placeholder
"

Karınca Yumurtası Yağı

" araması için 849 sonuç listeleniyor
Tala Karınca Yumurtası Yağı 20 ml
TalaKarınca Yumurtası Yağı 20 ml
(1643)
Karınca Yumurtası Yağı 20 ml
22,99 TL
Sepete Git

Karınca Yumurtası Yağı

Karınca Yumurtası Yağı

Karınca yumurtası yağı Asya ve Orta Doğu ülkelerinde eski dönemlerden beri tüylerden kurtulmak için kullanılan organik ve faydalı bir maddedir. Günümüzde çoğunlukla İran’ın çorak topraklarında bulunan büyük karınca yuvalarından alınan yumurtalardan üretilen yağlar kullanılır. Yumurtalar yerel halk tarafından toplanarak şirketlere satılır. Özel işlemden geçirilerek temizlenen yumurtaların yağı çıkarılır ve belirli bir bekleme süresi ardından paketlenerek satışa sunulur. Osmanlı döneminde haremdeki kadınlar tarafından da kalıcı olarak tüyleri yok etmek için kullanılan madde günümüzde de sıklıkla tercih edilir. Acı veren ağda, epilasyon aleti ve cımbız gibi tüy alım yöntemlerini hayatı boyunca kullanmaya devam etmek istemeyen kadınlar tarafından sıkça tercih edilir. Yaklaşık 4-6 uygulamada koltuk altı, bacak, bel, genital bölge ve yüz gibi her alandaki kıllardan kurtulmanızı sağlar. Jilet, tıraş makinesi ve tüy dökücü gibi kısa sürede tekrar uzayan kıllarla uğraşmayı istemeyenler için kalıcı çözümler sunar. Acısız ve iğnesiz yöntemlerle kıllarından tamamen kurtulmayı isteyenlerin başvurduğu bir yöntemdir. Karınca yumurtası yağı kullananlar sadece kadınlar değildir. Kıllarından rahatsız olan erkeklerde ve ileride tüylenmemesi için çocuklarda da kullanılır. Doğal içeriklere sahip olduğu için vücudun en hassas yerlerinde ve bebeklerde kullanılmasında sakınca bulunmaz. Diğer yöntemler gibi batık, sivilce ve tahriş gibi cilt problemlerine yol açmayan, yan etkisi bulunmayan bir üründür. Türkiye’ye ithal olarak giren yağın orijinal olanını satın aldığınızda, hormonal bir probleminiz de yoksa kıl ve tüy sorunundan tamamen kurtulabilirsiniz. Larvalardan üretilen ve mucizeler yaratan bu doğal ürünün farklı materyallerle birleştirilen kullanım yöntemlerini Trendyol’da bulabilirsiniz. Anadolu’da uzun yıllardır kadınların kendi çocuklarına bile güvenle kullandıkları bu ürüne uygun fiyat avantajı ile Trendyol’dan sahip olabilir, acısız yöntemlerle kalıcı sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Karınca Yumurtası Yağı Ne İşe Yarar?

