İlgili Kategoriler
Marka
Renk
Dahili Hafıza
Fiyat Geçmişi
Satıcı Tipi
RAM Kapasitesi
Çift Hat
Batarya Kapasitesi Aralığı
Kablosuz Şarj
Ekran Boyut Aralığı
Ön Kamera Çözünürlük Aralığı
Ön Kamera Flaş
Arttırılabilir Hafıza (Hafıza Kartı Desteği)
Mobil Bağlantı Hızı
Bağlantılar
Ekran Boyutu
Ekran Çözünürlüğü
Kamera Çözünürlüğü
Ön Kamera Çözünürlüğü
Pil Gücü (mAh)
Cep Telefonu Modeli
Ürün Değerlendirmesi

Estetik Tasarımlı Iphone SE Modelleri ve Fiyatları

Apple dünyada tüketici elektroniği, yazılım, bilgisayar, akıllı telefon, tablet, akıllı saat, ve müzik çalar gibi son teknolojik cihazların üretimini gerçekleştiren lider kuruluşlardan biridir. Amerika Birleşik Devletleri merkezli olan Apple, ciro bakımından en büyük bilgi teknoloji şirketleri arasında yer alır. Özellikle üretmiş olduğu akıllı telefonlar çok beğenilir ve geniş kitlelerce kullanılır.

iPhone SE (iPhone Special Edition) Apple tarafından geliştirilen iOS işletim sistemine sahip akıllı telefonlardan biridir. Birinci ve ikinci nesil iPhone SE, piyasaya sürüldüğü günden bu yana Apple’ın tercih edilen akıllı telefonlarından biri olmayı başarır. iPhone SE diğer iPhone modellerine göre düşük maliyetli, sağlam, hızlı ve dayanıklıdır. iPhone 5S ile hemen hemen aynı stilde tasarlanan bu ürünün boyutları da oldukça işlevseldir. iPhone SE oyun performansı, çift sim kart kullanma özelliği, kaliteli fotoğraf çekebilmesi, hızlı şarj olması bakımından da emsallerini aratmaz.

2016-2017 yılları arasında birinci nesil iPhone SE modelini hayata geçiren Apple 2020 yılında da ikinci nesil iPhone SE ile tüketicinin karşısına çıkar. iPhone SE 2020 yılının en çok satılan akıllı telefonları arasında yer alır. Üçüncü nesil iPhone SE ise 2022 yılında tüketici ile buluşmak için hazırlanır. Yeni nesil iPhone SE fiyat aralığının uygun tutulacağı ve bu açıdan cihazın Apple’ın en ulaşılabilir ürünleri arasında yer almaya devam edeceği ifade edilir. iPhone SE kutu içeriğinde iPhone SE’nin yanında bir adet USB-C – Lightning Kablosu yer alır

Iphone Se Özellikleri Nelerdir?

Iphone Se Özellikleri Nelerdir?

iPhone SE özelliklerini birinci ve ikinci nesil telefonlara göre anlatmak gerekir. Birinci nesil iPhone SE, iPhone’un diğer model telefonlarına göre boyut olarak daha küçüktür. Hemen hemen iPhone 5S ile aynı şekilde tasarlanır. İşlemci hızı, kamera özellikleri, renk seçenekleri bakımından da iPhone 6S ile benzerlik gösterir. Birinci nesil iPhone SE ekran boyutu olarak 4 inç’tir. Üzerinde Apple A9 işlemci bulunur. 2 GB RAM’i olan birinci nesil iPhone SE, 4K video kayıt destekli 12 megapiksel arka kameraya sahiptir. 1642 mAh kapasiteli bataryası, cihazın uzun süre şarj edilmeden kullanımını sağlar. Özellikle iPhone 5S’e göre daha iyi bir pil ömrü bulunur. Birinci nesil iPhone SE 64 GB ve 16 GB depolama alanı seçenekleri sunar. Bu alan ortalama yoğunlukta akıllı telefon kullanan bireylerin, fotoğraf, video ve doküman saklaması için yeterlidir.

