"

Kına Seti

" araması için 72259 sonuç listeleniyor

Kına Seti

En Özel Günlerinizde En Özel Kına Seti Seçimleri

En Özel Günlerinizde En Özel Kına Seti Seçimleri

Kınalar, düğünlerinizin ayrılmaz geleneklerinden biridir. Bir yerde bir düğün kurulacaksa kına da onun ayrılmaz bir parçasıdır. Evliliğe giden bu en güzel yolda sizlerin organizasyonlarını canlandıran renkleri kullanmak oldukça önemlidir. Bu güzel anlarda sizlere sevdiklerinizle birlikte sizlere eşlik edecek olan yardımcı parçaların toplandığı setler bulunur. Bu setler kına seti olarak karşınıza çıkar. Kına gecelerinin en önemli yanı gelinlere yakılan kınalar ve onun nedimelerine verilen rengarenk süslemeler diye düşünüldüğünde gösterişli bir set seçmek gelinin ve nedimelerinin misafirlerin gözlerini doldurması anlamına gelir. Kına seti içerisinde pek çok küçük malzemeyi barındırır. Bunları tek tek de alabilirsiniz ancak set halinde toplu olarak almak daha faydalı olacaktır. Bir kına setinin içerisinde bulunan ürünleri toplu olarak edinmek sizlere diğer ürünler ulaşmak için ekstra masraf ve zaman harcamamanız konusunda fayda sağlayacaktır. Bunun yanı sıra kınalarınız için almış olduğunuz tüm ürünler set içerisinde bulunduğundan birbiriyle uyum içerisinde olacaktır. Gerek renkleri gerek çeşit çeşit motifleri ve dokularıyla kullanan herkes için bu anlamlı günü daha da anlamlı kılacaktır. Bir gelin kına seti seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı konular vardır. Bunlardan ilki kına organizasyonunuza karar vermektir. Bir şirket vasıtasıyla yapılacak etkinliklerde genelde onların ekiplerine ve sizin bindallı seçiminize uygun kına setlerini tercih etmeniz gereklidir. Bu da bireysel seçim yapacak olduğunuzda dikkat etmeniz gereken bu tip görsel hususlar konusunda önem arz eder. Çünkü bir kınada olmazsa olmaz olan ilk şey öncelikle tüm parçaların uyumu ve özenli bir görünümü olmasıdır. Bu özenli görünümü yakalamak da temin edeceğiniz malzemelerin üzerinizde duruşunun yanında birbiriyle olan iç uyumuyla yakalanır. Önemsemeniz gereken bir diğer konu da kına setinizin içerisinde bulunan ürünlerin misafirlerinize yetecek kadar olmasıdır. Aksi takdirde arkanızdan pek çok akrabanızın ve arkadaşınızın tedbirinizi önden almayıp yetersiz malzeme aldığınız konusunda hayıflandığına şahitlik edip canınızı bu konuda sıkabilirsiniz. Bu yüzden her şeyiyle tastamam gösterişli bir kına seti seçmek sizin de hakkınız olmakla birlikte bu anlamlı günde sizleri de misafirleri de mutlu edecek ufak hediyelere önem verdiğinizin göstergesidir.

