"

Kına

" araması için 100.000+ sonuç listeleniyor
PARA DÜNYASI 200 Tl Sahte Para
PARA DÜNYASI200 Tl Sahte Para
(173)
200 Tl Sahte Para
13,50 TL
Sepete Git
ZEYMERADE Bordo Nedime El Mumu 12 Adet
ZEYMERADEBordo Nedime El Mumu 12 Adet
(411)
Bordo Nedime El Mumu 12 Adet
40,02 TL
Sepete Git

Günlük Kullanabileceğiniz Kına Çeşitleri Trendyol'da!

Eski zamanlardan beri kullanılan kına, kurutulmuş yaprakların öğütülmesiyle elde edilen bir tozdur. Çoğunlukla bakım ve süs amacıyla kullanılan pek çok farklı çeşitle sunulur. Yakılma yöntemiyle vücuda uygulanan bu ürün özellikle düğün ve nişan gibi eğlencelerde sıkça tercih edilir. Geleneksel açıdan da önemli bir yere sahip olduğundan asırlardır kullanılır. Keskin kokusuyla dikkat çeken ürün; cildi, saçları, tırnakları ve avuç içini turuncu veya kızıl renge boyar. Türüne bağlı olarak kuruduktan sonra oluşturduğu renk değişiklik gösterebilir. Tamamen doğal ağaç yapraklarından üretildiği için tercih edilen bu bitki tozu, sağlıklı açısından da birçok faydalı özelliğe sahiptir.

Yaygın olarak kullanılan kına çeşitleri, vücudun farklı bölgelerine uygulandığında oldukça dikkat çekici bir görünüm sunar. Özellikle avuç içi ve tırnaklara uygulanarak birbirinden ilginç desenler yapmak mümkündür. Çeşitli şablonlar kullanabilir, elinizde etnik figürler oluşturabilirsiniz. Suyla karıştırıldığında yumuşak bir harç formuna kavuştuğu için sürmesi son derece kolaydır. Arzu edilen görünümün yakalanması için belirli bir süre kurumasını beklemek gerekir. Kuruduktan sonra uzun süre görünümünü koruduğu için kolaylıkla silinmez bir yapıdadır. Kına gecesi gibi özel günlerde kullanılan bu ürünler, renkli keselere konularak eğlenceye katılan misafirlere hediye edilir.

Geniş kullanım alanına sahip olan kına modelleri, geçici dövme olarak da sıkça tercih edilir. Yakıldığında kırmızı ve turuncu renk verenlerin yanı sıra siyah ve kahverengi boyayan türler de oldukça popülerdir. Vücudun bazı bölgelerinin yanı sıra çeşitli kumaş türlerini de boyamaya uygundur. Ham bezler üzerine bu ürünle renklendirme yaparak dekoratif örtüler hazırlayabilirsiniz. Temelde doğal renklendirme amacıyla tercih edilen bu ürünler, paketli şekilde size sunulur. Gramaj ağırlığının yanı sıra set hâlinde sunulan seçenekler de kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılar. Siz de kına malzemelerini yakından inceleyerek kullanım amacınıza uygun olanları kolaylıkla belirleyebilirsiniz.

Doğal ve Sağlıklı Kına Çeşitleri Nelerdir?

Doğal ve Sağlıklı Kına Çeşitleri Nelerdir?

Çiçekli bir bitki olan bu bitki; Kuzey Afrika, Kuzey Avustralya ve Asya bölgelerinde sıkça yetişir. Bitkinin yaprakları toplandıktan sonra belirli işlemlerden geçirilerek kurutulur. Toplama ve kurutma işlemleri sırasında herhangi bir kimyasal işlem uygulanmaz. Yapraklar doğal bir şekilde renk verme özelliğine sahip olduğundan farklı bir işleme ihtiyaç duyulmaz. Bu nedenle doğal ve sağlıklı bir yapıya sahiptir. Binlerce yıldır kullanılan bu bitki, yaprakların öğütülmesinden elde edildiği için toz hâlinde sunulur. Hint ve yeşil kına çeşitleri organik yapılarıyla bir adım öne çıkar. Bu ürünler tamamen doğal olarak üretilerek paketlenir. Paket kına çeşitleri ise farklı gramajlarda hazırlanır.

Düğünden önceki bir iki gün içinde yapılan kına için gerekli malzemelerin yanı sıra günlük hayatta kullanıma uygun olan çeşitler de sıkça tercih edilir. Sık kullanılan seçenekler arasında el, ayak ve saç kınası öncelikli sıralarda yer alır. El ve ayak kınası cilde uygulamak için elverişli niteliklerde hazırlanır. Yumuşak toz hâlinde paketlenen ürünleri kullanacağınız bölgeye bağlı olarak farklı miktarlarda tercih edebilirsiniz. Saç kınası ise tüm saçı boyamak için ideal miktarlarda sunulur. Renk tonları birbirinden farklı olan bu ürünleri, arzu ettiğiniz görünüme bağlı olarak değerlendirebilirsiniz. Açık ve koyu renk tonlarından ten renginize, saç modelinize ve stilinize uygun bir biçimde belirleyebilirsiniz

Doğal ve sağlıklı seçenekler arasında Hint kınası yaygın kullanıma sahiptir. Özellikle kına gecelerinde tercih edilen bu ürünler, koyu renkli bir yapıya sahip olduklarından şık süslemeler yaparken kullanılır. Farklı zevklere ve ilgi alanlarına hitap eden desenler, toz kınanın hamur formuna getirilmesiyle kolay biçimde uygulanır.

