Fiyat
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Keçiboynuzu

" araması için 1791 sonuç listeleniyor

Sağlıklı Yaşam İçin Keçiboynuzu Ürünleri Trendyol'da!

Doğanın bizlere sunduğu faydalı besinler saymakla bitmez. Öyle ki tadını güzel olması bir yana sağlığa olan sayısız faydası ile bu besinler hemen her eve girer. Hem şifa sağlayan hem de sofralardan eksik olmayan yabani keçiboynuzu geçmişten bugüne adeta tarihi bir köprü oluşturur. Öyle ki en eski zamanlarda bile doğadan gelen besinlerle hem birtakım tedaviler söz konusu idi hem de gıda olarak kullanılır. Bunlardan bir tanesi de keçiboynuzu yani harnup olur. Keçiboynuzunu tanımlamak gerekirse Akdeniz ikliminin bitki örtüsünde yetişen sıcağa uyumlu bir bitki diyebiliriz. Ağacın meyvesi görünüm olarak andırdığı için halk tarafından bu isim verilir. Bu bitkinin geçmişi Roma dönemine dayandığından ve o dönemlerde adı harnup olduğundan Anadolu’da bu şekilde de bilinir. Bu öyle bir bitkidir ki hem insanlar tarafından tüketilebilir hem de hayvanların yemlerinde kullanılabilir. Uzun ömürlü bir ağaç olarak bilinir ve bu ağaçtan keçiboynuzu unu olarak faydalanılabilir. Keçiboynuzu balı olarak da sıklıkla tercih edilir. Her dem yeşil bir ağaç olarak bilinen bitki çiçeklenmeyen, yenilebilir bakla ve tohumları ile yetişen Akdeniz bölgesine özgüdür. Ayrıca bazı kişiler süs bahçesi örneği olarak da yetiştirir. Ağaçlarının en belirgin özelliklerinden bir tanesi 100 yıl kadar yaşayabilmesidir. 3,5 metreye kadar gövde oluşturabilen bu ağaçlar 15 metreye kadar da uzayabilir. Yaprakları deriyi andırır ve yeni büyüyenler bronz renkte olurlar. Olgun yapraklarının rengi ise üst yüzeyinde yeşilin koyu tonlarına sahipken altı kısım açık yeşilden griye doğru gider. Ağacın bir diğer özelliği de dişi, erkek ya da iki cinsiyete de sahip hermafrodit olabilmesidir. Ağacını çevrenizde bir bahçede görmüş olabilirsiniz. Tatlı yenilebilir baklaları olan ağacı bahçelerde tercih edilen bir bitkidir. Her daim yeşil olmasından ötürü estetik görünümünü sabit tutar. Kırsal bölgelere gidildikçe bitkiye Harnup dendiğini duyabilirsiniz. Ancak yine de Akdeniz bölgesine özgü bir bitkidir. Doğu Akdeniz’in vahşi doğasında sıklıkla kendisine yer bulur. Yarı küresel şeklindeki taçları oldukça geniştir. Kalın gövdesi ile bu yaprakları destekler. Keçiboynuzu fidanının sonbahar aylarında çiçek açtığı bilinir. Hem küçük hem de oldukça çok sayıda çiçek meydana getirir. Meyveleri kavisli, sıkıştırılmış ve uzatılmış bakla olarak isimlendirilmiş olan baklagiller sınıfındadır. Ağacın olgun tohumları genel olarak yere düştüğünden hayvanlar büyük bir keyifle tüketirler. Boynuz pekmezi satın alarak ürünün tüm faydalarından yararlanabilirsiniz.

