İlgili Kategoriler
Avantajlı Ürünler
Renk
Fiyat
Materyal
Ortam
Cinsiyet
Desen
Kumaş Tipi
Ek Özellik
Boyut/Ebat
Paket İçeriği
Fiyat Geçmişi
Boy
Baskı/Nakış Tekniği
Sürdürülebilirlik Detayı
Koleksiyon
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

Hazır Şal

" araması için 3895 sonuç listeleniyor

Hazır Şal, Eşarp ve Türban Modelleri Trendyol'da!

Şallar ve Kullanımı

Şallar ve Kullanımı

Şallar; pamuk, saten, tafta, simli, fileli gibi pek çok kumaş çeşidinden üretilebilen ve tesettür amaçlı kullanılan ürünlerdir. Tesettür giyim kategorisinde bulunan bu ürünlerin birbirinden farklı modelleri mevcuttur. Günlük giyilen kıyafetler, spor kıyafetler, abiyeler; şal seçiminde etkili olan faktörlerdir. Bunun yanı sıra şalı bağlama modeli de giyilen kıyafetlere göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bağlama modelinin yanında şalın kalın ya da ince olması, kumaşının dokusu, şalın deseni gibi pek çok faktör bulunmaktadır. İpek şal, pamuk şal, şifon şal, düz şal, desenli şal, fileli şal, tafta şal, saten şal, keten şal, dantelli ve simli şal gibi pek çok farklı çeşidi bulunmaktadır. Aynı şekilde renk ve desen olarak da oldukça farklı çeşitleri bulunan bir üründür. Genelde şalları daha erken yaşlarda bulunan kızlar tercih etse de günümüzde kullanım sıklığı yoğunlaşmaktadır. Eşarp da yine kullanılan ürünler arasında yer almaktadır. Eşarplar da ipek, pamuk, şifon, tafta gibi kumaşlara sahip olabilmektedir. İpek şallar, kumaşı oldukça kaliteli olan ve yumuşak bir dokuya sahip ürünlerdir. Kaygan bir yapıya sahiptir. Şal yapımı sırasında ipek kumaşı için üretilen iğneler tercih edilmelidir. Keten şal, biraz daha sert bir kumaşa sahiptir. Şalın ön kısmının dik durmasına daha müsait bir yapıdadır. Kaygan değildir. Yapımı oldukça kolaydır. Pamuklu şal, orta kalınlıkta olan bir şal türüdür. Yakmayan özelliği ile özellikle yaz günlerinde serin tutma özelliğine sahiptir. Yapımı kolaydır. Şifon şalın ince bir yapısı vardır. Kaygan bir kumaşa sahiptir. Tül gibi bir yapıya sahiptir. Bu sebeple eninden ikiye katlanarak kullanılmaktadır. Giyilen kıyafete uygun olarak bir şal seçimi yapmak önemlidir. Giyilen kıyafetlere uygun olarak bir şal seçiminde bulunmak daha şık bir görünüm kazanmanız noktasında size yardımcı olmaktadır. Örneğin; günlük kombinlerinizde cotton, keten, pamuk ve fileli kumaşa sahip olan şalları tercih edebilirsiniz. Günlük ancak daha şık bir kombin yaptıysanız tafta kumaş, sökme kumaş gibi kumaşlardan yapılmış şalları tercih edebilirsiniz. Abiye için bir şal seçiminde bulunmak istiyorsanız abiyenizin kumaşına uygun olan bir seçim yapmak doğru olabilir. Örneğin; şifon bir kumaşa sahip abiye giydiyseniz şifon bir şal tercihinde bulunabilirsiniz. Aynı şekilde ipeksi bir abiyeye ipek kumaşa sahip olan şal kombini yapabilirsiniz.

