Fiyat
Bağlantı Türü
Kullanım Yeri
Kamera Çözünürlük
Ses Çıkışı
Gece Görüşü
Güç Kaynağı
Görüş Açısı
Renk
Hareket Algılama
Fiyat Geçmişi
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Garanti Süresi
Garanti Tipi
Ürün Puanı
"

Ip Kamera

" araması için 1829 sonuç listeleniyor

IP Kamera

IP Kamera Modelleri

IP Kamera Modelleri

Küçük alanlara sıkışan insanların, yapıların ve organizasyonların bir sonucu olarak güvenlik merkezli bakış açısı giderek daha büyük bir önem kazanmıştır. Bugün artık güvenlik olgusu, geçmişte olduğundan kat be kat daha önemlidir. Güvenlik merkezli yaklaşım, teknolojinin de gelişimiyle beraber büyük bir ivme kazanmıştır. Teknolojik imkanlar sayesinde bireyin, kurumların, şirketlerin, organizasyonların ve toplumun güvenliği artık çok daha kolay sağlanmaktadır. Bu noktada teknolojik cihazların rolü büyüktür. Güvenliği artırmak amacıyla üretilen bu cihazlar arasında yer alan IP kamera, son teknoloji bir görüntüleme aracı olarak güvenlik algısında radikal bir değişim yaratmıştır. Oldukça etkin bir şekilde kullanılan IP kamera sistemleri işlevselliğiyle öne çıkmaktadır. Evinizde, bebeğinizin güvenliği için onu görüntülü olarak izlemekten tutun, işletmenizin güvenliğini 24 saat boyunca sağlamaya kadar birçok farklı alanda kullanılabilir. Teknolojik görüntüleme yapan IP kamera sistemleri sayesinde ev, ofis, sokak, okul, bahçe, iş yeri gibi ortam, kurum ve özel alanların güvenlik amacıyla görüntülenmesi ve takip edilmesi mümkün hale gelmiştir. Ürünün kurulum ve kullanım yöntemlerindeki basitlik sayesinde IP kamera güvenlik sistemleri günümüzde fazlasıyla yaygınlaşmıştır. IP kamera, sensörleri sayesinde algıladığı görüntüleri normal bir kameradan farklı olarak işleme özelliğine sahiptir. Dijital kamera modelleri arasında yer alan IP kamera, çevreden aldığı ham ya da analog sinyalleri, Digital Video Server, bir başka deyişle Dijital Video Sunucu işlemcisi aracılığıyla işler. Bu işleme süreci sonunda, aldığı analog görüntüyü sayısal çıktılara dönüştüren IP kamera sistemleri, bu verileri ilgili yerlere gönderir. Bu noktada, gönderim işlemi, bağlı bulunan ağ üzerinden gerçekleşir. IP kamera sistemleri, çalışmaları için gerekli olan elektrik enerjisini şarj edilebilir dahili pilden alabileceği gibi uyumlu adaptörler sayesinde direkt olarak şebekeye bağlanıp elektriğini elde edebilir. IP kameraları sıradan kameralardan ayıran en önemli özellik yakalayıp işledikleri görüntüyü aktarabilmeleri için bir internet ağından faydalanmalarıdır. Görüntü aktarımını kabul eden cihazlar ise IP kamera aracılığıyla alınan görüntülerin ulaştığı yetkili cihazlardır. Bu cihazlar IP kamera güvenlik sistemi ile aynı ağa bağlıdır. IP kamera ve yetkilendirilmiş cihazlar arasında veri aktarımı sağlanabilmesi için kamera ve cihazların aynı yerde olmaları şart değildir. Farklı yerlerde bulunan cihaz ve kamera arasında görüntüler aktarılabilir. Hatta IP kamera ve yetkilendirilmiş cihaz arasında veri aktarımının gerçekleşmesi için ikisinin aynı anda ağa bağlı olması bile yeterlidir ve bunun için internet bağlantısına da gerek yoktur. Sadece, görüntülerin transfer edileceği yetkilendirilmiş cihaz farklı bir ağa bağlı ise internet bağlantısı şart olur ve veri aktarımı bu internet bağlantısı aracılığıyla sağlanır.

