"

Izopropil Alkol

" araması için 121 sonuç listeleniyor
Özyıl İzopropil alkol
Kargo Bedava

Özyılİzopropil alkol

375 TL
Sepete Git

İzopropil Alkol Çeşitleri ile Güçlü Temizlik Ürünleri

Genel olarak karşımıza izopropanol şeklinde de çıkan izopropil alkol, oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir. Uygun fiyatlı bir ürün olmasının yanında oldukça güçlü bir solvent olan bu alkol çeşidi, berrak ve sıvı bir görüntüye sahiptir. Kokusu etanol ile aseton karışımı olmakla birlikte oldukça keskindir. Oda sıcaklığında durduğu takdirde yanıcı özelliğe sahip olan bu alkol, yandığı anda bulunduğu ortama karbonmonoksit gibi pek çok zehirli gaz salmaktadır. Benzen, aseton, kloroform ve su gibi pek çok kimyasal ile karışabilir, çözelti haline getirilebilir. Endüstriyel alanda oldukça sık karşılaşılan bu ürün, kimyasal bir ürün özelliğine sahip olmasının yanında oldukça yüksek bir dezenfektan özelliği ile de öne çıkmaktadır. Aynı zamanda bu alkol IPA şeklinde kısaltılmış olarak da karşımıza çıkmaktadır. Hem maliyetli, hem de güçlü bir ürün olması sebebi ile öncelikli tercihler arasında yerini almayı başarmaktadır. Bu izopropil alkol farklı solüsyonlar, saflık dereceleri, konsantrasyonları ve alkol türleri doğru bir şekilde uygulandığında oldukça faydalı bir işe yararlık sağlar. Ancak yanlış bir şekilde kullanıldığı takdirde de fazlası ile tehlikeli sonuçların oluşmasına neden olur. İzopropil alkol oldukça güçlü bir kimyasal ürün olması sebebi ile üzerinde bulunan talimatların dikkatli bir şekilde okunması gerekir. Ayrıca üzerinde bulunan o talimatların doğrultusunda da kullanılmalıdır. İzopropil alkol, temizlik alanında da sıkça tercih edilen bir kimyasaldır. Sizlere lekesiz bir temizlik sunan bu ürün ayrıca çok çabuk bir şekilde kuruyarak buharlaşır. Bu nedenle hassas olan merceklerde, cam yüzeylerde ve monitörlerin temizlenmesinde tercih edilmektedir. Oldukça etkili bir sonuca ulaşmanıza imkân sağlayan bu ürün herhangi bir kloroflorokarbon içermemesi bakımından da tamamen ozon dostu bir üründür. Farklı ölçütlerdeki boyutları ile de sizlere sunulan izopropil alkol, sprey şeklinde karşımıza çıkmaktadır. Bu şekilde gerçekleştirmek istediğiniz işlemi uygularken alkol miktarına dikkat etmenize yardımcı olur. İzopropil alkol mendil şeklinde de karşımıza çıkabilmektedir. Bu bakımdan bakıldığında da araçlarınızda ya da uygulamak istediğiniz ortamın herhangi bir köşesinde rahat bir şekilde uygulamanıza yardımcı olur. İnsanlar arasında fazlası ile bilinen bir alkol olan bu ürün, insanların tüketmesi bakımından zararlıdır. İnsan vücuduna alındığı takdirde her türlü zehirlenmeye sebep olabilir. Bu nedenle izopropil alkol kullanımı sırasında fazlası ile dikkat edilmelidir.