Günün Kurtarıcısı Hazır Şallar

Günün Kurtarıcısı Hazır Şallar

Günümüzde değişen ve gelişen dünya şartları ile beraber pek çok ürünün pratik bir yapıya sahip olan ürünleri tasarlanmakta ve üretilmektedir. Gelişen dünyaya uyum sağlamak açısından pratik ürünler, işinizi kısa sürede halletmenizi sağlamakta ve size zaman kazandırmaktadır. Bu durum giyim sektöründe de yerini almaya başlamıştır. Tesettür giyimin olmazsa olmazı şallar da artık günümüzün koşullarına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Normal koşullarda gidilen yere bağlı olarak şal bağlama modelleri oldukça farklılık göstermektedir. Örneğin; düğün, nişan gibi etkinliklerde genelde zikzaklı modeller tercih edilmekte ve yapım aşaması oldukça uzun sürmektedir. Sağ ve soldan sırayla simetrik bir şekilde şalı alarak ve iğneleyerek bu işlem gerçekleştirilmektedir. Düğünlerde gelinlerin de tercih ettiği bir model olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak yapım aşaması uzun ve zahmetlidir. Bunun yanı sıra ön tarafı sivri olarak bırakılan modeller de sıklıkla tercih edilmektedir. Yuvarlak modeller de yine tercih edilen modeller içerisindedir. Ancak şalın ön tarafının dik ya da yuvarlak olmasını ayarlamak yine zaman açısından uzun olabilecek işlemlerdir. İstenen sonuçları elde edemediğinizde bu durum sizi uğraştırabilir. Yine iğne vb. gibi ek malzemelerle bu işlemleri yapmanız gerekmektedir. Özellikle evden acil çıkmanız gereken durumlarda bu işlemler olumsuz sonuçlara yol açabilir. Klasik şal bağlama en pratik yöntemlerden biri olsa da yine şalın istenildiği gibi ayarlanamaması, iğne kullanımı gibi durumlar zaman ve zahmet açısından sizi zora sokabilir. Bu sebeple günümüzde hayatınıza pratiklik kazandıracak yeni ürünler tasarlanmakta ve üretilmektedir. Şallar da bu ürünler arasında yer almaktadır. Herhangi bir iğne vb. ürün kullanmadan hazır bir biçimde üretilen ve sadece başınıza geçirerek kullanabileceğiniz hazır şal üretimi yapılmaktadır. Şal yapımı uzun ve zor bir işlem olabilmektedir. Bu sebeple hazır şallar hayatınızı kolaylaştıran ürünler arasında girebilir. Sadece başınıza takarak kullanabileceğiniz bu ürünler uzun dakikalar boyunca iğne gibi ek ürünlerle şalınızı yapma zahmetinden sizi kurtaracaktır. Pek çok farklı modeli bulunan bu ürünler yardımıyla dilediğiniz ortama uygun şal modelini bulabilir ve satın alabilirsiniz. Çok farklı desen, renk ve modelde üretimleri gerçekleşen bu ürünler ile zaman kazanabilir ve oldukça şık bir görünüme ulaşabilirsiniz.