Zengin Vitamin İçeriğine Sahip Keçiboynuzu Kürü

Zengin Vitamin İçeriğine Sahip Keçiboynuzu Kürü

Doğadan gelen tüm bitkilerde olduğu gibi keçiboynuzu vitaminlerinin bilinen pek çok faydası olur. Bu faydalar küçük büyük demeden herkesin keçiboynuzu ürünlerini tüketmesi için yeterli bir sebeptir. Ürünün faydaları neler diye baktığımızda öncelikle magnezyum, demir, sodyum, kalsiyum ve potasyum zengini bir bitki olduğunu söylemek gerekir. Doğal antibiyotik sınıfından olan antioksidan etkiye sahiptir. Kalp ve damar sağlığı için sıklıkla tüketilir. Damar tıkanıklığını önleme ve kanı temizleme gibi özellikleri bilinir. Özellikle kış aylarında kendisini çok daha fazla gösteren astım atakları, bronşit gibi hastalıklara oldukça iyi gelen ürün rahatsız edici derecedeki öksürükler konusunda da etkilidir. Balgam söktürücü özelliği bulunduğundan öksürük konusunda sıklıkla tercih edilir. Hem bağırsak hem de sindirim sistemindeki olumlu etkili bilinir. Keçiboynuzu reçeli kabızlık gibi kişiye son derece rahatsızlık veren durumların ortadan kalkması için kullanılır. Bağırsak kurdu veya bağırsak paraziti şeklinde var olan canlıların ortadan kaldırılmasında önemli bir görev üstlenir. Harnup pekmezi içeriğindeki lifler nedeni ile genel anlamda bir sindirim sistemi dostudur. Kilo vermek isteyenler için zengin lif içeriği nedeni ile büyük yardımcıdır. Keçi özü pekmezi insana enerji veren bir yanı olduğu bilinir. Cinsel gücü arttırıcı özelliği de bulunur. Kalsiyum açısından zengin olduğundan kemik gelişimine etkisi vardır. Özellikle gelişimi çağındaki çocukların kemik gelişimine katkısı bilindiğinden sıklıkla bu ürünleri tüketilir. Ayrıca yaşlılar ve kemik rahatsızlığı olan kişiler tarafından da tercih edilir. Kişide kendisini gösterebilecek pek çok alerjik rahatsızlığa karşı tedavi edici özelliği bulunur. Siz de hastalıklarda takviye ürün olarak tüketmek istiyorsanız Trendyol’dan uygun fiyata sahip olabilirsiniz.

Şifa Deposu Keçiboynuzu Ürünleri

Şifa Deposu Keçiboynuzu Ürünleri

Soğuk algınlığı için de en bilinen önlemlerden bir tanesidir. Yeni mahsül keçiboynuzu yapı itibarı ile bağışıklığı güçlendirir. Kış dönemlerinde bu nedenden ötürü vücudunuzu zinde tutarak hastalıklara karşı en iyi kalkan görevi üstlenir. Ballı keçiboynuzu enerji verdiği bilinir ve erkeklerde sperm miktarını artırır. Bu sebeple cinsel gücü artırıcı olarak da kullanılabilir. Vücuttaki radyasyon ve ağır metallerin atılmasını sağlayarak iç organları temizler. Bağırsak, akciğer ve karaciğeri en iyi şekilde temizler. Midede şişkinlik var ise bu şişkinliği en iyi şekilde ortadan kaldırır, ödem atıcı etkisini gösterir. Akciğeri temizlediği için sigaranın zararlarını da azaltır. Kansere yakalanma riskini de düşürür. Farklı hastalıklara iyi gelen bu ürünü sevdiklerinizle beraber gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz. Öğütülmüş keçiboynuzu diş etlerinde faydası bulunur. Diş etlerini güçlendirir ve düzenli kullanımda dişlerin daha beyaz görünmesine yardımcı olur. İçerisinde E vitamini olan harnup pekmezi fiyatını uyguna bulabilirsiniz. Şifa deposu ürün özellikle kış aylarında soğuk algınlığını ve grip gibi hastalıklardan korumak için faydalı bir üründür. Özellikle pekmezi bu anlamda tavsiye edilir. Yaş keçiboynuzu kansızlık şikâyeti olan küçük çocuk ve bebeklerde oldukça fayda sağlar. Bebeklere aç karnına verildiğinde etkisini daha iyi gösterdiği bilinir. Şeker hastalığı ile mücadele edenler için son derece yardımcıdır. Taze keçiboynuzu kan şekerini düzenler, kötü kolesterolü düşür. Ayrıca şeker hastalığının tetiklediği yorgunluk, halsizlik gibi şikâyetlere karşı da kullanılır.

