"

İngiliz Anahtarı

" araması için 1061 sonuç listeleniyor
İzeltaş Kurbağacık Anahtar 15''
Kargo Bedava

İzeltaşKurbağacık Anahtar 15''

955 TL
Sepete Git

İngiliz Anahtarı Modelleri ile Evdeki Usta Sensin

Gündelik hayatta insanlar ev işlerine pek çok teknik sorunlar yaşayabilmektedir. Bu sorun inşaatlarda ya da sanayi alanlarında da olabiliyor. Bu gibi sorunları bir çözüme kavuşturmak için de bazı el aletleri gerekmektedir. Birden fazla sektörde farklı amaçlar ile el aletleri kullanılmaktadır. Bu el aletleri herhangi bir enerjiye ya da bir yakıta ihtiyaç duymadan yalnızca el gücü ile kullanılabilen aletlerdir. Bu aletlerin arasında en öne çıkanı İngiliz anahtarıdır. İngiliz anahtarı çoğu kişi tarafından kurbağacık adı ile de anılabilmektedir. Genel olarak çoğu kişinin günlük hayatında ortaya çıkan sorunları çözümleyebilmek amacı ile İngiliz anahtarını kullanmaktadır. El aletleri arasında en faydalı aletlerden birisi olan İngiliz anahtarı, normal zamanda cıvataları ya da somunları gevşetmek ya da sıkmak amacı ile kullanılmaktadır. Ancak bu cıvata ve somunlar birden fazla boyutta olabilmektedir. Ayrıca bu somun ve cıvataların ağız genişlikleri de değişkenlik göstermektedir. Başka bir alet kullanılıyor olsaydı her boyut ve ağız genişliği için birden çok alete ihtiyaç duyulabilirdi. Ancak bu ingiliz anahtarı sayesinde birden fazla alete ihtiyacınız kalmaz. İngiliz anahtarı, sahip olduğu ayarlanabilir ağız ile diğer farklı anahtar numaralarının gerçekleştiremediği pek çok işi gerçekleştirebilir. Aşınmış olan ya da herhangi bir şekilde zarar görmüş olan somunlarda pek çok işe yaradığı gibi paslanmış olan başka parçaların işlemlerini de gerçekleştirebilir. İngiliz anahtarı çoğunlukla çelik ya da magnezyum gibi oldukça dayanıklı metallerden üretilirler. Aynı zamanda paslanmaya karşı fazlası ile dayanıklıdır. İngiliz anahtarının ağız açıklığı, vidanın sahip olduğu sisteme göre büyültülüp küçültülmektedir. Bu kullanıcıların en büyük kolaylıklarından birisidir. Hangi numaraya ihtiyacınız olduğunu bilmediğiniz zamanlarda bu el aleti direkt olarak sizlere yardımcı olacaktır. Birbirinden farklı numaraları da bulunmaktadır. Açık ağız anahtarının olmadığı çoğu yerlerde oldukça rahat bir şekilde sizlere büyük kolaylık sağlar. Bu sayede sizlerin herhangi bir el aleti ihtiyacınızda işinizin yarım kalmamasına ve ihtiyacınızı kolay bir şekilde gerçekleştirebilmenize büyük ölçüde yardımcı olacaktır. Bu bakımdan İngiliz anahtarı kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. İhtiyacınız olan her türlü işlemi gerçekleştirmenizi sağlayan bu ürün ile yapmanız gereken işler yarı yolda kalmayacaktır. Ayrıca hem evlerde, hem de pek çok iş yerlerinde bu alet hayat kurtarmaktadır.