Her Ortama Uygun Hazır Şal Modelleri

Her Ortama Uygun Hazır Şal Modelleri

Hazır şallar, pratik hazır şal adıyla da anılmaktadır. Başınıza geçirerek kullanacağınız bu ürünler, herhangi bir iğne vb. ürüne gereksinim duymadan istediğiniz bağlama modeline sahip olan şallara anında ulaşmanızı sağlamaktadır. Gününüzün kurtarıcısı olacak bu modeller ile oldukça şık ve zarif bir görünüme de sahip olabilirsiniz. Kullanım kolaylığı sağlayan bu ürünler ile şal bağlama zahmetinden kurtularak hızlı bir biçimde hazır şallara ulaşabilirsiniz. Pek çok farklı model arasından kendi tarzınıza ve zevkinize uygun olan seçimler yaparak şık bir görünüme sahip olabilirsiniz. Tıpkı normal şallarda olduğu gibi bu şal türünde de oldukça farklı modelde şal bulmak mümkündür. Farklı kumaşlara sahip olan şalların yanı sıra mevsim şartlarına uygun olarak ince, kalın, orta kalınlıkta üretilen pek çok şal modeli mevcuttur. Bunun yanı sıra düz renkli hazır şallar üretilebildiği gibi desenli, simli yapıda da hazır şalları bulmak son derece kolaydır. Farklı şal modellerini içerisinde bulunduran hazır şallar ile kısa bir süre içerisinde istediğiniz o şık görünüme kavuşabilirsiniz. Özellikle son yıllarda kullanımı artan bu ürünler ile kolaylıkla takılan ve çıkarılabilen şallara sahip olabilirsiniz. Bunun yanı sıra gün boyunca şalınızın kayma, bozulma gibi sorunları ile ilgilenmeden istediğiniz gibi rahatça hareket edebilirsiniz. İğnelerinin kaybolmasını sorun etmeden kolay bir kullanıma sahip olabilirsiniz. Hazır şal modelleri ile istediğiniz ortama uygun modelleri bulmanız son derece kolaydır. Örneğin; abiye hazır şal modeli ile düğünlere giderken kuaföre ekstra para vermenize ve uğraşmanıza gerek kalmadan şık modellerde hazır şallara sahip olabilirsiniz. Taş, sim gibi detaylarla süslenen bu modeller ile abiye kıyafetinize uygun bir kombin oluşturabilirsiniz. Geniş ürün skalası içerisinden abiyenizin kumaşına, rengine ve desenine uygun yapıdaki şalı bulabilir ve satın alabilirsiniz. Günlük kullanıma uygun olarak üretilen pek çok farklı yapıdaki şalı da kolay bir biçimde edinebilirsiniz. Tesettür kombinlerinizi rahat bir biçimde tamamlamanıza yardımcı olan bu parçalar ile şık ve zarif kombinler oluşturabilirsiniz. Bu kombinleri hazırlarken ekstra çabalar harcamanıza gerek kalmadan kısa zaman dilimi içerisinde hazır şalınızı başınıza geçirerek hazırlanma işlemini tamamlayabilirsiniz. Yaz, kış gibi farklı mevsimler için uygun olarak üretilen modeller ile kışın üşümeden, yazın ise terlemeden gününüzü tamamlayabilirsiniz. Aynı şekilde günlük kullanıma ve iş hayatına uygun olarak üretilen modeller ile de istediğiniz her alanda bu modelleri kullanabilirsiniz.

Hazır Şal Bağlama Yöntemleri

Hazır Şal Bağlama Yöntemleri

Normal şalları bağlarken şalın kumaşına göre bu bağlama işlemi değişkenlik gösterse de genel anlamda bir iğne yardımıyla şala istenen biçim verilmeye çalışılmaktadır. Bu istenen biçimin verilmesi örneğin; şalın ön kısmının dik ya da yuvarlak yapıda durması gibi farklı durumlar gözlenebilmektedir. İğne ile özellikle kayan bir kumaşa sahip olan şalları ise sabitlemek gerekmektedir. Ancak hazır şalların kullanımı farklılık göstermektedir. Hazır şal bağlaması esnasında ilk yapılması gereken şey şalın takılmasıdır. Başınıza kolay bir biçimde geçireceğiniz şalı yüz şeklinize bağlı olarak düz bir biçimde bağlayabilirsiniz. Ayrıca bu düz bağlamanın yanı sıra şalın tam ortasından sıkıştırma işlemini gerçekleştirerek şalı yüzünüze göre ayarlayabilirsiniz. Ek başka işleme ihtiyaç duymayan bu ürünler sayesinde hızlı bir biçimde hazırlanmanız olanaklı hale gelmektedir. Örneğin; acil ve önemli bir işinizin çıktığı durumlarda uzun zamanlar şalınız ile ve şalı düzeltme ile uğraşacak vakit bulamayabilirsiniz. Ancak hazır şallar ile anında şal takma işleminizi gerçekleştirmiş olursunuz. Bunun yanı sıra günlük hayatınıza hız ve pratiklik kazandırmak istiyorsanız yine bu şallar size oldukça fayda sağlayacaktır. Şal yapma işlemi bazen can sıkıcı olabilir ve istediğiniz sonuçları ne kadar çaba gösterseniz de elde edemiyor olabilirsiniz. Bu tarz durumlarda da hazır şallar ile çaba harcamadan istediğiniz bir görünüme kavuşabilirsiniz. Ekstra işlemler gerektirmeyen bu ürünlerin sadece başınıza takılması ve yan parçalarının istenen tarafa doğru sarkıtılması gerekmektedir. Bu sarkıtma işlemini kendi isteğiniz doğrultusunda gerçekleştirerek hoş bir görünüm elde edebilirsiniz. Zahmete girmeden istenilen şık görüntüye hızlı bir biçimde kavuşabilirsiniz. Hazır bone şal nasıl takılır? sorusunun cevabı da benzerdir. Hazır bone şal olarak isimlendirilen ürünlerde kendiliğinden hazır bone bulunmakta ve başınıza geçirilerek kullanılmaktadır. Kullanımı son derece kolay olan bu ürünler ile hayatınıza ekstra kolaylık katabilirsiniz. Çok farklı modelleri bulunan bu ürünlerin kalın kumaşa sahip olanlarını kışın kullanabilirsiniz. Şifon gibi daha ince kumaşa sahip olanları ise yazın kullanarak daha serin bir kullanım elde edebilirsiniz. Aynı şekilde daha şık modelleri iş hayatınızda ve düğün, nişan, söz gibi etkinliklerde kullanabilirsiniz. Daha sade olan modelleri ise günlük hayatınızda gündelik kombinlerinizi tamamlama amaçlı kullanabilirsiniz. Dilediğiniz modelleri kolayca inceleyerek sepetinize ekleyebilir ve satın alma işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Hazır Şal Çeşitleri Nelerdir?