Karınca yumurtası yağı düzenli kullanımda tüylerin azalmasını, incelmesini ve yok olmasını sağlar. Epilasyon yöntemi olarak kullanılamaz çünkü kılları alan değil azaltan bir yöntemdir. Dilerseniz jilet, tüy dökücü ve tıraş makinesi gibi tüyleri kökünden almayan yöntemlerle beraber de uygulayabilirsiniz. Kökler yerinde kaldığından dolayı sıvının etkisi daha düşük olur ve etki süresi uzar. Ağda ve cımbız gibi yöntemlerle kökünden alınan tüylerde daha hızlı ve etkili sonuç alarak pürüzsüz görünüme kavuşabilirsiniz. Tüylerin daha zayıf olduğu ergenlik başlangıcı ve çocukluk çağlarında, düzenli olarak ağda yapıldığı için incelen tüylerde hızlı sonuç verir. Sarı, siyah, kızıl ya da beyaz renkli kıllarda kalınlık fark etmeksizin kullanılabilir. Kıl rengi değil ama kıl yapısı ürünün etki süresini değiştirmesine rağmen, hormonal problemi olmayan insanlarda etkili sonuç verir. Uygulamadan sonuç almanız için düzenli olarak ve belirtilen şekilde kullanmalısınız. Ten rengi ve cilt tipi uygulamanın süresinde etkili değildir. Doğal yağ içeriği sayesinde cildi nemlendirir ve yumuşacık yapar. Epilasyon uygulamasından sonra oluşan tahriş, kaşıntı, batık ve akne sorununa pozitif yönde etkisi vardır. Tüylerin uzama süresini azalttığı için epilasyon aralıkları uzar, çekilen acı ve harcanan bütçe azalır. Kadın, erkek, çocuk ve bebeklerde kullanılabilir. Bebeklerde karınca yumurtası yağı kullanımı Asya ve Anadolu’da yüzyıllardır yaygın bir uygulamadır. Yeni doğan çocuklara ilk 40 gün az bir miktar uygulanarak ileride tüylenmelerinin önüne geçilmesi hedeflenir. Doğal bir ürün olduğu için uzun süreli kullanmanın ve hassas ciltlere uygulamanın bir sakıncası yoktur. Önemli olan doğal ve orijinal ürün satın almanızdır. Güvenilir ve doğal kaynaktan ürünlere Trendyol’dan ulaşabilir, ihtiyaç duyduğunuz kadarını tek veya set halinde kolayca satın alabilirsiniz.

Karınca Yumurtası Yağı Faydaları Ve Modelleri

Karınca yumurtası yağı süslü ve bakımlı olmayı sevenler için ideal bir üründür. Kılların geç uzaması, incelmesi ve zamanla azalması dışında da faydaları vardır. Ağda ve jilet gibi epilasyon yöntemlerinden dolayı koltuk altı ve genital bölgelerde sıklıkla kararma sorunu yaşanır. Özellikle esmer tene sahip insanlarda kararma sıklıkla karşılaşılan ve kötü görüntüye neden olan bir problemdir. Ürün düzenli kullanımda cilt rengini açarak kararmaların önüne geçer. Nemlendirici özelliği sayesinde cildin yumuşak ve pürüzsüz bir doku kazanmasına yardımcıdır. Yumuşayan deriden kıllar daha çabuk çıkacağı için batık ve sivilce gibi cilt sorunlarını zaman içerisinde azaltır ve engeller. Yaygın olarak yağ formunda küçük şişelerde ürün satışta bulunmasına rağmen farklı modelleri de bulunur. Sabun ve krem içeriğinde kullanılan yağ sayesinde faydalarını farklı kullanım şekilleri ile görebilir ya da uygulamanızı destekleyebilirsiniz. Yağ ile yaptığınız uygulamayı günlük olarak sabun ve kremleri kullanma talimatına uygun şekilde kullanarak tedaviyi hızlandırıp, etkisini arttırabilirsiniz. Krem ve sabun gibi diğer modeller tek başlarına da kullanılabilir. Karınca yumurtası yağı sabunu doğal içeriği sayesinde cildin her bölgesine güvenle kullanılabilir. Köpürtülerek tıraş sırasında ve sonrasında kullanılabilir. Erkeklerin günlük olarak tıraş olmalarından doğan sivilce ve kızarıklığı önler. Tüylerin çıkış süresini azaltıp, yapılarını incelttiği için her gün tıraş olma zahmetinden sizi kurtarır. Cildin pürüzsüz, ışıltılı ve sağlıklı görünmesine yardımcıdır. Krem formunda olanları tıraştan sonra balsam ve losyon olarak kullanabilirsiniz. Kadın ve erkekler için epilasyon sonrasında kıllara yapılan uygulama tüyleri azaltarak zaman içerisinde bitirir. Parafin, paraben ve alkol gibi maddelerden arındırılmış sağlıklı içeriğe sahiptir. Trendyol’dan yağ, krem ve sabun gibi formlara sahip ürünleri satın alabilirsiniz.

Karınca Yumurtası Yağı Tüylerden Kurtarıyor Mu?