İzopropil Alkol Çeşitleri

İzopropil Alkol Çeşitleri

Organik bileşiklerin alkol ailesinin en yaygın üyelerinden birisi olan izopropil alkol, 2-proponal olarak da adlandırılabilmektedir. İzopropil alkol, ilk ticari sentetik alkollerden birisidir. Bazı durumlarda propilen hidrasyonu, su ve yüksek basınçta bir katalizör kullanılarak tek aşamada gerçekleştirilmektedir. İzopropil alkol, sürtünme alkolü antiseptik olarak kullanılmak üzere su ile karıştırılmaktadır. Aynı zamanda tıraş sonrası losyonlarda, el losyonlarında ve diğer kozmetik ürünlerde de kullanılabilir. Endüstride kozmetikler, ilaçlar ve sakızlar için ayrıca etil alkol denatüre etmek için bir çözücü olarak karşımıza çıkar. Farklı konsantrasyon oranları ile de karşımıza çıkabilmektedir. İzopropil alkol derecesi %60 ile %90 konsantrasyonları arasında mikrobiyal bir bakteri, mantar ve virüslere karşı oldukça etkili bir maddedir. Daha yüksek konsantrasyonlar bakteri, mantar ve virüslere karşı daha fazla arzu edilen bir etki yaratmaz. Bunun sebebi, etkili olabilmesi için izopropil alkol ile yeterince önemli miktarda su bulunması gerektiğidir. Bu nedenle bu su yüzdesinin çözelti içinde en az %10’dan fazla olması gerekmektedir. İzopropil alkol 70 oranında konstantrasyon içermesi ile daha sık tercih edilir. Bu izopropil alkol yoğunluğu, hücre duvarını tamamen kırmada fazlası ile etkilidir. Ayrıca suyun varlığı ile buharlaşmayı yavaşlatır ve yüzey temasını arttırır. Genel olarak bu izopropil alkol çeşidi fazlası ile bakteri öldürebilmektedir. %70 İzopropil alkol, temiz odalarda ya da tıbbi alanlarda ve aynı zamanda genel amaçlar için bakterisit kullanım için temel gereksinimleri karşılar. Aynı zamanda daha az yanıcı olması nedeni ile zehirli duman ya da yanma risklerini de azaltır. İzopropil alkol çeşitleri, sahip olduğu dış yüzey bakımından da farklılıklara sahiptir. İzopropil alkol sprey ile alkol oranını kolay bir şekilde ayarlayabilmeniz mümkündür. İzopropil alkol mendil çeşidi ile de istediğiniz ve ihtiyacınız olan her an bu ürünü yanınızda taşımanız mümkündür. Ayrıca alkol miktarı ile de farklı çeşitlere sahip olan İzopropil alkol 5 lt olmasının yanı sıra 1 litre şeklinde de karşımıza çıkabilmektedir. Eğer daha fazla ürüne ihtiyacınız varsa izopropil alkol 10 lt ile bu ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Bunun tam tersi şekilde daha az miktarda ürüne de ihtiyacınız olabilir. Bu durum için de izopropil alkol 500 ml çeşidi sizlere sunulmaktadır. Pek çok farklı çeşide sahip olan bu ürün için önemli olan, kullanacağınız alana uygun şekilde kullanmaktır. Ayrıca;Trendyol üzerinden izopropil alkol 1 litre seçeneklerine de göz atabilirsiniz.