Hazır Şal Çeşitleri

Günümüzde pek çok kişi tarafından kullanılmaya ve kullanım sıklığı artmaya başlayan hazır pratik şal modelleri ile kombinlerinizi kısa süreler içerisinde tamamlayabilirsiniz. Farklı modelleri ile hemen her kıyafetinize uyum sağlayacak geniş ürün çeşitliliğine sahip olan bir ürün grubudur. Dilerseniz sade bir model ile kıyafetinizin rengine uygun bir model seçiminde bulunabilirsiniz. Dilerseniz ise daha farklı renk ve desene sahip ürünlerle kombininize bir yenilik katabilirsiniz. Hazır şal çeşitleri içerisinde şık olarak nitelendirilebilecek modeller arasında drapeli hazır şal çeşidi yer almaktadır. Bu drapeli model kat kat bir görünüme sahiptir. Genelde bu kat kat modeli kuaförler çeşitli kumaşları kullanarak oluşturmaktadır. Yapım aşaması uzun süren bir işlemdir. Aynı şekilde diğer şal yapım işlemlerine göre fiyatı da daha fazla olabilmektedir. Ancak bu şal çeşidini satın alarak kuaföre gitmeden şık bir görünüme sahip olabilirsiniz. Kıyafetinize uygun pek çok renkte ve kumaşta drapeli modele ulaşabilirsiniz. Şık ve kullanışlı olan bu modeller dışarıdan bakıldığında hazır görünümü vermeden kendiniz yapmışsınız gibi görünmektedir. Hem bone olarak, hem de dökümlü şal olarak kullanıma uygundur. Taşlı hazır şal ise yine şık olarak nitelendirilen şal çeşitleri içerisinde yer almaktadır. Kumaş üzerinde çeşitli, şık taş süslemeleri bulunan bu modeller özellikle söz, nişan, düğün gibi organizasyonlarda güzel bir görünüm kazanmanız noktasında fayda sağlamaktadır. Kelebek taş, zincir taş gibi modelleri bulunan bu modeller ile kombinlerinize hoş bir eklemede bulunabilirsiniz. Penye hazır şal modelleri ise daha yumuşak yapıda olan şallardır. Piliseli modelleri de bulunan bu çeşit şalların renk skalası oldukça geniştir. İstediğiniz renkte şalı satın alarak kıyafetlerinizin rengine uyumlu kombinler oluşturabilirsiniz. Daha çok günlük kullanıma uygun olan ve sade modeller olarak bizi karşılayan çeşittir. Çapraz hazır şal ise genelde 3 bantlı hazır şal görünümünde tasarlanan ürünlerdir. Bone tarzında olan modelleri bulunduğu gibi bu çeşit içerisinde dökümlü modeller de mevcuttur. Oldukça şık bir görünüme sahip olan bu modelleri isterseniz günlük isterseniz daha şık mekânlarda kullanabilirsiniz. Farklı renk ve desenlere sahip olan çapraz şalları, hızlı bir biçimde takarak hazırlanabilirsiniz. Pamuklu hazır şal ise kumaş olarak pamuktan yapılmaktadır. Pamuk terletmeyen bir yapıya sahiptir. Pamuklu olan hazır şallar ise hem size kullanım kolaylığı sağlamakta, hem de yapısı ile sıkma, terletme yapmadan kullanmanızı sağlamaktadır.

