placeholder
"

Kontaktör

" araması için 1526 sonuç listeleniyor
DEERCO Fck 25a Kontaktör
KARGO BEDAVA
DEERCOFck 25a Kontaktör
(1)
180 TL
Sepete Git
DEERCO Fck 12a Kontaktör
KARGO BEDAVA
DEERCOFck 12a Kontaktör
185 TL
Sepete Git
DEERCO Fck 9a Kontaktör
KARGO BEDAVA
DEERCOFck 9a Kontaktör
185 TL
Sepete Git
LS ELECTRIC Ls Mc 185 A Kontaktor
KARGO BEDAVA
LS ELECTRICLs Mc 185 A Kontaktor
2.680 TL
Sepete Git
Siemens 3tf5222-0ap0 Kontaktör
KARGO BEDAVA
Siemens3tf5222-0ap0 Kontaktör
3.975 TL
Sepete Git

Güvenli Kullanım İmkanı ile Kontaktör Çeşitleri

Kontaktör, elektromanyetik sayesinde anahtarlama yapar, bu durum size devreyi uzak bir şekilde kontrol etme imkanı verir. Kısaca anahtarlama görevini üstlenir. Çalışma prensipleri rölelere benzerlik gösterir, ancak bu ürünler oldukça büyük ve şiddetli akımlar için üretilir. Kontaktör çeşitleri ise alacağı enerji yüksekliği, belirli aralıkta olan alternatifler ile imal edilir. Kontakları açık veya kapalı olur. Ana giriş ve çıkışlar şiddetli olan akımlar için kumandalı bir şekilde kontrol etme görevini üstlenir. Yardımcı kontaktör seçerken, akımın düzgün bir şekilde dağılması için ana kontaktör yapıları oldukça önemlidir. Kontaktör bobini, çoğunlukla açık ve kapalı şekillerde yardımcı kontaklara sahiptir. Monofaz kontaktör makaranın enerjisi olmadığı durumlarda elektriği iletmez, makaraya enerji verildiği durumda ise devreyi kapattıktan sonra elektriği iletirler. Normalde kapalı kontaklar, tam tersi işler. Ürünün güç devresinin kontağı normalde açık haldedir. Akım türüne göre ürün çeşidinin seçilmesi ve rahat bir şekilde kullanılabilmesi oldukça önemlidir. Elektronik kontaktörler çoğunlukla fazladan kontağa sahiptir. Bunlardan bazıları kullanıldıkça yıpranır, bazı elektrik kontaktörler ise kullanılmadığı için yıpranma yapmaz. Bu durumun önüne geçmek için devrenin akımı yüksek ise diğer kontaklar boş olan kontaklar ile paralel şekilde bağlanır ya da devre gerilimi yüksek ise diğer kontaklar boş olanlar ile seri olarak bağlanır. Ürünün parçaları akıma uygun şekilde olmalıdır. Ürünün birçok seçeneği bulunur, size uygun olanı tercih ve ihtiyacına göre seçebilirsiniz.

İhtiyaç ve Beklentiye Uygun Modeller

İhtiyaç ve Beklentiye Uygun Modeller

Bu modellerden biri olan sessiz kontaktör, uzaktan kontrol edilen, bobine enerji verildikten sonra kontaklarının konum değiştirmesi şeklinde çalışan ve bu sırada kontak sesi yaymayan anahtarlama elemanıdır. Apartman ve otel uygulamalarında, asansörler için de sık tercih edilen 220v kontantör kompakt boyutları ile beğeni kazanır. Sessiz kontaktörün bobini enerjilendiğinde ana kontakları konum değiştirir ve enerji bir noktadan başka bir noktaya transfer edilmiş olur. Jeneratör kontaktörünün çalışma tarzı standart güç modelleri ile aynıdır. Kullanım açısında pek çok faydası vardır. Sessiz olması, kullanıcı konforunu artırdığı için dikkat çeker ve bobinleri düşük miktarlarda enerji harcar. Bazı 9a kontaktör modelleri, manuel olarak kontrole uygundur. Bunun yanı sıra fazla yer kaplamaz. Ancak küçük yerlerde ise 11 kw kontaktör tercih edilebilir. Bu ürünlere, az sayıda yardımcı ürün takılır. Mini kontaktör ise çalışma şekli olarak standart olanlara benzer, yapısı standartlardan oldukça küçük boyutlardadır. 15 kw kontaktör olan bu modeller bobinin enerji edilmesinin ardından konumlarını, normalde açık olan ana kontaklar, normalde kapalı kontak durumuna geçmesi şeklinde değiştirir. Bobin enerjisi bittiğinde ise tersine hareketle eski konumuna döner. Bu da yerden kazanç sağlanması istenen durumlarda kullanım için idealdir. PVC kesme makineleri, konveyör, asansör, yıkama, endüstriyel mutfak üretimi ve pompa makineleri gibi oldukça fazla uygulama alanlarında 4 kutuplu kontaktör tercih edilir. 25 amper kontaktör az ses yayarlar ve ısı yayılımı da düşüktür. Montaj alanı geniştir ancak fazla aksesuara sahip değildir. 10, 16, 18, 20 amper kontaktör 3 kutup ve 4 kutup olmak üzere iki şekilde üretilir. Hemen hemen her tarzda uygulamada kullanılır. Üç fazlı olan kondansatörleri kumanda etmek için özel olarak tasarlanmış kompanzasyon kontaktörü bulunur. Bu model, ana kontaklarını yapışmasını önüne geçer bu sayede kullanım ömrünü uzatır. Kompanzasyon ürün seçiminde, kondansatörlerin kVAR değerine ve nominal çalışma gerilimine bakılır ve bobin besleme gerilimine dikkat edilir. Federal kontaktörün anahtarlama kabiliyetini ortamdaki sıcaklık değiştirebilir. Oldukça fazla anahtarlama yapar, bunun için de mekanik ve elektriksel ömürlerine ve aç kapa döngü sayısına bakılması gerekir. Bu modeller arasından seçimi güç değeri, yükün kutup sayısı, dahili yardımcı kontak adedi, bobin gerilimi, boyutu, gibi unsurlar etkiler.

