placeholder
"

Kil Maskesi

" araması için 2260 sonuç listeleniyor
Claderm 50 ml Kil Maskesi – Aloe Vera
Claderm50 ml Kil Maskesi – Aloe Vera
(766)
50 ml Kil Maskesi – Aloe Vera
19,90 TL
Sepete Git
Claderm Kil Maskesi 50 ml 8680052920178
CladermKil Maskesi 50 ml 8680052920178
(2413)
Kil Maskesi 50 ml 8680052920178
48,90 TL
Sepete Git
Sally Beyazlatıcı Kil Maskesi 100 Ml
SallyBeyazlatıcı Kil Maskesi 100 Ml
51,31 TL
Sepete Git
Claderm 50 ml Kil Maskesi – Collagen
Claderm50 ml Kil Maskesi – Collagen
(475)
50 ml Kil Maskesi – Collagen
19,90 TL
Sepete Git
Claderm 50 ml Kil Maskesi – Tea Tree
Claderm50 ml Kil Maskesi – Tea Tree
(282)
50 ml Kil Maskesi – Tea Tree
19,90 TL
Sepete Git
Bonhair Doğal Kil Yüz Maskesi 500 Gr
BonhairDoğal Kil Yüz Maskesi 500 Gr
48,69 TL
Sepete Git

Kil Maskesi Modelleri Trendyol'da!

Cildinizi Koruyan Kil Maskesi

Cildinizi Koruyan Kil Maskesi

Geçmişten günümüze insanların en büyük arzularından biri gençleşmek veya yaşlanmayı durdurmak olmuştur. Bu noktada yapılan araştırmalar henüz insanları diledikleri kadar genç bir hale getiremese de yaşlanma belirtilerinin görünmesi geciktirilebilmektedir. Bu noktada en önemli olan şey ise cildimizin ihtiyaçları doğrultusunda onu beslemek ve onda fazla olan dokuları almaktan geçmektedir. Bu noktada gün boyu güneş ışığı, toz veya başka maddeler ile temas ederek yorulan ve yıpranan cildinize uygun bakımı yaparak cildinizi sağlıklı ve diri tutabilirsiniz. Öncelikle yaşam tarzınıza ve cilt tipinize göre değişiklik gösteren bu bakım teknikleri arasından sizin için en uygun olanı tespit etmek gerekmektedir. Hangi kürün uygulanacağı tespit edildikten sonra dilerseniz bu konuda uzmanlaşmış kişilerden yardım alarak veya evde kendi başınıza bu bakımı uygulayabilirsiniz. Özellikle kil maskesi uygulaması evde rahatlıkla kimsenin yardımı alınmadan yapılabilmektedir. Cildinizin ihtiyaç duyduğu maddeleri tespit etmek için ise birkaç basit teknik kullanılmaktadır. İlk olarak cildinize nemlendirici krem sürerek işe başlamanız gerekiyor. Krem uygulandıktan sonra teninizde gerilme ve dinçleşme hissediyorsanız vücudunuzun nem eksiği olduğu anlamına gelmektedir. Bu noktada ne kadar neme ihtiyaç duyduğunuzu ise duştan çıktıktan sonra teninize herhangi bir bileşen uygulamayarak anlayabilirsiniz. Yüzünüzü temizledikten 30 dakika sonra temiz bir peçeteyi burun kenarlarınıza bastırarak vücudunuzun ne kadar neme ihtiyacı olduğunu rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Bunun yanı sıra günümüzde cilt tiplerine göre sınıflandırılmış bakım ürünleri satılmaktadır. Her cilt tipinin ayrı bir şekilde emiş gücü olduğu için her biri için ayrı bileşenler içeren ancak sonuçta aynı işe yarayan kremler ve maskeler üretilmektedir. Bu noktada bakım ürünleri ayrımı yapılırken sıvı olanlar ve krem halinde olanlar olarak ikiye ayrılmaktadır. Bu ayrımın temel sebebi ise kullanılacakları ortamların farklı olmasından ileri gelmektedir. Sıvı ürünler daha çok yaz aylarında kullanılmakla beraber hassas ciltler için önemle önerilmektedir. Kremlerin ve maskelerin yanı sıra günümüzde en çok kullanılan bakım şekli ise peelingdir. Aynı kremler gibi peeling de cilt tiplerine göre değişiklik göstermektedir. Kuru ciltler için daha granül yapıda olan ürünler tercih edilmesi gerekirken normal ciltler için meyve özlerinden oluşan yağlar genel olarak kullanılmaktadır. Krem ve peelingin yanı sıra tenine maske uygulamak isteyenler için de aynı seçenekler mevcuttur. Kuru ciltler için kil maskesi ve yağlı ciltler için kil maskesi gibi ürünler piyasada bulunmaktadır.

