placeholder
"

Işıklı Dünya Küresi

" araması için 552 sonuç listeleniyor
Novarico Işıklı Dünya
KARGO BEDAVA
NovaricoIşıklı Dünya
445 TL
Sepete Git

Işıklı Dünya Küresi

Eğitici Işıklı Dünya Küreleri

Eğitici Işıklı Dünya Küreleri

İnsan her daim içerisinde bulunduğu dünyayı merak etmiş ve anlamlandırmak istemiştir. Bu konuda eğitim amaçlı çocuklar için okullarda ve evlerde çeşitli materyaller kullanılmaktadır. Eğitim için kullanılan bu tür materyaller öğrenimi kolay hale getirdiği gibi daha kalıcı olmasını da sağlar. Bu materyallerin içerisinde dünya küreleri kullanım kolaylığı ve şekil açısından tercih edilmektedir. Işıklı siyasi dünya küresi, ülkeleri tek renkli bloklar halinde, genellikle kapsamlı etiketlemelerle gösteren küre modelidir. Kürelerin çoğu siyasi harita özelliğine sahiptir. Siyasi kürelerin avantajı, ülke sınırlarını net ve doğru bir şekilde sergilemeleridir. Bu modeller her ülkenin nerede olduğunu, nerede bitip nerede başladığını açıkça görebilmeleri olduğu için popülerdir. Siyasi haritalar, ülkeleri çok sayıda farklı renkte gösterir, böylece her ülke komşularından ayırt edilebilir. Bu, daha canlı ve genellikle daha renkli haritacılık üretir. Eğitim amaçlı olarak kullanımı rahattır. Fiziksel küreler, dünyanın doğal renklerini göstermek için renkleri kullanır. İklim koşulları ve yer şekilleri renklendirme ile gösterilmiştir. Bu, ormanlar, çöller ve dağlık bölgeler gibi özellikleri büyük ölçüde geliştirir. Dünyanın doğal görümünü görmek bu sayede mümkün hale gelir. Aydınlatılmış fiziksel küreler genellikle ikili bir haritalama özelliğine sahiptir, böylece dünya aydınlatılmadığında fizikseldir, ancak bir kez aydınlatıldığında tüm ülkeler farklı renklerde yanar. Işıklı dünya küresi sayesinde öğrenme ve coğrafyaya ömür boyu sürecek bir ilgi uyandırabilirsiniz. Bu küçük küre, çocuklar ve yetişkinler için harika bir boyuta sahiptir. Herhangi bir masaya veya rafa mükemmel şekilde dengelenen sağlam bir standa sahiptir. Küçük çocuklar parlak renkleri sevecekler ve onu yeni bir gece lambası olarak kullanarak bu sayede bonus öğrenme zamanı elde edecekler. Çocuğunuz büyüdükçe coğrafya dersleri için kullanışlı olacağından, çocuğunuzla birlikte büyüyen hediyeyi alabilirsiniz. Çocuklar dünyayı kıtalar, ülkeler, şehirler ve doğa harikaları dâhil olmak üzere renkli, okunması kolay ayrıntılarla keşfedebilirler.