Kına Seti Çeşitlerinde Canlı Renkler

Kına Seti Çeşitlerinde Canlı Renkler

Bir kınayı kına yapan bu etkinlikte kullanılan malzemeler ve onların birbiriyle uyumudur. Hareketleriyle de uyumlu olarak sahneye çıkan nedimeler, planlanmış bir organizasyon ekibinin kıyafetleri ve süslemelerinin yanı sıra kınanın başrolü olan gelinin giydiklerinden ve taktığı takılardan uzun zaman söz edilmesi bu etkinlikte oluşacak olan uyumun sonucudur. İster tüllerle bezeli ürünler olsun ister ponponlu veya güllü pek çok kına ürünü olsun sizin içinize en çok sinene karar verme konusunda sayfamızda bulunan çeşitler kafanızdaki karışıklığı giderecektir. Bir kına setinin içerisinde yer alan olmazsa olmaz ürünler bulunur. Bu ürünler özellikle gelinin o gece kullanacak olduğu temel malzemelerdir. Bu malzemeler olmazsa ilk aşama olan gelinin süslenmesi ve kınaya hazırlanması maalesef ki eksik olur. Gelin pullusu adı verilen geline örtülecek örtü bundan dolayı bu setlerin en önemli malzemelerindendir. Tüm ürünler bir sepet içerisinde bulunur. Bazı durumlarda malzemelerin sayısına göre tek sepet almayacağından kargoda tarafınıza ayrı parçalar olarak da gelebilirler. Gelin pullusuna ek olarak karılacak kınanın konması için güzel ve gösterişli bir kına tepsisi tercihiniz de oldukça önemlidir. Tüm bu malzemelerin genel rengi kırmızı olarak akıllarda kalsa da son dönemlerde gelinlerin zevklerine göre gold, mor, mavi, yeşil, kahverengi kına seti de kullanıcılar tarafından tercih ediliyor. Bunun nedeni artık kırmızı seçimlerin klasikleşmesi ve kullanıcıların da bundan dolayı eğlencelerinde farklı renklerin yansıtacağı farklı havalar istemesi. Misafirlerinize bu özel gününüzden bırakacak olduğunuz hatıralarınız bir minik kutuda veya küçük bir bezde bulunan kınalar, nedimeler kına yakılmadan önce gelinin etrafında oynarken ellerinde tutacakları mumlar ve yine onlara özel özenle hazırlanan taçlar olabilir. Kına keseleri içerisine koyacak olduğunu kınaları misafirleriniz diledikleri zaman yakmak için hazırlayıp yakabilirler. Bunun için kese içerisine kuru kına koymanız gereklidir. Bir kına gecesinin vazgeçilmez ikilisi olan çerezlerin yanında verilen kuru kınaları kese dışında minik süslü paketlere de koyabilirsiniz. Setlerin değişken olması sizin için de fazla seçenek sunulması anlamındadır. Tercihinize göre setlerinizin kapsamını belirleyerek sayfamızda size en uygun olanlar arasında seçiminizi yapabilirsiniz.

