Fiyat
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Keçiboynuzu Özü

" araması için 1014 sonuç listeleniyor
Hhs Keçiboynuzu Özü (635G)
Hızlı Teslimat

HhsKeçiboynuzu Özü (635G)

199 TL
Sepete Git

Sayısız Faydası ile Keçiboynuzu Özü Çeşitleri Trendyol'da!

Keçiboynuzu özü, özel bir meyveden elde edilen yoğun kıvama sahip bir gıda türüdür. Adı şeklinin benzediği keçiboynuzundan gelir. Keçiboynuzu farklı formlarda karşınıza çıkabilir. Keçiboynuzu meyvesi özel yöntemlerle işlenerek keçiboynuzu pekmezine veya özüne çevrilebilir. Bu ürün, pekmezden farklı olarak kaynatılmadan üretildiği için ısıya maruz kalmaz. Isıya maruz kalmadığı için besin değerlerini yüksek oranda korur. Bu ürün potasyum, kalsiyum, demir, fosfor, çinko, sodyum, magnezyum gibi değerli mineraller ile A, B,C ve E vitaminlerini içinde barındırır. İnsan sağlığı için gerekli birçok mineral ve vitamine sahip olması sayesinde sayısız faydaya sahiptir. Aynı zamanda tam bir kalsiyum deposudur. Süte oranla kalsiyum açısından üç kat fazla zengindir. İçerisindeki zengin kalsiyum sayesinde özellikle büyüme dönemindeki çocuklar için oldukça yarar sağlar. Keçiboynuzu özü yoğurt ile kullanıma uygundur. Düzenli kullanımda gelişim çağındaki çocukların kemiklerini güçlendirip boy artmasına katkı sağlar. Gelişim çağındaki çocukların yanı sıra yediden yetmişe herkes için güçlü bir sağlık deposudur. Grip, nezle ve soğuk algınlığına karşı vücut direncini arttırır. Bununla birlikte bağışıklık sistemini güçlendirir. Bu özellikleri ile bir bitkisel takviye niteliğindedir. Sağlığa yararları bununla da sınırlı değildir. Öte yandan akciğer için rahatlatıcıdır. Bronşları açar göğsü yumuşatır öksürüğe iyi gelir. Bir diğer özelliği de bol miktarda demir içerdiği için kansızlığa iyi gelmesi olur. Birçok farklı çeşitte üretilir. Bu sayede her damak tadına hitap eden bir versiyonunu bulmak mümkündür. Keçiboynuzu özü fiyat ve özelliklerini Trendyol’dan inceleyebilirsiniz.

Sağlık Deposu Keçiboynuzu Özü

Sağlık Deposu Keçiboynuzu Özü

Mineral ve vitamin açısından epeyce zengin olan keçiboynuzu özü kullananlar sağlığına sayısız yatırım yapar. Akciğer, kalp, bağırsak ve üreme organları gibi birçok organ için yok sayılamaz bir gıda takviyesidir. Astım, nefes darlığı, alerji, öksürük gibi hastalıklar için tedavi edici etkisi vardır. Alerjik hastalıkların tedavisinde de kullanılır. Barındırdığı yoğun potasyum sayesinde insandaki kalp ve damar hastalıkları riskini azaltır. İltihaplanmaların önüne geçen ve bu konuda oldukça etkili bir maddedir. Aynı zamanda zerdeçalın antiviral olması vücudun bağışıklık kazanmasına yardımcı olduğu bilinir. Potasyumun beyin üzerindeki etkileri göz önüne alındığında zeka ve hafıza güçlendirdiği söylenebilir. Güçlü bir lif kaynağıdır. İçerisindeki lifler sayesinde sindirim sistemine dosttur. İshal gibi sindirim sistemi rahatsızlıklarının tedavisine birebirdir. Ayrıca bu lifler vücuda açlık sinyalini gönderen salgıyı engelleyerek tokluk hissiyatını arttırır. Bu sayede kilo korunmasına katkı sağlar. Katkısız keçiboynuzu özü uzmanlar tarafından doğal antibiyotik olarak da anılır. Antioksidan özelliği sayesinde gribe ve öksürüğe neden olan virüs ve enfeksiyonları yok eder. Pandemi döneminden sonra doktorlar tarafından keçiboynuzu özü tavsiyesi oldukça artar. Keçiboynuzu özü yorumları da kullanan müşterilerin memnuniyetini kanıtlar. Süte göre üç kat fazla kalsiyum minerali içerdiği için özellikle gelişim çağındaki çocukların gelişimine fayda sağlar. Boy uzamalarını destekler. Kemiklerin güçlenmesine katkısının yanında içerdiği kalsiyum minerali sayesinde diş ve diş etlerini güçlendirir. İçerisinde bulunan minerallerden bir diğeri ise çinkodur. Çinko, bağışıklığı güçlendirmesiyle bilinse de saç, tırnak ve cilt yapısının güçlenmesine de destek olur. Cildi sağlıklı ve parlak gösterir. Bu sebeple özellikle kadınlar tarafından dikkat çeken bir gıdadır. İçinde bulunan enzimler aracılığıyla karaciğeri yeniler, vücuttan ağır metallerin ve radyasyonun atılmasına yardımcı olur. Bu da kanseri önlemesinde rol oynar. Keçiboynuzu özü tavsiyelerini okuyarak detaylı bilgi edinebilirsiniz. Ciltten kemiğe, kemikten kalbe, kalpten akciğere ve akciğerden beyne kadar tüm organlar için yararları bulunur. Vücudunuzun her zerresine şifa verir. Trendyol’dan faydası bulunan birçok keçiboynuzu özü satın alabilirsiniz.

