placeholder
"

IPhone 6S

" araması için 100.000+ sonuç listeleniyor

Yüksek Performas ve Dayanıklılık Sunan Iphone 6S Modelleri

iPhone 6S telefon, teknoloji devi Apple markasının çok sevilen modelleri arasında yer alır. Apple, belirli aralıklarla yeni teknolojilere sahibi modeller üretmektedir. Markanın piyasaya çıktığı ilk andan itibaren çok sevilen iPhone 6 serisinin versiyonlarından biri olan 6S, renk ve depolama kapasitesi seçenekleri ile satışa sunulmuştur. iPhone 6S modellerinin depolama kapasitesi konusunda 16 GB’tan 128 GB’a kadar değişen farklı alternatifleri mevcuttur. Apple’ın güçlü çiplerinden birine sahip olan telefon, yüksek bir performans gösteren iOS işletim sistemi ile kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Bu modelin üretildiği benzersiz renkler de kullanıcılardan beğenisini toplayan bir başka detaydır. Altın rengine rose altın, gümüş rengine ise uzay grisi gibi alternatifler sunan marka, kamera konusunda da fark yaratmaya devam etmektedir. Apple iPhone 6S, kullanışlı modlara sahip kamerası ile her anın yakalanabilmesini mümkün kılar. Ürün, yüksek kaliteli fotoğraf ve videolar için mükemmel bir seçenektir. Siri ve benzeri akıllı fonksiyonlar ise telefon kullanımında yepyeni deneyimler sunmaktadır.

Iphone 6S Teknik Özellikleri Nelerdir?

Iphone 6S Teknik Özellikleri Nelerdir?

Apple iPhone 6S özellikleri ile ön plana çıkan ve tasarımı ile de modernliği yansıtan bir telefon modelidir. Akıllı telefon kullanımının yaygınlaşmasında önemli bir rolü olan Apple firması, yeni nesil teknolojilerle geliştirdiği modelleri kullanıcıların deneyimine sunar. iPhone 6S modeli ise 6 ve 6+ modellerinden sonra daha gelişmiş özellikler ile 2015 yılında tanıtılmış, 6 serisinin gözde üyesi olmuştur. Fiziksel özellikleri bakımından ise bir önceki seri olan 5 modellerinden önemli ölçüde ayrılmaktadır. Telefon, daha ince ve oval bir model olarak üretilmiş olup kullanıcılar tarafından beğeni toplamıştır. Minimal detayları ile dikkat çeken 6S, 6S Plus modelinden daha küçük ölçülere sahiptir. Bu özelliği ile minimal telefonlardan hoşlanan kullanıcılara hitap etmektedir.

iPhone 6S ölçüleri dolayısıyla da çok sevilen bir model olmayı başarmıştır. Önceki seriye göre daha geniş bir ekran sunarken tek el kullanımı için de oldukça pratiktir. Cihazın uzunluğu 138,3 milimetre iken genişliği ise 67,1 milimetredir. İncelik açısından avantaj sağlayan bu model, sadece 7,1 mm derinliğe sahiptir. iPhone 6S boyutunun yanı sıra 143 gramlık ağırlığı ile de cepte taşınması son derece kolay bir telefondur.

Apple, model tasarımlarında olduğu gibi SAR değeri noktasında da kullanıcı taleplerini ön planda tutan bir markadır. 6S modelinde de bu detay dikkat çekmektedir. iPhone 6S SAR değeri, 1.12 W/kg şeklindedir ve markanın bu konudaki hassas cihazlarından biridir. SAR yani özgül emilim oranı, halk arasında bir cihazın radyasyon yayma potansiyeli olarak da bilinir. Kısaca 6S, radyasyon yayma konusunda düşük risk taşıyan elektronik ürünlerden biridir.