En Çok Tercih Edilen IP Kamera Çeşitleri

En Çok Tercih Edilen IP Kamera Çeşitleri

Farklı model IP kameralar, farklı kullanıcı ihtiyaçlarına yanıt verir. Bazı IP kamera modelleri iç mekanlara uygunluk gösterirken bazı modeller dış mekan için çok daha elverişlidir. IP kamera çeşitleri, görüntü kalitesi bakımından da kendi içinde ayrılır. 720p kalitesiyle görüntü kaydeden seçeneklerin yanı sıra HD görüntü kaydı yapabilen ve nispeten daha yüksek kalite IP kamera modelleri de tüketicinin beğenisine sunulur. Görüntüleri kendi dahili hafıza modülüne kaydedebilen ürünler olduğu gibi, kayıt için hafıza kartı gereksinimi duyan modeller de çeşitler arasında yer alır. IP kamera çeşitleri arasında en önemli ayırıcı etken ise hareket algılama sensörüdür. Algıladığı hareket doğrultusunda izleme imkanı tanıyan ürünler, daha gelişmiş kamera seçenekleri olarak öne çıkar. Bazı kamera modelleri ise uygulamayı kontrol ettiğiniz cihaz üzerinden size kameranın görüş açısını elle değiştirme ve yönlendirme imkanı verir. Çoklu veya tekli seçeneklerin yanında ortam sesini kaydedebilen veya ses desteği içermeyen modeller de bulunur. İç mekan ve dış mekan ayrımında, dış mekan kameraları lehine flaş detayına benzer bir aydınlatma desteği yer alır. Hareket sensörüyle paralel olarak çalışan dış mekan IP kameralar, karanlık bir ortamda evinize ya da bulunduğunuz mekana yaklaşan biri olduğunda, kendiliğinden ortam aydınlatmasını devreye sokar. IP kameralar aynı zamanda portatif ve sabit modeller olarak da farklılık gösterir. Sabit modeller ağırlıklı olarak iç ya da dış mekanların duvar köşelerine monte edilirken, taşınabilir modeller ise evin ya da bulunduğunuz mekanın hemen her yerinde kullanılabilir. IP kameralar arasında yüksek teknoloji ve özelliklere sahip ürünler de yer alır. Daha çok profesyonel kullanım için uygun olan bu tarz kameralar panoramik görüntü elde edebilecek kadar gelişmiştir. Bu seçenek sayesinde geniş açılı görüntüleme ve kayıt yapabilen modeller, kontrol edilebilir eğme özelliğinin de yardımıyla en dar açıları dahi gösterebilir. Bazı kamera modelleri ise fokuslama özelliğine sahiptir. Yakınlaştırma anlamına gelen bu özellikle, uzaktaki bir cisim ya da kişinin kimliğini teşhis etmeniz mümkün olabilir. Görüntüde istediğiniz bir alana ya da noktaya yakınlaştırma yapabileceğiniz bu modellerde, otomatik olarak devreye giren odaklama özelliği sayesinde görüntü netleşir ve yabancı kişinin kim olduğunu öğrenebilirsiniz. IP kamera modelleri tasarım anlamında da farklılık gösterir. Farklı taleplere yönelik olarak tasarlanan modellerin bazıları kamera olduğu anlaşılır şekilde üretilirken, bazıları gizli izlemeye uygun şekilde ve kamera görüntüsünden uzak biçimdedir. Bu tasarımlar zaman zaman bir saat ya da benzeri bir başka cihaz görünümünde olabilir. Özellikle çalışanlarını denetlemek ve çalışma tempolarını ölçmek isteyen iş yeri sahipleri tarafından tercih edilen bu tarz ürünler, bebek ve hasta bakıcıları için de kullanılır ve kamera olduğu anlaşılmaz.