Doğal Cilt Ürünlerinden Kil Maskesi Kullanmanın Faydaları

Doğal Cilt Ürünlerinden Kil Maskesi Kullanmanın Faydaları

Özellikle yüz bakımı için kullanılan pek çok krem artık daha doğal içerikler ile müşterilerinin karşısına çıkmakta. Ayrıca uzun yıllardır yaşlanmayı durdurmak için kullanılan kil maskesi doğal olmasından dolayı son yıllarda daha yoğun şekilde kullanılır oldu. Doğal ve kimyasal ürünlerin arasındaki en büyük farklardan biri doğal temizleyicileri evdeki imkânlarınız ile oluşturabiliyor olmanız. Kimyasal ürünlerin içeriğinden tam olarak emin olamasak da evimizde kendimizi için yaptığımız peeling veya yüz temizleme yağlarının içeriğine kendimiz karar veriyoruz. Doğal ürünlerin kimyasal ürünlerden temel farkları ise temel olarak şu şekildedir. Cilt temizleyici özelliği olan pek çok bitki özü bulunmaktadır. Bu bitkilerin özlerini dışarıda hazır olarak alabileceğimiz gibi evde kendi imkânlarınızla da elde edebilirsiniz. Akşamları makyaj temizleyici olarak evde bulunan ürünlerle hazırlayacağınız kremler ile büyük başarı elde edebilirsiniz. Bunun yanı sıra uzmanlar cildini nemlendirmek isteyen kişilere kimyasal ürünlerin kullanılmasındansa hem vücuda hem de cilde çok faydalı olan zeytinyağı önerilmektedir. Kremlerden çok daha üstün bir nemlendirme yeteneğine sahip olan zeytinyağı bir pamuk yardımı ile cilde uygulanmalıdır. Doğal ürünler tercih etmenin en büyük sebebi içinde vücuda yabancı maddeler olmadığı için teninizin daha hızlı olarak bu mineralleri kabul etmesini sağlamaktır. Sonuç olarak doğal maddeler kullanılan peeling işlemleri sonucunda vücuttaki yenileme hızı gözle görülür seviyede artmaktadır. Temizleme ve nemlendirmenin yanı sıra cilt bakımınızın her noktasında doğal ürünleri kullanabilirsiniz. Yaşlanmanın en büyük belirtileri olan kırışıklık ve cildin parlaklığı kaybetmesi gibi sorunlarını da bitki özleri ve doğal yağlar kullanarak ortadan kaldırabilirsiniz. Ayrıca özellikle yüzünüzde oluşan siyah nokta ve akneler için uygulanan doğal kil maskesi ile çok başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Güzellik İçin Kil Maskesi Çeşitleri

Güzellik İçin Kil Maskesi Çeşitleri

Kil maskesi nedir denildiği zaman ilk olarak ürünün ana maddelerini bileşenlerine ayırmak gerekir. Kil maskesi yapımı için en önemli madde tabi ki kil mineralidir. Doğada bulunan kil pek çok farklı mineralin birleşmesi ile oluşur. İçinde bulunan minerallerin yoğunluklarına göre kil de farklı renklere bürünmektedir. Özellikle beyaz kil maskesi veya siyah kil maskesi yapmak için farklı mineral yoğunluklarına sahip olması gerekir. Kilin en büyük özelliği yapısından dolayı su tutabilmesidir. Bunda özelliği sayesinde inşaat sektöründen tarıma, boya ve kimya sektöründen kozmetiğe çok geniş bir kullanım alanına sahiptir. Topraktan elde edilen bu ürün uzun yıllardır insanların hayatında büyük bir yer kaplamaktadır. Eski dönemlerde kil plastisite özelliğinden dolayı tabak ve bardak yapımında yoğun olarak kullanılmıştır. Kil yapısından dolayı çamur haline getirildiğinde rahatlıkla şekil almakta ancak ısıtıldığında sert bir yapıya bürünmektedir. Bu noktada kilin kozmetik alanında kullanılmasının en büyük nedenlerinden biri olan su çekme ve bünyesinde barındırabilme özelliği ortaya çıkmaktadır. Kil maskesi ne işe yarar diye araştırdığınızda karşınıza uygulandığı bölgedeki gözenekleri temizleyici özelliği çıkacaktır. Özellikle akneli cildinize saf kil maskesi yaparak üstün su emme gücü ile yüzünde detoks etkisi yaratabilirsiniz. Bu işlemi yapmadan önce en çok merak edilenlerden bazıları kil maskesi nasıl kullanılır ve kil maskesi yüzde ne kadar durmalı gibi önemli sorulardır. Bu noktada maske cilde uygulanmadan önce yüzünüzü yıkamanız gerekmektedir. Yıkama işleminden sonra göz ve dudak çevreniz haricindeki bölgelere sürülmelidir. Burada en önemli nokta kilin teninizde kurumasıdır bundan dolayı herhangi bir etkene maruz kalmadan kendi kendine kuruması büyük önem taşımaktadır. Kil maskesi kullananlar kuruma işleminin de yaklaşık olarak yarım saatte tamamlandığını tecrübe etmişlerdir. Genel olarak gözenek sıkılaştırıcı işleve sahip olup yüz için uygulanmaktadır. Ancak kullanım alanı yüz ile sınırlı değildir. Vücudunuzun pek çok farklı bölgesinde bu maskeyi kullanarak kırışıklıklarda gözle görülür bir azalma ve ciltte gençleşme sağlanmaktadır. Özellikle göğüs ve bacak bölgelerindeki deri dezenformasyonlarını iyileştirmek için yoğun olarak kullanılmıştır. Kil maskesi yararları arasında belki en beğenilenlerden biri de pek çok kadın için kâbusa dönüşen selülitleri yok etmesidir. Özellikle beyaz kil maskesi kullananlar büyük oranda selülitlerinden kurtulmaktadırlar. Kil maskesi beyaz olduğunda içindeki mineraller cildin sıkılaşmasına ve gençleşmesine yardım etmektedir. Ayrıca ciltte oluşan pürüzleri de ortadan kaldırarak canlı ve parlak bir görünüm sağlar.

