İlgili Kategoriler
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Naturel Sızma Zeytinyağı

" araması için 2038 sonuç listeleniyor

Naturel Sızma Zeytinyağı Çeşitleri ile Lezzetli Tarifler

Zeytinyağı, mutfaklarımızın olmazsa olmaz ürünlerinden biridir. Günümüzde çok fazla kullanılan zeytinyağı çeşidi naturel sızma zeytinyağı olarak karşımıza çıkmaktadır. Naturel sızma zeytinyağı çeşitleri, özelliklerine göre değişmektedir. Ayvalık Natural sızma zeytinyağı en çok aranan zeytinyağı çeşitleri arasındadır. Soğuk sıkım Natural sızma zeytinyağı olan bu ürünler, 1. Sınıf kaliteye sahiptir.

Mutfakların Baş Tacı: Naturel Sızma Zeytinyağı

Mutfakların Baş Tacı: Naturel Sızma Zeytinyağı

Salatalarınıza ve yemeklerinize lezzet katacak bir diğer ürün çeşidi ise Edremit Natural sızma zeytinyağı olarak karşımıza çıkmaktadır. Natural sızma zeytinyağı tavsiye etmek gerekirse organik Natural sızma zeytinyağı ürünlerine göz atmanızı öneririz. Çeşitli markaların ürettikleri Natural sızma zeytinyağı ürünleri, farklı kilogramlarda satılmaktadır. En fazla tercih edilen Natural sızma zeytinyağı 5lt ürünüdür. Natural sızma zeytinyağı 1 lt, Natural sızma zeytinyağı 2 lt Natural sızma zeytinyağı 5 litre ürünün yanı sıra, Natural sızma zeytinyağı 10 lt, Natural sızma zeytinyağı 18 lt ürünleri de en çok tüketilen ürünler olarak karşımıza çıkmaktadır. Daha küçük boyutlarda ürünleri tercih ediyorsanız, Natural sızma zeytinyağı 1lt, Natural sızma zeytinyağı 2lt seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Natural sızma zeytinyağı yorumlar kısmından, ürünler hakkında müşteri memnuniyetlerine göz atabilirsiniz. İnsan sağlığına pek çok faydası bulunan Natural sızma zeytinyağı fiyatları için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Natural Sızma Zeytinyağı Özellikleri

Natural Sızma Zeytinyağı Özellikleri

Natural yağlar içerisinde en değerli olan Natural sızma zeytinyağı, mitolojide “ölümsüz ağaç” olarak anılan zeytin ağacının meyvesinden üretilmektedir. Ülkemizde özellikle Ayvalık yöresinin zeytinlerinin, soğuk sıkım yöntemi uygulanarak, erken hasat Natural sızma zeytinyağı olarak üretildiğini görmekteyiz. Meyvemsi tadı ile zeytine en yakın yağ özelliğini taşıyan bu ürünlerin içeriğinde omega yağ asitleri bulunmaktadır. Sarımsı veya yeşil renkte olabilen Natural sızma zeytinyağı ürünleri bileşiminde %71 ila %91 oranında oleik asit bulunur. Oleik asit, doğada pek çok bitkide bulunan doymamış yağ asidi olarak bilinmektedir. Sıvı gliserid halindedir ve doymamış yağ asitleri içerisinde en değerlisidir. Natural sızma zeytinyağı, herhangi bir kimyasal işleme gerek duyulmadan meyvenin direk kendisinden üretilmesiyle ön plana çıkmaktadır. Üretim tesislerinde zeytinin sap ve yapraklarından ayrılarak yağa dönüşmesi sağlanmaktadır. Meyvemsi özelliği ile aromasında acılık ve yakıcılık hissedilmektedir. Ege Natural sızma zeytinyağı ürünlerinin insan sağlığına çok faydası olduğu bilinmektedir. İçeriğinde ki doymamış yağ asitleri antioksidan özelliğe sahiptir. Natural sızma zeytinyağı genellikle mezelerde, salatalarda ve zeytinyağlı yemeklerde kullanılmaktadır. Direk ekmekle de yenilebilen Natural sızma zeytinyağı, ülkemizde özellikle Ege Bölgesi mutfağında sofraların baş tacıdır.

