"

Kaktüs Toprağı

" araması için 885 sonuç listeleniyor

Bitkinize Göre Seçimler Kaktüs Toprağı Çeşitleri Arasında

Kaktüs ve sukulent cinsi bitkiler için iyi bir şekilde hazırlanmış ve toprak - besin kombinasyonu oluşturan kaktüs toprağı çeşitleri mevcuttur. Özel karışımlar sonucu hazırlanan toprak, su geçirgenliğinin ön planda tutulduğu ayrıştırıcılara yer verir. Böylelikle kurakçıl özelliğe sahip olan sukulent ve kaktüs bitkileri yüksek oranda infiltrasyon yapabilir. Söz konusu bitkilerin uzun süre yaşam sürebilmeleri için toprağın iyi bir şekilde hazırlanması tavsiye edilir. Bitki üreticilerinin hazır olarak temin edebileceği kaktüs sukulent toprağı içerisinde yer alan farklı minerallere sahiptir. Her kaktüs cinsi için özel olarak hazırlanan karışımlar ekonomik fiyat seçenekleri ile kullanıcıların beğenisine sunulur.

Özel Karışıma Sahip Kaktüs Toprağı

Özel Karışıma Sahip Kaktüs Toprağı

Kaktüs toprağı karışımı içerisinde yer alan çeşitli mineral, besin, gübre ve benzeri maddeler bitkinin uzun süre yaşamasına yardımcı olur. Kaktüs ve sukulent cinsleri uzun süre susuzluğa direnç gösterebilen bitki türlerindendir. Dolayısıyla toprak su geçirgenliğinin maksimum oranda tutulduğu karışımlar tercih edilebilir. Hazır kaktüs toprağı karışımlarında torf, vermikült, cocopeat, mil kum, ponza taşı ve perlit mevcuttur. Her bir karışım maddesi, bitkinin kök salabilmesine ve büyümesine elverişli bir ortam hazırlar. Kaktüs toprağı torf bakımından zengindir. Sukulent ve kaktüslerin besin ihtiyacını karşılayan çeşitli mineral ve besinler kaktüs torflarının içerisinde bulunur. Çeşitli meyve ve sebze üreticiliğinde tercih edilen gübreler, kaktüslerin toprak karışımına elverişli değildir. Dolayısıyla söz konusu bitkilerin besin ihtiyacını karşılayan torf gübreleri üretilir. Kaktüs için toprak oluşturulurken torf ve perlit oranının dengelenmesi gerekir. Torf besin sağlarken perlit toprak hava sirkülasyonunu dengeler. Aynı zamanda perlit fazla sulanan topraklarda hava geçirgenliğini minimum seviyelere düşürebilir.

Kurakçıl Kaktüs Bitkileri için Kaktüs Toprak Kitleri

Kurakçıl Kaktüs Bitkileri için Kaktüs Toprak Kitleri

Kaktüs toprağı önerileri bitkinin kullanıldığı alana göre değişiklik gösterir. Kaktüs ve sukulent cinsi bitkiler teraryum ve saksı benzeri ürünlerin içerisinde yetiştirilebilir. Yetiştiği alanın nem dengesi ve drenaj özellikleri doğrultusunda da toprak karışımları çeşitlenir. Özellikle iklim faktörleri dolayısıyla çok fazla güneş ışığı alamayan kaktüs ve sukulent türleri için hazırlanan sıvı bitki besini vardır. Toprak karışımları ile beraber kullanılan sıvı besin kaktüsün çiçek açmasını, dengeli ve sağlıklı bir şekilde büyümesine yardımcı olur. Kaktüs çiçeği toprağı ile beraber kullanılan sıvı besini, sulama sırasında su ile karıştırılarak toprağa dökülmelidir. Teraryum yetiştiriciliğinde ise kaktüs ve sukulentler için hazırlanan tropikal, özel kaktüs toprağı mevcuttur. Cam fanus içerisinde yaşam süren bitkiler, sık periyotlarda sulama ihtiyacına gereksinim duymaz. Dolayısıyla ortamın nem dengesini optimum koşullarda tutacak ve hava geçirgenliğini toprağın altına kadar iletecek karışımlar bulunur. Özellikle teraryumların içerisinde toprak drenajının iyi bir şekilde oluşturulması gerekir. Toprak karışımda yer alan ponza taşı, toprakta bulunan fazla suyu emer. Böylelikle sukulentlerin kökleri çürümez ve uzun süre yaşam sürebilir.

Trendyol’a Özel Kaktüs Toprağı Fiyatları

Trendyol’a Özel Kaktüs Toprağı Fiyatları

“Kaktüs toprağı nerede bulunur?” sorusunun cevabı Trendyol’dur. Kurakçıl bitkiler için tüm toprak ihtiyacını karşılayan toprak kitleri, farklı fiyat seçenekleri ile Trendyol üzerinde kullanıcıların beğenisine sunulur. Taş, mineral, su tutan ponza, geçirimli yüzey ve besin karışımlarının dengelendiği toprak kitleri 1 litre, 5 litre, 10 litre ve 20 litre boyutlarına sahiptir. Söz konusu toprak kitleri saksı büyüklüklerine göre şekillenir. Aynı zamanda saksının tamamını saran kaktüs kökleri için büyük boy saksı değişimi yapılması tavsiye edilir. Kaktüs toprağı 20 lt boyutu ile kullanıcıların beğenisine sunulur. Hacim olarak büyük olan toprak karışımları, içerisindeki maddeleri homojen bir şekilde bulundurur. Kaktüs toprağı fiyatları ise marka ve hacim oranı doğrultusunda değişiklik gösterir. Saksı büyüklüklerine göre farklı gramajlarda kaktüs toprak kitleri mevcuttur. Siz de kurakçıl bitkilerinizin uzun süre yaşam sürmesini sağlamak için Trendyol’da bulunan toprak kitlerine kolayca ulaşabilirsiniz.