İngiliz Anahtarı Kolaylığı

İngiliz Anahtarı Kolaylığı

Cıvata ya da somun gibi parçaların gevşetilip sıkılaşmasını sağlayan İngiliz anahtarı, temel olarak bir somunu ya da cıvatayı anahtarın kol ve cıvata etrafında dik açılarda çekilmesi ile bükülebilecek şekilde kavrar. Bunun için de bir ya da her iki ucunda bir çentiğe sahip olan sağlam bir koldan oluşur. Bazı anahtarların uçları, sıkıştırılan parçanın üzerine oturabilen düz kenarlı yuvalara sahiptir. Bu İngiliz anahtarı, açık uçlu anahtarlar olarak da bilinmektedir. Belirli somun ya da cıvata boyutlarına uyabilecek şekilde çeşitli şekillerde yapılır. Basit şekilde halledilebilecek işlemlerin ya da büyük tesisat gerektiren işlemlerin bazı kısımları herhangi bir makineye ihtiyaç kalmadan yapılması gerekmektedir. El işlerinin gerekli olduğu bu gibi durumlarda İngiliz anahtarı büyük bir paya sahiptir. Bazı mesleklerde İngiliz anahtarı en ihtiyaç duyulan aletlerden birisi halindedir. Çoğu kişinin iş yerinde, arabasında ya da evinde takım çantası yer alıyor. Bu takım çantalarının içindeki en önemli aletlerinden birisi de İngiliz anahtarıdır. İngiliz anahtarı, kullanıcılarına sunduğu alternatifler ile büyük kolaylık sağlıyor. Hem iç alanlarda, hem de dış alanlarda pratik ve hızlı kullanım sunar. İngiliz anahtarı yapısı bakımı ile taşınabilir ve kolay bir kullanım sağlar. Bu özelliği sayesinde gerekli olan her yere götürülebilmektedir. İngiliz anahtarı sahip olduğu ayarlanabilir özelliği ile pek çok ürünü tek bir alette toplamayı başarıyor. Bu şekilde bazı işlemleri gerçekleştirmek için birden fazla aleti yanınızda taşımaya gerek kalmaz. İngiliz anahtarı gün içerisinde pek çok kişide karşılaşılabilen bir üründür. Herhangi bir uzmanlık gerektirmeyen işlemlerde kullanılabilen bu el aleti ile basit işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Pek çok işlemin kolayca çözülmesini sağlayan İngiliz anahtarı, yapmış olduğunuz işlemden verim almanıza imkân tanır. Bu sayede gerekli olan işlemlerinizi halledebiliyorsunuz. Farklı ihtiyaçlara yönelik olarak da lazım olunan her alanda kullanılabilen bu alet, en çok marangozlarda, tesisatçılarda ve elektrikçilerde karşınıza çıkmaktadır. Ancak bu mesleklerin yanı sıra çoğu kişi bu ürünü evlerinde bulundurarak basit işlemleri kendi başlarına kolaylıkla halledebiliyor. Her kesimden insanın kolay şekilde kullanabileceği bu ürün, farklı boyutlarda ve numaralarda sizlere sunulmaktadır. İngiliz anahtarı bu çeşitleri ile farklı ihtiyaçları çözüme kavuşturmak amacı ile pratik bir kullanımı kullanıcılarına sunuyor. Sizler de kendinize uygun bir İngiliz anahtarı ile işlemlerinizi hızlıca gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca;Trendyol üzerinden akıllı ingiliz anahtarı, ingiliz anahtarı seti, mini ingiliz anahtarı seçeneklerine de göz atabilirsiniz.