Kil Maskesi Faydaları

Kil Maskesi Faydaları

Günümüzde en çok kullanılan doğal kozmetik ürünlerinden biri olan kil maskesinin faydaları ise saymakla tükenmiyor. Kil maskeleri toprağın oluşum süreçlerinden geçtiklerinden dolayı bünyelerinde vücuda yararlı pek çok mineral bulundurmaktadırlar. Farklı renk seçenekleri olsa da genel olarak kil maskesi faydaları şu şekilde sıralanmıştır. Uygulandığı bölgede yağ oranını dengeler ve fazla bulunan yağı bünyesinde depolar. Bu şekilde tenin dinçleşmesini ve parlamasını sağlamaktadır. Günümüzde en çok gözenek sıkılaştırıcı kil maskesi ve siyah noktalar için kil maskesi tercih edilmektedir. Ancak kil maskeleri de farklı çeşit ve türlerden oluşmaktadır. Bu türlere göre cilde sağladıkları faydalar da değişiklik göstermektedir. Özellikle yeşil kil maskesi faydaları bakımından diğer çeşitlerden daha farklı bir yerde bulunmaktadır. Yeşil kil maskesi özellikle yoğun şekilde yağlanmış bölgelere uygulandığında bölgedeki yağ ve kiri uzaklaştırmaktadır. Bunun yanı sıra uygulandığı bölgedeki kan dolaşımını hızlandırır ve ölü hücrelerin atılmasına yardımcı olarak cilt yenilenmesini sağlar. Kil maskesi yeşil rengini almasını sağlayan mineralleri yoğun olarak bünyesinde bulundurduğu için cildi besler ve güzelleştirir. Yeşil kil yağlı ciltler için önerilirken hassas bir yüz sahip olanlar için ise pembe kil maskesi kullanılması önerilmektedir. Özellikle uygulandığı bölgeyi tahriş etmeden temizlemesi ve tahriş olmuş bölgelerde temizleme sağlamasından dolayı yoğun olarak tercih edilmektedir. Teninizi temizlerken aynı zamanda nemlenmesini de sağlayarak daha canlı ve genç bir görünüm kazandırır. Pembe kilin yanı sıra beyaz ve mavi kil maskesi gibi çeşitleri de vardır. Cildinizin ihtiyacını belirleyerek bu yönde size en faydalı olacak maskeyi uygulamanız sizin için önem arz etmektedir. Özellikle sivilce için kil maskesi arayanların beyaz renkli çeşidinin kullanması çok faydalı sonuçlar doğuracaktır. Beyaz kil kullanarak yapılan maskeler ile cildinizin nem oranını yükseltirken aynı zamanda sağlıklı ve sıkı bir ten için gerekli mineralleri sağlar. Deri altında biriken bakteri ve yağları temizleyerek hem sivilce oluşumuna hem de siyah noktalara karşı koruma sağlamaktadır. Maskenin en yüksek yararı sağlaması için belli aralıklar ile yapılması gerekmektedir. Bu durumda kil maskesi kaç günde bir yapılır gibi sorular yoğun olarak sorulmaktadır. Araştırmacılar kişiden kişiye bu sürenin değiştiğini ancak ortalama 3’er gün aralıklar ile maske yapılmasının öneriyorlar.

Kil Maskesiyle Evde Cilt Bakımı

Kil Maskesiyle Evde Cilt Bakımı

Kil maskesi cilde faydaları saymakla bitmeyen doğal bir gençlik kürüdür. Özellikle düzenli kullanım ile gözle görülür şekilde değişiklik yaşanmaktadır. Bu noktada maskenizi dışarıdan satın alabileceğiniz gibi gerekli ürünleri bir araya getirerek evde kendi başınıza üretmeniz de mümkündür. Özellikle hassas ve alerjik cilde sahip olan kişiler kendi maskelerini kendileri hazırlayarak ciltleri için alerjen maddelerden uzak kalmaktadırlar. Bunun yanı sıra evde kendi kilini hazırlayan kişilerin içine diledikleri maddelerden katarak tamamen kendi kremlerini oluşturmaları da mümkündür. Özellikle son dönemde çok tercih edilen güllü kil maskesi ve havyarlı siyah kil maskesi gerekli maddeler toplanarak evde üretilebilmektedir. Bu noktada bilinmelidir ki yağlı cilt sorunu yaşıyorsanız yapacağınız kil maskesi yeşil renkte olmalıdır. Normal ciltler için ise beyaz kilin kullanılması yeterli olacaktır. Büyük şehirlerde gün içinde pek çok farklı kir ve toz ile temas eden cildimiz zamanla gözeneklerinde bu parçacıkları biriktirmeye başlar. Bunun sonucunda sivilce ve siyah nokta gibi istenmeyen sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Bu maske toz ve kir gibi günlük hayatın cildinizde bıraktığı etkileri ortadan kaldırmak için muhteşem bir seçenektir. Evde kendi maskesini üretmek isteyenler için yapması gerekenler ise şu şekildedir. İlk olarak yapmak istediğiniz maske türünü seçmeniz gerekiyor. Bunun ardından örneğin ballı maske yapmak için 2 yemek kaşığı dolusu kili bir kaba koyun. Kabın plastik veya türevlerinden birine ait olmamasına özen gösterin. Plastiğe temas eden kilde bakteri üreyecek ve yaptığınız maske yarardan çok zarar verecektir. Özellikle bu işlem için bir cam kap kullanmanız tavsiye edilmektedir. Cam kap içinde kil ile 3-4 yemek kaşığı suyu iyice karıştırın. Kıvamı krem gibi olunca içine bir çay kaşığı kadar bal ekleyip karıştırmaya devam edin. Karışımdan emin olduğunuzda kreminiz hazır olmuş demektir. Bir diğer evde yapabileceğiniz tarif olan nane yağlı kil maskesi siyah nokta ve sivilceler için kullanılmaktadır. Bu maskenin hazırlanmasında yine 2 yemek kaşığı kil 3-4 yemek kaşığı su ile iyice karıştırılır. Ardından içine isteğe göre üç veya dört damla nane yağı eklenir. Kulak memesi kıvamına gelinceye kadar karıştırılmaya devam edilir. Yüzünüze uygulamadan önce yüzünüzü iyice yıkadığınızdan ve herhangi bir sabun kalmadığından emin olmanız gerekmektedir. Sabun ile kil temas ettiğinde aynı plastikte olduğu gibi bakteri üremektedir.