Yüzyıllardır tüylerden kurtulmayı isteyenler tarafından kullanılan mucizevi yağ orijinal olanı kullanıldığı sürece bir senelik düzenli uygulamada %80-%90 civarında azalma yaratır. Doğal içeriği sayesinde yüzdeki tüylere karınca yumurtası yağı kullanılabilir. Tüm hassas bölgelerinizde güvenle kullanabileceğiniz gibi bebek ve çocuklarınıza da gönül rahatlığı ile sürebilirsiniz. Uygulama esnasında sıvının köklere daha iyi, nüfuz edebilmesi için epilasyon uygulanmalıdır. Ürünün tek başına anlık tüy dökme özelliği yoktur. Tercihen ağda ve cımbız gibi kökünden kılların alındığı bir yöntemdir. Kökten alma yöntemi ile gözenekleriniz açılacağı için ürün daha iyi nüfuz eder ve etki süresi kısalır. Epilasyon ile kıllar alındıktan sonra eğer kesik ya da tahriş oluşmamışsa yaklaşık olarak yarım saat sonra ilk uygulama yapılmalıdır. Kesik, tahriş ve kanama meydana geldiğinde uygulama için bir gün beklemeniz önerilir. İlk uygulamadan sonra 4-5 gün ve gece boyunca yağ kullanımına devam edilir. 15 gün ara verilerek cilt dinlenmeye alınır ve sonra 4-5 gün daha uygulama yapılır. Kılların alındığı epilasyon tarihleri ve uygulama aralıklarını baz alarak +-2,3 gün şekline kendi takviminizi oluşturabilirsiniz. Doğal bir ürün olduğu için uzun süreli kullanımda zararı bulunmaz. Sadece kılların alışmaması adına 6 ayda bir 2-3 ay ara verilerek şaşırtma yönteminin uygulanması tavsiye edilir. İlk bir seneyi doldurduğunuzda ve kıllarınız seyrekleştiğinde 6 ayda bir uygulama yaparak kılların çıkmasının önüne geçebilirsiniz. Ten rengi uygulama süresini etkilememesine rağmen cilt kalınlığı kullanım üzerinde etkilidir. Hassas ve yumuşak olan bebek ciltlerinde hızlı etki alınmasının nedeni cilt yapısı ve tüysüzlüktür. Acılı epilasyon yöntemlerinden kurtulmayı istiyorsanız Trendyol’dan ürünleri kolayca temin edebilirsiniz.

Bebeklere Karınca Yumurtası Yağı Ne Zaman Sürülür?

Karınca yumurtası yağı bebek ve çocuklarda güvenli içeriği ile kullanılabilir. Eski dönemlerde kadınların küçük bebekleri tüysüz olmaları için karınca yuvalarına yatırdığı bilinen bir bilgidir. Yuvalarını terk eden karıncaların geride kalan yumurtaları ezilerek çocuğu vücuduna bulaşır ve tüylerin ileride az çıkmasını sağlardı. Bu ilkel yöntemler zamanla yerini çıkartılan hazır yağlar ile tüm vücudun ovulmasına bırakır. Uygulama tarihi değişmekle beraber Anadolu kadınları geçmiş dönemde doğum sonrası ilk 40 günde bebeğe yağ uygulaması yapardı. Yeni doğan cildinin hassas olmasından dolayı günümüzde uzmanlar 6 aylık olduktan sonra çocuklara uygulama yapılmasını önerir. Bebek cildi yumuşak ve tüysüz olduğu için erken etki eder ve çabuk emilir. Yılda bir defa ergenlik dönemine kadar uygulama yapılmaya devam edilmesi tüylerin çıkışına engel olur. Ergenlik dönemi ile beraber zaten az çıkan tüylere yoğunluk durumuna göre yılda birkaç defa uygulama yapılabilir. Devamlılık sayesinde tüylerin çıkışı, kalınlığı ve uzama süresi değişir. Çocuğunun ileriki yaşlarında kıl ve tüy gibi problemlerle uğraşmasını istemeyen ebeveynler hem kız hem erkek çocuklarına uygulama yapabilir. Bebeklik döneminde yağ kullanımına başlamayanlar için ergenlik başlangıcı da önemli bir zamandır. Tüylerin ilk kendini göstermeye başladığı andan itibaren epilasyon yöntemleri ile güçlenmelerine imkân tanımadan yapılan uygulamalarda başarı oranı yüksektir. Yumuşak ten ve cilt yapısı ürün kullanımında pozitif etki yaratan unsurlardır. Bu cilt yapısına sahip olduğu için bebeklerde başarı oranı yüksektir. Yüz tüyleri de ince yapılı olduğundan dolayı tıpkı bebeklerde olduğu gibi kısa sürede ve etkili sonuç alınabilir. Yüz bölgesi uygulamalarında göz ve çevresine ürünün gelmemesine dikkat etmelisiniz. Kendiniz ve çocuğunuz için ürünleri Trendyol’dan temin edebilirsiniz.