İzopropil Alkol Özellikleri

İzopropil Alkol Özellikleri

Günümüzde fazlası ile tercih edilmeye başlanan izopropil alkolün sahip olduğu özellikler sıkça merak edilmektedir. Aslında kimyasal bir bileşim şeklinde olan bu madde içerisinde izomeri bulundurması nedeni ile alkol sınıfında yer almaktadır. Sıvı bir şekli olan bu madde berrak bir yapıdadır. Genel olarak özelliklerine bakıldığında etil alkol ile benzerlik gösterdiği görülür. İzopropil alkol kokusu, oldukça keskindir. İzopropil alkol, oldukça şaşırtıcı bir şekilde günümüzde fazlası ile yaygın ve çok yönlü bir ev eşyası haline gelmiştir. Evlerde pek çok yerin kolay bir şekilde temizlenmesine yardımcı olan bu alkol, farklı ortamlarda sürtünme alkolüne bağlı olarak kullanıma sahiptir. Rubbing alkol olarak da karşımıza çıkmaktadır. Bir başka şekilde ovalama alkolü şeklinde de isimlendirmek mümkündür. Bu nedenle insanların tüketimi için uygun olmayan pek çok özelliğe sahiptir. Sürtünme alkolü olarak İzopropil alkol ev için gerekli olan pek çok uygulamada artı bir fayda sağlamaktadır. Tüm bu özelliklerinin yanı sıra izopropil alkol dezenfektan özelliklerine de sahiptir. Bu nedenle temizlik özellikleri nedeni ile sanayide oldukça yoğun bir şekilde kullanılabilir. Sekonder alkol çeşitlerinin genel tepkimeleri bu alkol çeşidinde de görülmektedir. Genel olarak düşük maliyetli bir solvent şeklinde kullanılmaktadır. Bu gibi özellikleri olması ile oldukça dikkatli bir kullanım gerektirmektedir. Dikkatli bir şekilde kullanılmadığı takdirde kullanıcıların tehlikeli bir sonuç ile karşılaşmasına neden olur. İlk başlarda kaplamalar ve endüstriyel işlemler için bir çözücü olarak kullanılmıştır. Daha sonrasında ise ev amaçlı ve kişisel bakım için gerekli olan ürünlerde kullanılmaya başlanmıştır. İzopropil alkol için suyun varlığı patojenik mikroorganizmaların büyümesini engellemede ya da yok etmede oldukça önemli bir faktördür. Su önemli bir katalizör görevi görmektedir. Böylece bitkisel hücre zarlarının proteinlerinin denatüre edilmesinde rol oynar. İzopropil alkol uçuculuğu, özellikle açıldıktan sonra birkaç yıl boyunca ışığa maruz kaldığında saklama süresi ve alkol konsantrasyonu ile artmaktadır. Saf izopropil alkol, alkolü insan tüketimi için uygun olmayan hale getiren denatüranlar gibi yaygın katkı maddeleri olmadan üretilir ve işlenir. Saf izopropil alkol, steril ya da USP sınıf izopropil alkol ile değiştirilemez ancak yanlış adlar sık sık ortaya çıkar.