Vücudunuzu Zinde Tutan Keçiboynuzu Pekmezi

Vücudunuzu Zinde Tutan Keçiboynuzu Pekmezi

Bu gıdanın pek çok farklı formu bulunur. Herkesin kullanabileceği formları bulunur, Şuruptan tozuna, pekmezinde propolisine kadar farklı versiyonlarda üretilir. Gün boyu dinç kalmanıza yardımcı olan bu gıda evlerin vazgeçilmezleri arasında kendine yer bulur. Bunlardan bir tanesi ise ürünün çeşitli aşamalardan geçirilerek sıvı konsantre hale dönüştürülmesi ile elde edilir. Keçiboynuzu özü faydaları ile bilinir. Bu ürün bronşları açar ve göğsü yumuşatmaya yardımcı olur. Nefes darlığı gibi problemlerde oldukça etkilidir. Balgam sökücü etkisi olduğundan şiddetli öksürüklere karşı kullanılabilir. Hem bağırsak hem de mideye son derece faydalıdır. Kan yapıcı etkisi olduğundan kansızlığa son derece iyi gelir. Harnup tozu cinsel gücü artırıcı özelliği ile de bilinir. Çocukların büyüme evresinde zekâ geliştirici etkisi ile kemik gelişimine destek veren etkisi bulunur. Organik keçiboynuzunun dikkati arttırırken hafızayı da güçlendirdiği bilinir. Kemik erimesi gibi ciddi sorunlarla karşı karşıya olanlar için tavsiye edilir. Diş ve diş etlerini içerisindeki yüksek vitamin ve mineral sayesinde fayda sağlar. Keç özü kullananlar etkilerini oldukça kısa bir süre zarfında görebilirler. Üretiminde herhangi bir katkı maddesi kullanılmaz. Bu sebeple faydalanmak isteyenler gönül rahatlığı ile keçiboynuzu satın alabilir. Keçiboynuzu pekmezi ile arasındaki fark ise pekmez gibi kaynatılmamasıdır. Bu sayede insana gayet faydalı olan mineral ve amino asitler yerindedir. Ayrıca tadı ve kokusu da pekmezden biraz daha farklı olur. Elbette bu faydalarının yanı sıra sofralarda lezzetli bir gıda olarak da tüketilir. Yani tadı gayet güzel olduğundan sadece herhangi bir hastalıktan korunmak için değil, kahvaltı sofralarınıza renk ve tat katması için de keçiboynuzu marmelatı alabilirsiniz. Düzenli bir şekilde bu ürünü kullanmak isteyenler sabah ve akşam olmak üzere aç karnına 2 ya da 3 yemek kaşığı alarak tüketim yapabilir. Çocuklar ise kahvaltıda 1-2 yemek kaşığı tavsiye edilirken bebeklerde 2 çay kaşığı önerilir. Su ile karıştırılıp meyve suyu olarak da çocuklara içirilebilir. Ürünün suyu da bu anlamda fayda sağlar. Ayrıca dileyenler yoğurt ya da tahinle de karıştırıp tüketebilir. Müşterilerin kullanım şekillerine göre farklı gıdalarla karıştırılarak da tüketilir. Bu gıda ilaç niteliğinde değildir ve %100 keçiboynuzu meyvesinden üretilir. Herhangi bir yan etkisi bulunmayan ve gönül rahatlığı ile tüketilen keçiboynuzu sipariş edebilirsiniz.