Orijinal Karınca Yumurtası Yağı Nasıl Anlaşılır?

Orijinal karınca yumurtası yağı içeriğinde farklı kimyasallarla beraber harmanlanarak ya da saf halde bulunabilir. Doğal ve içinde başka maddenin bulunmadığı yağları satın aldığınızda herhangi bir yan etki ile karşılaşmazsınız. Doğal olamayan ürünler ciltte farklı tepkimelere ve sağlık sorunlarına yol açabilir. Aşırı derecede kaşıntı, kabarıklık, kızarma, kararma, yanma ve acı hissi, kıl köklerinde iltihap ve sivilceler doğal olamayan içerikleri kullandığınızda karşılaşabileceğiniz sorunlardır. Bu tarz yağları kullanırsanız tüyleriniz azalmaz aksine yıllarca jiletle alınmış gibi bir anda aşırı derecede artarak, kalınlaşır. Orijinal yağlar tüylerden kurtulmanızı sağlarken sahte ürünler aksi etkiler yaratır. Oluşan cilt problemleri için doktor, ilaç ve tedaviye ekstra para ve zaman harcarsınız. Hayat kaliteniz ve psikolojiniz bu sorunlardan olumsuz olarak etkilenebilir. Doğal içeriklerin hiçbir yan etkisi olmadığı için uzun süreli kullanımda sorunlarla karşılaşmazsınız. Dikkat etmeniz gereken nokta son kullanma ve üretim tarihleridir. Doğal içerikli bir ürün olduğundan dolayı son kullanma tarihinden sonra tüketimi bırakmanız gerekir. Ürünler kullanım sırasında ihtiyaç duyulan miktar göz önünde bulundurularak küçük şişelerde satışa sunulur. Bu şekilde son kullanma tarihi geçmeden tüm şişeyi kullanırsınız ve boşa israf edilen artık kısımlar kalmaz. Düzenli uygulanan ürünün küçük şişelerden oluşan setlerini satın alarak tedavi sonuna kadar kullanabilirsiniz. Yağın rengi olmadığı için şeffaf görünümde ve kokusuzdur. Orijinal ürün satın aldığınızda düzenli kullanım sonucu tüylerinizden kalıcı olarak kurtularak ipeksi bir cilde kavuşabilirsiniz. Kendinize, eşinize ve çocuklarınıza çoklu setlerden satın alarak güvenle uygulama yapabilirsiniz. Sağlık bakanlığı onaylı karınca yumurtası yağı ve krem, sabun gibi türleri Trendyol’da bulabilir, içiniz rahat bir şekilde kendinize ve çocuğunuza kalıcı sonuçlar için kullanabilirsiniz.

