"

Mtb Bisiklet

" araması için 2096 sonuç listeleniyor

Mtb Bisiklet Modelleri ve Fiyatları Sizlerle

Mtb yani mountain bike bisiklet Türkçede dağ bisikleti anlamına gelir. Bisiklet yarışı gibi sporlarla ilgilenmeyen bisiklet sürücülerinin büyük bır kısmı dağ bisikleti kullanır. Dayanıklılığı ile ön plana çıkan Mtb’ler uzun süre kullanım ömrü sunar. Şehir içi kullanımda çukur, kasis gibi engellerden neredeyse hasar görmez. Bunun yanı sıra kaldırıma inip çıkarken de gönül rahatlığıyla kullanılır. Dayanıklı olmasının haricinde bu tür engellerde sürücünün konforunun bozulmaması için amortisör sistemi barındırırlar. Selenin altında ve gidon ile ön tekerin arasında amortisör sistemi olur. Bu amortisörler kasis, çukur veya zıplamadan olan darbeyi emer, darbenin sürücüyü rahatsız etmesini önler. Çokça tercih edilmelerinin bir başka nedeni ise kısa fren mesafesi ve kalın tekerlekleridir. Şehir hayatında bir anda gelişen olaylar yüzünden fren mesafesi önem arz eder. Yola aniden atlayabilecek küçük çocuk veya hayvan ya da ani fren yapan araçlara hızlı tepki verip kısa fren mesafesi ile kazaya sebep olmadan durabilirsiniz. Kalın tekerlekler ise küçük kesici cisimler veya çakıl taşları tarafından zarar görmez. Dayanıklılığı üst seviye bir ürün arıyorsanız ise karbon Mtb bisiklet tercih edebilirsiniz. Özellikle dayanıklılık için geliştirilen bu modeller, çarpma ve düşme gibi fiziksel darbelere karşı sağlamdır. Eğer bisiklet ile uzun yol yapmak istiyorsanız elektrikli Mtb bisiklet tercih edebilirsiniz. Bu sayede sürekli pedal çevirmek zorunda kalmazsınız ve enerjinizi saklayabilirsiniz. Trendyol’da modellere göz atabilirsiniz.

Konforlu Sürüş İçin Tüm Mtb Bisiklet Ekipmanları

Konforlu Sürüş İçin Tüm Mtb Bisiklet Ekipmanları

Özellikle uzun sureli sürüşlerde konfor önem taşır. Rahatsız hisseden bir sürücünün uzun süre yol alması zorlaşır. Bunun yanı sıra dikkati dağılır ve çeşitli kazalara sebep olabilir. Sürüş konforunu artıracak Mtb bisiklet aksesuarları ile farklı problemlere engel olabilirsiniz. Bu aksesuarlar uzun yol yapan sürücüler haricinde şehir içinde kısa süre yol alan sürücüler için de hayatı kolaylaştırır. Mtb bisiklet ayakkabısı, lastiği, çamurluk, pedalı rahat bir sürüş için önemlidir. Islak ve çamurlu zeminlerde bisiklet sürerken çamurluk kullanılmazsa sürücüye su veya çamur sıçrayabilir. Bu durum sürücünün dikkatini dağıtabilir ve kazaya sebep olabilir. Küçük bir problem olarak ise sürücünün kıyafetleri kirlenir. Bu durum sürücüyü rahatsız edebilir. Lastik ise yedek olarak satın alınabilir. Özellikle uzun yol yapacak sürücüler yanlarına yedek lastik alır. Araçtaki lastiğe zarar gelmesi durumunda hızlıca yedek lastiği takarlar ve yola devam ederler. Kullanım tarzınıza göre alüminyum pedal tercih edebilirsiniz. Plastik pedallara göre dayanıklı olan bu pedallar sıklıkla pedallara hasar veriyorsanız sizin için uygundur. Ayrıca alüminyum pedal gri görümüyle ayrı bir hava katar. Mtb bisiklet kadrosu, selesi, eldiveni diğer gerekli olan ekipmanlar arasında yer alır. Selenin iyi olması sürücüye konforlu oturuş sağlar. Eldivenler üzün süre gidon tutulması sonucunda oluşabilecek zedelenmeleri engeller. Ayrıca herhangi bir kaza durumunda elleri korur. Eldivenler yanında önemli güvenlik ekipmanlarından olan mtb bisiklet kaskı ihmal edilmemelidir. Kask kullanmamak sonucunda kaza durumlarında beyin hasar alabilir. Bu durum ise felç veya diğer sinir sistemi problemlerine sebep olabilir. Sürüşteki en önemli unsurun güvenliği sağlamak olduğu bilinir.. Kask ve eldiven dışında eklem bölgelerini koruyacak dizlik ve dirseklik tercih edilebilir. Her ne kadar dikkatli olursanız olun başka bir sürücünün dikkatsizliği yüzünden zarar görme ihtimaliniz vardır. Bu yüzden güvenlik ekipmanlarınızı eksiksiz şekilde temin etmeli ve kullanmalısınız. Konfor ve güvenlik ekipmanları dışında ihtiyacınıza göre opsiyonel ekipmanlar tercih edebilirsiniz. Bisikletiniz ile çeşitli eşyalar taşıyorsanız Mtb bisiklet arka bagaj tercih edebilirsiniz. Bu sayede büyük ürünleri kolayca yanınızda taşıyabilirsiniz.Kaliteli bisiklet veya bisiklet ekipmanları arıyorsanız Trendyol bünyesindeki onlarca ürünü inceleyebilirsiniz.