Hazır Şal Fiyatları Hakkında

Hazır Şal Fiyatları Hakkında

Hazır şallar, kumaşları bakımından farklı çeşitlere ayrılan ürünlerdir. Bunun yanı sıra sahip oldukları renkler yönünden de oldukça farklı modellere sahiptir. Bu renk çeşitleri içerisinde sade ve şık bir görünüme sahip olan beyaz hazır şal modeli yer almaktadır. Beyaz renk pek çok renk ile kolay bir biçimde uyum sağlayabilen bir renk olarak bizi karşılamaktadır. Farklı modelleri bulunan beyaz şalın hazır şal gelin başı modelleri de mevcuttur. Kuaförde yapılan gelin başlarının fiyatı oldukça yüksek olabilmektedir. Ancak hazır olarak satın alacağınız bu modeller ile ekstra kar elde edebilirsiniz. Nikâh gibi organizasyonlarda da kullanabileceğiniz bir üründür. Hazır şal düğünlük modelleri ile şık bir görünüme kavuşabilirsiniz. Sıklıkla tercih edilen diğer bir model de siyah hazır şal olmaktadır. Siyah renk de tıpkı beyaz renk gibi pek çok renk ile uyum sağlayabilen, oldukça şık olan ve kombinlerinizi tamamlayıcı bir renktir. Farklı modelleri bulunan siyah renkli şallar ile hem günlük, hem de şık etkinlere uygun kombinler oluşturabilirsiniz. Bu renklerin yanı sıra simli, gri, bordo, gül kurusu ve mürdüm hazır şal çeşitleri de mevcuttur. Simli modeller, oldukça şık olmanın yanında oluşturduğunuz kombinlerde şalınızın göze çarpması konusunda etkili olmaktadır. Işıl ışıl bir görünüme sahip olan bu simli modeller ile kısa bir süre içerisinde şalınızı yapabilirsiniz. İsterseniz günlük isterseniz düğün gibi etkinlikler için kullanabileceğiniz bu modeller yardımıyla tarzınıza yeni bir görünüm kazandırabilirsiniz. Abiye hazır şal modelleri ise direkt düğün, nişan gibi organizasyonlar için tasarlanmış daha şık bir yapıya sahip olan çeşitlerdir. Taş, drape, zikzak gibi desenlerle süslenen ürünlerdir. Abiyenizin kumaşına uygun yapıdaki abiye hazır şalı tercih ederek daha güzel bir görünüm elde edebilirsiniz. Aynı şekilde kuaföre yüksek fiyatlar vermek yerine evde kendi şalınızı kendiniz çok kısa bir sürede bağlayabilirsiniz. Hazır şal fiyatları model, desen, kumaş gibi faktörlere bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Geniş bir ürün skalasına sahip olan bu ürünlerin fiyatları da değişkenlik göstermektedir. Ancak bütçenize uygun avantajlı fiyatlara sahip olan şalları Trendyol aracılığı ile satın alabilirsiniz. Sepetinize ekleyerek kısa bir sürede ve kolay bir biçimde satın alabileceğiniz ürünlere sahip olarak hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz. Gündelik, mevsime uygun, renkli, sade, drapeli, keten, pamuk gibi pek çok modelde ve renkte hazır şala sahip olabilirsiniz.