Yeni nesil telefonlar çok daha fazla kişisel veri içerdiği için kullanıcılar güvenlik konusunda hassas davranmaktadır. Aynı hassasiyeti gösteren Apple, 6S modelinde şifreli girişin yanında parmak izi özelliğini de devreye almıştır. iPhone 6S yüz algılama özelliği olan bir model değildir fakat Touch ID teknolojisini destekler. Touch ID, telefon kilidinin parmak izi ile açılabilmesini sağlayan bir teknolojidir. Ana ekran düğmesinde yerleşik olarak bulunan ikinci nesil parmak izi sensörü, telefonun sahibini tanır ve cihazın başka biri tarafından kullanılmasını engeller.

Telefondaki özel teknolojilerden biri de sanal asistan Siri’dir. Bir önceki seriden itibaren kullanıcının hizmetine sunulan bu teknoloji, 6S modelinde daha hassas bir şekilde çalışmaktadır. “Hey Siri” özelliği ile telefona dokunmadan pek çok işlem rahatlıkla gerçekleştirilebilir. Gelen bildirimleri okumak, mesaj göndermek, alarm kurmak ya da anımsatıcı ayarlamak gibi pek çok özellik, sesli komut ile kullanılabilir.

iPhone 6S hafıza konusunda da kullanıcıya çeşitli alternatifler sunabilen bir modeldir. Kullanıcılar, ihtiyaçları doğrultusunda kendilerine uygun depolama kapasitesine sahip bir cihaz satın alabilirler. Düşük kapasiteye sahip olan seçenek, iPhone 6S 16 GB’dir. Bu versiyon, telefonu medya depolaması yapmak istemeyenler için uygundur ve fiyat konusunda da avantajlıdır. iPhone 6S 32 GB modeli ise ortalama düzeyde bir kullanıcının ihtiyaçlarını karşılayabilir. Fotoğraf ve video gibi medya ögelerini depolamak isteyen kullanıcılar ise iPhone 6S 64 GB ‘ı tercih edebilir. Yüksek kapasiteli oyun ve uygulamalara ihtiyaç duyan kullanıcıların tercihi ise iPhone 6S 128GB modelinden yana olmaktadır.

iPhone 6S RAM bellek konusunda da verimli bir performans gösterir. Cihazda markanın güçlü bileşenlerinden biri olan A9 çip bulunmaktadır. A9 iPhone 6S anakartı ve iOS işletim sistemi, telefonun son derece hızlı bir şekilde çalışmasını sağlar. Belirli dönemlerde cihaza gelen güncellemeler sayesinde telefonun verimliliği de artmaya devam eder.

iPhone 6S renkleri ile popüler olmuş bir telefon modeli serisidir. Marka, bu seride benzersiz renkler tercih ederek farklı kullanıcılara hitap edebilmeyi başarmıştır. Telefonun gümüş, uzay grisi, altın ve roze altın olmak üzere dört farklı renk seçeneği mevcuttur. Kasanın arkasında, üst ve alt kısımda yer alan çerçeve detayları ise tasarım konusunda ürüne ayrı bir hava katar.

Bu modelde bulunan ekstra özellikler, kullanıcılara daha verimli bir telefon deneyimi sunmaktadır. Nano SIM ile çalışan 6S; üç eksenli jiroskop, ivmeölçer, yakınlık, ortam ışığı ve barometre gibi özelliklere sahiptir. NFC, MIMO özellikli Wi-Fi 5 ve Bluetooth 4.2 teknolojileriyle de bağlantı konusunda kusursuz bir şekilde çalışır.

Ürünün 4G LTE Advanced ve VoLTE teknolojilerini desteklemesi, sesli ve görüntülü görüşmelerin kalitesini artırır. FaceTime özelliği ile görüntülü görüşme yapmanın mümkün olduğu 6S, SharePlay ile de film, TV programı, müzik veya diğer uygulama deneyimlerini karşıdaki kişiyle paylaşma imkânı sunar. Bunlara ek olarak cihaz; GSM/EDGE, UMTS/HSPA+, DC-HSDPA ve CDMA EV-DO Rev. A gibi bağlantı protokollerini de desteklemektedir.

