placeholder
"

Huawei P30

" araması için 100.000+ sonuç listeleniyor

Dayanıklı ve Başarılı Bir Performans Sunan Huawei P30 Modelleri

Piyasaya sürdüğü elektronik ürünler ve akıllı cep telefonlarıyla alanının dünyadaki önemli firmalarından biri hâline gelen Huawei, P30 modelini ilk kez 2019 yılında kullanıcılarla buluşturmuştur. Huawei P30, son teknolojik gelişmelerden geri kalmadan çağı yakalamak isteyen kullanıcılar için tercih edilebilecek fiyat aralığında bir ürün olarak öne çıkar. Sahip olduğu özellikler ile farklı kullanıcı segmentlerine hitap eden üç alt modeli bulunan bu akıllı telefon, Android işletim sistemi kullanır. Bu model telefonlarda birlikte gelen Android sürümü, Pie adıyla da bilinen 9.0’dır.

Her yaştan kullanıcı profili için teknolojiyi ulaşılabilir hâle getiren Huawei P30, güçlü teknik özelliklere ve son derece şık bir tasarımı sahiptir. Bu sayede hem teknolojik beklentilere hem de göze hitap edebilir. Siz de Huawei P30 serisi içinde yer alan modellerin özelliklerine göz atarak kendinize uygun alternatifleri rahatlıkla bulabilirsiniz.

Ayrıntılarıyla Huawei P30 Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Ayrıntılarıyla Huawei P30 Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Huawei P30 özellikleri, seride yer alan alt modellere göre farklılık gösterir. Serideki modeller, Lite, Pro ve sadece P30 olarak isimlendirilmiştir. Pro en üst modeldir. Lite daha alt segmente hitap eden özelliklere sahipken serinin adıyla anılan versiyon ise bu ikisinin arasında konumlandırılmıştır.

Pro olarak nitelenen modeldeki Huawei P30 128 GB hafızaya sahiptir. Bunun dışında 256 ve 512 GB’lik versiyonları da vardır. Bu model, RAM açısından da farklı özellikler gösterir. 6 GB RAM’lik alternatifler sadece 128 GB’lik hafıza taşır. 8 GB RAM barındıran daha üst modellerin veri depolama kapasiteleri de daha fazla olabilir. Buna göre telefonunuzda yoğun miktarda fotoğraf, video ya da veri saklamayı planlıyorsanız Huawei P30 Pro’nun sizin için uygun bir telefon olacağını söyleyebiliriz.

Lite segmentindeki Huawei P30 64 GB ya da 128 GB kapasiteye ve 4 GB RAM’e sahiptir. Bunun yanında ara segmentin hafıza kapasitesi 64 GB’den 256 GB’ye kadar uzanabilir ve RAM’i 6 GB’dir. Huawei P30, 32 GB kapasiteye sahip bir alternatif sunan modeller arasında değildir.

Huawei P30 ölçüleri de alt modellere göre farklılık gösterir. Pro, 158 x 73,4 x 8,41 mm; ara model, 149,1 x 71,36 x 57,58 mm ölçülerindedir. Lite modeli ise 159,2 x 72,7 x 7,4 mm’lik ölçülere sahiptir. Buradan hareketle ekran ölçülerine bakarsak karşımıza Pro’da 6.47”, ara modelde 6.1’’ ve Lite’da ise 6.15’’ rakamları çıkar. Tüm bunlar ışığında diğerlerine kıyasla büyük boyutlara ve ekrana sahip modelin Pro olduğunu söyleyebiliriz. Ağırlık açısından hafif alternatifler arasında 159 gram ile Lite bulunur. Pro ve ara modelin modelin ağırlıkları ise sırasıyla 192 ve 165 gram olarak ölçülmüştür.

Her üç modelin de ön kamerası 30 MP’dir. Fakat arka kameraların özellikleri birbirlerinden farklıdır. Pro ve ara modelin arka kamerası 40 MP iken Lite için bu değer 24 MP’dir. Pro modelinde ikinci arka kamera 20, üçünü arka kamera 8 MP gücündedir. Diğer modeller için ikinci ve üçüncü arka kamera kalitelerinde, Lite’da 8 ve 2, ara modelde 16 ve 8 MP’lik değerler karşımıza çıkar.

Pro, sayılan üç model açısından daha güçlü bir bataryaya sahip olmasıyla öne çıkar. Bu modelin bataryası 4200 mAh’dır. Bunun yanında Lite’ın batarya kapasitesini 3340, ara modelininkini ise 3650 mAh olarak belirtebiliriz. Yani Huawei P30 telefon alırken öncelikli beklentileri arasında şarjının uzun gitmesi olan kullanıcılar için Pro, ideal modeller arasında gösterilebilir.

