üzerine oyuna ait karakterlerin, mekânların ve silahların olduğu görülür. Bu görseller çözünürlük kalitesi bakımından üst düzeydedir.

Bu tablolar sağlam ve dayanıklı malzemeden üretilmiştir. Yüksek çözünürlüklü dijital baskı tekniğiyle hazırlanmıştır. GTA 5 oyun tabloları kolay ayırt edilebilen canlı renklerden oluşan şık tasarlanmış ürünlerdir. Toz tutmayan ve kolay temizlenen aksesuarlar, uzun ömürlü yapıya sahiptir. Temizlerken kimyasal kullanımından kaçınılmalı, tozu yumuşak ve ıslak bir bez ile alınmalıdır. Bakımına dikkat edilirse yıllar boyu sıkıntı yaşanmadan kullanılabilir.