Bunun nedeni USP sınıfı alkolün her an saf bir şekilde bulunmasıdır. Aynı zamanda vitamin, bitkisel ve hayvansal yağlar ya da vaks gibi doğal ürünlerin saflaştırılmasında da izopropil alkol kullanılmaktadır.Pek çok alanda kullanılan izopropil alkol, çok çeşitli olarak ev ve kimyasalların üretiminde karşımıza çıkmaktadır. Aynı şekilde dezenfektan, deterjan ve antiseptik gibi kimyasal maddelerin kullanımında da sık sık kullanılan bir içeriğe sahiptir. Pek çok alanda kullanılabilen bu alkol, oldukça önemli bir kimyasal halindedir. Herkes için temizlik oldukça önemlidir. Özellikle ev ve araçların temizliği önemli bir detaydır. Temizlik malzemelerinden beklenen ise lekeleri tamamen çıkartmasıdır. Bu nedenle temizlik ürünü alınacağı zaman dikkat edilen ilk nokta o ürünün leke çıkartmada ne kadar etkili olduğu olacaktır. İlk olarak izopropil alkol kullanımı dezenfektan, alkol ve pek çok kimyasal ürünün üretiminde karşımıza çıkmaktadır. Genellikle oje sürülen tırnakların daha sonrasında ojeden temizlenmesi için kullanılan aseton, içerisinde bulundurduğu izopropil alkol sayesinde bu ojelerden kurtulmasına yardımcı olur. Günümüzde oldukça önemli bir yere sahip olan dezenfektanların içerisinde yer alması ile de oldukça önemli bir kimyasal üründür. Zamk reçinesi, bitkisel ve hayvansal yağlar, vitamin, vaks ve alkoloid gibi doğal ürünlerin saf hale getirilmesinde de izopropil alkol yer almaktadır. Endüstri alanında da çok dazla tercih edilen izopropil alkol, çimento, boys, mürekkep gibi ürünlerde de bulunmaktadır. Ürün yüksek derecede solvent gücüne sahiptir. Bu nedenle vernik gibi ürünlerin üretiminde de kullanılmaktadır. Aynı zamanda bu alkol, astar boya ya da akrilik boya gibi boya çeşitlerini de kolay bir şekilde çözebilmektedir. İlaç, temizlik ve kozmetik sanayisi alanlarında da sık sık tercih edilmektedir. İzopropil alkol, şampuan, alkol, saç şekillendirici ve cilt temizleme gibi ürünlerin içerisinde de yer alıyor. Oldukça yüksek miktarda virüs ve bakteri öldürme gücüne sahip olan izopropil alkol, belirli olan bazı oranlarda gliserin, saf su ve hidrojen peroksit ile karıştırıldığında dezenfektan olarak ortaya çıkmaktadır. Aynı zamanda paslanmaz çeliklerin üzerindeki lekelerin çıkarılmasında ve yağ lekelerinin yok olmasında oldukça etkili olan bu alkol çeşidi, makas ya da cımbız gibi aletlerin sterilize edilmesinde de kolaylık sağlamaktadır. Bu kullanım alanlarının yanı sıra izopropil alkol araç temizliği ve bakımında da kullanılmaktadır. Bu bakımdan hem erkekler, hem de kadınlar tarafından kullanım kolaylığı sağlar ve oldukça etkili bir sonucun ortaya çıkmasını kolaylaştırır. Farklı miktarlardaki ürün kullanımı bakımından da kullanıcılarına büyük kolaylık sağlar. İzopropil alkol, tüm bu kullanım alanları ile her insanın gerek duyduğu ihtiyacı karşılamaya birebirdir.

İzopropil Alkol ve Faydaları

İzopropil Alkol ve Faydaları

İzopropil alkol kullanım alanlarının yanı sıra sağladığı faydalar bakımından daha çok tercih edilmektedir. Bir insan için temizlik, temizlik ürünleri ve bunun gibi pek çok durum oldukça önemlidir. Sağladığı faydalar ile adından çokça söz ettiren izopropil alkol temizlik alanında sağladığı faydaların dışında başka alanlarda da fayda sağlamaktadır. Diş etleri için çözücü bir madde olarak kullanılan bu madde, kullanıcılarına sağlıklı bir diş eti sunar. Bu nedenle diş macunları gibi diş ürünlerinin içeriğinde izopropil alkol yer almaktadır. Dövme yapan kişiler tarafından da yaraları temizlemek amacı ile kullanılmaktadır. Tarım sektöründe bazı kimyasal ürünlerin üretiminde de kullanılan izopropil alkol, bu alanda öldürücü olmayan kimyasallar içerisinde kullanılmaktadır. Farklı olarak izopropil, deri tabaklama sektöründe de karşımıza çıkmaktadır. Bu alanda yoğun bir şekilde kullanılmasının yanında ayrıca dezenfektan özelliğinden de faydalanılmaktadır. Yakıt sektöründe de karşımıza çıkan bu alkol, yakıt katkılarının ve yakıt ürünlerinin üretiminde kullanılmaktadır. Her kullanıldığı alanda birbirinden farklı faydası bulunan izopropil alkol, kullanıcıların fazlası ile işine yaramaktadır. Bütün bu faydaları ile en sık tercih edilen ürünler arasında yer almayı başarmıştır. Temizlik için satın alan kullanıcılara lekesiz bir temizlik sunması, kirleri kolay bir şekilde temizlemesi ve geride yağsız bir yüzey bırakması nedeni ile mükemmel bir performans sunar. İzopropil alkolün sağlık açısından da pek çok faydası bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi delinmiş kulakların bakımında kullanılmasıdır. Delinmiş kulakların çevresinde bakteriyel enfeksiyon oluşmaması ve kabuklanmayı önlemesi amacı ile izopropil alkol kullanılmaktadır. Aynı zamanda bu alkol çeşidi koku gidermesi ile de kullanıcılarına büyük fayda sağlamaktadır. İzopropil kokuya neden olan bakterileri öldürmeye yardımcı olmaktadır. Vücut kokusu pek çok kişinin rahatsızlık duyduğu bir olaydır. Vücut kokusunu gidermek amacı ile kullanıcılar özellikle koltuk altlarına bu alkolü uygulayabilirler. Bir başka koku oluşan kısım da ayakkabılar nedeni ile oluşan ayak kokusudur. Özellikle egzersiz yaparken ya da başka herhangi bir fiziksel aktivite yaparken giyilen ayakkabı bazı zamanlar kokuya neden olabilir.