Birinci nesil iPhone SE’de tıpkı iPhone 6S’te olduğu gibi sürekli açık olan Siri yer alır. Cihazın ön kamerasında retina flaş bulunur. Ön kamera ile fotoğraf çekerken tuşa basıldığı anda telefonun ekranı tam parlak beyaz ekran moduna geçer. Bu retina flash kullanıcıların selfie çekerken ortamda yetersiz ışık olsa bile flash etkisi yaratarak daha kaliteli fotoğraflar çekebilmeyi sağlar. Cihazda Apple’ın yardımcı hareket işlemcisi olan M9, telefonu tutmaya gerek kalmadan “Hey Siri” uygulamasını kullanma, adımları ve mesafeleri ölçme özelliklerini düşük güç kullanımıyla sunar.

Birinci nesil iPhone SE özellikleri bakımından iPhone 5S ile kıyaslandığında, bu cihaza göre 2 kat daha hızlı CPU ve 3 kat daha hızlı GPU performansı sunar. Böylelikle hem aynı anda birden çok işlemi hızlıca yapar hem de yüksek grafik gereksinimlerini başarıyla karşılar. Ayrıca iPhone SE kullanıcıları, iPhone 5S kullanıcılarına göre daha hızlı bir internet erişimine imkân tanıyan LTE teknolojisi ile verileri görüntüleme, yayınlama, yükleme, indirme ve erişim noktasında avantaj kazanır. Birinci nesil iPhone SE gold, space gray, silver ve rose gold renklerde tasarlanır. İkinci nesil iPhone SE kırmızı, siyah ve beyaz reklerdedir. iPhone SE siyah ve bu gibi renklerde daha çok tercih edilir.

Birinci nesil iPhone SE kamera özellikleri bakımından oldukça gelişmiştir. Cihaz 3840 x 2160 çözünürlüğe sahip 4K video oynatma desteği yanı sıra HD kalitede videolar çekebilmeyi ve kaydedebilmeyi sağlar. Ayrıca cihaz sayesinde kullanıcılar çekmiş oldukları videoları MAC, iPad ve PC üzerinden kolaylıkla düzenleyebilir. Birinci nesil iPhone SE ön kamera performansı bakımından da üst düzeydedir. Görüntülü görüşme uygulaması olan FaceTime HD video görüşmelerine imkân sağlar. Üst düzey kalitedeki bu ön kamera sayesinde muhteşem kalitede selfieler ortaya çıkartır.

İkinci nesil iPhone SE ise genel anlamda iPhone 8 tasarımına sahip Ama iPhone 11 özelliklerini içeren yepyeni bir modeldir. Ürün birinci nesil iPhone SE ile karıştırılmaması için genel anlamda iPhone SE 2 veya iPhone SE 2020 olarak adlandırılır. İkinci nesil iPhone SE ölçüleri 138.4 x 67.3 x 7.3 mm şeklindedir. Ağırlığı yaklaşık 148 gramdır. Cihazda kullanılan malzemeler alüminyum kasa, cam arka ve ön panel şeklinde ifade edilebilir. iPhone 5S tasarımına sahip olan birinci nesil cihazdan farklı olarak bu telefonda iPhone 8’in birebir görünümü yer alır. İkinci nesil iPhone SE ekran boyutu 4.7 inçtir. Ayrıca ekran gövde oranı olarak da oldukça iyidir. Proton ekran özellikli cihaz, retina HD LCD ve HDR 10 teknolojisine sahiptir. Üründe IP67 sertifikalı, toz ve su geçirmez malzemeler yer alır.

İkinci nesil iPhone SE hızlı şarj etme özelliğine sahiptir. 1.821 mAh iPhone SE bataryası yarım saat içinde %50 oranında şarj edilebilir. Cihaz, 18W hızlı şarj sistemi ile desteklenir. Qi kablosuz şarj özelliği son teknolojik cihazlarla yarışabilir konumdadır. İkinci nesil iPhone SE şarj süresi oldukça kısa olan cihazlardan biridir. Fakat buna rağmen uzun bir pil ömrüne sahiptir.

iPhone SE 256gb, 128gb, 64gb ve 32gb depolama alanı seçenekleri ile satışa sunulur. Tüketiciler ihtiyaç duydukları depolama alanına ve fiyat bandına göre kendileri için uygun tercihi yapabilirler. iPhone SE 128 gb ve 64 gb ürünleri geniş depolama kabiliyeti nedeniyle sıklıkla tercih edilen seçenekler arasındadır. 2020/2021 yılları arasında sıklıkla satın alınan ikinci nesil iPhone SE 32 gb depolama alanı seçeneğine sahip olan modeldir. Bu modelin fiyatı diğerlerine göre daha uygundur.

İkinci nesil iPhone SE işlemcisi Apple A13 Bionic’tir. Bu son teknoloji bir işlemcidir. Ayrıca ikinci nesil iPhone SE RAM 3 GB olarak bu modelde yer alır. Cihaz dört çekirdekli grafik işlemci birimi olan Apple CPU ve 6 çekirdekli işlemci olan Apple CPU teknolojisine sahiptir. Cihazın üzerinde günümüzün hızlı mikro işlemci tiplerinden biri olan A13 Bionic modern çip teknolojisi bulunur. Bu teknoloji sayesinde kullanıcılar aynı anda birden fazla işlemi donma ve takılma yaşamadan gerçekleştirebilir.

A13 Bionic teknolojisinde makine öğrenimi üzerine odaklanılmış, saniyede 5 trilyon işlem yapabilen 8 çekirdekli özel bir Nural Engine kullanılır. Bu Engine CPU üzerinde iki Makine Öğrenimi Hızlandırıcısı ve Makine Öğrenme Kontrolörü ile oluşturulur. Kullanıcının cihazı kullanım şeklini analiz ederek kaynakları buna optimize eder. Bu sayede mükemmel verimde pil ömrü sağlanmış olur. Ayrıca kullanılan pilin üstün malzeme kalitesi sayesinde çok yüksek sayılara kadar batarya ömrü döngüsüne sahiptir.

iPhone SE anakartı her iOS versiyonunda yüksek performans sağlar. Bu bilinenin aksine versiyon yükseltmelerinde herhangi bir yavaşlamaya veya donmaya sebep olmaksızın üstün hız deneyimi sunar. Hızlı ve kolay kullanılabilir bu ürün birçok akıllı telefona avantajlı bir alternatif olabilir. İkinci nesil iPhone SE çift sim kart taşıma özelliğine sahiptir. Bu da cihazın tercih edilme konusunda avantajlarını arttırır. Özellikle sık sık yurt dışına çıkan veya iş hattı ayrı olan bireyler için büyük kolaylık sağlar. İki telefon taşımak yerine kullanıcıların tek telefon taşımasına imkân tanıyarak onlara konfor alanı yaratır.

Iphone Se İşletim Sistemi Nedir?

Iphone Se İşletim Sistemi Nedir?

Birinci nesil iPhone SE iOS 9.3 işletim sistemini, ikinci nesil ise iOS 13 işletim sistemini varsayılan olarak sağlar. iOS 9.3 ileri bir şifreleme teknolojisi geliştirmek için uygundur. Bu sistem ile iki faktörlü kimlik doğrulama yapılabilir. Ayrıca Safari web tarayıcısı üçüncü taraf entegrasyon sağlar. Bu işletim sistemi ile PDF ve iCloud senkronize edilebilir. iOS 9.3 özellikle düşük güç modu entegre edildiğinde pil ömrünü 3 saate kadar arttırır.