Hazır Şal Bone Nasıl Takılır?

Hazır şal bone takabilmek için yapılması gereken ilk olarak saçın topuz yapılması veya bağlanmasıdır. Hazır modelleri kesimleriyle direkt takılmaya uygun şekilde hazırlanmıştır. Bone direkt saça takılmalıdır. Kafayı öne eğerek şalın takılması gerekmektedir. Daha sonra kafa kaldırılması ve bone düzeltilmelidir. Şal bonelere kolaylıkla istenilen şekil verilebilir. Boyunda kalan kısımlarının kısa sürede düzeltilmesi mümkündür. Bu bone modellerinin birden fazla çeşidi vardır. Çeşitlerine bağlı olarak da takılma şekilleri değişebilmektedir. Günlük kullanım ya da özel davetler için tercih edilebilecek eşarp modelleri arasında yer alır. Hazır şal bone modelleri hem rahat bir kullanım sunar hem de yüzün daha uzun görünmesinde etkili olmaktadır. Uç kısımları geride ya da bir kısmı önde kullanılabilir. Birden fazla şekilde isteğe bağlı olarak kullanım şekli tercih edilebilir. Kıyafet kombinlerine uygun olabilecek çok fazla hazır siyah şal modeli bulunabilmektedir.

Hazır Şal Nasıl Bağlanır?

Hazır şal bağlamak için öncelikle şalın başa geçirilmesi gerekir. Bu şal modelleri genel olarak kendiliğinden boneye sahiptir. Bu nedenle kullanımları oldukça rahattır. Bone kısmı başa takıldıktan sonra diğer bölümlerin düzenlenmesi oldukça kolay olacaktır. Genellikle geniş ve uzun bir yapıya sahip oldukları da unutulmamalıdır. Bone takıldıktan sonra yüz kısmında yer alan bölüm düzeltilmelidir. Yanakların çok fazla kapatılması tavsiye edilmez. Bu durum hazır şal kullanımında yüzün çok daha sivri görünmesine neden olacaktır. Hazır şalın ön kısmı ise isteğe bağlı olarak üçgen ya da yuvarlak olarak ayarlanmalıdır. Bu şekilde şal bağlamanın bir aşaması tamamlanmış olur. Diğer aşama ise şalın uç kısımlarının düzeltilmesidir. Geniş kısımlar ense kısmında çapraz şekilde bağlanmalıdır. Bu uygulama ile şalın kayması da önlenebilecektir. Diğer bir bağlama yöntemi ise iki defa çapraz olacak şekilde boyun kısmında şalın döndürülmesidir. Bir kısım önde bir kısım arkada kalacak şekilde kullanılabilir.

Hazır Şal Renkleri Nelerdir?

Hazır şal, mavi, bordo, pembe, ten rengi, beyaz, siyah, kırmızı, kahve tonları ve yeşil şal renkleri olmak üzere oldukça fazladır. Akıllara birçok renkte şal bulabilmek mümkündür. Eşarp çeşitleri genel olarak kombinlerle uyumlu şekilde kullanılır veya eşarba uyum sağlayan kombinler yapılmaktadır. Renk çeşitliliğinin yanı sıra hazır şal modellerinin de farklı olduğu görülür. Yapımında kullanılan kumaş türleri modellerin çeşitlenmesini sağlar. Buna bağlı olarak tül, pileli kumaş, drapeli kumaş, penye kumaş ve ipek şal modelleri arasında seçim yapılabilmektedir. Şalların yapımında kullanılan kumaş modellerine bağlı olarak kullanım alanlarının da değiştiği görülür. Şal modellerinin farklı seçenekleri de mutlaka bulunabilmektedir. Hazır şal modelleri, renkleri ve özellikleri Trendyol’da sizleri bekliyor. Ürünleri detaylı bir şekilde inceledikten sonra satın alabilirsiniz.