Iphone 6S Kamera Kalitesi Nasıldır?

Iphone 6S Kamera Kalitesi Nasıldır?

Apple iPhone 6S, gelişmiş kamerası ile yüksek kaliteye sahip fotoğraf ve videolar çekmeyi mümkün kılar. Bir adet arka, bir adet de ön kameraya sahip olan bu model, manzaradan selfieye kadar çeşitli fotoğraf modları için son derece yüksek bir performans gösterir. iPhone 6S arka kamera çözünürlüğü, 12 megapikseldir. ƒ/2.2 diyafram geniş açılı tek arka kamera, birden fazla modda verimli bir şekilde çalışır. 5 kata kadar dijital zoom yapabilen kamera, fotoğraflar için HDR kalitesi sunar. True Tone Flash teknolojisi ise her ortamda net fotoğraflar çekmeyi mümkün kılar.

iPhone 6S kamera özellikleri, video kaydı sırasında da fark yaratabilecek seviyededir. Cihazın kamerası ile saniyede 25 veya 30 kare 4K video kaydı yapılabilir. 1080p HD video kaydı için bu değer, saniyede 25, 30 veya 60 karedir. 3 kata kadar dijital zoom yaparken stabilizasyon özelliği ile hızlı çekim video kaydı imkânı da tanır. Buna ek olarak ağır çekim video desteği de mevcuttur. Bu özellik ile saniyede 120 kare 1080p ve 240 kare 720p ağır çekim video kaydı yapabilmek mümkündür.

Kullanıcıların yeni nesil telefonlarda çok dikkat ettiği detaylardan biri de ön kamera özellikleridir. Selfie ve benzeri modlarda fotoğraflar çekebilmek için kaliteli bir ön kameraya ihtiyaç duyulur. iPhone 6S, bu ihtiyacı verimli bir şekilde karşılar. ƒ/2.2 diyaframa sahip olan ön kamera ile 5 MP fotoğraflar çekilebilir. Bu kamera; fotoğraflar için HDR, FaceTime için ise HD görüntü kalitesi sunar. FaceTime sırasında HD görüntü kalitesi sunması sayesinde kullanıcının görüntüsü, karşı tarafa çok net bir şekilde ulaşır. Ön kameranın video performansı da üst düzeydir. Cihaz ile saniyede 30 kare 720p HD video kaydı yapabilmek mümkündür. Tüm bunlara ek olarak ön kamerada Retina Flash teknolojisi de mevcuttur. Dolayısıyla ortamın karanlık olması, fotoğraf çekimi için herhangi bir sorun teşkil etmez. Ayrıca Retina Flash sayesinde aydınlık fotoğraflar çekilebilir.

Iphone 6S Şarj Süresi Ne Kadardır?

Iphone 6S Şarj Süresi Ne Kadardır?

iPhone 6S batarya performansıyla kullanıcıların beğenisini toplayan bir modeldir. Önceki serilere göre daha uzun süre dayanabilen şarjı ile kullanıcılar için avantaj sağlar. Cihazda şarj edilebilir yerleşik lityum iyon pil bulunmaktadır. Lityum iyon, akıllı telefonlar için yüksek performansı gösteren pil türlerinden biridir. 6S için kullanılan pilin yüksek mAh değeri de ekstra bir avantaj sağlar. Bu model, tam dolu pil ile 11 saate kadar video oynatma performansı gösterir. Buna ek olarak cihazın ses çalma performansı da %100 şarj ile 50 saate kadar uzamaktadır.

iPhone 6S şarj aleti, cihazın pilini mümkün olan kısa sürede doldurarak kullanıcıya zaman kazandırır. Tam kapasite şarj olması çok uzun sürmediği için acil durumlarda düşük pile maruz kalma ihtimali düşüktür. Telefon, adaptör ile prize takılarak klasik bir süre içinde şarj edilebilir. Ayrıca adaptörün olmadığı durumlarda telefonu şarj etmek için bilgisayardan yardım almak da mümkündür. Lightning kablosunun bir ucu telefona, diğer ucu da bilgisayarın USB bağlantı noktasına takıldığı takdirde cihaz rahatlıkla şarj edilebilir. Ayrıca bu özellik, bilgisayara veri aktarımı yaparken de telefonu şarj etmeye imkân tanır.