IP Kamera ile Evinizi ve Sevdiklerinizi Koruyun

IP Kamera ile Evinizi ve Sevdiklerinizi Koruyun

IP kameralar sizin ve sevdiklerinizin güvenliği için verimli sonuçlar elde etmenizi sağlar. Kolaylıkla kurulumu yapılabilen kameralar, siz orada yokken neler olup bittiğini görmenize ve kontrol etmenize olanak tanır. Siz evdeyken ya da iş yerindeyken de mekanın diğer bölümlerinde neler olduğunu IP kamera sistemleri sayesinde izleyebilirsiniz. Aynı ortam içindeyken başka bir işle meşgul olmanız durumunda, evin başka bölümünde yapılan bir işlemi takip etmek gerektiğinde, odasında uyuyan bebeğinizi kontrol etmek ya da hayvan dostunuzu izlemek istediğinizde bunu IP kamera uygulamaları yardımıyla kolaylıkla yapabilirsiniz. Bu cihazların canlı izleme ve eş zamanlı iletişim kurma özellikleri de bulunur. Bu sayede sevdiklerinizle ya da bir işi devrettiğiniz kişiyle görüşebilirsiniz. Aynı zamanda bu özellik, siz başka bir işle uğraşırken bebeğinize ninni söylemenizi ya da masal okumanızı mümkün hale getirir. IP kamera sistemi sayesinde çocuğunuzu emanet ettiğiniz bakıcınızı ya da yakınlarınızı bulunduğunuz yerden izleme şansına sahip olursunuz. Bebeğinize bir başkası tarafından nasıl bakıldığını canlı bir şekilde görerek endişelerinizden kurtulabilirsiniz. Çocuğunuzun bulunduğu odaya ya da evinizin uygun bir yerine yerleştireceğiniz kamera sayesinde evde olup bitenleri kontrol etme imkanına erişirsiniz. IP kameralar günlük hayatta en çok çocuğunun güvenliğini sağlamak isteyen ebeveynler tarafından kullanılır ve olumlu sonuçlar verir. Bu durum sadece bebek ya da çocuğunuz için değil, bakımını emanet ettiğiniz büyükleriniz ve yakınlarınız için de geçerlidir. Anne babanızın bakımını üstlenen kişiyi gün boyu, her an izleyebileceğiniz IP kamera sistemi sayesinde tedirgin olmaz, güvenle kendi işlerinize de odaklanabilirsiniz. IP kamera sistemleri istenmeyen ya da beklenmeyen misafirler için de ideal çözümler sunar. Dış mekan kameraları sayesinde zilinizi kimin çaldığını görüntüleyebilir, hızlı bir şekilde öğrenebilir ve buna uygun hareket edebilirsiniz. Eğer önemli bir işle uğraşıyorsanız ya da o esnada kapıya bakamayacak durumdaysanız, IP kamera ses modülü sayesinde kapıya gelen kişiyle iletişim kurabilir ve örneğin bu kişi bir kargo görevlisiyse paketinizi kapıya bırakmasını rica edebilirsiniz.

