"

Hava Taşı

" araması için 1578 sonuç listeleniyor
ARMATÜRK Akvaryum 30 Cm Hava Taşı
ARMATÜRKAkvaryum 30 Cm Hava Taşı
(58)
Akvaryum 30 Cm Hava Taşı
58,50 TL
Sepete Git
Liya Esnek Hava Taşı 50 Cm
LiyaEsnek Hava Taşı 50 Cm
(16)
Esnek Hava Taşı 50 Cm
70 TL
Sepete Git
TROPİKAL Boyu Esnek Hava Taşı 75 cm
TROPİKALBoyu Esnek Hava Taşı 75 cm
(4)
65 TL
Sepete Git
TROPİKAL Liya Esnek Hava Taşı 45 Cm
TROPİKALLiya Esnek Hava Taşı 45 Cm
(5)
Liya Esnek Hava Taşı 45 Cm
55 TL
Sepete Git
HJ -108 Hava Taşı 30 Mm
HJ-108 Hava Taşı 30 Mm
(1)
12 TL
Sepete Git
Akvaryum Hava Taşı 10 Cm
AkvaryumHava Taşı 10 Cm
35,68 TL
Sepete Git

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Hava Taşı Çeşitleri ile Şık Tasarımlar Sizi Bekliyor

Akvaryumlar için gerekli olan pek çok malzemenin arasında hava taşları da yer alıyor. Sağlıklı bir akvaryumdan söz ederken içerisindeki ekosistem dengesi baz alınır. Bu yüzden hava taşları akvaryumun vazgeçilmezlerindendir. Hava taşı nedir sorusunun pek çok cevabı bulunuyor. Hava taşı akvaryum için bir nevi akciğer görevi görür. Çeşit olarak hem dekoratif hem de kullanışlı yapısıyla birçok modele rastlayabilirsiniz. Sade veya kendinden ışıklı taşlara göz atabilirsiniz. Işıklı hava taşı ne işe yarar sorusunun cevabı görsel aydınlatma olarak açıklanabilir. Akvaryumdaki dekoratif taşlar arasına gizlenen LEDli hava taşı sayesinde estetik bir aydınlatma sağlayabilirsiniz. Balıkların ve akvaryum bitkilerinin daha sağlıklı yaşayabilmesi için doğru taş tercihi önemlidir. Bu yüzden tercihlerinizde akvaryumun büyüklüğünü ve içindeki canlı sayısını dikkate almanız daha sağlıklı olacaktır.

Herkese Hitap Eden Hava Taşı Fiyatları

Herkese Hitap Eden Hava Taşı Fiyatları

Balıkların sağlığı ve akvaryum ekosistemi için pek çok hava taşı üretiliyor. Bundan dolayı hava taşı fiyatları oldukça değişkendir. Klasik ya da dekoratif taşların malzemeleri ve boyutları farklı olduğu için fiyatları da bu oranda farklılaşabilir. Örneğin plastik hava taşı fanus akvaryumlar için oldukça kullanışlı bir üründür. Akvaryumunuz estetik olarak ön plana çıksın istiyorsanız dekorasyon olarak sunulan esnek hava taşı modellerine göz atabilirsiniz. Birbirini tamamlayan parçalarla pek çok ürün size bu konuda yardımcı olacaktır. Bunun yanında akvaryumunuz için boydan boya baloncuk etkisi yaratmak isterseniz uzun hava taşı seti ile ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Klasik tasarımlar her akvaryum için uygun olsa da estetik bir boyut için elastik hava taşı tavsiye edilebilir. Bilinçli akvaryum sahiplerinin vazgeçilmez keyiflerinden olan akvaryum estetiği, hava taşlarıyla daha da güzel bir hal alıyor. Bu sayede hem akvaryumunuzun görsel niteliği artırıp hem de ekolojik dengesi korumuş olabilirsiniz.

Hava Taşı Kullanımı için Öneriler

Hava Taşı Kullanımı için Öneriler

Akvaryumunuz için ürün alırken önemli kriterlere göre seçim yapmanız daha sağlıklı sonuçlar doğuracaktır. Bu taşları balık sayısına ve akvaryumunuzdaki canlı bitkilere göre seçmelisiniz. Akvaryumdaki oksijen miktarı yetersiz olursa balıklar yukarı doğru çıkarak oksijen ihtiyacını karşılamaya çalışır. Bu yüzden hava salınımı akvaryum için çok kritiktir. Akvaryumunuza oksijen vermek için kullanacağınız bu ürünleri, balıklarınızı ve bitkilerinizi negatif yönde etkilemeyecek şekilde yerleştirmelisiniz. Büyük akvaryumların zemininde genellikle 1 metre hava taşı kullanımı ile çok sık karşılaşılır. Bu da akvaryumun çok daha dengeli bir şekilde oksijen almasını sağlar. Ama akvaryumunuz daha çok fanus formunda ise daha küçük modellere göz atabilirsiniz. Bu konuda pek çok dekoratif ürün bulunuyor. Hava motoruna bağlanan hava taşı fanus yüzeyine sabitlenerek çalıştırılabilir. Taşların kullanılabilmesi için bir motora ihtiyaç vardır. Akvaryumunuzun boyutuna göre temin edeceğiniz bir hava motoru bu ihtiyacı karşılayacaktır.

Akvaryum Hava Taşı Çeşitleri Trendyol’da

Akvaryum Hava Taşı Çeşitleri Trendyol’da

Akvaryum için ürün arayanların seçeneği çok geniştir. Özellikle boyut konusunda oldukça fazla model bulunur. Standart akvaryumlar için hava taşı 40 cm, 1 metre ya da daha kısa boyutlarda olabiliyorken küçük boyutlu taşlar genellikle fanuslar için tercih edilir. Fanus şeklinde bir akvaryumun hava taşı yuvarlak olabileceği gibi kare de olabilir. Bu noktada fanusun boyuna ve genişliğine göre ürün seçimi yapabilirsiniz. Akvaryumunuz fanusa oranla biraz daha büyük ise daha farklı bir görsel için hareketli hava taşı modellerine göz atabilirsiniz. Birbiriyle uyumlu aksesuarlar sayesinde akvaryumunuz çok daha şık ve hoş görünür. Böylece akvaryumunuzu evinizin en güzel aksesuarlarından biri haline getirebilirsiniz. Kaliteli, verimli ve estetik çözümler sunan akvaryum hava taşı çeşitleri için Trendyol kolaylıklarını ve kampanyalarını tercih ederek internetten alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz.