İlgili Kategoriler
Renk
Fiyat
Taş Cinsi
Materyal
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Desen
Ortam
Sürdürülebilirlik Detayı
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
"

Kedi Gözü Tesbih

" araması için 417 sonuç listeleniyor

Kedi Gözü Tesbih Modelleri ile Aksesuar Çeşitleri

Kedi Gözü Tesbih, Kuvars tarafından elde edilen bir taş olmasının yanında pek çok özellik barındırmaktadır. Çoğunun standart iple ayarlandığı bu ürün, özellikle fosforlu olması ve karanlıkta da görülebilmesiyle ünlüdür. Işıklı gibi görebileceğiniz taşa sahip bu ürünün pek çok farklı modeli de bulunmaktadır. Püsküllü modelleriyle de ilgi çekici bir yanı olan bu tesbihlerin, pek çok farklı renkte modelleri de bulunmaktadır. Orijinal kedi gözü tesbih kullanmak isteyenler istediği renkte ya da istediği modelde tercih edebilir.

Kedi Gözü Tesbih Özelliği ve Farklılıkları

Kedi Gözü Tesbih Özelliği ve Farklılıkları

Mavi kedi gözü tesbih gibi kırmızı, kedi gözü tesbih beyaz, yeşil kedi gözü tesbih gibi daha pek çok renge sahiptir. Ek olarak ağırlığı ya da boyutlarının da değişebileceği göz önünde bulundurulmalıdır. Bu açıklamalara bakılarak bütün ürünlere dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu ürünün düşük ışıkta ya da karanlıkta da görünmesini isteyenler tercihini fosforlu kedi gözü tesbih ile kullanabilir; bu şekilde her yerde kullanıma uygun olan bir ürün ortaya çıkmakta ve nerede olursanız olun kullanabilir durumda olabilirsiniz. Bu tarz aksesuarları yanınızda her zaman taşımak, enerjisini de alabileceğiniz için pek çok fayda sağlayabilir. Gece yanmasıyla ünlü bu aksesuarı ya da çeşitli modellerini tercih edebilirsiniz.

Kedi Gözü Tesbih Faydaları

Kedi Gözü Tesbih Faydaları

Bu aksesuarların göz alıcı ve işe yarar olmasının yanında faydası da çok fazla bulunmaktadır. Tesbihte kullanılan Kedi Gözü Taşı kristal olarak değerli bulunan bir taştır. Enerjiye ve uğur getirildiğine inanılan bu taşın şifalı etkisine de inanılmaktadır. Çakralar için de bir hayli öneme sahip bu ürün için, stres gibi olumsuz özellikler taşıyanların tesbihle ilgisi olmasa bile yanında taşımaları önerilmektedir. Bu gibi özelliklerin yanında kişinin sezgilerine ve huzuru için yardımcı olur, göz sağlığında büyük rol oynamasıyla ünlüdür. Ek olarak negatif enerjileri yok etmede büyük önem sağlayan bu taş, baş ağrısı gibi ağrılara meydan okur. Kedi gözü taşı tesbih fosforlu gibi farklı özelliklerinin olmasıyla ve bijüteri ya da daha farklı çeşitleriyle ön plana çıkmaktadır. Sitede farklı markaların da yer aldığı bu aksesuarlar, kullanılan materyaller ve taşlarının cinsi ile de farklılık göstermektedir. Altın, Çinko, Gümüş ya da paslanmaz çelik gibi seçeneklerin bulunduğu bu hediyelik ya da normal kullanıma uygun ürünü farklı süsleriyle ve cinslerle seçme imkânınız bulunmaktadır. Kedi gözü tesbih faydaları daha çok olsa da en önemli özellikler bunlar denebilir. Ancak unutulmamalıdır ki bu aksesuarın her satılan modeli gerçek olmayabilir. Buna dikkat edilerek alınması büyük önem taşımaktadır.

Kedi Gözü Tesbih Fiyatları ve Taşın Etkileri

Kedi Gözü Tesbih Fiyatları ve Taşın Etkileri

Karanlıkta parlayan kedi gözü tesbihlerinin fiyatları, modellerine göre değişiklik göstermektedir. Püsküllü, farklı renkte, taşların cinsine göre fiyat aralıkları değişmektedir. Bunun yanında set olarak ya da tek başına almak da mümkün olmaktadır. Farklı çeşitlerinin de bulunduğu bu aksesuarlardan en bilinenleri hareli kedi gözü tesbih ya da kedi gözü efe tesbih denebilmektedir. Sadece tek bir durum için değil, stres gibi sorunları yok etmek veya azaltmak için tesbihin faydalarından yararlanabilirsiniz. Değerli taşların olmasının yanında sadece bu aksesuar da rahatlatıcı bir etkiye sahip olduğu için istediğiniz şekilde ürünü kullanabilir ve karanlıkta bile kullanabilecek rahatlığa ulaşabilirsiniz. Yine de tekli ve çiftli çekmeye uygun olan bu ürünlerden faydalanabilirsiniz. Renklerine göre seçim yapmak isteyenler için en çok seçilen renkler; beyaz, mavi, kırmızı kedi gözü tesbih denebilir. Çoğunda püskül de bulunan bu ürünlere dilerseniz harf gibi aksesuarları ekleyebilirsiniz. Boyutları değişebileceği için yorumlara ve açıklamalara dikkat edilerek bakılarak ürünler alınmalı; ancak avantajlı ve bütçenize uygun olan modelleri Trendyol aracılığı ile inceleyebilir ve istediğiniz modeli tercih edebilirsiniz.

Kedi Gözü Tesbih Nasıl Parlar?

Uzun yıllardır pek çok farklı taştan veya madenden dua için ya da stres yönetimi amaçlı çeşitli boncuk sayılarında tesbih modelleri üretilir. Bu tesbihlerden biri şeklinde bilinen kedi gözü tesbihler içeriğine karıştırılmış olan fosfor madeni sayesinde gün içerisinde emdiği ışığı gece veya karanlık bir ortamda dışarı salarak parlama özelliği gösterir. Kedi gözü tesbihin parlaması için ekstra bir şey yapmanıza gerek yoktur. Kendi içeriğinde bulunan fosfor sayesinde aydınlıkta emdiği ışıkla karanlıkta parlar.

Kedi Gözü Tesbih Nerede Bulunur?

Tesbihler pek çok farklı doğal taş, maden ya da sıradan boncuklar kullanılarak üretilen ve çeşitli kullanım alanları bulunan ürünlerdir. Aynı zamanda dünya genelinde de kültürel veya dini bir sembol olan bir çeşit aksesuardır. Ayrıca stres anları için de kullanılır. Bu aksesuarların isimleri yapıldıkları malzemeye ya da bazı belirgin özelliklerine göre çeşitlenebilir. Bu çeşitlerden biri olan kedi gözü tesbih içerisinde bulundurduğu fosfor madeni sayesinde gündüz emdiği gün ışığını gece ya da karanlık ortamlarda dışarıya salarak kedi gözü gibi fosforlu ve parlak bir renk alır. Trendyol’un sunmuş olduğu geniş ürün yelpazesinden ihtiyacınıza ve zevkinize en uygun kedi gözü tesbihini seçebilirsiniz.

Kedi Gözü Tesbih Renk Çeşitleri Nelerdir?

Kedi gözü tesbihler karanlıkta parlayan bir çeşit aksesuardır. Bu tesbih çeşidi içerisinde yapım malzemesi olarak karıştırılmış fosfor madeni sayesinde gün içinde içinde emdiği ışığı dışarı salarak gece veya karanlık bir ortamda bulunduğunda parlama özelliği gösterir. Parlama esnasında hemen hepsi benzer tonda olur. Kedi gözü tesbihlerin farklı renkleri de bulunur. Pek çok farklı rengi bulunmasına rağmen kedi gözü tesbihler gece ya da karanlık ortama girildiğinde fosforlu ve parlak yani tıpkı bir kedi gözü gibi görünür. Bunun yanı sıra bu tesbihlerin bazı renkleri mavi, kırmızı veya turuncu gibi renklerde de bulunabilir. Bu renklerde de aynı özellik bulunur. Kedi gözü tesbihlerin hepsi karanlıkta parlama özelliği gösterir.