Ayakkabının taban kısmına İzopropil alkol spreyi püskürtüldüğünde kokuya neden olan bakterilerin yok olmasını sağlarsınız. Genelde evlerde ya da araba içlerinde bulundurulan sünger ve bezlerin dezenfekte edilmesinde de kullanılmaktadır. İzopropil alkol ile mutfak, banyo ya da arabalarda kullanılan temizlik bezlerinde bulunan bakterileri yok edebilirsiniz.Kullanıcılarına çok yönlü bir kullanım sağlamayı amaçlayan izopropil alkol, kolay bir şekilde üretilebilmesi bakımından oldukça düşük maliyetlidir. İzopropil alkol fiyatları, genel olarak ürünün markasına, boyutuna ve miktarına göre değişkenlik göstermektedir. 1000 ml izopropil alkol fiyatı ile 500 ml izopropil alkol fiyatı aynı değildir. Ayrıca sprey, varil, şişe ya da mendil şeklinde sizlere sunulan bu alkol ürününü istediğiniz şekilde ve istediğiniz miktarda tercih edebilirsiniz. Her alanın temizliğinde kullanılan bu ürün, tıp alanında da çok sık karşılaşılan bir maddedir. İzopropil alkol doğal bir bakteri yok edici tedavidir. Bu, bakterileri öldürdüğü anlamına gelmektedir. Ayrıca mantarları ve virüsleri de öldürebilmektedir. Aynı zamanda yüzey dezenfektanı olarak da karşımıza çıkar. Her alanda olduğu gibi tıp alanında da sağlık açısından temizlik oldukça önemlidir. Hastane ortamlarında her alanın temiz olması gerekmektedir. Bunun için de izopropil alkol kullanılmaktadır. Her temizlik ürününde yer alan bu alkol, bu ortamlarda kullanılan malzemelerde de kullanılmaktadır. Kişisel temizlik için ihtiyaç duyulan ürünlerin içerisinde de bu alkol yer almaktadır. İzopropil alkol, gözenekleri sıkılaştırmaya ve cildinizin tazelenmiş hissetmesine yardımcı olan doğal bir sıkılaştırıcıdır. Bir diğer kişisel bakım ürünü de deodorantlardır. Deodorantınız bittiyse izopropil alkol hızlı bir yardımcı olabilir. Bütün bu sağlık açısından sağladığı yararların yanı sıra takıların temizlenmesi için de kullanılmaktadır. Takı gibi ürünler sık sık takıldığında kir ve bakteri toplayabilmektedir. Bu ürünlerin temizlenmesi için izopropil alkol oldukça etkilidir. Bir beze ya da pamuklu çubuğa döktüğünüz alkol ile takılarınızdaki kiri ve bakterileri temizleyebilirsiniz. İzopropil alkol kullanımı, oldukça kolay olduğu gibi aynı zamanda önemlidir. Kullanımında dikkatli olunmalıdır. Kullanırken dikkat etmeniz gereken pek çok önemli nokta bulunmaktadır. Bunlardan ilki hangi amaç ile bu ürünü kullanmak istediğinizdir. İzopropil alkol, ihtiyaca uygun bir şekilde kullanılmalıdır. Onun dışında kullanılmaması gerekir. Ayrıca kullanmadan önce ürünün üzerinde bulunan kullanma talimatları dikkatli bir şekilde okunulmalıdır. Okunduktan sonra kullanıma geçilmelidir. Aksi takdirde yanlış bir kullanım sonucu pek çok tehlikeli durumun ortaya çıkmasına neden olabilir. Siz de bu çok yönlü kullanım sağlayan izopropil alkol ürünlerine Trendyol sayfasından kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

