"

Huawei P20 Lite

" araması için 100.000+ sonuç listeleniyor

Yüksek Performans Sunan Huawei P20 Lite Modelleri ve Fiyatları

Dünyaca ünlü teknoloji devlerinden biri olani Huawei P20 serisini 2018 yılında piyasaya sunmaya başlamıştır. Serinin beğenilen cihaz biri olan Huawei P20 Lite donanımı ve performansıyla akıllı telefon kullanıcılarına hitap eder. Huawei P20 Lite özellikleriyle günlük kullanım için ideal bir telefon olarak tanımlanır. Cihazın kamera çözünürlüğü, gelişmiş ekran özellikleri ve depolama opsiyonları tatmin edici bir kullanıcı deneyimi sağlayabilir. Hem şık tasarımıyla hem de özellikleriyle bu model günlük kullanım için elverişli, minimal özelliklere sahiptir.

Huawei P20 Lite kamera özellikleri arasında yüksek çözünürlük göze çarpar. Bu modelde iki adet arka ve bir adet ön kamera yer alır. Cihazın kamerası, profesyonele yakın fotoğraf ve videolar çekmeye olanak sağlar. Kameranın perde hızını (shutter speed) kontrol ederek istenilen diyafram ve enstantane aralıklarında çekim yapabilirsiniz. Ayrıca bu ürün gülümseme yakalama özelliğine de sahiptir. LED flaş, karanlık ortamlarda bile çekim yapabilmenizi sağlar. Üründe aynı zamanda time-lapse ve yavaş çekim video kayıt opsiyonları da bulunur.

Huawei P20 Lite batarya özellikleriyle de dikkat çeker. Telefonun toplamda 3000 mAh batarya kapasitesi bulunur. Cihazın bataryası tamamen doluyken tek seferde 30 saate kadar telefon görüşmesi yapılabilir. Güçlü bir şarj ömrüne sahip olan Huawei P20 Lite’in 471 saate varan bir bekleme süresi vardır. Telefonda aynı zamanda hızlı şarj özelliği de mevcuttur. Ancak Huawei P20 Lite kablosuz şarj özelliğine sahip değildir.

Farklı renk seçenekleriyle satışa sunulan Huawei P20 Lite yalnızca özellikleriyle değil şık görünümüyle de dikkat çeker. Huawei P20 Lite renkleri olan altın rengi, mavi, pembe ve siyah tasarımlar, cihazın farklı tarzlara hitap etmesini sağlar.

Huawei’nin sık tercih edilen modellerinden biri olan P20 Lite serisinde yüksek performans özelliği de mevcuttur. Bu telefonun şebeke çekim gücünün yüksek olduğu birçok yorumda ve incelemede belirtilir. Ayrıca telefonda 2G ve 3G bağlantı seçenekleri de bulunur. Huawei P20 Lite ile istediğiniz her yerde kesintisiz telefon görüşmesi yapabilir ve şebeke üzerinden internet bağlantısı sağlayabilirsiniz.

Huawei P20 Lite Ekran Özellikleri Nelerdir?

Huawei P20 Lite Ekran Özellikleri Nelerdir?

Huawei P20 Lite ekran boyutu 5.84 inç ölçüsündedir. Cihazın %80’lik kısmını dokunmatik yüzey oluşturur. Huawei tarafından tasarlanan bu ürün gelişmiş ekran özellikleriyle de dikkat çeker. 19:9 ekran alanına sahip bu telefonun çözünürlüğü de epey yüksektir. Gelişmiş dokunmatik özelliği telefonun kullanımını kolaylaştırır.

Huawei P20 Lite performans özelliğini büyük ölçüde özel geliştirilmiş ekranına borçludur. Cihazın IPS LCD teknolojisiyle donatılan ekranı bir yandan netlik sağlarken diğer yandan göz yormaz. Çerçevesiz ve çentikli tasarım ise ekranın kolay tutulabilmesi sağlar. Hafif eğimli bir yapıya sahip olan cihaz, herkesin kolaylıkla tutabileceği ve kullanabileceği bir formdadır.

Huawei P20 Lite ekranı yüksek görüntü kalitesiyle donatılmıştır. Ekran çözünürlüğü FHD+ standartlarına göre 1080 x 2280 ölçüsündedir. Bu çözünürlük sayesinde HD kalitesindeki video ve görselleri görüntülemek mümkündür. 432 PPI piksel yoğunluğu, farklı boyutlardaki görsellerin büyütülüp küçültüldüklerinde kalite kaybı olmadan görüntülenebilmelerini sağlar. 16 milyon olan renk sayısı ise yüksek kaliteli görsellerin renk bozulması ya da kaybı olmadan görüntülenmesine yardımcı olur.

Huawei P20 Lite ekranı multi touch özelliğiyle donatılmıştır. Multi touch, dokunmatik yüzeydeki farklı temasların algılanmasını sağlar. Cihazın dokunmatiğinde aynı zamanda kapasitif ekran özelliği de mevcuttur. Kapasitif ekran, parmak ve telefon kalemi dışındaki hiçbir teması algılamaz. Bu sayede herhangi bir çarpma durumunda dokunmatik yabancı bir yüzeyin temasıyla aktif olmaz.