Bir Kına Seti İçin Olmazsa Olmazlar

Bir Kına Seti İçin Olmazsa Olmazlar

Kına töreninde sizi organizasyonda eksiklikleri tamamladığınıza dair rahatlatacak pek çok ürünü içinde barındıran kına setlerinde gelinlerin kullanımına yönelik olmazsa olmaz süs eşyaları bulunur. Misafirler için olan malzemelerin yanında oldukça ciddi ve önemli yer eden bu malzemelerin temini oldukça kolaydır. Gelinin ve damadın adına özel işlenmiş kına tefleri de bu ürünler arasında yer tutan en güzel ürünlerdendir. Kına tefini çala çala sahneye giren gelin ortamdaki herkesin dikkati üzerinde olmasının yanı sıra elindeki tefle de dikkati daha bir çekecektir. Tefinizin süslemeleri için tüller, püsküller ve kurdeleler tercih edebileceğiniz gibi özel işleme teknikli tefleri barındıran kına setlerini tercih ederseniz bunlar da göz alıcı olacaktır. Tefin yanı sıra setlerde bir de gelinin çalması için kına davulu bulunur. Ancak bu setlere davulun dâhil olması fiyatta ciddi bir değişkenliğe neden olur. Kapsamı genişledikçe fiyatları da bu anlamda değişkenlik gösterir. Bir gelinin olmazsa olmazı bunların yanı sıra onu diğer misafirlerden ve nedimelerden ayıracak olan özel ve alımlı tacıdır. Tel kırma kına seti yanında da kolaylıkla bulabileceğiniz taçlar taktığınız zaman sizi bir prensese dönüştürecektir. Güzel bir tel kırma duvakla gayet hoş bir şekilde kombin edebileceğiniz taçlarınız, üzerindeki işlemeler, desenler, büyük taşlar ile zevkinize göre dizayn edilen on binlerce çeşit arasında sizi bekliyor. Size en uygun kına aksesuarlarını bulmak sandığınız kadar zor değil. Sayfamız bu anlamda pek çok çeşit barındırmakla beraber renklerin ve desenlerin arasından dilediğiniz şekilde seçimler yapma imkânını da size sunuyor. Geleneksel alışveriş yöntemleriyle dilediğinizi bulamamaktan şikâyetçiyseniz sizler de setlerin içeriklerine ilk olarak kapsamlı bir şekilde göz atarak karar verebilirsiniz. En güzel anılarınızdan biri olacak olan kınalarınıza atacak olduğunuz imzaya hazırlık olan en önemli günlerden ilki olarak bakarsanız, güzel ve kusursuz olması için göstereceğiniz önem oldukça fazla olacaktır. Bu anılarda yer edecek ve her fotoğraf karesinde sizi siz olarak temsil edecek ürünler kına setlerinin içerisinde mevcuttur. Kimi setlerde az parça olmasının nedeni daha az misafirli kına organizasyonlarına yönelik olmasından dolayıdır. Ancak kınam kalabalık olacak diyenlerdenseniz 1001 parça kına seti gibi geniş yelpazeli setleri almanız size en uygun olan olacaktır. Kına yelpazesinden kına kemerine pek çok şatafatlı ürünü barındıran bu setlerle geline bakan dönüp dönüp bir daha bakacaktır. Ancak kemer tercihlerinizde iki tane kemeri barındıran setleri tercih ederseniz iyi olur. Çünkü tercih edeceğiniz bu sette hem rengarenk kumaşlarla donatılmış gelin kemeri hem de davetlilere hediye edebileceğiniz zilli kemerler bulunacaktır. Gelin kemerinin tüllerinin birer ucundan tutulup dans edilmesiyle ortaya çıkacak olan renkli görüntüler kınanıza neşe katacaktır.

Sevdiklerinizle En Güzel Gününüzün Süsleyicisi Kına Seti

Sevdiklerinizle En Güzel Gününüzün Süsleyicisi Kına Seti

Kına geceleri bir yandan mutlu bir yuva kurulmasının en önemli müjdecilerinden ilki olurken bir yandan da evden ayrılıp yeni ve yabancı bir yere gitmenin hüznünü barındırır. Kınalarda genelde gelinin avucunu açmaması, testi kırması gibi mihenk taşı sayılabilecek olaylar olur. Gelin, kına gününün en önemli kişisidir. Kimi kınalar damat olmadan olurken kimi yerde ise damadın kınayı bastığı olmaktadır. İşte seçecek olduğunuz kına setinde bunu da düşünüp değerlendirmeniz gereklidir. Gelin ve damat kombin kıyafetler tercih ederse bu hem gösteriş bakımından hem de uyum bakımından misafirlerin ve sizin gözünüze hoş gelecek önemli detaylar olacaktır. Kına seti modelleri arasında seçim yaparken sizin o günü nasıl geçirecek olduğunuz konusu göz önüne alınarak en uygun set tercih edilmelidir. Kalabalık ve şatafatlı bir organizasyon için sade seçimler yapmak biraz sönük olacaktır. Sade kına seti seçimlerini asker kınaları için tercih edebilirsiniz. Asker kına seti içerisinde yer alan ürünler gelin kınaları için olanlardan daha az olacak olduğundan fiyatı da bu anlamda değişkenlik gösterecektir. Örneğin testinin içine şeker ve para koyup testiyi kırma geleneği asker kınalarında olmadığı için asker kına setleri içerisinde testi barındırmaz. Yine tef, telli duvak gibi gelinlere has olan pek çok şatafatlı ürün yerine daha sade olan asker yazmaları işlemeleriyle bu bakımdan göz doldurur. Arkasında ay ve yıldız işlemeleri olacağı gibi dilerseniz sayfamızdan istediğiniz modeli temin edip daha sonra buna askerin adını ve yazmak istediğiniz sözleri yazdırabilirsiniz. Askerlere kına yakılmasının geleneği yıllardır Anadolu’da devam eden bir gelenektir. Bu bakımdan askerlerin eğlenceleri ve şenliklerinde onlara yakılan kınalar da en az gelin kınaları kadar geleneksel önem arz eder. Avuç ortasına ve parmaklara yakılan kına bazı durumlarda askerlerin saçına da yakılır. Bunun için ayrı setler de sayfamızda bulunan pek çok farklı kına seti seçeneği arasında bulunur. Bu setleri tercih ederken kullanacak olduğunuz miktarı ve misafirlerin sayısını göz önüne almanız gereklidir. Gelecek olan herkese kalacak anıları bu şekilde temin edip onlara hediye etmeniz misafirlerinizi oldukça mutlu edecektir. Misafirlerinize gösterecek olduğunuz hassasiyet ve özenin yanında onları düşünerek almış olduğunuz bu minik hediyeler de onların gönlünü bir kez daha kazanmanıza sebep olacaktır.