Beğeni Toplayan Keçiboynuzu Özü Çeşitleri

Beğeni Toplayan Keçiboynuzu Özü Çeşitleri

Sağlığa katkısı ile bilinen doğal bir meyveden özel işlemler sonucu elde edilen doğal keçiboynuzu özü, birçok farklı çeşide sahiptir. Tüm çeşitleriyle beraber sağlığa birebir olan bir gıda takviyesidir. Orijinal keçiboynuzu özü yüksek oranda tercih edilirken kendi damak tadına özel versiyonlarını tercih edenlerin sayısı oldukça fazladır. Bu çeşitlerinden biri propolisli zencefilli keçiboynuzu özüdür. Zencefil ve propolis özleriyle zenginleştirilen bir besindir. Zencefil ve propolis özleriyle harmanlanan bu ürün, adeta koruyucu bir kalkan gücüne sahiptir. Propolis yoğun mineral ve vitamin içeriği ile bilinir. Propolis ve keçiboynuzunun birleşimi ise mucizevi bir şifa kaynağını oluşturur. Çok tercih edilen çeşitlerden bir diğeri ise şekersiz keçiboynuzu özüdür. Şeker tüketiminin vücuda zararları uzmanlar tarafından sürekli olarak dile getirilir. Diyetine ve sağlığına dikkat eden pek çok kişi mutfağından şekeri çıkarır. Şifa deposu olan ürünün şekersiz oluşu da onu oldukça değerli kılar. Kendi içerisinde bulunan doğal şeker vücudun enerji isteğini karşılamaya destek olur. Elma ve zerdeçal veya elma ve zencefil karışımı ile elde edilen versiyonu da pek çok kişinin tercihi arasındadır. Elma, zerdeçal ve zencefil verdikleri aromalar ile ürüne farklı bir lezzet verir. Sağlıklı ve lezettli bir hale gelen ürün eklenen yeni gıdalar ile şifa oranını oldukça arttırır. Zerdeçalın içinde bulunan curcumin adlı madde vücuda çok yararlıdır. Keçiboynuzu özü limon ile birlikte de tüketilebilir. Karaciğeri zararlı maddelerden korur, içinde bulunan birçok faydalı madde, kalp ve damar sağlığını olumlu yönde etkiler. Kalp ve damar hastalıklarında korunmamıza yardımcı olur. Soğuk sıkım keçiboynuzu özü sağlık açısından çok faydalıdır. Isıtılarak elde edilen ürün besin değerini kaybeder. Kanserojen maddelerin oluşmasına sebebiyet verir. Organik keçiboynuzu özünü şifa niyetine güvenle tüketebilirsiniz.

Her Bütçeye Uygun Keçiboynuzu Fiyatları

Her Bütçeye Uygun Keçiboynuzu Fiyatları

Keçiboynuzu özü fiyatları üretim şekli, üretim yeri, organikliği veya aromalarının farklılığı gibi birçok çeşitliliğine göre değişiklik gösterebilir. Her bütçeye göre ürün seçeneği sunar. Ürün ambalajında kullanılan malzemeye veya ürün gramajına göre farklı fiyat aralıklarında olabilir. Keçiboynuzu özü 700 gr boyutu ile geniş ailelerin kullanımına uygundur. Keçiboynuzu özü çeşitleri içerikleri dolayısıyla farklı fiyat aralıklarında olabilir. Elmalı veya propolisli ürünlerde fiyat skalaları yüksek iken sade olanlar avantajlı fiyatlarda sunulur. Üretim maliyeti, zamanı gibi faktörlerden dolayı fiyatlar oynayabilir. Bu ürün zengin çeşitliliği arasından dilediğiniz ambalaja ve gramaja sahip ürünü tercih edebilirsiniz. Bu sayede keyifle ürününüzü tüketebilirsiniz. Keçiboynuzu özü markaları oldukça fazladır. Çeşitli markalar tarafından üretilen çeşitler aroma, paketleme ve gramaj bakımından birçok farklı seçenek sunar. Bu nedenle istediğiniz tat veya özellikteki ürünü filtreleme seçenekleri ile listeleyebilir, tüketmek istediğiniz boyuttaki pakete erişebilirsiniz. Böylece sizin için doğru özelliklerdeki ürünü kolaylıkla bulabilirsiniz. Fiyatı belirleyen etkenlerden bir diğeri ise üretim yeridir. Ürün açıklama kısmından üretim yerlerini görebilirsiniz. Avantajlı fiyat aralıklarıyla müşterilerin dikkatini çeken bu sağlık takviyesi tam anlamıyla bir fiyat performans ürünüdür. Her derde deva, şifa kaynağı bu ürün son derece cazip fiyatlar sunar. Uygun fiyata yüksek kalite vaadini en iyi şekilde yerine getirir. Keçiboynuzu özü indirim kampanyalarını takip ederek bu mucizevi ürüne cebinizi koruyarak ulaşabilirsiniz. Kampanyalar sayesinde karlı bir alışveriş yapmanın yanı sıra pek çok hastalığı önleyen, var olan hastalıklarınızı dindiren ve sağlığınızı üst düzey bir şekilde koruyan ürünlere sahip olabilirsiniz. Trendyol sayesinde avantajlı fiyatlarla alışverişin tadını çıkarabilirsiniz. İstediğiniz tat, boyut ve markadaki ürünü Trendyol ile sizin için uygun fiyat aralığındaki keçiboynuzu özünü online olarak günün her saatinde inceleyebilirsiniz.