IP Kamera Özellikleri

IP Kamera Özellikleri

IP kamera sistemleri, elde ettikleri görüntü datalarını bilgiye çevirir. Bilgiye çevrilen bu veriler bağlı bulunan ağ sayesinde yetki verilen kullanıcılara iletilir. Bu veri transferi esnasında ya lokal ağ ya da internet bağlantısı ağı kullanılır. IP kamera sisteminin kendine ait bir IP numarası bulunur ve IP kameraya dahil olan yazılım sayesinde aynı bir web sunucusu gibi davranır. IP kamera hub, ethernet kartı ya da switch’inize paralel bir kablo ile ya da Wi-Fi teknolojisi aracılığıyla kablosuz olarak kolaylıkla bağlanır. Bu kurulum ve bağlantı kolaylığı, IP kamera sistemlerinin hızlı şekilde çözüm üretmesini sağlar. Wi-Fi bağlantısının olmadığı durumlarda da IP kamera kablolu şekilde kuruluma hazır hale getirilebilir. IP kamera sayesinde network üzerinde yer alan herhangi bir cihaz aracılığıyla kolaylıkla görüntü alınabilir. IP kamera sistemleri, çok sayıda kamera için gerçek ve eş zamanlı olarak kayıt ve izleme imkanı sunar. Sunucunuz ya da bağlı cihazlarınızın performansında IP kamera sistemi nedeniyle yavaşlama ve kesinti gibi sorunlar da yaşamazsınız. IP kamera özellikleri sayesinde, internet bağlantınız aracılığıyla, dünyanın hangi noktasında olursanız olun, cep telefonunuz dahil istediğiniz cihaz üzerinden görüntüleri temin edebilirsiniz. IP kameralar ile, 2 mp IP kamera, 3 mp IP kamera, 4 mp IP kamera ve 5 mp IP kamera modelleri sayesinde sadece tek bir cihazla değil, onlarca kullanıcıyla aynı anda ve yüksek kalitede ses ve görüntü verisi transferi yapabilirsiniz. IP kamera kayıt cihazı işlevi de görür. Dahili hafıza modülü ya da sahip olduğu video server’ına IP kamera ses modülü sayesinde aylarca süren yüksek kalitede sesli görüntüyü kaydedebilir. Dahili olarak gelen hareket algılama özelliği aracılığıyla, olası hareketleri SMS ya da e-mail yoluyla istediğiniz cihazla paylaşabilirsiniz. Kendine ait bir işletim sahibine sahip olduğu için, görüntüleri izlemek istediğinizde ayrı bir programa da ihtiyaç duymazsınız. IP kamera sistemi tek kameralı modellerin yanı sıra IP kamera seti olarak da üretilir. IP kamera 4’lü set sayesinde ev ya da ofis gibi mekanlar için ideal çözümler sunan sistem, IP 6 kamera seti ve 8’li IP kamera seti modelleriyle ise daha büyük alan ve mekanlar için işlevsel bir kullanım sunar. IP kamera sistemleri kolay kurulum imkanı tanıdığı gibi size bakım maliyeti de yüklemez. Yüksek teknoloji cihazlar arasında yer alan IP kamera sistemleri, Wi-Fi teknolojisi sayesinde, kurulduğu alanda da bir yıkıma yol açmaz, görüntü kirliliği oluşturmaz ve gayet kullanışlıdır. IP kamera gece görüşlü olması durumunda, her şartta en kaliteli görüntü ve sesi kaydedebilir ve bu verileri akıllı telefonunuz, bilgisayarınız, PDA’nız, akıllı televizyonunuz ve tablet bilgisayarınız gibi diğer yetkili cihazlara iletebilir. IP kamera tüm sistem altyapıları dahil olmak üzere her tür işletim sisteminde sorun çıkarmadan çalışmaya uyumludur. Elektrik akımını network kablonuzdan çekebilen IP kamera bu sayede kesintisiz olarak çalışır. IP kamera 360 derece özelliği ile tüm açılardan görüntü elde edebilir ve geriye dönük olarak bu görüntüleri izleyebilirsiniz. Elde ettiğiniz görüntüyü eş zamanlı olarak web sayfanızda yayınlayabilir, görüntüler üzerinden yüksek çözünürlüklü fotoğraf kaydı da gerçekleştirebilirsiniz.