İngiliz Anahtarı Çeşitleri

İngiliz Anahtarı Çeşitleri

İnşaat alanlarında, sanayi bölgelerinde ya da ev ve bahçe işlerinde kullanıcıların hayatını kolaylaştıran pek çok el aleti bulunmaktadır. Bu aletler arasında bulunan en işlevsel ürünlerden bir tanesi de İngiliz anahtarıdır. Hem evlerde, hem de iş yerlerinde pek çok işi halletmeye yardımcı olan bu ürün oldukça pratik bir kullanıma sahiptir. Hemen hemen her yetişkin insanın kullanabileceği İngiliz anahtarı ile halledebileceğiniz işleri anında halledebilirsiniz. Bu İngiliz anahtarı sayesinde bazı işlemleri kendi başınıza halledebilirsiniz. Ancak bazı işlemler tek başınıza halletmeyeceğiniz kadar sorunlu ve büyük olmayabilir. Bunun için bir marangoz ya da tesisatçı gerekmektedir. Aynı şekilde marangoz ya da tesisatçılar da bu işlemi gerçekleştirirken İngiliz anahtarı kullanacaktır fakat onlar daha bilgili bir şekilde bu işlemi kısa bir süre içerisinde halledebilmektedirler. İngiliz anahtarı, sahip olduğu özellikler bakımından farklı çeşitlere sahiptir. Farklı uygulamalar için çeşitli İngiliz anahtarı bulunuyor. Bazıları standart bağlantı elemanları ile çalışmak üzere tasarlanmıştır. Bazıları da metrik uygulamalar için tasarlanmıştır. Bu çeşitlerin ilk sırasında ayarlı İngiliz anahtarı yer almaktadır. Ayarlı İngiliz anahtarı somunları ve cıvataları sıkabilir ya da gevşetebilir. Anahtar boyutunu ayarlayabilmek için hareketli bir çeneye sahiptir. Aynı zamanda hem standart, hem de metrik bağlantı elemanları ile çalışabilmektedir. Bir diğer İngiliz anahtarı çeşitleri arasında çok fonksiyonlu İngiliz anahtarı ya da çok amaçlı İngiliz anahtarı yer almaktadır. Diğer İngiliz anahtarları gibi bu anahtar çeşidi de somunları ve cıvataları sıkıp gevşetebilir. Bir açık uç ve bir de kutu ucuna sahiptir. Bu uçlar genellikle aynı boyutta bulunurlar. Bunun yanı sıra cırcır İngiliz anahtarı çeşidi bulunmaktadır. Bu anahtarda bir uçtaki cırcır hareketi, bir yönde serbest şekilde hareket eder ve diğer yönde bağlantı elemanını takarak aleti çıkarmaya gerek kalmadan somunları ve cıvataların sıkıştırılıp gevşetilmesini sağlar.