Yılların Değiştiremediği Alışkanlık Harnup Özü

Yılların Değiştiremediği Alışkanlık Harnup Özü

Evlerde en çok kendisine yer bulan ürünlerden bir tanesi de pekmezdir. Hem faydaları hem de lezzeti ile bilinir. Eşsiz bir şifa deposu olarak bilinen keçi pekmezi geçmişten bugüne en sık tüketilen ürünlerdendir. Keçiboynuzu faydaları saymakla bitmez. Tıpkı özünde olduğu gibi pekmezi de kansızlığa karşı son derece etkilidir. Kış aylarında sıklıkla karşımıza çıkan grip ve soğuk algınlığı gibi rahatsızlıklara karşı etkisini gösterir. Pekmez sindirim sistemi için de son derece faydalıdır. Bağırsak hastalıkları, gastrit gibi rahatsızlıklardaki iyi etkisi bilinir. İshal ya da kabızlık gibi durumlarda dengeleyici etkisi ise dikkat çeker. Kalp sağlığını en iyi şekilde destekler ve kalp krizi gibi ciddi tehlikelerin önüne geçmede etkisini gösterir. Nefes darlığı, astım gibi hastalıklarla mücadelede etkilidir. Pekmezi içeriği bakımından enerji vericidir. Kişinin yorgunluğunu atmasında ve zinde hissetmesinde son derece destekleyici özelliği vardır. Kullananlar kısa bir süre zarfında düzenli kullanım ile etkisini görebilir. Ürünün tozu da tıpkı öz ve pekmez gibi son derece dikkat çekici faydaları ile bilinir. En önemlisi ise içerisinde A, B, D ve E gibi önemli vitaminlere sahip olmasıdır. Vücudun ihtiyaç duyduğu çinko, magnezyum, fosfor ve protein gibi önemli mineralleri taşır. Keçiboynuzu şurubu mide ve bağırsağa olan faydaları bilinir. Besin değeri yüksek bu ürün mide ağrısı ya da hazımsızlık çekenler için tavsiye edilir. Yüksek kolesterol şikâyetlerini dengeleyici özelliği ile ortadan kaldırır. Kış aylarında sıklıkla yaşanan nezle, soğuk algınlığı ve gribe karşı son derece etkilidir. Halsizlik, yorgunluk, sürekli uyku hali gibi şikâyeti bulunan kişilere enerji sağlayan içeriği ile destek olur. Kişi kendini hiç olmadığı kadar canlı ve enerjik hisseder. Ürün ile ilgili merak edilenlerden bir tanesi de nasıl kaynatıldığıdır. Kaynatma parçalara bölünmesi akabinde önceden kaynatılmış olan yarım litre suya atılması ile yapılır. Kısık ateşte ortalama 3-4 dakikalık bir kaynatma işlemi yapılmalıdır. Sonrasında ise su ocaktan alınarak bir süre bekletilir. Genel olarak keçiboynuzu suyu kaynatma bu şekilde yapılır. Keçiboynuzu kürü gibi günümüzde oldukça popüler tarifler de ortaya çıkar. Bu denli faydasının olması insanların akıllarına farklı sorular da getirir. Örneğin besin değeri bunlardan bir tanesidir. Bu anlamda kalori değeri nedir diye baktığımızda 25 gramlık bir miktarda 74 kalori karşınıza çıkar. Kalorinin %90’lık gibi ciddi bir kısmı ise karbonhidrat temellidir. Trendyol üzerinden uygun fiyata keçiboynuzu 1 kg hem kendinize hem de sevdiklerinize alabilirsiniz.