IP Kamera Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

IP Kamera Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günümüzde kamera sistemlerinin gerekliliği her zamankinden daha fazladır. Hem özel hayatta hem de iş hayatında güvenlik, yüksek derecede önemli bir hale gelmiştir. Bu nedenle, birçok teknolojik cihaza olduğu gibi güvenlik kameralarına da ilgi bir hayli artmıştır. Taleplerin değişmesi ve artmasıyla güvenlik sorunlarını ortadan kaldırmak için son teknoloji IP kamera sistemleri üretilmiştir. Yüksek verimli, kurulumda ve kullanım süresince büyük kolaylıklar sağlayan IP kamera sistemlerini tercih ederken, kullanım önceliklerinizi belirlemeniz yerinde olacaktır. Örneğin, bir bebek sahibiyseniz ve onun güvenliği için en uygun IP kamera önerisi nedir diye merak ediyorsanız, iç mekana uygun bir IP kamera sistemi temin etmelisiniz. Gelişkin bir hareket sensörü ve sesli iletişime imkan tanıyan bir model seçmeniz de bebeğinizin güvenliği için ideal bir tercih olur. Bu modeller sayesinde bebeğinizi izlemek ve kontrol etmenin yanı sıra onunla iletişim halinde de olabilirsiniz. Eğer, güvenliğini sağlayacağınız kişi farklılaşıyor ya da mekan değiştiriyorsa, farklı alanlarda kullanıma uygun modelleri tercih etmelisiniz. Bunun için de ideal seçim portatif IP kamera modelleri olur. Bu tarz ürünler sayesinde Wi-Fi ağınıza kolaylıkla bağlanabilir, ev ya da iş yerinizde güvenliği kusursuz şekilde tesis edebilirsiniz. Şayet ev, iş yeri ve benzeri sınırlı ve kapalı bir alanı değil de, dışarısını merak ediyorsanız, farklı özelliklere sahip bir cihaz tercihinde bulunmanız gerekir. Bu modeller IP kamera 360 derece dönüş kabiliyetine sahip modeller olmalıdır. Akıllı telefonunuz da dahil olmak üzere, sizin yetkilendireceğiniz cihazlarla yönünü belirleyebileceğiniz bu ürünler, ihtiyacınıza yanıt verecek ve etkili bir çözüm sunacaktır. Dış mekan kameraları olarak da bilinen bu tip IP kamera sistemlerinde esas olan kör nokta kalmamasını sağlamaktır. Ancak bu şekilde, dış alanı istediğiniz gibi ve tam olarak kontrol edebilirsiniz.

En Avantajlı IP Kamera Fiyatları Trendyol’da

En Avantajlı IP Kamera Fiyatları Trendyol’da

IP kamera modellerinin fiyatları, sahip oldukları teknolojik özellikler, IP kamera markaları ve hatta tasarımlarına göre değişiklik gösterir. Cihazınızı seçmeden önce hangi ortamda kullanacağınıza karar vermeniz yerinde olur. Bu sayede yanlış ve size uygun olmayan bir ürün yerine, ihtiyaçlarınıza uygun bir model temin etmiş olursunuz. Dış mekan kameraları, iç mekan kameralarına kıyasla başta hava şartları olmak üzere dış etkenlere karşı da daha sağlam ve korunaklı olduğundan daha yüksek fiyatlara sahip olabilir. IP kamera fiyatları, ürünün kablolu ya da kablosuz olmasına göre de değişiklik gösterir. IP kameraların çektikleri görüntü verilerini aktarma hızı çok yüksek olsa da, özellikle dış mekan kameralarında daha kaliteli bir görüntü elde etmek için yüksek çözünürlüklü, gece görüşlü ve 360 derece görüş açısı olan modelleri tercih etmelisiniz. Kameranızın hareketlerini uzaktan kontrol etmeniz de işinizi kolaylaştırır. Dahili hafızası sayesinde otomatik olarak kayıt yapabilme özelliği ürünün fiyatını artıran özellikler arasında bulunur. Aradığınız ürünü geniş ürün yelpazesiyle her ihtiyaca hitap eden Trendyol’da bulabilirsiniz. IP kamera seçeneklerini inceleyebilir, ürünleri karşılaştırabilir, yorumları okuyabilir ve beğendiğiniz modeli sipariş edebilirsiniz. Kampanya ve indirimleri takip ederek bütçenize uygun ürünü, akıllı alışveriş avantajlarıyla satın almak artık çok kolay. Başta sizin ve sevdiklerinizin güvenliğini sağlamak olmak üzere birçok açıdan hayatınızı kolaylaştıran IP kamera modellerine, siz de Trendyol ayrıcalığıyla sahip olabilirsiniz.

IP Kamera Sistemi Nedir?