Ürün Özellikleri ve Yorumları

Ürün Özellikleri ve Yorumları

Yapısında bulunan ve çalışması için gerekli olan maddeler vardır. Bunlardan biri olan palet, hareketli olan kısımdır. Elektromıknatıs ise üzerine sarılı olan bobin ve demir nüveden oluşur. Kontak, hareketli ve sabit olmak üzere iki şekilde bulunur. Çoğunlukla 3 faz kontaktörde birden çok kontak bulunur. Bu kontaklar genellikle normalde açık olur. Bobine enerji verildiğinde yüke çalışma gücünü sağlar. Rahatça monte edilebilir ve boyut açısından kompakttır. Faz sayıları, boyutu, kutup sayıları gibi özellikler ürünün nitelik olarak farklılaşmasını sağlar. 25 a kontaktörler, hızlı açılıp kapanma yeteneğine sahiptir. Termik kontaktör rölesi ile beraber kullanılırsa tesisleri fazla yük akımına karşı kolayca korur. 24 v kontaktörden başlayarak 500 v’ye kadar geniş bir bobin besleme gerilim olanağına sahiptir. Genellikle 63, 80, 100 amper kontaktör beslemeli bobin tercih edilir. Akımların sınırlanmasına yardımcı olan kontak blokları, kondansatörün kalkış akımını kısıtlayıp sınırlandırır ve bu sayede ömrü uzar. 40 amper kontaktör, genel olarak 3 kutuplu üretilir. Eğer talep edilirse 1, 2 ve 4 kutuplu olmak üzere üç şekilde daha üretilir. Bu ürün, DC kontaktör akımını kesmek amacıyla tasarlanır. Ürünün bir diğer anahtarlama elemanları olan sigorta ve devre kesiciden farkı, fazla akım olduğunda koruma yapmamasıdır. Yalnızca enerjiyi bir noktadan diğer bir noktaya iletirler. Bu nedenle elektrik tesisatlarında otomatik sigorta, termik röle, motor koruma şalteri benzeri termik manyetik koruma sağlayan devre elemanlarıyla birlikte kullanılması önerilir. Bu ürünlere dilediğiniz şekilde sahip olabilirsiniz. Ayrıca ürün seçerken birden çok konuda kararsız kalabilirsiniz. Bu kararsızlıkları önlemek amacıyla, ürünü sizden önce satın alan müşterilerin yorumlarını okumanız size avantaj sağlar. Ürünün kullanım ömrü, boyutu, kullanım şekli gibi konularda bilgi sahibi olabilirsiniz. İhtiyacınıza uygun olan modeli gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Bütçe Dostu Ürünlerin Fiyatları

Bütçe Dostu Ürünlerin Fiyatları

Kontaktör fiyatları tercih edilecek devre elemanlarının özellik ve niteliklerine göre değişim gösterir. Her ürünün sahip olduğu bu nitelikler, fiyatı belirleme konusunda etkilidir. Asansör kontaktör, çoğunlukla motor yol verme uygulamalarında motoru başlatmak için ve durdurmak için kullanılır. Motor uygulamalarında kullanıldığı gibi aydınlatma, ısıtıcı, Dc anahtarlama gibi kullanım alanlarına da sahiptir. Yaygın olarak kullanılan tipi, tek faz kontaktör sistemlerde kullanıma uygun olan tek kutuplu bir modeldir. 12 volt kontaktörler, sektörde oldukça fazla bulunur. Mini olan model, çoğunlukla 5,5 kW’a kadar üretilir. Sessiz olan model ise açılıp kapandığı zamanlarda mekanik ses oluşturmaz. Bina içinde veya gürültü istemeyen alanlarda kullanıma uygundur. Bar tipi olanların, tamamen açık bir yapısı bulunur. Demiryolu gibi veya ağır endüstriyel ortamlarda 50 amper kontaktör tercih edilir. Bu özelliklerine göre fiyatı da değişim gösterir. Kullanıldığı alan ve kullanılan malzemeye göre fiyat belirlenir. Birden çok kullanım kategorisine sahiptir. 7.5, 5.5, 5, 3 kw kontaktör modelleri arasından uygun olanı tercih edebilirsiniz. Ürün, anma akımı ve yük cinsine göre doğru seçilmelidir. Bu seçim doğru yapıldığında, genel olarak hemen arıza yapmaz ve çoğu kez açma-kapama yapan anahtarlama elemanlarıdır. 4 kw kontaktör akıma uygun şekilde tasarlanır. Yani her akıma uygun parçalar üretilir. Örneğin, statik kontaktör yardımıyla anahtarlama elemanları ve kondansatörün çalışma süresinde büyük ölçüde artış sağlanır. Bunun yanı sıra kondansatörü devreye alma ve boşalma için gerekli bekleme süresi de engellediği için güç kalitesinde artma meydana gelir. Siz de beklenti ve ihtiyacınıza uygun olan modelleri dilerseniz kampanya ve indirimleri takip ederek Trendyol'dan sahip olabilirsiniz.