Huawei P20 Lite ekran koruyucu kullanımına uygundur. Ekran koruyucu, cihazın darbelere karşı korunmasını sağlar. Huawei P20 Lite ekran değişimi seçeneğini de cihazın zarar gördüğü durumlarda düşünebilirsiniz. Ancak Huawei P20 Lite ekran fiyatı araştırması yaparken orjinal ekranı tercih etmeniz tavsiye edilir.

Huawei P20 Lite Depolama Alanı Nasıldır?

Huawei P20 Lite Depolama Alanı Nasıldır?

Huawei P20 Lite 32 GB kapasiteden başlayarak farklı bellek seçenekleriyle satışa sunulur. Bellek kapasitesi, bu modele dâhil olan farklı cihazların fiyatlarını belirleyen temel unsurdur. Huawei P20 Lite fiyat araştırması yapmadan önce ihtiyaç duyduğunuz bellek kapasitesine karar vermeniz faydalı olabilir. Bu kararı verebilmek için cihazınızı ağırlıklı olarak hangi işlemler için kullanacağınızı göz önüne alabilirsiniz.

Marka, Huawei P20 Lite 64 GB gibi birçok farklı dâhilî depolama kapasitesine sahip modeller içerir. İhtiyaçlarınızı belirleyerek gerek duyduğunuz hafıza kapasitesine karar verebilir ve Huawei P20 Lite telefon fiyatları araştırması yapabilirsiniz.

Bu cihazı ayrıcalıklı kılan özelliklerden biri arttırılabilir hafıza desteğidir. Cihazda dâhilî belleğe ek olarak hafıza kartı kullanmak da mümkündür. Hafıza kartı için sunulan maksimum kapasite ise 256 GB’tır. Cihaz kapasitesini harici bellekle arttırabilir dosya ve veri depolayarak cihazı sorunsuz biçimde kullanabilirsiniz.

Huawei P20 Lite İçin Kullanılabilecek Aksesuar Modelleri Hangileridir?

Huawei P20 Lite İçin Kullanılabilecek Aksesuar Modelleri Hangileridir?

Huawei P20 Lite kılıf, bu cihaz için alınabilecek aksesuarların başında gelir. Bu aparatın kullanımı, telefonun darbe almasını önler. Bu sayede cihazın kullanım ömrü uzar. Kılıf seçerken bazı hususlara dikkat etmeniz önemlidir. Seçeceğiniz aparatın telefonu tam anlamıyla koruması gerekir. Bu nedenle orijinal Huawei kılıfları kullanmanız tavsiye edilir. Ayrıca Huawei P20 Lite siyah gibi renk modellerinde cihazın görünümüne uyacak bir kılıf tercih edebilirsiniz. Böylece bu aksesuarlardan hem görüntü olarak hem de işlev olarak yararlanabilirsiniz.

Huawei P20 Lite şarj aleti cihazın kutusunda yer alır. Bu adaptöründen kullanma kılavuzunda belirtilen biçimiyle yararlandığınız sürece uzun süre kullanabilirsiniz. Ancak haricen şarj aleti almanız gerekiyorsa mutlaka orijinal ürünleri tercih etmelisiniz. Orijinal olmayan şarj aletlerleri ve kabloları bataryaya zarar verebilir. Huawei P20 Lite şarj kablosu ve adaptörünü orijinal alarak bataryanın ve cihazın ömrünü uzatabilirsiniz.

Huawei P20 Lite fiyat araştırması yaparken aksesuarları da dâhil etmeniz faydalı olabilir. Kılıf, ekran koruyucu gibi aksesuarlar telefonun sağlamlığını arttıracaktır. Kulaklıklar ise bu telefonu daha keyifli bir biçimde kullanmanıza yardımcı olabilir. Huawei P20 Lite 128 GB fiyat açısından ortalamanın üzerinde yer alan üründür. Ancak bu serideki cihazların fiyatları dâhili kapasitelerine göre belirlenir. Dâhilî kapasite dışındaki özellikler serinin bütün ürünlerinde aynıdır. Huawei P20 Lite mavi gibi renk seçenekleri ise fiyat üzerinde belirleyici değildir. Bu cihaz 4 farklı renk seçeneğiyle satışa sunulur. Zevkinize ve tarzınıza uygun olarak Huawei P20 Lite pembe gibi renk opsiyonlarından birini seçebilirsiniz.

Huawei P20 Lite akıllı telefon kullanıcılarının ihtiyaçlarını karşılayabilecek modellerdendir. Bu ürünle sorunsuz konuşabilir, internete bağlanabilir, kaliteli ve yüksek çözünürlüklü çekimler yapabilirsiniz. Günlük kullanıma uygun minimal bir model arıyorsanız Huawei P20 Lite sizin için uygun olabilir. Huawei tarafından üretilen bu cihazla hayatınızı kolaylaştırmak için tek yapmanız gereken Trendyol’a girmek! Site veya uygulama üzerinden giriş yaparak Huawei P20 Lite serisinde yer alan telefonları detaylı biçimde inceleyebilirsiniz. Burada cihazlar hakkında yapılmış olan yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca satın almak istediğiniz telefonun sistem özelliklerini de ürün sayfası üzerinden kolaylıkla görüntüleyebilirsiniz. Trendyol’da huawei P20 Lite için uygun aksesuarları da kolaylıkla bulabilirsiniz.