Natural Sızma Zeytinyağı Faydaları

Natural Sızma Zeytinyağı Faydaları

Zeytin, doğanın insana sunduğu en şifalı meyvelerinden biridir. Ülkemizin pek çok bölgesinde zeytin yetiştirilmektedir. Natural sızma zeytinyağı faydaları saymakla bitmez. Diyetisyenler tarafından da insan sağlığı için en çok önerilen yağlar arasındadır. Antioksidan özelliği sayesinde kalp ve damar sağlığına iyi geldiği bilinmektedir. Aynı zamanda kanda bulunan iyi huylu kolesterol seviyesini arttıran Natural sızma zeytinyağı her çeşit yemek ve salatalarda kullanılarak vücuda alınabilir. Direk olarak kaşıkla da içilebilen bu yağ, çocukların kemik ve beyin gelişimini desteklemektedir. İçerdiği yüksek oranda E vitamini ile yaşlanma etkilerini azaltır ve cilde daha sağlıklı ve parlak bir görünüm sağlar. Natural sızma zeytinyağı, düzenli tüketildiği takdirde kemik sağlığını iyileştirir ve kireçlenmeyi önler. Hafızayı güçlendiren ve unutkanlığın önüne geçilmesini sağlayan bu ürün, tekli doymamış yağ özelliği ile eşsiz bir aromaya sahiptir. Soğuk sıkım Natural sızma zeytinyağı en çok tercih edilen ürünler arasındadır. Farklı çeşitlerde Natural sızma zeytinyağı fiyatları ve markalarını sayfamızda bulabilirsiniz. Yemeklerinize lezzet katmak, kendiniz ve çocuklarınızın sağlığı için Natural sızma zeytinyağı ürünlerini sıklıkla tüketmek doktorlar tarafından da tavsiye edilmektedir. Trendyol aracılığı ile Natural sızma zeytinyağına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Natürel Sızma Zeytinyağı Nedir?

Natürel sızma zeytinyağı; doğal yollarla elde edilen, sıcaklık ve kimyasal işlemlerden geçirilmemiş saf zeytinyağıdır. Bu çeşitler; zeytinlerin mekanik yollarla sıkılması sonucu elde edilir. Bu işlemler, zeytinyağının lezzetini ve besin değerini üst düzeyde tutmayı amaçlar. Natürel sızma zeytinyağı, diğer zeytinyağlarından daha yüksek oranda antioksidan ve polifenol içerir. Ayrıca doğal sızma zeytinyağı, sağlık açısından da faydalıdır. İçerisindeki monosodyum yağ asitleri, kolesterol düzeyini düşürmeye yardımcı olur. İnsülin direncini azaltmaya katkı sağlaması sebebi ile faydalıdır. Aynı zamanda cilt korumasına katkı sağlayan bu zeytinyağı, cildin nemlenmesine ve yatışmasına yardımcı olur. Cildi zararlı UV ışınlarından koruma konusunda etkilidir. Natürel sızma zeytinyağı, rafine edilmemiş ve boyanmamış olması ile tercih edilir. Doğal yollarla elde edilen bu zeytinyağı, rafine edilmiş veya boyanmış zeytinyağından daha yüksek besin değerine sahiptir.

Natürel Sızma Zeytinyağı Nerelerde Kullanılır?

Natürel sızma zeytinyağı hem yemeklerde hem de cilt ve saç bakımında kullanım için uygun bir üründür. Yüksek ısıya dayanıklı olan bu yağı yemek pişirirken kullanabilirsiniz. Özellikle ızgarada veya tavada pişirme için idealdir. Birçok farklı salata sosu yapımında kullanılabilen bu yağ ile salataların lezzetini artırmanız mümkündür. Natürel sızma zeytinyağı; et, tavuk ve diğer proteinleri marine etme işleminde de kullanılabilir. Ekmeklerde de kullanımı mümkün olan bu yağ, tatlandırıcı şeklinde dahi değerlendirilebilir. Yemek dışında da kullanımı mümkün olan ve çeşitli faydaları bulunan natürel sızma zeytinyağı, cildi yumuşatıp masaj yapmak için uygundur. Saç bakımında da önemli bir yeri olması sebebi ile sıklıkla bakım ürünleri içinde değerlendirilir. Lezzeti ve besin değeri yüksek olan bu yağı, yemek yaparken ya da yemeğinizi süslerken sıklıkla kullanabilirsiniz.

Natürel Sızma Zeytinyağı Nasıl Elde Edilir?

Natürel sızma zeytinyağı; meyve olarak yetiştirilen zeytinlerin doğal yollarla sıkılması sonucu elde edilir. Öncelikle zeytinler temizlenip hassas bir şekilde seçilir. Bu; çürük ya da bozuk olanların çıkarılıp sadece sağlıklı ve olgun yapısı bulunanların ayıklanması işlemidir. Daha sonra zeytinler, mekanik olarak veya sıkma işlemi için kullanılan eski tarz makineler ile ezilir. Sıkılmış zeytin suyu ve ham zeytinyağı, fiziksel yollarla ayıklanır. Ham zeytinyağı temizlenerek su, hamur ve diğer kirleticilerin çıkarılması sağlanır. Ham zeytinyağı rafine edilmez veya boyanmaz. Doğal bir şekilde muhafaza edilir. Kullanılan teknolojiler ve işlemler, sızma zeytinyağının kalitesini etkiler. İşlem sırasında zeytinlerin çok sıcakta olması ya da uzun süre ezilmesi, zeytinyağının lezzetini ve besin değerini azaltabilir. Bu nedenle, işlem sırasında dikkatli olunması önemlidir.