Avantajlı Ürünler
Cinsiyet
Renk
Fiyat
Kalıp
Materyal
Kumaş Tipi
Model
Kol Tipi
Ortam
Desen
Boy
Cep Sayısı
Yaş
Kol Boyu
Stil
Boy / Ölçü
Yaka Tipi
Dokuma Tipi
Baskı/Nakış Tekniği
Sürdürülebilirlik Detayı
Kemer/Kuşak Durumu
Astar Durumu
Teknik
Koleksiyon
Kumaş Teknolojisi
Ek Özellik
Paket İçeriği
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Oduncu Gömleği

" araması için 5585 sonuç listeleniyor

Trend ve Tarz Oduncu Gömleği Modelleri

Kış sezonunda sert hava koşullarından korunmak için kalın kumaştan üretilen kıyafetleri tercih ederiz. Bu noktada vücudun doğal ısı dengesini korurken günlük tarzınıza uyum sağlayabilen modeller dikkat çekmeyi başarır. Kalın kumaştan üretilen oduncu gömlekleri, geçmişten günümüze dek sportif bir stile uyum sağlar. Baştan aşağı kare ve baklava desenlerinden oluşan oduncu gömlekleri günlük giyim tarzlarına şık bir dokunuş katabilir. Böylece her gardırobun kurtarıcı parçaları arasında yer alır. Çeşitli markaların belirli moda anlayışlarına uygun üretmiş olduğu oduncu gömlekleri rustik ve bohem gibi özgürlüğü çağrıştıran her stil için tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra oduncu gömlekler ile yaptığınız sportif kombinleri çizme modelleriyle daha şık bir hâle getirebilirsiniz.

Kışın Tarzınıza Şıklık Katacak Oduncu Gömlek Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Kışın Tarzınıza Şıklık Katacak Oduncu Gömlek Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Kış sezonunda soğuklardan korunmak için kalın kıyafetleri tercih ederiz. Aynı zamanda birbiri üzerine giyilen kıyafetlerin soğuklardan koruduğu gibi benimsemiş olduğumuz stili desteklemesi de önemlidir. Bu noktada oduncu gömleklerin özgür ve sportif her tarza uyum sağladığını söylemek mümkündür. Kışın vazgeçilmez stillerine şıklık katacak oduncu gömlek modelleri; kapüşonlu, oversize, ekose, fermuarlı, baskılı ve kısa kollu olarak sıralanabilir. Kapüşonlu oduncu gömleği kışlık stillerde sıklıkla tercih edilir. Söz konusu gömleklerin yaka kısmında kaliteli bir materyalden üretilen kapüşonlar bulunur. Bu parça, zorlu soğuk hava şartlarının boyun ve ense bölgesine temas etmesini önleyerek hastalıklardan korunmanıza yardımcı olabilir. Aynı zamanda bu kısmı kapalı hâlde kullanarak sportif bir tarza ışık yakabilirsiniz.

Oversize oduncu gömlek modelleri her şıklığın maksimum konfordan geçtiğini savunan kullanıcılar tarafından tercih edilir. Genellikle oduncu gömleği erkek kategorisinde bulunan oversize ürünlerin kol kısımları, omuz hizasının oldukça altında verilir. Vücut üzerine yapışmayan oversize gömlekler günlük giyim tarzına sportif bir katkı sağlarken hareket özgürlüğü kazanmanıza yardımcı olur. Bunun yanı sıra özgün bir görünüm çerçevesinde üretilen giysilerde ekose tasarımları bulunur. Söz konusu ekose oduncu gömlek modelleri standart düz tasarımların aksine ilgi çekici bir görünüme sahiptir. Gömleğin üzerinde bulunan küçük ve büyük kare figürler birbiriyle uyum sağlar. Bu sayede giyim tarzınıza ilgi çekici bir detay kazandırır. Ekose tasarıma sahip oduncu gömleğini düz tişört ve pantolonların üzerinde kolaylıkla tercih edebilirsiniz.

Kış soğuklarından korunmak için geliştirilen modeller arasında fermuarlı oduncu gömleği yer alır. Ön kısmında bir fermuar bulunan oduncu gömleği mont modelleri arasında da dikkat çeker. Söz konusu fermuarlar soğuk havaların göğüs bölgesine temas etmesini engeller. Bu sayede vücut ve soğuk hava arasında koruyucu bir bariyer görevini üstlenebilir. Fermuarlı oduncu gömlekleri, soğuk havalarda mont ya da ceket yerine güvenle tercih edebilirsiniz. Bir giyim tarzını desteklemek amacıyla üretilen oduncu gömleği modelleri arasında baskılı tasarımlar bulunur. Baskılı oduncu gömlekleri arka sırt ya da ön cep kısmında özgün baskı çeşitlerine sahiptir. Söz konusu ürünler, yaşam tarzını giyim stiline yansıtmak isteyen kullanıcıların dikkatini çekmeyi başarır. Çeşitli renk ve biçimde tasarlanan baskılı gömlekler her kombinin yıldız parçası hâline gelebilir. Böylece size de özgür ve sportif bir kombini desteklemek kalır.