Iphone 6S Ekran Dayanıklılığı Nasıldır?

Iphone 6S Ekran Dayanıklılığı Nasıldır?

iPhone 6S ekranı, sunduğu yüksek görüntü kalitesinin yanı sıra dayanıklılığı ile de ön plana çıkar. Çizilmeye karşı yüksek bir direnç gösteren ekran, oldukça uzun ömürlü bir kullanım sunar. Ayrıca ekranın ön yüzeyinde parmak izine dayanıklı, yağ tutmayan bir kaplama da mevcuttur. Dolayısıyla cihazın ekranı farklı koşullarda da gönül rahatlığıyla kullanılabilir. iPhone 6S ekran boyutu dikkat çeken bir detaydır. Cihazın ekranı, 4.7 inç’dir. Diyagonal bir tasarımının bulunması ise görüntü genişliği açısından avantaj sağlar. Telefon, bu özellikleri ile geniş bir LCD ekran kullanımını mümkün kılar.

IPS teknolojisine sahip Retina HD ekranın sunduğu yüksek görüntü kalitesi, film/dizi izleme ve oyun oynama gibi işlemlerde fark yaratır. Ayrıca cihazın ekranında 326 ppi yoğunlukta 1334 x 750 piksel çözünürlük mevcuttur. 1400:1 tipik kontrast oranı, 500 nit maksimum tipik parlaklık ve tam sRGB standardı ise telefonun canlı bir görüntü sunmasını sağlayan detaylardır. Gerçeğe yakın renkler sunan bu ekran, 3D Touch teknolojisi sayesinde hassas bir şekilde kullanılabilir. Daha geniş izleme açıları için çift etki alanlı piksellere sahip olan ekran, dokunma algılaması konusunda da maksimum performans sergiler.

Iphone 6S İle Uyumlu Aksesuarlar Hangileridir?

Iphone 6S İle Uyumlu Aksesuarlar Hangileridir?

iPhone 6S aksesuarlar ile birlikte çok daha kullanışlı bir telefona dönüşebilir. Ürünün olmazsa olmaz aksesuarlarından biri, iPhone 6S şarj kablosudur. Bu kablonun bir ucu universal USB formunda iken diğer ucu ise Apple cihazlarına özel bir formdadır. Lightning olarak da adlandırılan bu kablo teknolojisi, şarj ve data aktarım konusunda yüksek hız sunar. Bu kablo, ürünün kutusuna dâhil olan bir aksesuardır. Fakat bu standart kablonun boyutu her zaman yeterli olmayabilir. Hareket özgürlüğünü artırabilmek için daha uzun bir şarj/data kablosu satın alınabilir. Şarj kablosu satın alınırken aksesuarın orijinal olmasına dikkat edilmelidir. Aynı durum, güç adaptörü için de geçerlidir. Apple cihazlarının yeni nesil modellerinin kutularında güç adaptörü bulunmaz. Ama tüm Apple güç adaptörleri, 6S ve diğer modeller ile uyumludur.

Akıllı telefonlarda şarj cihazından sonraki popüler aksesuar, hiç şüphesiz ki kulaklıktır. iPhone 6S, kablolu ve kablosuz kulaklıklar ile birlikte kullanılabilir. Ürünün kutusuna 3,5 mm kulaklık jaklı Apple EarPods dâhildir. Aynı bağlantı noktası özelliklerine sahip tüm kulaklıklar, 6S ile rahatlıkla kullanılabilir. Fakat ses kalitesi, kullanılan kulaklığa göre değişkenlik gösterebilir. Cihaz için aksesuar olarak kablosuz Bluetooth kulaklıklar da satın alınabilir. Kablosuz bir kullanım, hareket özgürlüğünü artırır ama bu modellerin sürekli şarj edilmesi gerektiği de unutulmamalıdır.