Pro ve ara modelin ekran çözünürlükleri 1080×2340 pikseldir. Lite’ın ekranı ise 1080×2270 çözünürlüğe sahiptir. Çözünürlük anlamında diğer modellerin gerisinde olan Lite, piksel yoğunluğu konusunda oldukça güçlüdür. 415 PPI’lık piksel yoğunluğu ile Pro modeline üstünlük sağlar. Pro ve ara modelin piksel yoğunlukları sırasıyla 398 ve 422 PPI’dır. Her üç modelin ekranı da kapasitif özelliklidir ve 16 milyon renk gösterebilir. Ekran dayanıklılığı açısından ise Pro, Corning Gorilla Glass 6’ya sahip olması ile öne çıkar.

Tüm modellerin işlemcileri 8 çekirdeklidir. Lite, 4 çekirdekli iki ayrı işlemciye sahiptir. Diğer modeller ise 4 çekirdekli bir ve 2’şer çekirdekli iki ayrı işlemciye sahiptir. İşlemciler ve Huawei P30’un merak ettiğiniz diğer tüm özelliklerle ilgili detaylı bilgi almak için üretici firmanın internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Huawei P30 Kullanmanın Sağladığı Yararlar Nelerdir?

Huawei P30 Kullanmanın Sağladığı Yararlar Nelerdir?

Son dönemde birçok kullanıcı tarafından tercih edilen akıllı telefon Huawei P30, pek çok önemli avantajı beraberinde getirir. Bu avantajlar arasında ilk olarak fiyat/performans oranını sayabiliriz. Huawei P30, teknolojik ürünlerin fiyatlarının arttığı günümüzde ihtiyaç duyulan birçok üstün özelliği görece uygun maliyetlerle kullanıcılarına sunar. Farklı seviyelerde üç farklı modele sahip olması da bu açıdan son derece önemlidir. Böylelikle bütçenize uygun olan ürünleri, özellikler konusunda büyük fedakârlıklar yapmadan edinme şansını yakalayabilirsiniz.

Çift SIM kart taşıyabiliyor oluşu ile cep telefonu Huawei P30, sizi ekstra yüklerden kurtarabilir. Hem kişisel anlamda hem de işle ilgili olarak telefon kullanmak durumunda kalınabilir. Bu iki alanı birbirinden ayırmak için de iki farklı numara edinmek tercih edilebilir. Bu da normal şartlarda iki ayrı telefonu taşımak demektir. Ama Huawei P30, her üç modelinin de sahip olduğu, çift SIM özelliği ile tüm ihtiyaçlarınızı tek telefon kullanarak gidermenizin önünü açar.

Huawei P30’un sağladığı önemli faydalardan biri de zengin renk alternatifleridir. Farklı modelleri ile Huawei P30 pembeden maviye birçok farklı renk seçeneği sağlar. Böylelikle tercihi sadelikten yana olan kişiler de daha özgün bir telefon tasarımı isteyenler de aradığını kolaylıkla bulabilir. Huawei P30 ile kendinizi ve kişiliğinizi, sınırlı sayıda renk alternatifine mahkûm olmadan yansıtabilirsiniz.

Kullanışlı Huawei P30 Uyumlu Aksesuarlar Nelerdir?

Kullanışlı Huawei P30 Uyumlu Aksesuarlar Nelerdir?

Cep telefonu satın alırken uyumlu aksesuar çeşitliliği de göz önünde bulundurulması gereken bir konudur. Huawei P30 ile birlikte kullanabileceğiniz farklı aksesuar çeşitleriyle hem telefonunuzun kullanım ömrünü uzatabilir hem de telefonunuzu farklı görünümlere kavuşturabilirsiniz. Bu noktada ilk olarak telefon kılıflarından bahsedebiliriz. Piyasada Huawei P30’un üç modeli için de çok farklı kılıflar bulunur. Gerek materyal gerekse de renk ve desen açısından geniş bir yelpaze sunan bu ürünler, özellikle telefonunuzu dış darbelerden korumak konusunda son derece işlevseldir.

Şarj aletleri neredeyse hayatımızın bir parçası hâline gelmiş durumdadır. Artık bu cihazları gittiğimiz her yere götürüyoruz, çantamızdan eksik etmiyoruz. Ama kimi durumlarda şarj aletleri kaybolabilir ya da arıza yapabilir. Bu gibi durumlar karşısında yeni bir Huawei P30 şarj aletine kolaylıkla ulaşabileceğinizi söyleyebiliriz. Aynısı sadece şarj kabloları için de geçerlidir. Huawei P30 şarj kablosunun kaybolması ya da hasar görmesi durumunda, sadece bu ürünü sipariş ederek akıllı telefonunuzu sorunsuz şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Huawei P30 fiyat olarak modellerine ve özelliklerine göre farklılık gösterir. Hem P30 telefonu hem de aksesuarlarını, Türkiye’nin önde gelen alışveriş platformu Trendyol’dan avantajlı fırsatlardan yararlanarak satın alabilirsiniz. Platformda dönemsel olarak düzenlenen indirim ve kampanyaları takip ederek Huawei P30 cep telefonuna ulaşabilirsiniz.