"

Kadife Kumaş

" araması için 16683 sonuç listeleniyor

En Güzel Kadife Kumaş Seçenekleri Trendyol’da!

Kadife kumaş, çok eski yıllardan beri Türk kültüründe kullanılan kumaş türlerinden bir tanesidir. Eski tarihlerde ipek ve pamuktan dokunan kadife, son yıllarda naylon, yün, pamuk ve ipekten dokunur haldedir. Örme ve dokuma kadife kumaş olmak üzere iki sınıfa ayrılır. Son derece modern bir görüntüye sahip olmakla birlikte, pek çok alanda kullanılır. Bununla birlikte oldukça yumuşak bir yapısı vardır. Esnek kadife kumaş da oldukça yumuşak bir yapıda olması ile dikkat çeker. Esnek yapıda olduğu için genellikle elbiselerde kullanılır. Bu bakımdan vücudunuzu tamamen saran bir elbise modelinde kullanılması mümkündür. Özellikle beyaz, bordo, yeşil, siyah, kırmızı kadife kumaş seçenekleri, elbiselerde oldukça hoş bir görüntü oluşturur. Farklı renk seçenekleri de bulunduğu gibi dilediğinizden yana tercihinizi kullanabilirsiniz. Dilerseniz evde kendiniz de elbise dikebilir ve kumaşları dilediğiniz alanda kullanabilirsiniz. Bu ürünlerin temizliği kolay olduğu için kıyafetlerde oldukça fazla kullanılır durumdadır. Bununla birlikte kolay bir şekilde yıpranmadığı için oldukça uzun ömürlüdür. Kullanım alanları son derece geniş olduğu için dilediğiniz alanlarda değerlendirebilirsiniz. Havlu kadife kumaş gibi seçenekleri de bulunduğu gibi ev tekstilinin her alanında yer alır. Özellikle koltuk örtüsü olarak kullanmak isterseniz likralı kadife kumaş, fitilli kadife kumaş seçenekleri içerisinden tercihte bulunabilirsiniz. Koltuğunuzun ölçüsüne uygun olacak şekilde kesim yaparak koltuklarınızın yıpranmasının önüne geçebilirsiniz. Dilerseniz koltuğunuzun rengine sahip olan bir ürün tercihinde bulunarak şık ve sade bir görüntü oluşturabilirsiniz. Birbirinden farklı kadife kumaş çeşitleri Trendyol üzerinden satın alınabilir durumdadır.

Beğeni Toplayan Kadife Kumaş Modelleri

Beğeni Toplayan Kadife Kumaş Modelleri

Kadife kumaş modelleri son derece değişkenlik gösterir. Ürün seçenekleri arasında oldukça fazla desen ve motiflere sahip modeller mevcuttur. Özellikle kabartmalı, sade pamuklu, ezilmiş, panne, streç, naylon, mikrofiber ve ipek kadife seçenekleri ilk sıralarda yer alır. Kısa tüylü bir kumaş türü olmakla birlikte parlak bir görüntüye sahiptir. Genellikle resmi kıyafetler olmak üzere abiyelerde kullanılır. Bu tür alanlarda kullanılmak üzere vizon kadife kumaş tercih edilir. Erkek giyimde fazla tercih edilmeyen bu kumaş, genel itibariyle kadın kıyafetlerinde kullanılır. Kalın bir yapıya sahip olmakla birlikte kış aylarında kullanılmak üzere daha uygundur. Bu bakımdan gece kıyafetlerinde kullanımı yaygındır. Bununla birlikte ceketlik kadife kumaş seçenekleri de kış aylarında kullanılmak üzere mantıklıdır. Son zamanlarda eşofmanlarda da kullanılmakla birlikte, oldukça sıcak tutar. Bununla birlikte son derece rahat bir yapıya sahip olduğu için eşofmanlarda kullanılması oldukça mantıklıdır. Antrasit, mavi, mor, lacivert, gri kadife kumaş seçenekleri nispeten daha fazla tercih edilmekle birlikte, canlı renkler de oldukça fazla tercih edilir. Özellikle pembe gibi canlı renk tonlarının tercih edilirliği yüksektir. Bununla birlikte günlük kullanım için şalvarlık kadife kumaş tercihinde bulunmak oldukça mantıklıdır. İnce yapıda olması sebebiyle yaz aylarında kullanılırlığı yüksektir. Aynı zamanda son derece konforlu hissetmeniz noktasında yardımcı olma eğilimindedir. Özellikle çiçekli, simli kadife kumaş, desenli kadife kumaş seçenekleri, yaz aylarında kullanılmaya oldukça müsaittir. Yaz ruhunu sonuna kadar hissedebileceğiniz bu ürünler ile şıklığı ve rahatlığı bir arada yakalayabilirsiniz. Bununla birlikte örme kadife kumaş çeşitleri de oldukça fazla tercih edilir. Pek çok alanda kullanılan bu ürün, oldukça sıcak tutması ile bilinir. Yastık kılıfı, perde, çanta, pantolon, gecelik, ayakkabı ve elbise olmak üzere oldukça çeşitli alanlarda kullanılması mümkündür. Perde ve koltuk örtüsü şeklinde kullanımı yaygın olmakla birlikte evinize hoş bir hava katar. Özellikle kalın, ince kadife kumaş seçenekleri bulunduğu için evinize uygun olduğunu düşündüğünüz seçenekten yana tercihinizi kullanabilirsiniz. Bununla birlikte elbiselik kadife kumaş kullanımı da oldukça yaygındır. Gece elbiseleri başta olmak üzere günlük modellerde de bu kumaşın tercih edilirliği yüksektir. Yaz aylarında kullanmak üzere ince yapıda olanlarını tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda şönil kadife kumaş gibi sıcak tutan seçeneklerini de tercih edebilirsiniz.