Işıklı Dünya Küresinin Sunduğu Avantajlar

Işıklı Dünya Küresinin Sunduğu Avantajlar

Bir atlas bir dünyayı, bir küre bir atlası tamamlar. Birlikte kullanıldığında, her biri mükemmel referanslar ve öğretim araçları haline gelen özelliklere sahiptir. Bir kürenin avantajı, dünyanın bir bütün olarak kara kitlelerini, ülkeleri ve bölgeleri gerçek orantılı olarak gösteren bir küre üzerinde tasvir edilmesidir. Ayrıca küreler hem ev hem de ofis için çekici bir dekoratif aksesuardır. Atlaslar, belirli, odaklanmış bir alan için daha yüksek düzeyde ayrıntı görmek veya coğrafyanın siyaseti, iklimi, ekonomiyi vb. nasıl etkilediğini anlamak için çok kullanışlıdır. Küre, sizi dünyanın ormanları, denizleri, buzulları, dağları, nehirleri ve jeopolitik sınırlarıyla büyüleyebilecek eşsiz bir şeydir. Tek bir dönüşle, dünyanın doğal ve fiziksel özelliklerine bir dakika içinde bir göz atabilirsiniz. Küresel küreleri dünyanın modelleri olarak görüyoruz. Bize, gezegenimize tam anlamıyla dokunma ve avucumuzda döndürme fırsatı veriyor. Dünya küresi, düz bir dünya haritasının rekabet edemeyeceği şekilde dokunabileceğiniz ve hissedebileceğiniz fiziksel bir araçtır. Görsel bir yardımcı olarak, görsel zekâları daha yüksek olanların coğrafyayı ve dünyayı daha iyi öğrenmelerine yardımcı olur. Düz bir haritanın aksine, dünyayı daha iyi anlamak için materyali kullanabilir aynı zamanda yönetebilirsiniz. Bu nedenle, fiziksel katılım yoluyla kinestetik olarak öğrenen yetişkinler ve çocuklar için yararlı bir öğrenme aracıdır. Bir dünya küresi, haritaların rekabet edemeyeceği bir şekilde etkileşime ilham verir. Her zaman insanları gelip denemeye çağırır. Bu sayede okulda öğrencilerini, evde çocukların öğrenmek konusundaki motivasyonlarını arttırabilirsiniz. Coğrafi soruları yanıtlamak istediğinizde de ders içerisinde ve evde oldukça kullanışlıdır. Özellikle somut öğrenme döneminde olan çocuklar için gezegenle ilgili soruları cevaplamak zor olabilir. Daha nesnel materyaller kullanarak soruları cevaplamak hem daha kolay hem daha kalıcı hem de daha etkili olacaktır. Dünya küreleri sadece eğitici değil, aynı zamanda odanıza tematik eklemeler olarak da hizmet ediyor. Müthiş bir tasarım aksesuarıdır. Tasarımına bağlı olarak, bu cihazlar çocuk odalarına, ev girişlerine, oturma odalarına veya ofis alanlarına uygun olabilir. Işıklı konuşan dünya küresi modelleri sayesinde öğrenmeyi görsel olarak desteklemenin yanında aynı zamanda işitsel olarak da desteklemeniz mümkün hale gelmektedir. Gelişen teknoloji ve tasarım ürünleri sayesinde eğitim de bir oyun kadar zevkli hale geliyor.

Sevdiklerinize Hediye Olarak Işıklı Dünya Küresi

Sevdiklerinize Hediye Olarak Işıklı Dünya Küresi

Işıklı dünya küresi, özellikle seyahat severler için harika bir hediye olacaktır. Evinizin rahatlığında gece gökyüzünün güzelliğinin tadını çıkardığınız gibi sevdiklerinize de bu deneyimi hediye edebilirsiniz. Şık bir ortam aydınlatması için bir gece lambası olarak hediye edebileceğiniz gibi modaya uygun bir vurgu parçası olarak kullanın. Dünya küreleri her ev tasarımına uygun bir parçadır. Zamansız bir ev aksesuarı oluşu ile modası hiçbir zaman da geçmez. Her yaştan kişiye hediye edilebilecek ideal bir parçadır. İster yeni yürümeye başlayan bebek, çocuk, yetişkin veya ikisinin arasında bir yerde olun, bu güzel ve ilgi çekici masaüstü dünyasından gözlerinizi kamaştıracağınızdan emin olabilirsiniz. Eğitim materyali olarak kullanılabildiği için karne hediyesi olarak alabilirsiniz. Ayrıca yeni eve taşınmış bir sevdiğinize ev hediyesi olarak ışıklı dünya küresi verebilirsiniz. Çocuklarınızda veya torunlarınıza öğrenmeye ilham verecek bir eğitici oyuncak arıyorsanız, ışıklı dünya küresi tam da ihtiyacınız olan şeydir. Düz bir haritadan farklı olarak, döndürülebilir, işlenebilir ve 3B ayrıntılı olarak analiz edilebilir, böylece çocukların aktif katılım yoluyla bilimin harikalarını deneyimlemelerine olanak sağlar. Loş ışığı sayesinde gece lambası olarak da uygun bir hediyedir. Sevdiklerinize anlamlı bir jest olarak dünya küresi hediye edebilirsiniz. Bazıları yandığında ek bir bilgi düzeyi sunar ve lamba olarak kullanma yeteneği, bir odanın veya ofisin dekorunu geliştirebilir. Küreler, dünyanın üç boyutlu kopyalarıdır ve onları, gezegeni iki boyutlu bir yüzeye indirgemeye çalışan haritalardan daha kartografik olarak daha doğru kılar. I. Dünya Savaşı'nın başlamasıyla Amerika'da haritalar popülariteye yükselirken, küreler kısa süre sonra 1930'larda okullarda ve sınıflarda öne çıktı. O zamandan beri hem gençlerde hem de yaşlılarda coğrafya sevgisine ilham veren popüler dekoratif ve eğitici öğeler oldular ve sevdiklerimize mükemmel hediye adayı olmaya devam ediyorlar. Okunması kolay ayrıntılara sahip renkli interaktif küreler, çölleri, başkentleri ve kıtaları, uluslararası ve bölgesel Sınırları gösterir. Aydınlatılmış dünya küresi modelleri, anahtar kontrollü LED ışıklara sahiptir, böylece gece öğrenimi için de güzel ışıklı bir küreye dönüşür. Herhangi bir çocuğun yatak odasına, aile oyun odasına veya genç yetişkinlerin yatak odasına harika bir eğitici ve estetik katkı sağlar. Bu pratik eğitim hediyesi, öğrenmeyi eğlenceli hale getirir ve her yaştan çocuklar ve meraklı öğrenciler için idealdir.