İzopropil Alkol Nerede Satılır?

Berrak ve sıvı bir görüntüye sahip olan aynı zamanda geniş kullanım alanı sunan izopropil alkol çeşitlerini Trendyol’dan satın alabilirsiniz. Bu ürünler; son derece güçlü solvent içeriği ile oldukça ilgi görür. Kokusu etanol ile aseton karışımıdır. Bu nedenle oldukça keskin yapıdadır. Oda sıcaklığında durduğunda yandığı zaman alana karbonmonoksit gibi zehirli gaz salabilir. Aseton, benzen, kloroform ya da su gibi kimyasallarla karışan çözelti haline getirilebilen özel bir üründür. Endüstriyel alanda sıklıkla kullanılan bu ürünler; yüksek dezenfektan özelliğine sahiptir. Alkol IPA şeklinde kısaltılmış olup güçlü içeriğiyle en çok tercih edilen malzemeler arasında yerini alır. Trendyol ile bu ürünlere kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

İzopropil Alkol Nerelerde Kullanılır?

İzopropil alkol, cam yüzeylerinde monitörlerin temizlenmesinde kullanılır. Tıraş sonrası ürünlerde, kozmetik malzemelerde ve el losyonlarında da bu çeşitlere yer verilir. İlaç, sakız, endüstriyel ya da kozmetik alanlarında etil alkolü denatüre etmek için çözücü olarak kullanılır. Saflık derecesi konsantrasyonu alkol doğru şekilde uygulandığında yüksek fayda sağlar. Yanlış şekilde kullandığınız takdirde tehlikeli sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Güçlü bir kimyasal ürün olması sebebiyle talimatları dikkatli ve doğru şekilde okuduktan sonra kullanmanız gerekir. Üzerindeki talimatları okuyarak temizlik alanında özenli ve dikkatli şekilde kullanabilirsiniz. Gerçekleştirmek istediğiniz işlemi uygularken alkol miktarını da ideal şekilde ayarlamalısınız. Araçlara da rahatlıkla uygulayabileceğiniz yüksek etkili bir üründür. İnsanların tüketmesi noktasında zararlıdır. İnsan vücuduna alındığı takdirde zehirlenmelere sebep olabilir.

İzopropil Alkol Ne İşe Yarar?

İzopropil alkol, lekesiz bir temizlik sunar. Çabuk şekilde kuruyarak buharlaşma özelliği gösterir. Oldukça etkili sonuçlara ulaşmaya yardım eden, kloroflorokarbon içermeyen azot dostu bir malzemedir. Antiseptik olarak kullanılabilen bu ürünler; su değildir. Farklı konsantrasyon oranlarına sahiptir. Alkol derecesi %60 ile %90 konsantrasyonları arasındadır. Mikrobiyal bakteri virüs ve mantarlara karşı yüksek direnç gösterir. %70 oranında konsantrasyon içeren bu ürünün alkol yoğunluğu hücre duvarını kırmada oldukça etkilidir. Buharlaşmayı yavaşlatıp yüzey temasını artırarak bakterileri öldürebilen dirençli ve etkili bir malzemedir. Temiz odalarda genel amaçlar için kullanılan az yanıcı bu madde; zehirli duman ve yanma risklerini azaltarak güvenliğinizi üst seviyeye çıkarır.