Kına Seti ile Bütünleşen Eğlence: Bekarlığa Veda Geceleri

Kına Seti ile Bütünleşen Eğlence: Bekarlığa Veda Geceleri

Kına için yapacak olduğunuz organizasyon pek yankı uyandırmasın ve yanınızda sadece sevdiğiniz az ve öz insanlar olsun istiyorsanız bekarlığa veda gecelerinde yakılan kınalar gibisi yoktur. Kimi zaman bu organizasyon gelinin arkadaşları tarafından yapılır. Çok sevdiğiniz bir arkadaşınıza alabileceğiniz hediyelik kına seti içerisinde bulunan işlevsel malzemeler bu gecelerde işlerinize oldukça yarayacaktır. Bir organizasyonu en değerli kılan şeyin yanınızda sevdiklerinizle paylaşacağınız güzel anılar biriktirmek olduğunu düşünürsek bu hediye gelin adayını da oldukça mutlu edecek bir hediye olabilir. Bu anlamda her şeyiyle tastamam bir kına setini arkadaşınıza hediye etmek oldukça güzel olacaktır. İçerisinden çıkan kına sepeti, kına tepsisi, mumlar, kelebekli ya da güllü veyahut farklı desenli minik nedime mumları gibi ürünlerde dilediğiniz renkte ve modelde olanların tercihi bu anlamda önemlidir. Bu güzel güne renklerle, tüylerle, tüller ya da ponponlarla bezeli kına malzemelerini temin ederek imzanızı atmak hem arkadaşınız için hem de sizin oldukça eğlenceli ve canlı bir gece geçirmenizi sağlamaya yardımcı olacaktır. Gösterişli tahtlarda şatafatlı bindallılar içerisinde bir kına değil de oldukça sade ve zarif bir kına tercih etmek isteyenlerin bir numaralı tercihleri bu tarz organizasyonlar olmaya devam ediyor. Kiralamak yerine kendinizin olsun ve hatıra olarak evinizin en güzel yerinde onu saklayın istiyorsanız tüm ürünlerin yıllara meydan okurcasına sağlam ve temiz bir şekilde kalan kaliteli olanlarından tercih etmeniz sizin yararınıza olacaktır. Bunların yanında paketlerin içerisinde kınaların yanı sıra kına hatırası olarak değişik tarzlarda buzdolabı magnetleri, ojeler, küçük aynalar, tefler, taçlar ve minik başka hediyeler de eklenebiliyor. Davetlilerinize bu anlamda hediye edecek olduğunuz ürünler onlara sizden kalacak değerli bir hatıra olacağı için bu seçimlerde de önem göstermeniz gerekiyor. Kına setleri bu anlamda bütçenizi de sarsmadan özel ve anlamlı hediyeleri sevdiklerinizle buluşturmanın en güzel yollarından olacaktır.