Farklı Kullanım Şekillerine Sahip Keçiboynuzu

Farklı Kullanım Şekillerine Sahip Keçiboynuzu

Bu ürünleri hem yemek hem de içmek için farklı şekillerde olabilir. Bu anlamda son zamanlarda keçiboynuzu çayı da bu alternatiflerden bir tanesidir. E vitamini açısından son derece zengindir ve kalsiyum, fosfor minerallerini taşır. Çay formatında da sıklıkla evlerde tüketilir. Kahvaltılarda tüketmek adına sık bir şekilde tercih edilen ürünlerden bir diğeri ise keçiboynuzu ezmesi çeşididir. Çocuklara çikolata gibi ekmeğe sürerek rahatlıkla verebilirsiniz. Hem lezzetli bir tadı hem de besleyici özelliği vardır. Çocuklar için adeta bir enerji deposu niteliğindedir. Sıvı tüketimi sevenler için alternatif olabilecek ve son dönemde iyice popüler olan kahvesi ise oldukça lezzetlidir. Kahvesinde bulunan kafein, yağ, şeker gibi maddelerin bulunmamasıdır. Bu da sağlık problemi yaşayan kişiler açısından son derece iyi ve lezzetli bir alternatif olur. İçerisinde yüksek protein ve kalsiyum bulunur. Öyle ki keçiboynuzu propolis süt içerisinde bulunandan daha fazla kalsiyum barındırır. Bu nedenle süte alternatif şeklinde dahi tüketilebilir. Cam kavanozlarda tamamen sağlıklı bir şekilde sizlere sunulan ve kahvaltılarda çikolataya alternatif sağlıklı bir besin olarak kreması da oldukça ilgi gören gıdalardan bir tanesidir. İlave şeker ve ilave yağ barındırmayan bu krema yüksek lif oranına sahiptir. 1-2 çay kaşığı tüketilecek olan keçiboynuzu kreması bile insana doygunluk vermekle beraber içerisindeki mineraller ile sağlıklı bir etki sağlar. Protein, vitamin, karbonhidrat ve lif içeriği yoğun olan hem sağlıklı hem de bir o kadar lezzetli kurutulmuş keçiboynuzu çeşitlerinden satın alabilirsiniz.

Her Bütçeye Uygun Keçiboynuzu Fiyatları

Her Bütçeye Uygun Keçiboynuzu Fiyatları

Tüm saydığımız bu ürünler sizlerin hem sağlığını en iyi şekilde destekler hem de benzersiz lezzeti ile sofralarınızın vazgeçilmezi olur. Keçiboynuzu çekirdeği de dahil olmak üzere insan sağlığı üzerinde son derece olumlu etkileri olan bir bitkidir. Yetişkin bir ağacı ile elde edilen meyveler en sağlıklı şekilde hazırlanır ve sofralarınıza gelir. Hem gençlere ve çocuklara hem de yetişkinlere sayılamayacak derecede faydası bulunan gıdayı rahat tüketebilmeniz adına pek çok farklı çeşitte ürün piyasaya sunulmuş durumda. İster sıvı şekilde ister katı şekilde ne şekilde olursa olsun en iyi faydayı sağlarsınız. Geçmişten bugünlere yıllardır evlerinizde sağlığa en iyi şekilde destek veren keçiboynuzu tozu artık sağlıklı ambalaj ve cam kavanozlarda evinize gelir. Saydığımız rahatsızlıklardan biri ya da birkaç tanesi var ise şüphe etmeden rahatlıkla keçiboynuzu yağı kullanabilirsiniz. Sindirim sistemi rahatsızlıklarını ortadan kaldıran, kalp sağlığını koruyan, kişiye enerji veren ve pek çok önemli minerali vücuda kazandıran bu ürünleri ile en keyifli tadımlıkları en sağlıklı şekilde tüketebilirsiniz. Piyasada yer alan ve içerisinde pek çok zararlı bileşen bulunan ürünler düşünüldüğünde ürünlerinin neden bu denli farklı ve çok talep edilen ürünler olduğunu anlayabilirsiniz. Bu ürünleri kullananların yorumlarına göz attığınızda dahi keçiboynuzu macunu hakkında bir bilgiler görebilirsiniz. İnsan sağlığını en iyi şekilde destekleyen harnup özü göz önüne alındığında ürünlerinin ilk sıralarda olduğunu görebilirsiniz. Bu denli lezzetli ve sağlığa faydalı ürünlerinin maliyeti de elbette merak edilebilir. Keçiboynuzu fiyat konusunda üründen ürüne bir değişiklik söz konusu olduğunu belirtmek gerekir. Ancak ister özü olsun ister unu ya da pekmezi olsun öyle çok yüksek rakamlar söz konusu olmaz. Bu da dileyen herkesin lezzeti ve sağlığı ile tanışmasına neden olur. Hem sıvı tüketimde hem de katı beslenmede lezzetine doyamayacaksınız. Tüm ürünleri Trendyol’dan inceleyebilir ve Türkiye’nin neresinde olursanız olun tek bir hareketle keçiboynuzu likörü anında sahip olabilirsiniz.