Işıklı Dünya Küresi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Işıklı Dünya Küresi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Işıklı dünya küresi model yelpazesi oldukça geniştir. Seçim alanını kısıtlamak için birkaç temel kritere dikkat edilmesi gerekir. Bir küre satın alırken dikkat edilmesi gereken ilk şey, nerede sergileneceğidir. Ev, sınıf, ofis, üniversite, kütüphane, müze veya başka bir yer için uygun olan küreyi seçebilirsiniz. Bir küre için ne kadar yeriniz var? Ayrıca çevreyi de düşünün. Odanın dekoru daha geleneksel mi yoksa çağdaş bir tarza mı sahip? Alan çoğunlukla bir sınıf gibi gündüz mü yoksa gece bir oturma odası gibi mi kullanılıyor? Dünya küresi çoğunlukla eğitim amaçlı mı yoksa dekoratif amaçlı mı? Bu soruları yanıtlamak, bir masaüstü veya zemin modeli isteyip istemediğinizi, dünyanın hangi boyutta olması gerektiğini ve hangi özel özelliklerin ve tasarımın en uygun olacağını belirlemede uzun bir yol kat etmenizi sağlayacaktır. Haritalar siyasi ve fiziksel olmak üzere iki alt gruba ayrılmaktadır. Çoğu dünya küresi siyasi veya fiziksel haritalara sahiptir. Siyasi haritacılık, gezegenin kara kütlelerini oluşturan ülke bölümlerini sergilemektedir. Ek olarak, siyasi haritalar genellikle çok sayıda yer adı da içerir. Fiziksel haritalar ise siyasi haritalar ile değerlendirildiğinde dünyanın doğallığını daha rahat vurgulamak için siyasi bilgilerden vazgeçer. Esas olarak, pastel tonlardan oluşan bir yama çalışması yerine kara kütlelerinin doğal yeşillerini, sarılarını ve kahverengini içeren fiziksel haritalar, tipik olarak dünyanın en yüksek dağ zincirlerini ve okyanustaki en derin vadileri gösteren ayrıntılı üç boyutlu gölgelendirme içerir. Çoğu zaman fiziksel haritalar, ülkeler ve kıtalar gibi en önemli yer adlarını göstermeye devam edecek, ancak şehir ve kasaba adlarından vazgeçecektir. İki özelliği de aynı anda bulunduran ışıklı dünya küresi modelleri de mevcuttur. Daha çağdaş veya eğitici küreler mavi bir okyanus arka planına sahip olabilirken, dekoratif parçalar çoğu zaman eski moda haritaları hatırlatan antika bej renkli okyanusları sergiliyor. Antik tarzdaki dünya küreleri, nostaljik görünümlerine rağmen, çağdaş, doğru ve güncel kartografik bilgiler içerir. Ne tür bir harita ve küre istediğinize dair tüm kararlar verildikten sonra, dikkate alınması gereken bir sonraki konu ise kürenin standıdır. Stant önemlidir çünkü haritanın kendisinin dekoratif tamamlayıcılarıdır. Modern tarzdaki küreler, daha az süslemeli daha şık, minimal tasarımlar içerebilir. Geleneksel küreler genellikle haritanın antika tonlarına uyan süslü, ahşap standlar üzerinde sunulur.

Işıklı Dünya Küresi Ebatları

Işıklı Dünya Küresi Ebatları

Maceracı çocuklara ve yetişkinlere dünyayı keşfetmeleri için ilham veren eğlenceli bir eğitim aracı olan ışıklı dünya küresi modelleri onlara dünya hakkında gerçekçi bir fikir verir ve hayal güçlerini genişletir. Aynı zamanda ülkeler ve kıtalar arasındaki ilişkiyi her yönden anlamalarına yardımcı olur. Görsel olarak çekici olması ile ev dekorasyonunda da kullanılır. Ayrıca yetersiz aydınlatılmış odalarda iyi bir aydınlatmaya da destek olur. Tüm bu farklı kullanım alanlarına uygun ebatlarda küre seçimi daha verimli bir sonuç alabilmek için önem taşımaktadır. Bir küre satın almanın en önemli yönlerinden biri doğru boyutu belirlemektir. İstediğiniz model ile değerlendirildiğinde çok küçük olursa dekorunuzda kaybolabilir veya istediğiniz bilgi seviyesini sağlamayabilir. Çok büyük olması durumunda ise odanız veya masanız için bunaltıcı bir görünüme sebep olabilir. Kürenin eğitim amaçlı mı dekoratif amaçlı mı kullanılacağı ebadının belirlenmesi konusunda etkilidir. Işıklı dünya küresi 30 cm, ışıklı dünya küresi 26 cm, ışıklı dünya küresi 10 cm başta olmak üzere çeşitli model ve ebatlarda küre bulabilmek mümkündür. Ek olarak mekânın genel tasarımı da göz önünde bulundurulmalıdır. Eğitim amaçlı kullanılan kürelerin büyük bir ebatta olması kullanıcısına daha fazla avantaj sağlayacaktır. Tipik olarak dünya dünyası ne kadar büyükse, o kadar fazla bilgi içerir. Bu sayede görünüm imkânı genişler ve ders süreci kolaylaşır. Tasarım veya gece lambası için küre seçiminde kullanıcı kendi isteğine bağlı seçimini yapabilir. Elbette mekânın şartlarını da göz önünde bulundurmakta yarar vardır. Boş alana bağlı olarak ebat seçimi yapılırsa daha estetik bir görünüm elde edilebilir. Daha küçük ebatlarda taşınabilir modelleri de tercih edilebilir. Özellikle öğretmenler sınıf sınıf gezdirmek için sıklıkla bu modelleri tercih etmektedirler. Bu tür eğitim materyalleri kullanılarak sınıf içerisinde öğrencinin dikkatini toplamak daha da kolay bir hale gelmektedir. Aydınlatma maksatlı kullanılacaksa daha geniş modellerin tercih edilmesi verim almak için yararlı olacaktır. Ek olarak gece lambası olarak kullanılacaksa tercihi daha küçük çaplı ışıklı dünya küresi modellerinden yapmak uyku esnasında ışığın rahatsız etmemesi için önem taşımaktadır. Işıklı dünya küresi 26 cm modeli ev içi kullanım için oldukça ideal bir tercih olabilir.

Işıklı Dünya Küresi Modelleri, Özellikleri ve Fiyatı

Işıklı Dünya Küresi Modelleri, Özellikleri ve Fiyatı

İster evinize ve ofisinize zamansız dekoratif küreler eklemek isteyin, ister çocuğunuza dünyanın coğrafyasını öğretmek isteyin, her zevke uygun ışıklı dünya küresi modeli bulmak mümkündür. Sınıfta eğitim amaçlı kullanım için özel olarak tasarlanmış olanların yanı sıra bir ev kitaplığına veya ofise zarif bir katkı sağlayacak modeller de vardır. Hemen hemen her küre, bir meridyen kullanılarak kendi standına bağlanır. Bazı meridyenler tüm dünyayı çevrelerken, diğerleri yarı meridyen olarak adlandırılan dünyanın yalnızca yarısını kaplayabilir. Her iki durumda da meridyen her zaman bir kürenin kuzey ve güney kutuplarına bağlıdır ve tipik olarak 23,5 derecelik doğal dünya eksenini tasvir edecek şekilde açılıdır. Bu montaj, kürenin sola veya sağa dönmesine izin verir. Aydınlatma, pil, standart duvar kablosu veya USB kablosu gibi birkaç yoldan biriyle çalıştırılır. Seçtiğiniz modele bağlı olarak küreye güç sağlama yöntemi değişiklik göstermektedir. Işıklı kürelerin, ışıksız kürelerle değerlendirildiği zaman sunabileceği pek çok avantaj mevcuttur. Aydınlatma ve gece lambası amaçlı kullanılmasının yanı sıra bazı kullanıcılara göre aydınlatma dünyayı daha iyi okumayı da kolaylaştırmaktadır. Işıksız bir küre üzerinde bulamayabileceğiniz ek ayrıntıları ışıklı dünya küresi kullanarak ortaya çıkarabilirsiniz. Yerküreye aydınlatma eklemek, özellikle görme güçlüğü çekenler için okunabilirliğe yardımcı olur. Işıklı dünya kürelerinin çoğu, ışık açıldığında ve kapalıyken alternatif bir harita gösteren ikili bir harita özelliği de içerir. Kreşten liseye kadar tüm sınıf seviyelerinde eğitim materyali olarak kürelerden yararlanmak mümkündür. Dünyayı hem siyasi hem fiziki hem de coğrafi olarak tanıtan eğlenceli bir alettir. Işıklı dünya kürelerinin karanlıkta kendiliğinden parlayan fosforlu türleri de mevcuttur. Pembe ışıklı dünya küresi gibi renk seçimini de dilediğinize göre yapabilirsiniz. Kürelerin kullanımı ise oldukça kolaydır. Eğer kablo ile çalışıyorsa prize takmanız yeterli olacaktır. Uzun süreli kullanım için dayanıklı malzemeden imal edilmişlerdir. Çeşitli ürün yelpazesi içerisinden kullanım amacınıza ve stilinize uygun ışıklı dünya küresi modelini Trendyol üzerinden temin edebilirsiniz.