Kına Çeşitleri Arasından Nasıl Seçim Yapılır?

Kına Çeşitleri Arasından Nasıl Seçim Yapılır?

Geniş ürün yelpazesiyle sunulan bu doğal renklendirici bitki tozu, farklı kullanım amaçlarına göre özel olarak paketlenir. Seçim yaparken öncelikle kullanım amacını belirlemeniz gerekir. Düğün ve kına gecelerinde kullanılan çeşitler tekli paketler hâlinde veya kiloyla satışa sunulur. Hediyeliklerle birlikte kombinlenerek hazırlanan ürünler de bulunur. Kına setleri olarak bilinen bu takımlar, eğlence sırasında kullanılan pek çok aksesuar içerir. Kına tacı sık tercih edilen malzemelerin başında gelir. Çiçekler ve tüllerle süslenen taçlar, renkli görünümleriyle dikkat çeker. Ayrıca kına sepeti de set içerisinde bulunan ürünler arasında yer alır. Hediyeliklerin seçiminde süslerin özelliklerine dikkat etmeniz gerekir. Organizasyonun temasına bağlı olarak farklı renklerde hazırlanan kına süslerini tercih edebilirsiniz. Ayrıca kına hatırası olarak hediye edilen ürünler de bulunur. Kına hediyelikleri, küçük paketler hâlinde misafirlere dağıtılır. Kutuların içerisinde çoğunlukla el kınası yer alır.

Doğal bir boya olan toz kına suyla karıştırıldığında aromatik kokulu bir yapıya dönüşür. Herhangi bir rahatsızlık oluşturmaya bu koku, ürünün özel ve doğal yapısından kaynaklanır. Sağlıklı kullanım avantajına sahip olduğundan uygulama sırasında da rahatlık sunar. Saf toz hâlinde sunulan kına paketleri küçükten büyüğe herkesin kullanımına uygundur. Ellere, ayaklara, saçlara ve tırnaklara kolay şekilde yakılır. Doğal yapıya sahip çeşitlerle dikkat çekici desenleri sağlıklı biçimde uygulayabilir, dilediğiniz amaç için keyifle kullanabilirsiniz.

Boyayıcı yapıya sahip bu ürün, doğal yapıya sahip olduğundan vücudun farklı bölgelerine uygulanır. Yine de bazı kişilerde alerjik reaksiyonlara sebebiyet verebilir. Bundan dolayı kullanmadan önce vücudun küçük bir bölgesinde az miktarda denenmesi tavsiye edilir. Zengin çeşitlilikle sunulan bu ürünler pek çok farklı amaçla kullanıldığı için çok yönlüdür. Kullanım amacınıza uygun miktarda olup olmadığına dikkat ederek doğru bir seçim yapabilirsiniz.

Kına Fiyatları Nasıldır?

Kına Fiyatları Nasıldır?

Uygulama biçimine göre farklı yapıda olan bu boyalar, fiyat açısından da değişiklik gösterir. Fiyatların belirlenmesinde; ürün miktarı, içerik, paketli olup olması gibi pek çok faktör önemli rol oynar. Ayrıca malzemenin kalitesi de fiyatların değişiklik göstermesine neden olabilir. Bu ürünler markalar tarafından satışa sunularak, kına kilosu üzerinden bir fiyatlandırma yapılır. 5 gr, 10 gr, 100 gr, 250 gr, 1 kg, 2 kg gibi seçenekler farklı miktarda renkli kına içerir. 5 gr ve 10 gr çeşitleri çoğunlukla hediyelik olarak sunulduğu için tek tek paketlenir. Küçük paketler içerisinde dağıtıma uygun hazırlanır ve misafirleriniz için özel bir hatıradır. Kına aksesuarları ile bir arada satın alabileceğiniz bu ürünlerin fiyatları her bütçeye uygun farklı seçeneklere sahiptir. Etkinliklerde kullanım için elverişli olan çeşitlerle gereksinimlerinizi tek seferde kolay bir şekilde karşılayabilirsiniz.

Kına taşı ve uygulama aparatı gibi farklı malzemelerin fiyatları ise kınalardan farklı şekilde belirlenir. Özellikle süsleme ekipmanlarının kalitesi ve ürün adedi seçeneklerin belirlenmesinde etkilidir. 5’li, 10’lu, 15,’li, 20’li, 50’li setler hâlinde tasarlanan bu malzemeler, özel detaylarıyla kına gecesi etkinliklerine renk katar. Dilerseniz bu tip ürünleri set şeklinde satın alarak daha avantajlı seçeneklere ulaşabilirsiniz. Bu sayede hem tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilir hem de bütçenizi sarsmadan alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Ayrıca bu ürünün fiyatları kullanışlı özelliklerine ve kalitelerine kıyasla oldukça uygun düzeydedir. Ulaşılabilir seçenekleri sayesinde bütçenizi koruyarak dilediğiniz miktarda sipariş oluşturabilirsiniz. Siz de kına fiyatlarını ve aksesuar seçeneklerini yakından inceleyebilir, ihtiyaçlarınıza ve kullanım amacınıza uygun ürünleri Trendyol ayrıcalıklarıyla vakit kaybetmeden satın alabilirsiniz. Bu kullanışlı ürünleri dilediğiniz amaç için kullanabilirsiniz.