Her Bütçeye Uygun Karınca Yumurtası Yağı Fiyatı

İnsan yapısı gereği kıllara sahip canlılardan biridir. Tercihe göre değişmesine rağmen çoğunlukla yüzyıllardır kadınlar başta olmak üzere insanlar kıllarından kurtulmak için farklı yöntemler dener. Kişiye göre kıl tipi, rengi ve yoğunluğu değişir. Epilasyon yöntemleri de kişilerin tercihine göre farklılaşır. Bazı insanlar daha uzun süreli pürüzsüzlük için acılı kökten alma yöntemlerini bazıları da deri yüzeyinden kısaltan uygulamaları tercih eder. Çoğu yöntem kalıcı sonuçlar vermediği için en geç 6 hafta içinde tekrar epilasyon yapılması gerekir ve bu döngü yıllarca devam eder. Karınca yumurtası yağı satın alarak bu döngüyü kırabilir ve kalıcı sonuçlar elde edebilirsiniz. Kıl tipiniz ve uygulanan epilasyon yöntemine göre süresi uzayıp kısalmasına rağmen her daim kalıcı sonuçlar kesindir. Her ay güzellik salonlarına giden ya da kendi evinde yapsa bile malzemelere para harcayanlar için yıllarca yapılan uygulama göz önünde tutulduğunda büyük bir maddi kayıp yaratır. Oysaki bir yıllık düzenli yağ kullanımı ile tüy sorunlarına çözüm bulabilir ve yıllarca sürekli epilasyona para ödemekten kurtulabilirsiniz. Ürünler küçük bir miktar ile geniş yüzeylere etki edebildiği için size uzun süre yeterli gelir. Fiyatlar üretici, miktar ve set içeriği gibi farklı unsurlar göz önünde bulundurularak belirlenir. Kendiniz ve aileniz için Trendyol’dan ekonomik fiyatlara ürünleri temin edebilir, epilasyona harcadığınız paradan uzun vadede tasarruf edebilirsiniz. Tekli ya da set halinde içerisinde birden fazla ürün bulunanları kullanım sıklığı ve kişi sayınıza göre satın alabilirsiniz. Trendyol’dan Karınca yumurtası yağı kremi fiyatı ve diğer modeller hakkında bilgi alabilir, bütçenize uygun olan ürünü satın alabilirsiniz. Fiyat sıralaması ve sınırlaması yaparak ihtiyacınız olanları bütçenize göre seçebilirsiniz.

Orijinal Karınca Yumurtasından Ürünler

İnternet alışverişinin en güvenilir yollarından biri olan Trendyol kalıcı olarak tüylerinden kurtulmayı isteyen kullanıcılarına sunduğu orijinal ve doğal ürünlerle beğeni toplar. Güvenilir karınca yumurtası yağı markaları %100 doğal içerikleri ve etiket üzerinde yer alan bilgileri sayesinde kullanım memnun edici sonuçlar sunar. Şeffaf politika anlayışıyla üretim ve son kullanma tarihinin yazıldığı etiketler size ürünün kullanılabilirlik süresini vererek sorunsuz uygulama imkânı yaratır. Dilerseniz yeni tarihli ürünlerden satın alarak kullanım süresinin daha uzun olmasını da sağlayabilirsiniz. Yağ, sabun ve krem formlarında satışa sunulan modeller tüylerinizden kalıcı olarak kurtulmanızı sağlarken cildinize de iyi gelir. Kararan ciltlerde rengi açan, nemlendirici etkisi ile yumuşaklık hissi veren, sivilce ve batık gibi sağlık problemlerinin önüne geçen ürünler bulunur. Epilasyon sonrası vücudunuza ya da tıraş sonrası yüzünüze uygulayarak kılların çıkış süresini uzatabilir, incelmesini ve zamanla azalmasını sağlayabilirsiniz. Kadın, erkek, çocuk ve bebeklerin güvenle kullanabileceği yağ çeşitlerini tek ya da set halinde satın alabilir, bütçenize uygun olarak dilediğiniz ürünü tercih edebilirsiniz. Trendyol’da yer alan ürün açıklamaları ve karınca yumurtası yağı yorumları tercih yaparken size yardımcı olur. Yorumlar ürünü satın aldıktan sonra kullanan gerçek kişiler tarafından yapıldığı için aklınızdaki birçok soruya yanıt verir niteliktedir. Yağı kullanan kişi sayısına göre dilediğiniz kadar ürünü sipariş verebilirsiniz. Trendyol’un indirimli fiyatlarının yanı sıra dönemsel olarak kampanyaları takip edebilir, toplu alışveriş yaparak bütçenize ekstra katkı sağlayabilirsiniz. Yıllarca süren epilasyon zahmetinden ve maliyetinden sizi kurtaran tüy azaltıcı yağlara Trendyol’un fırsatlarından yararlanarak avantajlı şekilde sahip olabilirsiniz. Bebeklerinize de aynı üründen kullanarak ileride kıl ve tüy problemleri ile uğraşmasının önüne geçebilir, ailenize uygun ürünleri Trendyol’dan hızlı ve kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.