Bazı cırcır İngiliz anahtarları dar alanlarda kullanım için döner mandal uçlarına sahiptir. Bu çeşitlerin yanında sabit, armatür ve tırnaklı İngiliz anahtarı çeşitleri bulunmaktadır. Bu İngiliz anahtarı çeşitleri arasında en çok kullanılanı ayarlı İngiliz anahtarı çeşididir. Somun ya da cıvata numarasının bilinmediği anlarda direkt olarak İngiliz anahtarı kullanılmaktadır. Bu İngiliz anahtarı çeşitleri ile çok büyük çaba gerektirmeyen işlemlerinizi oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu da sizlere hem zaman açısından, hem de maliyet açısından büyük ölçüde yardımcı olur.Günlük hayatta çoğu zaman işler yolunda gitmeyebilir. Bu işlerin yolunda gitmemesi bir tesisat ya da marangozluk gibi işlerle alakalı olabilmektedir. Pek çok insan bu gibi sorunları kendi başına halletmek için evlerinde, arabalarında ya da iş yerlerinde bazı el aletlerini bulunduruyor. Çünkü bu gibi sorunlar kimi zaman tek bir alet ile kolay bir şekilde halledilmektedir. Bu nedenle evlerde ya da iş yerlerinde bulundurulan bu el aletleri kişilerin hayatında büyük kolaylık sağlıyor. Bu oldukça işlevsel el aletlerinden bir tanesi de İngiliz anahtarıdır. İngiliz anahtarı, oldukça yaygın bir kullanıma sahiptir. İngiliz anahtarı, diğer anahtar çeşitlerinden farklı olacak şekildedir. Bu farklılıklardan en önemlisi de ayarlanabilir bir çeneye sahip olmasıdır. Numaralı anahtar çeşitleri yalnızca belirli bir boyuta sahip cıvata ya da somunlar üzerinde kullanılabilirken İngiliz anahtarı birbirinden farklı somun boyutlarına uyum sağlayabilmektedir. Ayrıca İngiliz anahtarının baş kısmına eklenmiş olan ayar vidası ile de somun ya da cıvata sıkmak için kullanılan anahtarın ağzı farklı genişliklere uyum sağlayabilmektedir. Oldukça işlevsel bir ürün olan bu İngiliz anahtarı sayesinde sizler de gerekli ihtiyaçlarınızı büyük çabalara girmeden zahmetsiz bir şekilde halledebileceksiniz. Tamirhanelerde ya da evlerde görmeye alışık olduğunuz İngiliz anahtarı sayesinde pek çok iş pratik halde anında çözüme kavuşmaktadır. Ayarlı İngiliz anahtarını hiçbir şekilde ölçüsünü bilmediğiniz cıvata ya da somun için istenilen zamanda kullanılabilmektedir. Küçük ve taşınabilir olması bakımından da komşunuza ya da ihtiyacı olan kişilere ödünç verebilmeniz mümkündür. İngiliz anahtarının yaprak anahtar ile ya da yıldız anahtar ile sökme yapılabilen alanlarda kullanılmaması daha iyi olacaktır. Çünkü sıyırabilme ihtimali olduğu için somun, nipel ve cıvata gibi altı köşeye sahip başlı bağlantı elemanlarının çevresi zarar görebilmektedir. Böylece tekrar söküp takmak zor bir hale gelebilir. Çok amaçlı İngiliz anahtarı, fazlasıyla kullanışlı bir ürün olduğundan dolayı bazı kişiler tarafından set olarak satın alınmaktadır. İngiliz anahtarı seti oldukça etkili, pratik ve kolay bir kullanıma sahiptir. Küçük, orta ve büyük vida başı içerisinde yer almaktadır. Bu İngiliz anahtarı seti sayesinde ihtiyacınız olan her türlü işlemi basit bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca sizlere sunulan İngiliz anahtarı takımı ile basit sorunları kolayca çözebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey kendinize uygun bir İngiliz anahtarı satın almaktır.

İngiliz Anahtarı Kullanımı

İngiliz Anahtarı Kullanımı

İngiliz anahtarı, ayarlanabilir bir şekilde üretilmesi bakımından hemen hemen her alet takımının içerinde bulunan olmazsa olmaz ürünler arasından yer almaktadır. İngiliz anahtarı kurbağacık şeklinde de karşınıza çıkabilmektedir. Sahip olduğu açık ağız ile gerçekleştirmesi beklenen işlemleri oldukça başarılı bir şekilde gerçekleştirir. Bu görevin başarılı bir şekilde gerçekleşmesini getiren bu ürün, tek bir ürün içerisinde birden çok ölçüye sahip olması ile daha çok yaygın hale gelmektedir. İngiliz anahtarı ölçüleri inç şeklinde ayarlanmaktadır. Cıvata ya da somunlar sahip olduğu ölçü belirlenemediği zaman veya bu ölçülere uygun bir alet elinizde bulunmadığı takdirde devreye İngiliz anahtarı girmektedir. Evlerde kullanmak için ya da küçük çaplı işlerde kullanmak için oldukça uygun olan bu ürünü pek çok kişi set halinde satın almayı tercih etmektedir. Oldukça işlevsel olan İngiliz anahtarı seti ile gereksinimlerinize cevap bulmanız daha kolay olacaktır. İngiliz anahtarının kullanımı, karışık ve zor gibi görünse de aslında oldukça kolaydır. Anahtarın ağız kısmında ağız genişliğinin ayarlanmasını sağlayan bir vida yer almaktadır. Bu mekanizma gevşetildikçe hareketli olan kısım dışarı doğru hareket halinde olur ve anahtarın ağız kısmı küçülür. Bu sayede İngiliz anahtarının üst kısmında bulunan ayar vidasını hareket ettirerek istediğiniz genişlikte ayarlayabilme imkânına sahip olabilirsiniz. Böylece cıvatanın ya da somunun hangi boyutta olduğuna dair bilgi sahibi olmadan anahtarın ağız kısmını uygun genişlikte ayarlayarak kullanabilirsiniz. İngiliz anahtarı ile işiniz bittikten sonra İngiliz anahtarının sahip olduğu ayar vidasını tam tersi bir şekilde döndürerek gevşetebilirsiniz. İngiliz anahtarı, kullanımı gerekli olan boyuta göre değişmektedir. Kullanım ihtiyacına göre İngiliz anahtarları, büyük İngiliz anahtarı ya da küçük İngiliz anahtarı şeklinde ayrılmaktadır. Ayrıca İngiliz anahtarı numaraları da faklı olarak bulunmaktadır. 4, 6, 8, 10, 12, 15 ve 24 inç gibi çeşitli İngiliz anahtarı ölçüleri yer alıyor. İngiliz anahtarının boyutu büyüdükçe sahip olduğu uygulama direnci ve ağız genişliği de artmaktadır.

