placeholder
"

Lav Taşlı Mangal

" araması için 48 sonuç listeleniyor

Lav Taşlı Mangal Modelleri ile Keyifli Hafta Sonları

Sıcak havanın gelmesi ile pek çok insanın aklına ilk mangal yakmak gelmektedir. Teknolojinin gelişmesi ile mangal modellerinde de farklılıklar meydana gelmiştir. Yenilikçi bir gelişme olan Lav taşlı tüplü mangal, güvenli ve ekonomik alternatif kömür modellerinden olmaktadır. Herhangi bir yere bağlı kalmadan evde ya da bahçede yapılabilen bu lav taşlı doğalgazlı mangal modelleri, alev almadığı için duman yapmaz. Herhangi bir duman kokusu olmadan pratik bir şekilde kullanabilirsiniz.

Lav Taşlı Mangal Çeşitleri

Lav Taşlı Mangal Çeşitleri

Kırmızı lav taşlı mangalın çalışma prensibinde ilk olarak lav taşları ile tüpün içerisindeki gaz yakılır. Bu yöntem sayesinde de pişirme mümkün olur. Elektrikli lav taşlı mangal modeli bulunmadığı için lav taşları, direkt ateş görevi görmektedir. Büyük boy lav taşlı mangal modeli ile et çeşitlerinden her türlü ürünü, balık çeşitlerini ve sebzeleri pişirebilirsiniz. Lav taşları tıpkı mangal kömüründe pişmiş gibi yemekler üzerinde bir lezzet sunmaktadır. Isı ayarı yapılarak dilediğiniz her ürünü güvenle hazır hale getirip çok kısa bir sürede yemek sofranıza koyabilirsiniz. Aynı zamanda lav taşlı mangallar, küçük boyutlarda tasarlanmış olup hafif yapıya sahiptir. Bu özelliği ile arabanın bagajına ya da çantanıza koyarak yanınızda taşıyabilir, mangal keyfini dilediğiniz yerde yaşayabilirsiniz.

Lav Taşlı Mangal Özellikleri

Lav Taşlı Mangal Özellikleri

Lav taşlı mangal sanayi tipi için ısı tutma kapasitesi önemli bir kriterdir. Isı tutma derecesi yüksek olan lav taşlarında yemek pişirmek, mangal yapmak daha kolay olmaktadır. Gazlı olarak satılan mangalda lav taşları kömür gibi kor görünümü sağlamakta ve ısı yaymaktadır. Hızlı ve pratik bir kullanım imkânı vardır. İs, duman gibi niteliklere sahip değildir. Tekrar tekrar kullanılabilir. Pikniklerde gazlı lav taşlı mangal endüstriyel modelinin kullanımı sayesinde olumsuz bir durum yaşamadan piknik keyfi yaşayabilirsiniz. Lav taşlı mangalın TSE belgesine ve CE belgesine sahip olmasına dikkat edilmelidir. Lav taşlı mangallarda bulunan bölümlerin alt kısmında alevin çıktığı brülor alanı bulunur. Brülör sayesinde yakıt uygun oranda karıştırılır ve lav taşının tam olarak yakılması sağlanır. Brülör ocak çakmağı ile ateşlenir ve bu sayede lav taşları gaz çıkışının ayarına göre yaklaşık 10 dakikada pişirme sıcaklığına kavuşur. Lav taşları gözenekli bir yapıya sahiptir. Bu sayede gazın rahat süzülmesi sağlanır. Aynı zamanda lav taşları gazın yanarken çıkardığı zararlı maddeleri süzer ve sadece ısıyı üzerinde toplar. Lav taşlı mangallar, piknik mangalı şeklinde satılır. Bu nedenle açık alanda kullanılması gerekir.

Lav Taşlı Mangal Kullanıcı Yorumları ve Fiyatları

Lav Taşlı Mangal Kullanıcı Yorumları ve Fiyatları

Özellikle mangal sevenler için ideal bir alternatif olan lav taşlı cam fırınlı tüplü mangallar, kolay kullanımı sayesinde ilk kez mangal yakacaklar için de kullanışlı bir çözüm sunmaktadır. Tıpkı kömür mangalları gibi bir lezzet sunan bu mangal türleri, elektrikli olmadığı için içerisinde bulunan taşların ateş görevi görerek çalışması yöntemine dayanmaktadır. lav taşlı mangal fiyatları, modellerin sahip olduğu farklı boyutlara, tekerlekli özelliklere ve markalara göre değişkenlik göstermektedir. Genel olarak taşınabilir ya da sürüklenebilir özelliği sayesinde hemen hemen her yere adapte olabilmektedir. Mangallar krom sac, DKP sac gibi kaliteli malzemelerden üretilmiştir ve paslanmaz özelliğe sahiptir. Mangala monte edilebilen ayaklı modelleri ile portatif özelliktedir ve rahatça takılıp çıkarılabilir. Piknik tüpü ile kullanılmakta ve tüple ısınan lav türleri ile pişme sağlanmaktadır. Genel olarak Lav taşlı mangal yorum olarak değerlendirildiğinde kullanıcıların memnun olduğu görülmektedir. Temizdir, ısıyı yayar ve kömür ateşi lezzeti verir. Bu nedenle piknik alanlarında, evlerde, bahçelerde ve açık alanlarda sıkça tercih edilir. Lav taşlı mangallara ve lav taşlı mangal tavsiyelerine Trendyol üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.