Keçiboynuzu Özü Nasıl Kullanılır?

Keçiboynuzu özünün farklı kullanım şekilleri bulunur. Bununla birlikte tüketim miktarında da çeşitli koşullara karşı değişiklik görülür. Herhangi bir rahatsızlığı ve alerjisi bulunmayan yetişkinlerle çocuklar, bu ürünü günlük olarak tüketebilirler. Keçiboynuzu özünün; genellikle sabahları, aç karnına içilmesi tavsiye edilir. Yetişkinler için tüketim miktarı, 2-3 yemek kaşığı iken çocuklar için bu değer, daha düşüktür. Yaş gruplarına bağlı olarak 1-2 yemek kaşığı yeterli olur. Bu ürünü, sade şekilde içebilirsiniz. Şayet böyle tüketirken zorluk yaşıyorsanız keçiboynuzu özünü, çeşitli gıdalarla da karıştırabilirsiniz. Yoğurdun içine eklediğiniz ürün sayesinde kendinize lezzetli bir ara öğün de hazırlayabilirsiniz. Keçiboynuzu özünü içmekte zorlanan çocuklar için bu ürünü, suyun içine ekleyerek meyve suyu hâline de getirebilirsiniz. Bu faydalı seçenek, çeşitli tatlı tariflerinde de şeker yerine kullanılabilir. Böylece ürünün faydalarından, damak tadınıza uygun şekilde yararlanmanız da mümkün olur.

Keçiboynuzu Özünde Hangi Vitaminler Vardır?

Keçiboynuzu özü, içerdiği bileşenler sayesinde vücuda farklı açılardan fayda sağlar. Bu üründe, yüksek oranda; A, E ve B vitaminleri bulunur. Bunun yanı sıra keçiboynuzu özü; fosfor, potasyum, kalsiyum ve çinko açısından da zengindir. Sahip olduğu besin değerleri, ürünün vücuda sağladığı faydaların önemini gösterir. Keçiboynuzu özü, farklı markalar tarafından hazırlanarak kullanıma sunulur. Bu durum, ürün içeriklerinde de değişkenliklere yol açabilir. Bazı üretimlerde, karmaşık karışımlara da yer verilir. Ancak saf keçiboynuzu özü, özellikle yüksek C vitamini içermesiyle öne çıkar. Bu durum, hastalıklara karşı bünyenizi güçlendirirken üründen yardım alabileceğiniz anlamına da gelir. Tüm bunların yanında, yağ oranı çok düşük olan keçiboynuzu özünde, kolesterol ve kafein de bulunmaz. B, B2 ve B3 vitaminleri açısından da zengin olan ürün, enerji düzeyinizin yükselmesine yardımcı olur. Ayrıca keçiboynuzu özünde, vücudun dışarıdan alması gereken D vitamini de bulunur.

Keçiboynuzu Özü İle Pekmezi Arasındaki Fark Nedir?

Keçiboynuzu özüyle pekmezi, temelde aynı hammaddeden üretilse de belirgin farklara sahiptir. Keçiboynuzu özü, yoğun bir kıvama sahiptir. Suyla seyreltilerek kullanılmaya da uygundur. Keçiboynuzu pekmezi ise daha akışkan bir yapıdadır. Bu ürünün, suyun içinde çözdürülmesi önerilmez. Bunun yerine doğrudan tüketilmeye daha uygundur. Keçiboynuzu özü, tamamen doğal bir üretimdir. Bu ürünün içinde pancar şekeri gibi ek gıda maddeleri yer almaz. Pekmez üretiminde ise az da olsa şeker ilavesi bulunabilir. Bu durum da iki ürünü birbirinden ayıran detaylar arasındadır. Bununla birlikte her iki seçeneğin de tatlarında belirgin değişiklikler yoktur. Keçiboynuzundan elde edilen bir diğer seçenek ise undur. Bu faydalı gıda ürününün öğütülmesiyle elde edilen keçiboynuzu unu, pek çok tarifte rahatlıkla değerlendirilebilir. Bu ürün, kıvamlı hamurlar elde etmek istendiğinde buğday unu yerine tercih edilebilir. Böylece sağlıklı öğünler hazırlamak da kolaylaşır.