İkinci nesil iPhone SE içerisinde iOS 13 işletim sistemi varsayılan olarak kuruludur. Bu işletim sistemi; optik görüntü sabitleme, yüksek verimlilikle görüntü dosyası biçimi, gereksiz bildirimleri araç kullanımında engelleme, otomatik cevaplama, artırılmış gerçeklik uygulaması oluşturma gibi ekstra özellikler barındırır.

Öte yandan cihazların piyasaya sürüldüğü işletim sistemi bunlar olsa da ürün, yeni sürüm ve güncellemelerini desteklerler. Bu sayede son çıkan özellikleri bünyesinde barındırırlar. iOS 15 güncellemelerini alabilirler.

Iphone Se Ön ve Arka Kamera Özellikleri Nelerdir?

Iphone Se Ön ve Arka Kamera Özellikleri Nelerdir?

Birinci nesil iPhone SE ile 12 megapiksele kadar arka kamera ile 1.2 megapiksele kadar ön kamera ile kaliteli fotoğraflar çekilebilir. Cihaz saniyede 60 kare 1080p video kaydedebilir. Ayrıca yine saniyede 240 kare ağır çekim video oluşturabilir. Birinci nesil iPhone SE boyut bakımından oldukça kullanışlıdır. Ürün 123.8 x 58.6 x 7.6 mm boyutlarındadır. İşletim sistemi iOS 9.3’tür.

Birinci ve ikinci nesil iPhone SE kamera özellikleri hemen hemen birbiri ile aynıdır. İki akıllı telefonda da 12 megapiksel değerinde arka kamera bulunur. Fakat ikinci nesil cihaz da 12 MP f/1.8 diyafram açıklığında 4K 60 FPS çekim yapabilen bir kameraya sahiptir. Birinci nesil de diyafram açıklığı f/2.2 şeklindedir. Portre modu desteği yoktur. Ön kamerada ise yeni telefonlarda 7 MP f/2.2 diyafram açıklığı bulunur. Birinci nesil iPhone SE kamerası ise 1.2 megapiksel değerindedir ve diyafram açıklığı f/2.4’tür.

Bu noktada, yeni iPhone SE ile daha kaliteli fotoğraflar ve videolar çekilebildiği söylenebilir. Cihazın piyasaya sürülmesi beklenen yeni iPhone SE 3 modelinin kamera özellikleri bakımından daha ileriye taşınacağı beklenir.

Iphone Se Şarjı Ne Kadar Süre Dayanır?

Iphone Se Şarjı Ne Kadar Süre Dayanır?

iPhone SE pil ömrü bakımından diğer akıllı telefonlarla karşılaştırıldığında ciddi bir dayanma süresine sahiptir. Apple bu telefonun yaklaşık 2,5 saat kadar uzun bir pil ömrü olduğunu ifade eder. iPhone SE 2020 18W hızlı şarj teknolojisini destekleyen bir bataryaya sahiptir. 1821 mAh derindeki bu batarya ile kullanıcıların gün içerisinde ihtiyaç duydukları süre boyunca telefonlarının aktif bir şekilde kullanılması sağlanır. Yeni nesil iPhone SE, 30 dakika içerisinde bataryasının yarısını şarj edebilme özelliğine sahiptir. Cihazda bulunan Qi kablosuz şarj teknolojisi günlük hayatı oldukça kolaylaştıran bir konfor sağlar.

Her iki cihazda 13 saat video oynatma özelliğine sahiptir. Bunun yanında birinci nesil iPhone SE 50 saat ses çalma imkânı verirken ikinci nesil 40 saat ses çalma olanağı sağlar. Birinci nesil iPhone SE de kablosuz şarj etme özelliği yoktur fakat ikinci nesilde vardır. İkinci nesil iPhone SE şarj aleti 18 watt adaptör ile 30 dakikada %50 şarj edebilir. Ve online video izleme süresi de 8 saattir.