Kil Maskesi Çeşitleri, Özellikleri ve Fiyatları

Kil Maskesi Çeşitleri, Özellikleri ve Fiyatları

Kil maskesi fiyat performans ürünü olmasından dolayı son yıllarda yoğun olarak talep görmektedir. Özellikle kil maskesi sivilce ve diğer cilt sorunları olanların yanı sıra teninin dokusunu korumak isteyen kişilerce yoğun olarak talep edilmektedir. Piyasada genel olarak nemlendirilmiş şekilde bulunsa da evde kendi maskesini yapmak isteyenler için toz kil maskesi de satılmaktadır. Kil maskesi toz halde alındığında bir miktar su ve dilediğiniz yağ ile karıştırılarak cilde uygulanabilmektedir. Bu işlem sonucunda teninizden istemediğiniz yağları uzaklaştırırken ihtiyacınız olan faydalı yağların emilmesini sağlayabilirsiniz. Cilt tipinize uygun kil maskesi önerileri için farklı çeşitte tarifler bulunmaktadır. Dermatologlar özellikle yıpranan derinin güçlendirilmesi ve ciltte meydana gelen yara veya bu gibi deformasyonların ortadan kaldırılması için kırmızı kil maskesi öneriyorlar. Kil cildi yenileyici, kan dolaşımını artırıcı özelliklerinin yanı sıra gözeneklerinizi açarak siyah noktalardan kurtulmanızı sağlamaktadır. Uzun süredir üzerinde yapılan çalışmalar sonucunda kilin yaşlanmaya karşı en etkili ürünlerden biri olduğu ortaya koyuldu. Kan dolaşımını hızlandırması ve ölü derinin atılmasına yardımcı olarak yeni ve taze derinin ortaya çıkmasını sağlayarak kırışıklıkları ortadan kaldırmaktadır. Düzenli şekilde uygulandığında teninizde gözle görülür şekilde gençleşme ve parlama hissedeceksiniz. Ancak maske uygulaması sırasında bazı durumlara özellikle dikkat edilmesi gerekmektedir. Maske uygulanacak bölgede açık yara var ise herhangi bir işlem yapılmamalıdır. Bunun yanı sıra bir başkasının temas ettiği ürünler kesinlikle kullanılmamalıdır. Maske işlemi yapıldıktan sonra en fazla yarım saat içinde yıkanmalıdır. Aksi takdirde cildiniz tahriş olabilir veya kızarıklıklar ortaya çıkabilir. Kil maskesi tavsiye eden pek çok dermatolog güvenilir yerlerden alınması konusunda da insanları uyarmaktadır. Gerekli özellikleri göstermeyen maddeler kil adı altında satılarak insanların sağlıkları tehdit edilmektedir. Gerekli özellikleri göstermeyen maddelerden maske yapıldığında ciltte kızarıklık veya başka türlü lezyonlar görülebilmektedir. Cildinizde meydana gelebilecek olan bu gibi durumlarla karşılaşmamak için belirli güvenilir markaların sağladığı ve standartlara uygunluğu test edilmiş ürünleri almanız sizin için büyük öneme sahiptir. Bu noktada test edilmiş ve onaylanmış olan pek çok seçenek arasından dilediğiniz kili daha önce deneyim etmiş olan kullanıcı yorumları ile birlikte en uygun fiyatlara Trendyol’dan ulaşabilirsiniz.