Göz Alıcı Kadife Kumaş Çeşitleri

Göz Alıcı Kadife Kumaş Çeşitleri

Kadife kumaş markaları oldukça fazla olmakla birlikte ürün çeşitliliği de bir hayli fazladır. Pek çok farklı aşamadan geçerek son halini alan ürünler içerisinde, yapılış aşaması nispeten daha kolay olanlar arasında düz kadife kumaş yer alır. Son derece kolay yapılış aşamalarına sahip olmakla birlikte, görünüm olarak diğer modellerden bir farkı yoktur. Oldukça canlı ve parlak bir görüntü oluşturur. Bu bakımdan kıyafetlerde kullanım oranı yüksektir. Bununla birlikte ev tekstilinde de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Evinizin her alanında kullanabileceğiniz gibi, şık bir görüntü oluşturmanıza imkan verir. Mat, parlak kadife kumaş seçenekleri bulunduğu için göz zevkinize hitap eden alternatiften yana tercihinizi kullanabilirsiniz. Genel itibariyle parlak modeller tercih edilse de mat seçeneklerinin de tercih edilirliği yüksektir. Özellikle koltuk kaplama alanlarında oldukça fazla kullanılır. Oturma alanlarında bu ürünü kullanarak şıklığı ve modernliği sentezleyebilirsiniz. Bununla birlikte son yıllarda nubuk, süet, polyester, pamuk, şifon kadife kumaş, keten kadife kumaş, ipek kadife kumaş seçenekleri de oldukça popüler haldedir. Nubuk son yıllarda son derece beğeni toplayan modeller arasındadır. Koltuk kaplamalarında kullanılan bu model, yaz ve kış aylarında kullanılmaya oldukça müsaittir. Yaz aylarında terleme gibi bir probleme yol açmaz. Ayrıca koltuk takımınızın modeline göre kumaşın duruşu farklılık gösterir. Özellikle spor bir koltuk takımınız varsa ve nubuk kadife ile kaplamak istiyorsanız, gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Koltuğunuzun spor görüntüsünü değiştirmediği gibi oldukça modern bir görüntü oluşturur. Aynı şekilde klasik model bir koltuğa sahipseniz bu ürün ile kaplama yapmanız halinde klasik görüntüsünde bir değişiklik söz konusu olmaz. Trendyol’da oldukça fazla model, renk ve desende döşemelik kadife kumaş bulunduğu için dilediğiniz üründen yana tercihinizi kullanabilirsiniz.

Avantajlı Fiyat Alternatifleri ile Kadife Kumaşlar

Avantajlı Fiyat Alternatifleri ile Kadife Kumaşlar

Kadife kumaş fiyatları pek çok farklı sebepten dolayı değişkenlik gösterir. Genel itibariyle, model, renk, desen ve indirim dönemleri başta olmak üzere fiyatlar üzerinde etkili olan pek çok farklı sebep bulunur. Özellikle ürün modeli, fiyatlar üzerinde oldukça etkilidir. Bu bakımdan yapışkanlı kadife kumaş gibi kullanımı son derece basit olan ürünler ile farklı modelde bulunan ürünler arasında fiyat farkı bulunması mümkündür. Bununla birlikte yönsüz kadife kumaş da kullanımı basit olan ürünler arasında yer alır. Hoş bir görüntü oluşturmak ile birlikte oldukça uygun fiyatlarla satışa sunulur. Bu bakımdan son derece uygun bütçeli bir ürün olması ile ön plana çıkar. Giyim sektöründe tercih edilirliği ile bilinen streç kadife kumaş da son derece uygun fiyatlarla satışa sunulur. Likralı bir yapıya sahip olması ile elbiselerde kullanım oranı yüksektir. Özellikle günlük kullanılmak üzere üretilen ürünlerde oldukça fazla kullanılan kumaş türlerinden bir tanesidir. Nakışlı kadife kumaş, jakarlı kadife kumaş, astarlı kadife kumaş seçenekleri ile de oldukça benzerdir. Lila, füme, sarı, turkuaz, turuncu kadife kumaş gibi pek çok farklı renk seçeneği bulunmakla birlikte duruma göre renk seçenekleri arasında fiyat farklılıkları görülmesi mümkündür. Mürdüm kadife kumaş gibi zor bulunan renkler için de fiyatlarda farklılıklar görülmesi söz konusudur. Bununla birlikte tay tüyü kadife kumaş da zor bulunan ürünler arasında yer alır. Bu bakımdan farklı fiyatlarla satışa sunulması mümkündür. Özel günlerde kullanmak üzere tercih edebileceğiniz ürünler de mevcuttur. Taşlı kadife kumaş, ıslak kadife kumaş, pullu kadife kumaş gibi seçenekler özel günlerde kullanıldığı için farklı fiyatlarla satışa sunulur. Tüm bu bilgilerin ışığında işlemeli kadife kumaş, çizgili kadife kumaş gibi alternatif ürünlere avantajlı fiyatlarla sahip olmak isterseniz, Trendyol üzerinden bakabilirsiniz.