Gelenek ile Modern Çizgilerin Birleşimi Olarak Kına Seti

Gelenek ile Modern Çizgilerin Birleşimi Olarak Kına Seti

Kınalar yalnızca bir gelenek değil, modernliğin de simgesidir. Gelenekle modernin harmanlanışı bu bakımdan oldukça kıymetlidir. Kınanın nasıl hazırlandığına gelirsek bu bir saç kına seti mi yoksa normal bir kına seti mi aldığınıza göre değişir. Eğer ellerinize kına yakmak istiyorsanız bu kınayı bekletmeden yakmalısınız. Öncelikle kınayı genişçe bir kaba alın. Kuru kınayı geniş bir yere aldıktan sonra üzerine biraz sıvıyağ ya da zeytinyağı eklemeniz, daha sonra da biraz çay demi koymanız ikinci adımdır. Çay deminin tahmini 3 çorba kaşığı olduğunu size söyleyebiliriz. Kınayı suyla da karmak bir yöntemdir ancak bu şekilde karıştırıldığı zaman daha kalıcı olacaktır. Kınanız karışırken kuruyacaktır. Bunun önüne geçmek için kına kurudukça biraz daha çay demi eklemeniz gereklidir. Bir süre daha karıştırmaya devam ederseniz kınanız yavaş yavaş kıvamını almaya başlayacaktır. Elinizle karıştırmaya devam ettiğiniz kınanızın cıvıklığının kaybolduğunu fark ettiğiniz zaman özenli bir şekilde yakmak istediğiniz yerlere sürmeniz gerekir. Daha sonra kına seti içerisinden çıkan özel kına eldiveni gibi malzemelerle bu bölgeyi kapamanız önemlidir. Çünkü kına birkaç saat içinde kurumaya kırıntıları saçılmaya başlayacaktır. Bunun önüne geçebilmek için kına sürülen yerin çevresini güzelce sarmanız gerekmektedir. Eski zamanlarda kınanın olduğu yerin muhafaza edilmesi için ilk olarak gazete kağıdı sarılır daha sonra da tülbent gibi bir bezle güzelce bağlanırmış. Bazı durumlarda tülbent yerine temiz birer poşet de geçirildiği olurmuş. Ancak artık kına setleri içerisinde bulunan malzemeler buna gerek duymamanız gerektiğini size ifade ediyor. Saçınız için kına hazırlarken normal kına yakmaktan farklı olduğunu söylemiştik. Metal bir kap içerisinde karıştıracağınız saç kınasına bir miktar süt veya su eklemeniz gerekir. Ayrıca elinizde iz kalmasın istiyorsanız geçirecek olduğunuz temiz bir eldivenle kınayı karıştırma ve saça sürme işlemini yaparsanız bu sizin için daha temiz sonuçlar elde etmenize yardımcı olacaktır. 10 dakikaya yakın karıştırdığınız kınayı aşırı sıvı ya da aşırı katı olmadığını fark ettiğiniz an karıştırmayı bırakmalısınız. Bu işlemi yaptıktan sonra 9 ila 10 saat gibi bir süre beklemesi gerekir. Çünkü bu süre zarfında kınanız boya kıvamını alacaktır. Boya kıvamını alan kına saçınıza işlem uygulandıktan sonra yaklaşık olarak 3 ya da 4 saat saçınızda beklemelidir. Ayrıca kınanın içerisine biraz pancar suyu da katarsanız kızıl bir renk elde etmenizin mümkün olduğu söylenebilir. En kaliteli kına setlerini Trendyol’da bulabilirsiniz.