Iphone Se Suya, Sıçramalara ve Toza Dayanıklılığı Nasıldır?

Iphone Se Suya, Sıçramalara ve Toza Dayanıklılığı Nasıldır?

Yeni nesil iPhone SE tamamen su geçirmez bir özelliğe sahip olmasa da günlük yaşamda karşılaşılabilecek çoğu durum için suya dayanıklıdır. Ayrıca ürün daha iyi bir koruma sağlamak maksadıyla geliştirilebilir. Telefon üzerinde yapılan araştırmalar suya dayanıklı contaların etkilendiğini ortaya koyar.

Apple’ın yaptığı açıklamalara göre iPhone SE, sıçramalara ve dökülmelere karşı oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptir. Cihaz iPhone 8 ile aynı toza ve suya dayanıklılık derecesi olan IP67’ye sahiptir. Ayrıca dökülme ve püskürmeler konusunda da güvenli bir kullanım sağlar. Bu da kötü hava koşullarında cihazın daha güvenli bir şekilde kullanılmasına olanak verir. Aynı zamanda günlük yaşamda karşılaşılabilecek olan ufak tefek kazaların herhangi bir arıza yaşanmadan giderilmesini mümkün kılar. Yeni nesil iPhone SE, 30 dakikaya kadar 1 metre ve daha az derinlikteki suda dayanıklı bir şekilde kalabilir.

Iphone Se Fiyatları Nasıldır?

Iphone Se Fiyatları Nasıldır?

iPhone SE çeşitleri Apple’ın tüketicilerle buluşturduğu uygun fiyatlı akıllı telefon modellerinden biridir. Hem birinci nesil hem de ikinci nesil ürünler ulaşılabilir fiyatlarla piyasaya sunulur. Dolayısıyla birçok iPhone serisinin fiyat ve performans değerlendirilmesi yapıldığında iPhone SE 2021 yılında da avantajları bakımından tercih edilen cihazlar arasına girmeyi başarır.

Hızı, işlemcisi, tasarımı, şıklığı göz önünde bulundurulduğunda birçok akıllı telefona göre daha ekonomik fiyatlarla sunulan bu cihaz avantajlı görünür. iPhone SE yorumları kullanıcı memnuniyetini ortaya koyar niteliktedir. Ayrıca tasarım bakımından da diğer iPhone çeşitlerini aratmaz. iPhone SE renkleri ve tasarımları bakımından şık, estetik ve zarif bir görünüme sahiptir.

Tüm bu avantajlar neticesinde emsallerinden uygun fiyatlarla piyasada yer alan iPhone SE modelleri, Apple kalitesi ile üst düzey akıllı telefon deneyimi yaşamak isteyen bireylerin tercihi olur. Özellikle iPhone SE 64 gb fiyat performans ölçeğinde tercih sebebidir. Öte yandan iPhone SE aksesuar desteği ile daha kullanışlı hâle getirilebilir.

Bu cihazların fiyat skalaları hafıza özelliklerine ve renk seçeneklerine göre değişir. Ayrıca elbette birinci nesil iPhone SE ile ikinci nesil arasında da fiyat farkı bulunur. 2020’de piyasaya sürülen iPhone SE beyaz, siyah ve kırmızı renklerde tasarlanmıştır. Çok şık ve estetik bir görünüme sahiptir. Tüketiciler tarafından oldukça beğenilen bu renk skalasının fiyatları kendine özgü şekilde belirlenir.

İkinci nesil iPhone SE 20W adaptör ile yaklaşık 30 dakikada %50 varan şarj edebilme imkânı sağlar. Bu sayede hızlı şarj etmek için 20W’lık adaptör yeterli olur. Bunun yanında lightning konnektör çıkışına sahip standart bir kulaklık girişi de bulunur. Lightning USB kablosu şarj ve data aktarım imkânı tanır. iPhone SE kılıfı cihaz üzerinde bulunan haricî düğme konnektörlere tam uyum sağlar. Iphone SE’yi Trendyol’un avantajlarından faydalanarak güvenle satın alabilirsiniz.

iPhone SE Ne Zaman Çıktı?

