"

Klor

" araması için 3056 sonuç listeleniyor

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Güvenilir Klor Çeşitleri Trendyol’da

Klor, periyodik cetvelde 7A grubu olarak bilinen halojenler grubunda yer alan hafif, keskin kokulu, yeşilimsi sarı renkli, tahriş edici ve zehirleyici bir gazdır. Saf klor ve gaz klor çeşitleri de bulunur. Doğada serbest halde bulunmaz ancak çok miktarda HCL içeren volkanik gazlarda serbest halde klora rastlanabilir. Sanayide genellikle doymuş tuz çözeltisinin elektrolizi yoluyla üretilir ancak erimiş sodyum klorürden de elde edilebilir. Klor ve ondan elde edilen bileşikler; kağıt ve dokuma sanayinde ağartma işlemlerinde, kent içme sularının dezenfekte edilmesinde kullanılır. Aynı zamanda evlerde kullanılan ağartıcıların, mikrop öldürücülerin ve çok sayıda organik-inorganik maddenin üretilmesinde kullanılır. Klorlu eriticilerden ise plastik maddelerin ve yapay kauçukların üretiminde yararlanılır. Kağıt ve dokuma sanayisinde ağartıcı, havuz ve içme suyu dezenfektanı ve mikrop öldürücü olarak kullanılan ürüne Trendyol’dan ulaşabilirsiniz.

Mükemmel Hijyen Sağlayan Klor Çeşitleri

Mükemmel Hijyen Sağlayan Klor Çeşitleri

Birçok farklı temizleme alanında kullanılan ürün, ilk etapta havuz kloru olarak karşınıza çıkar. Çünkü klor, yüzme havuzları için kullanılan popüler bir dezenfektan maddesidir. Genellikle klor tablet olarak kullanılan havuz kloru havuzdaki bakterileri öldürmek için oldukça etkili bir kimyasal olarak karşımıza çıkar. Diğer dezenfektan maddelerine kıyasla daha uygun fiyatlı ve yüksek oranda kullanılabilen ürünün çok tercih edilmesinin sebebi budur. Sıvı klor da havuz suyunu temizlemek ve dezenfekte etmek için kullanılabilecek uygun seçeneklerden biridir. Tüm halojenler gibi bu da bir bazdır ve hidrojen iyonları ile etkileşime girebilir. Bu kimyasal özelliği sayesinde sudaki safsızlıklarla etkileşime girebilir ve havuz suyunu temiz tutabilmek için bakterileri öldürebilir. Havuz suyunuzu tablet klor seçeneği ile de dezenfekte edebilir ve güvenle yüzebilmek için bakterileri yok edebilirsiniz. İhtiyacınız olan bu ürünü Trendyol’dan temin edebilirsiniz.

Dezenfekte İçin Uygun Fiyatlı Seçenek

Dezenfekte İçin Uygun Fiyatlı Seçenek

Klor fiyatları, farklı çeşitlere göre belirlenir. Çeşitleri toz veya tablet gibi inceleyebilirsiniz. İhtiyaçlarınıza uygun olanları inceleyip dilerseniz yorum ve değerlendirmelere de bakarak seçiminizi yapabilirsiniz. Toz klor da havuzunuzu dezenfekte etmek için kullanabileceğiniz bir dezenfektan çeşididir. Havuzu temiz tutmanız sağlığınız açısından oldukça önemli olup eğer bir işletme sahibi iseniz müşterilerin sağlığı ve işletmenizin temizliği için de mutlaka kullanmanız gereken bir temizlik maddesidir. Klor özellikleri dezenfeksiyon açısından çok önemlidir. Sudaki safsızlıklarla etkileşime giren klor faydaları sayesinde de tercih edilir. Daha temiz ve güvenilir bir su için önemlidir. Bütün bu özellikleri göz önüne alındığında klor tablet fiyatları pek çok kişinin araştırdığı bir detaydır. Trendyol üzerinden ürün hakkındaki tüm bilgiye ulaşabilirsiniz. 56’lık, 70’lik, 90’lık klor çeşitleri de bulunan ürün, içme suyu kloru olarak da karşınıza çıkar. Temizliğin birçok alanında bulunan bu madde ile güvenli bir dezenfeksiyon sürecini tamamlayabilirsiniz.

Farkı Ebatları Sayesinde Uzun Süreli Kullanım

Farkı Ebatları Sayesinde Uzun Süreli Kullanım

Klor 5 kg, 10 kg, 25 kg çeşitleri ile ev, iş yeri, havuz temizliğinde kullanılabilir bir dezenfeksiyon maddesidir. Fiyatlar da kg olarak değişiklik gösterir. İhtiyacınız olan boyutu belirleyerek siparişini oluşturabilirsiniz. Temizlik ve dezenfeksiyon işlemleri sağlığınız için büyük önem arz eder ve güvenli temizlik yapmak da temizliğin sağlanması kadar önemlidir. Havuzu dezenfekte etmek, bulaşıcı hastalıklardan uzak durmanıza da yardımcı olacaktır. Sadece toplu kullanım alanlarını değil kendi kullandığınız özel havuzlarınızı da dezenfekte edebilir, oluşabilecek bakteri ve mikroplarla savaşabilirsiniz. Havuz temizliğinde etken madde olarak bulunan klor, pH değerine dikkat edilerek kullanılmalıdır. pH değerini yükselttiği için dikkatli kullanılmazsa ciltte çeşitli hasarlara yol açabilir. Aktif klorun en etken pH aralığı 7,2- 7,6’dır. Trendyol’dan ürün açıklamaları ve değerlendirmelerine de bakarak istediğiniz kilogramda satın alabilir, kullanmaya başlayabilirsiniz.