Orijinal Ve Kaliteli Mtb Yedek Parçaları

Orijinal Ve Kaliteli Mtb Yedek Parçaları

Bisikletin parçaları zamanın etkisiyle eskiyebilir veya kaza, düşme gibi durumlar sebebiyle kırılabilir. Mtb bisiklet parçaları ile hasar gören veya eskiyen parçaları değiştirerek bisikletinizi güvenle kullanmaya devam edebilirsiniz. Arızalı parçalar ile yol almak güvenli olmayacağı için parçalarınızın bakımını gerekirse yeni parçalar ile değişimini yapmalısınız. Güvenliğin yanında eskimiş veya arızalı parçalar sürüş konforunu da olumsuz etkileyecektir. Sürücünün konforunu bozan ve işini zorlaştıran parçalar vakit kaybetmeden değiştirilmelidir. Direksiyon görevinde olan gidon çok kullanılan parçalar arasında olduğu için çabuk eskiyebilir. Yön belirleme işini yaptığı için olmazsa olmaz bir parçadır. Mtb gidon modelleri ile eskiyen gidonunuzu yenileyebilirsiniz. Farklı model ve renklerde tercih yaparak kendinize has bir bisiklet elde edebilirsiniz. Bisikletinizi kişiselleştirmek için onlarca seçenek vardır. Baştan aşağı tüm parçaları değiştirebilirsiniz. Selenizi daha rahat olanla değiştirebilir, fren pabuçlarını değişik tarzlarda alabilirsiniz. Ön tarafa sepet ekleyebilir ve burada malzeme taşıyabilirsiniz. Farklı suluk modelleri ile sürüş sırasında kolayca su ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Far ve ışıldaklar ile gece yolculuklarınızda karanlıkla mücadele edebilir ve diğer sürücülerin sizi fark etmesini sağlayabilirsiniz. Gidonu kullanmayı sağlayan elcikler ise bisiklet kullanımı sırasında sürekli tutulur. Bu yüzden hızlıca eskiyebilirler. Mtb bisiklet elcik modelleri ile elciklerinizi yenileyebilirsiniz. Aynı şekilde çok kullanıldığı için konforlu bir tutuş sağlaması gerekir. Elleriniz rahat olduğu zaman sürüş keyfiniz artar. Ayrıca el boyutuna göre elcik tercihi yapabilirsiniz. Bu şekilde maksimum tutuş performansı alırsınız. Bisiklet kullanımında ayaklar güç verirken eller yönlendirme ve frenleme yapar. Ellerin yorulması sonucunda çeşitli yön sorunlarının yanında fren tepkisinde geç kalınması gibi problemler yaşanabilir. Mtb dağ bisikleti modellerini ve parçalarını Trendyol üzerinde inceleyebilirsiniz. Farklı satıcılardan tercih yapabilirsiniz. Diğer müşterilerin yorumlarına göz atabilirsiniz.

Mtb Bisiklet Modellerinde En İyi Markalar

Mtb Bisiklet Modellerinde En İyi Markalar

Bisikletler hem ulaşım hem de spor hem de keyif için eski zamanlardan beri sıklıkla tercih edilir. Tamamen kas kuvveti ile çalıştıkları için doğa dostudurlar. Birçok araç fosil yakıt kullanır. Bu yüzden hava küre kirlenir. Bisikletler ise doğaya zararsız ulaşım araçlarındandır. Doğa dostu olmasının yanı sıra insanlar için fiziksel aktivitedir. Sadece ulaşım için değil spor için de kullanılabilir. Güzel bir kardiyo çalışmasıdır. Bunun yanı sıra bacak kaslarını oldukça çalıştırır. Düzenli kullanımda vücut sağlığını olumlu yönde etkiler. Trendyol üzerindeki Mtb bisiklet markaları arasında ihtiyacınıza ve bütçenize uygun olanları inceleyebilirsiniz. Farklı markalar farklı kalitede veya ihtiyaca göre ürünler üretir. Dağlık bir bölgede sürüş yapıyorsanız dayanıklılığı ön planda olan bir model tercih edebilirsiniz. Bu zorlu arazi şartlarında ayakta kalabilecek ve düştüğü zaman ise hasara dayanıklı olacak bir model seçmelisiniz. Şehir içi kullanım ise taşsız yollarda üretilmiş modelleri tercih yapabilirsiniz. 29 jant Mtb bisiklet geniş tekerlek çapı ile asfalt yollarda güzel performans verir. Küçük çaplı tekerlekler asfalt yol için uygun olmayabilir. Küçük çaplı tekerlekleri dengeyi sağlamayı kolaylaştırmak için taşlık yollarda tercih edebilirsiniz. Mtb bisiklet fiyatları ise çeşitli özellikler nedeniyle farklılık gösterir. Bisikletin kullanılmak için üretildiği ortam fiyatı etkileyen özelliklerden biridir. Bazıları tepe inişi yapmak için tasarlanmış iken, bazıları dağ tepe sürüş yapmak için üretilmiştir. Üretimde kullanılan malzemelerin kalitesi fiyatı belirleyen faktörlerden biridir. Ayrıca bisiklette bagaj, ekstra amortisör, suluk ve hidrolik fren gibi ekstra özellikler fiyatı artırır. Trendyol’da diğer müşterilerin Mtb bisiklet önerileri ve yorumlarını inceleyebilirsiniz. Ürünü önceden satın almış müşteriler sayesinde ürünü satın almadan kolayca ürün hakkında bilgi edinebilirsiniz. Farklı satıcıların tekliflerini karşılaştırabilirsiniz. Zengin ürün çeşidi arasından kendinize uygun bulduklarınızı kolayca sipariş verebilirsiniz.