Apple tarafından üretilen ve pazarlanan iPhone SE akıllı telefon modeli 21 Mart 2016 senesinde tanıtım etkinliğiyle alıcılara sunulmuştur. Mağazalarda alıcılarla buluşması ise 31 Mart 2016 tarihidir. Apple 15 Nisan 2020 yılında 2. nesil iPhone SE cihazının duyurusunu yapmıştır. 2. Nesil iPhone SE 24 Nisan 2020’de satışa sunulmuştur. iPhone SE uzay grisi, gümüş, altın ve gül olmak üzere dört farklı renk alternatifiyle kullanıcıların beğenisine sunulmuştur. İşletim sistemi iOS 11 olarak üretilen iPhone SE modelinin 2 GB hafızası vardır. Apple’ın ürettiği iPhone SE telefonu önceki nesil iPhone modellerine göre daha düşük maliyetli olmasına rağmen daha sağlam, hızlı ve dayanıklı olarak üretilir. iPhone SE modeli çift sim kartı, profesyonel fotoğraf ve video çekimi, oyun performansı ve hızlı şarj özellikleriyle kullanıcılardan tam not alır.

iPhone SE Kaç İnç'tir?

Apple iPhone SE telefon modeli 4.7 inç büyüklüğe sahip bir cihazdır. Ekran özellikleri içerisinde Retina HD ekrana sahip olması, LCD Multi-Touch geniş ekranı, 326 ppi yoğunlukta 1334 x 750 piksel çözünürlüğe sahip olması vardır. Aynı zamanda iPhone SE özelliklerinde ekran yakınlaştırma ve true tone ekranı bulunur. A15 Bionic çip, iki adet performans çekirdeği, dört çekirdekli GPU mevcuttur. Akıllı telefonun özellikleri arasında birden fazla işlemi aynı anda yapması dikkat çeker. LTE teknolojisi kullanarak üretilmesi sayesinde hızlı veri aktarımı, yayınlama, yükleme, hızlı indirme ve verileri görüntüleme olanakları sağlar. Yüksek GPU teknolojisiyle birlikte kullanıcıların grafik gereksinimlerini karşılar. 4K video oynatma işleviyle beraber HD kalitede fotoğraf ve video çekilip kaydedilmesini sağlayacak özelliklere sahiptir. Kullanıcıların ilgilendiği bir diğer özellik ön kamera performansının üst düzeyde olmasıdır.

iPhone SE Batarya Kaç Mah'tır?

Apple iPhone SE telefon modeli 1821 mAh batarya gücüne sahiptir. Pil ömrü bakımından diğer nesil iPhone modelleriyle karşılaştırıldığında belirgin şekilde öne çıkan bir dayanıklılık söz konusudur. Yüksek batarya gücüne sahip olan iPhone SE modeli, kullanıcıların gün içinde gereksinim duydukları aktif telefon kullanım kullanımını sağlar. 18W hızlı şarj teknolojisine sahip olan bir batarya bulunur. Son teknoloji kullanarak üretilen iPhone SE yaklaşık 30 dakika içerisinde bataryanın yarısını şarj edebilir. Her iki nesil iPhone SE modeli de 13 saat video oynatma işlevine sahiptir. Birinci nesil iPhone SE 50 saat müzik çalma olanağı sağlarken; bu süre ikinci nesil iPhone SE modelinde 40 saat kadardır. Yalnızca ikinci nesil iPhone SE modelinde kablosuz şarj etme özelliği bulunur. Trendyol’dan kullanıcı yorumları ve değerlendirmelerini inceleyebilir, kolaylıkla sipariş oluşturabilirsiniz.