Birbirinden farklı çeşitleri ve boyutları ile kullanıcılara sunulan bu İngiliz anahtarları, her ihtiyaca uygun şekilde üretilmektedir. Çünkü her boyutun ve her uygulama direncinin asıl amacı olsa da birbirlerinden farklı özelliklere sahiptir. Bu nedenle bu ürünlerin kullanımında özelliklerini ve ne işe yaradıklarını bilmek, önemli bir yere sahiptir. Bütün bu özellikler göz önüne alındığı takdirde gerçekleştirmek istediğiniz işlemi daha verimli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.Evlerde ya da iş yerlerinde pek çok basit işi oldukça pratik bir hale getiren ingiliz anahtarı, günümüzde hemen hemen her kişinin evinde, arabasında ya da iş yerinde bulunuyor. Taşınabilir olması bakımından kullanıcılarına herhangi bir zorluk çıkartmamaktadır. İşlemlerin daha iyi bir şekilde gerçekleşmesi için uygun anahtarın seçilmesi, bağlantı elemanının tasarımına ve boyutuna bağlıdır. Ayrıca bağlantı elemanına ulaşmanın ne kadar zor olduğuna da bağlı olabilmektedir. Bu nedenle birbirinden farklı İngiliz anahtarı çeşidi bulunmaktadır. Kendi ihtiyaçlarınıza uygun bir İngiliz anahtarı seçmek oldukça önemlidir. Doğru bir İngiliz anahtarını tercih etmek, alet çantanızdaki en önemli ihtiyacı tamamlamaktadır. Tamir işlerinde profesyonel olmayan ve bunu bir meslek olarak yapmayan kişiler için doğru bir İngiliz anahtarı tercihi o kişilerin başka anahtar ihtiyacını tamamen ortadan kaldıracaktır. Aynı şekilde bu durum tamir işleri ile profesyonel olarak ilgilenen ya da ufak tefek tamir işlerini halleden kişiler için de gereklidir. Bu yüzden tamir işleri ile ilgilenen kişilerin tamir edilecek olan eşyaların cıvata ya da somun ölçülerini içerecek bir İngiliz anahtarı seçmeleri daha uygun ve pratik olacaktır. İngiliz anahtarını seçerken anahtarın tek parça olarak üretilmiş olduğunuza dikkat etmeniz gerekir. Ayrıca İngiliz anahtarı tasarımı bakımından birden fazla hareket eden parçadan oluşuyor olsa da özellikle sap kısmının bir bütün halinde yer alması ve ağız kısmının ağzında bulunan bölümünde bu bütün içerisinde yer alması dayanıklılık açısından oldukça önemlidir. İngiliz anahtarının üretiminde kullanılan malzemenin de kauçuktan üretilmiş olması kullanım açısından sizlere büyük kolaylık sağlayacaktır. Bu nedenle ev işleri için kullanacağınız İngiliz anahtarının sap kısmına dikkat etmeniz gerekir. Tüm ev aletlerinde olduğu gibi İngiliz anahtarı fiyatları da ürünün üretiminde kullanılan malzemenin kalitesine ve özelliklerine göre birbirinden farklı unsurlara bağlı olarak değişkenlik gösterir. İngiliz anahtarlarının fiyatının belirlenmesine en önemli etken sahip olduğu boyuttur. Kaliteli bir ürün tercih ettiğiniz takdirde İngiliz anahtarının kullanım süresi uzun yıllar boyunca sürebilmektedir. Birbirinden farklı çeşitteki bu İngiliz anahtarı boyutlarına, ölçülerine ve çeşitlerini Trendyol sayfasından kolay bir şekilde sahip olabilirsiniz.