iPhone 6S ekran koruyucu ve kırılmaz cam aksesuarlar da oldukça popülerdir. Cihazın ekranı her ne kadar dayanıklı olsa da düşme ve darbelere karşı telefonu korumak için ekran koruyucu ve kırılmaz cam taktırmak faydalı olabilir.

iPhone 6S kılıfları, kullanıcılara cihazı farklı görünümlerde kullanma şansı tanır. Örneğin, iPhone 6S siyah rengi bulunmayan bir modeldir. Fakat kılıf takmak suretiyle cihazı siyah renkte kullanmak mümkündür. iPhone 6S beyaz renkte de üretilmemiştir. Beyaz rengi sevenler, aynı şekilde kılıf alternatiflerini değerlendirebilir. Ayrıca iPhone modelleri için kılıf şeklinde powerbankler de mevcuttur. Bu aksesuarlar, telefonu korurken aynı zamanda şarj etmeye de yarar..

Iphone 6S Fiyatları Nasıldır?

Iphone 6S Fiyatları Nasıldır?

Telefon modellerindeki çeşitlilik, fiyat konusunda da değişkenliğe yol açmaktadır. Bu durum, iPhone 6S fiyatları için de geçerlidir. Modelin birden fazla versiyonu olduğu için standart bir fiyattan söz etmek mümkün değildir. Fiyatı doğrudan etkileyen detaylardan biri ise telefonun depolama kapasitesidir. Buna göre iPhone 6S 16 GB fiyatları, düşük seviyelerde olabilir. iPhone 6S 32 GB fiyatları ise 16 GB versiyonuna göre daha yüksektir. Aynı şekilde 64 ve 128 GB versiyonlarda da fiyat farkı vardır. Depolama kapasitesi arttıkça cihazın kullanıcıya sunduğu performans da artış gösterir. Bu nedenle telefonun depolama kapasitesi ne kadar yüksekse fiyatı da o derece yüksek seviyelerde seyreder. Bu noktada ihtiyaç ve fiyat karşılaştırması yapmakta fayda vardır.

Akıllı telefon fiyatlarını etkileyen önemli unsurlardan biri de cihazın rengidir. Bu durum, iPhone 6S modelinin fiyatları için de geçerlidir. Zaman zaman kullanıcı taleplerine göre bazı renkler, diğerlerine göre farklı fiyatlandırılabilir. iPhone 6S rose gold rengi oldukça popülerdir ve pek çok kullanıcının ilk tercihidir. Benzer bir popülarite, iPhone 6S silver versiyonunu için de geçerlidir. Diğerlerine nazaran daha az tercih edilen iPhone 6S gold, bu detaydan dolayı farklı bir fiyata sahip olabilir. iPhone 6S gri ise sadeliği ile dikkat çeken bir versiyondur. Üretici firma ve aracı satıcılar, her renge olan talep farklı olduğu için değişken bir fiyat politikası uygulamaktadır.

iPhone 6S akıllı telefon fiyatlarının satış noktasına göre değişkenlik göstermesi de mümkündür. Üretici firma olan Apple, belirli bir fiyattan telefonları satışa sunar. Fakat tek satıcı Apple değildir. Çeşitli teknoloji mağazaları ve alışveriş siteleri de Iphone 6S modelini satabilmektedir. Bu durum da fiyatlar arasında farklılığa sebep olmaktadır. Tamamen aynı özelliklere sahip olan bir cihazın fiyatı, satış noktasına göre farklı seviyelerde seyredebilir. Bu nedenle 6S modelini satın almadan önce detaylı bir fiyat araştırması yapmakta fayda vardır. Daha avantajlı fiyatlara ise genellikle online alışveriş sitelerinden ulaşılabilmektedir. Siz de bu ürüne sahip olmak isterseniz Trendyol aracılığıyla son derece hızlı ve kolay bir şekilde satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.