Keçiboynuzu Nasıl Yenir?

Doğanın sunduğu faydalı besin grupları arasında yer alan, tadı, besleyiciliği ile ön plana çıkan keçiboynuzu, akşam aç karnına 2 -3 yemek kaşığı, çocuklarda kahvaltıda 1 -2 yemek kaşığı, bebeklerde kahvaltıda 2 çay kaşığı tüketilebilir. Bu miktarlar genel tavsiye edilenlerdir. Kişiden kişiye değişkenlik gösterebilir. Suyla karıştırıp meyve suyu gibi içebileceğiniz gibi tahin ya da yoğurtla karıştırarak da keyifle tüketebilirsiniz. Eski zamanlardan bu yana doğadan gelen besin kaynaklarından olup günümüzde oldukça ilgi görür. Akdeniz iklim bitki örtüsünde yetişen sıcakla uyumlu, doğal bitki özünden üretilir. İnsanlar tarafından tüketilmesinin yanı sıra hayvanların yeminde de kullanılan işlevsel bir üründür. Zengin vitamin içeriklerine sahip olup büyük, küçük demeden herkesin rahatlıkla tüketebileceği bir vitamin kaynağıdır. Demir, sodyum, kalsiyum, potasyum, magnezyum bakımından zengin olup kalp ve damar sağlığınızı korumanıza destek verebilir.

Keçiboynuzu Ne İşe Yarar?

Özellikle kış aylarında kendisini gösteren bronşit, astım, atakları gibi pek çok hastalığın tedavisinde destekleyici besin kaynağı olarak tercih edilebilir. Damar tıkanıklığını önleme ve kanı temizleme gibi pek çok iyileştirici etkisiyle ön plana çıkan doğal içerikli bir üründür. Bağırsak paraziti, bağırsak kurdu şeklindeki canlıların ortadan kaldırılmasında da önemli bir destek görevi üstlenebilir. Çocukların kemik, eklem kas sistemini geliştirebilen, pek çok alerjik rahatsızlığı tedavi etmeye yardımcı olabilen ürünler ihtiyaç ve beklentilerinize cevap verebilir. Bağışıklığınızı güçlendirmeye destek olurken soğuk algınlığı, öksürük gibi pek çok rahatsızlığın tedavi edilmesinde yardımcı olabilen özel içerikli bir üründür.

Keçiboynuzunda Hangi Vitaminler Vardır?

Sindirim sistemini koruyarak destekleyebilen, balgam söktürücü etkisiyle ön plana çıkan, öksürüğün tedavisine yardımcı olabilen bu ürün potasyum, kalsiyum, sodyum, demir ve magnezyum bakımından oldukça zengindir. Kemik, kas sistemini geliştirmeye destek verebilecek özelliklere sahiptir. Bağırsak, akciğer ve karaciğeri en iyi şekilde temizlemeye destek vererek mideyi rahatlatabilen, ödem atıcı etkisiyle öne çıkan bu ürün vücut sağlığınızı korumanıza yardımcı olabilir. Düzenli kullanım sonrasında dişlerin beyaz, sağlıklı görünmesine yardım edebilir. E vitamini bakımından zengin olup kış aylarında soğuk algınlığı, grip gibi hastalıklardan korumanızı destekleyebilir. Kansızlık şikâyeti olan küçük çocuk ve bebeklerde de destekleyici etki sağlayabilen bu ürün aç karnına tüketildiğinde etkisini daha iyi gösterebilir. Şeker hastalığıyla mücadele etmenize destek verebilen, kötü kolesterolün düşmesi için destekleyici bu ürünleri Trendyol'da kolay, hızlı bir şekilde satın alabilirsiniz.