İngiliz Anahtarı Ne İşe Yarar?

İngiliz anahtarı; vida, somun ve cıvata gibi parçaları sıkıp gevşetmek için kullanılan bir el aletidir. Bu anahtar, genellikle uzun bir sapı olan ve açılabilen iki çene ya da çift taraflı bir çene ile üretilir. Çeneler, parçaların genişliğine göre ayarlanabilir. Sıkıca tutulduğunda sapın döndürülmesiyle parçaların sıkılığı ayarlanabilir. İngiliz anahtarı genellikle bir çekiç ya da vana anahtarına alternatif olarak kullanılır. Evlerde, otomobil tamirinde, tesisat işlerinde ve elektrik işleri gibi pek çok farklı uygulamada İngiliz anahtarını kullanabilirsiniz. Ayrıca inşaat ve endüstriyel işlerde de yaygın olarak kullanılan bu ürünler ile pek çok tadilat işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İngiliz Anahtarı Nerede Bulunur?

Somunu ya da cıvata başlığını sıkıştırmak ve gevşetmek için kullanılan İngiliz anahtarını Trendyol’dan satın alabilirsiniz. Farklı boyut ve markalara sahip olan İngiliz anahtarı modelleri ile evde veya işyerinde pek çok tadilat işlemini kolayca gerçekleştirebilirsiniz. İngiliz anahtarı hem somunları takmak hem de vidaları takmak için kullanıldığı için çok yönlü bir alettir. Takım çantalarında bulunması gereken bu alet pek çok sektörde de kullanılır. Ustaların kullandığı bu alet, tadilat işlerinde bilgisi olmayan kişiler tarafından da tercih edilebilir. Bu sayede yeterli bilginiz olmasa da aleti kolayca kullanabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta anahtar başlığının uyumluluğu olur. Uygun boyuttaki İngiliz anahtarını kullanarak basit tadilat işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Ürünlere Trendyol’dan ulaşabilirsiniz.

İngiliz Anahtarı Kullanışlı Mıdır?

İngiliz anahtarı, pek çok farklı vidalama işlemi için kullanışlı bir araçtır. Diğer benzer araçlar gibi İngiliz anahtarını da somut bir şekilde pek çok farklı uygulamada kullanabilirsiniz. Bu anahtarın avantajları arasında farklı boyutlarda somunlar ve vidalar için uygun olması yer alır. Aynı zamanda sıkıştırma kuvvetinin diğer araçlara göre daha yüksek yapıdadır. Sıkıştırma kuvvetinin yanı sıra İngiliz anahtarının çoğu modeli, diğer araçla seçenekleri ile kıyaslandığında daha uzun bir kol sağlar. Bu da kişilerin daha fazla kuvvet uygulayabilmelerini ve daha zorlu vidalama işlemlerini dahi kolayca kontrol edebilmelerini destekler. Uzun kola sahip olan İngiliz anahtarı, minimum kuvvet ile zorlu vidaları gevşetebilmenizi sağlar. İngiliz anahtarı modellerini takım çantanıza dahil ederek pek çok tadilat işlemini kolayca yapabilirsiniz.