IP kameralar, üzerlerine konulmuş sensörler aracılığıyla görüntüyü yakaladıktan sonra görüntüleri dijital verilere çevirip yerel bir network üzerinden kullanım yetkisi verilen sistemdir. İnternet üzerinden kolay bir şekilde erişilebilen bu cihazları kullanırken sistemin çalışması için herhangi bir kart, çeşitli aparat veya kayıt cihazlarına ihtiyaç duyulmaz. Kullanım yerleri ya da türlerine göre kablolu yahut kablosuz şekilde kullanılabilir. İnternet üzerinden bağlantı kurularak IP kameralara bağlanabilir ve anlık olarak tablet, telefon ve bilgisayarlar üzerinden görüntüler izlenebilir. İçerisine bağlanılarak ayarlama yapılabilen bu kamera sistemlerinden hareket algılama, depolama, hırsızlık veya yangın alarm yönetimi yapılabilir. IP kameraların analog sistemli kameralardan en büyük farkı, yakaladıkları görüntüyü işletme sistemidir. IP sistemli kameralar çektikleri görüntüleri sayısal verilere bölerek erişime açılırken analog kameralar aldıkları görüntüleri bir DVR sistemine kaydetme zorunluluğu çeker.

IP Kamera Sistemi Nasıl Kurulur?

Cihazın kurulumu sırasında kullanıcının yapması gereken ilk şey kullanım kılavuzuna göz atmaktır. Kitapçıkların içerisinde satın alınan kameraların üzerinde gelen varsayılan IP numarası bulunmaktadır. Kullanıcının cihaz kurulumu sırasında yapması gereken ilk şey cihazı adaptör aracığıyla elektriğe bağlamaktır. Ardından network kablosu yardımıyla cihazı modeme bağlamak ve giriş yapmak gerekir. Kullanıcı modem ile kameranın aynı IP gurubunda çalışıp çalışmadığını kontrol etmesi gerekir. Aynı IP gurubunda çalışıyor ise Explorer üzerinden kitapçıkta varsayılan olarak gelen IP numarasını girerek bağlanır ve kamera menüsüne ulaşılır. Kullanıcının kamera ile mevcut network IP gurubu farklı ise kullanıcı herhangi bir ağ kablosu aracılığıyla kamerayı direkt olarak bilgisayara bağlayabilir ve menüden modemin IP adresini değiştirerek ağ yapısına uygun hale getirebilir. Kullanıcı bütün bu işlemleri daha önce yapmadıysa yahut eli yatkın değilse bir uzmandan yardım alması kendisi için yararlı olabilir.

IP Kamera Nasıl Çalışır?

IP kameralarının genel özelliği, yakaladığı görüntüleri anlık olarak kullanıcıya iletmesidir. Kamera üzerinde bulunan sensörler aracılığıyla kayda alınan görüntüler, modem üzerinden bir network ağına bağlanır. Daha sonra network üzerinden araçlar kameralara bağlanır ve görüntüler anlık olarak kullanıcıya ulaştırılır. Kullanıcı ister bilgisayar ister tablet ve telefondan bu görüntülere ulaşabilir. Aynı şekilde kameraya bağlanarak menülerden farklı ayarlar da yapılabilir. IP kamera sistemleri, uzun yıllardan beri kullanılan analog sistemli kameralardan farklı yapıda çalışır. Analog kameralarda görüntüye ulaşmak için kameranın yakaladığı görüntüleri bir kayıt cihazı aracılığıyla depoladıktan sonra o kayıt cihazı üzerinden görüntüye ulaşılır. Ancak IP kameralarda herhangi bir kayıt cihazı, hafıza kartı vs. gerekmeden internet üzerinden kameraya bağlanarak anlık olarak kayıtlara ulaşılabilir. IP kameraların kullanımının artmasının en büyük sebebi de sağladıkları bu kolaylıktır. Kullanıcı değerlendirmeleri ve yorumlarını inceleyerek ürünü Trendyol'dan satın alabilirsiniz.