Oduncu gömlekleri birbirinden ayıran önemli niteliklerden birisi de mevsimdir. Kışlık oduncu gömleği kategorisinde genellikle kalın kumaştan üretilen, fermuarlı ve kapüşonlu çeşitler yer alır. Kapüşonlu ya da kalın oduncu gömleği sayesinde kışın zorlu şartlarını daha kolay bir hâle getirebilirsiniz. Aynı zamanda kürklü oduncu gömleği ile vücut sıcaklığınızı düzenleyebilirsiniz. Buna ek olarak yazlık oduncu gömleği modelleri de kullanıcıların ilgisini çekmeyi başarır. İnce ve kısa kollu bir kumaştan üretilen oduncu gömleğini mevsim geçişleri ya da güneşin yoğun olduğu bahar sezonlarında tercih edebilirsiniz. İnce oduncu gömleği geleneksel olanların yanı sıra maksimum hava geçirgenliği sunan bir materyalden üretilir. Bu sayede gün içerisinde vücudun hava almasını sağlar. Bunun yanı sıra kısa kollu oduncu gömlek modelleri de yaz sıcaklarında sportif bir giyim tarzına uyum sağlamak üzerine geliştirilmiştir. Yaz sıcaklarına uyum sağlarken sportif bir şıklığa ulaşmak isterseniz tercihinizi kısa kollu ya da kolsuz oduncu gömleğinden yana kullanabilirsiniz.

Moda dünyasına etkili bir giriş yapan oduncu gömleği modelleri, her vücuda uyum sağlamak üzere farklı kalıp aralıklarına sahiptir. Söz konusu kalıplar; büyük beden, oversize, regular fit, slim fit, standart, regular, semi fit, relax fit, basic ve a-line olarak sıralanabilir. Gömleği giydiğiniz andan itibaren vücut üzerine yapışan bir görünüm arzularsanız tercihinizi slim fit oduncu gömlekten yana kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra vücuda maksimum hareket özgürlüğü sunarken yaz ve kış aylarında terleme ihtimalini önleyen bir ürün için büyük beden oduncu gömleğine göz atabilirsiniz.

Oduncu gömleklerini farklı kategorilere ayıran niteliklerden biri de renkleridir. Renkli oduncu gömlek modelleri günlük tarzınızda benimsemiş olduğunuz klasik tonlara başarıyla uyum sağlayabilir. Bunun yanı sıra hareketli tişört ve pantolonların üzerine uygun bir model arıyorsanız tek renk oduncu gömleğini tercih edebilirsiniz. Her giyim tarzını, farklı tonlar ile eğlenceli bir hâle getirmek için tercihinizi siyah beyaz oduncu gömleği ya da kırmızı oduncu gömleğinden yana kullanabilirsiniz. Bir giyimden beklediğiniz etki, zarafet ve şıklık yönünde ise siyah oduncu gömlekleri tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra minimal ve sade bir şıklık için beyaz oduncu gömleği beklentilerinizi karşılayabilir. Son olarak rustik ve bohem bir giyim tarzına sahipseniz doğadan ilham alan yeşil oduncu gömlek ya da kahverengi oduncu gömlek çeşitlerini değerlendirebilirsiniz. Her tarza uyum sağlarken seçimleri özgürleştiren bir model için unisex oduncu gömleklerini satın alabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Oduncu Gömlekleri Hangi Kumaştan Üretilmektedir?

En Çok Tercih Edilen Oduncu Gömlekleri Hangi Kumaştan Üretilmektedir?

Geçmişten günümüze dek moda dünyasında sportif bir tarzın öncüsü hâline gelen oduncu gömleği modelleri çeşitli kumaş özelliklerine sahiptir. Söz konusu kumaşlar; gömleğin yaz, kış ya da mevsimlik olarak kullanılmasına imkân tanır. Bu noktada oduncu gömleği üretiminde kullanılan materyaller; denim, dokuma, örme, triko, flamlı ve poplin olarak sıralanabilir. Denim kullanılarak üretilen oduncu gömleği pamuklu bir özelliğe sahiptir. Üretiminde sentetik iplik türlerine yer vermeyen denim oduncu gömlekleri yüksek hava geçirgenliği sunar. Böylece havanın sıcak olduğu durumlarda bile terleme ihtimalini ortadan kaldırabilir. Bunun yanı sıra oldukça sağlıklı bir yapıya sahip olan denim oduncu gömleğinden uzun yıllar faydalanabilirsiniz. Bu kategoride tercih edilen bir diğer madde de yündür. Söz konusu yün oduncu gömlek modelleri doğal kaynaklıdır. Vücuda nefes aldıran yün gömlekler mevsim ne olursa olsun kullanıcıya maksimum konfor sunmayı başarır. Böylece her tarzın vazgeçilmez parçası olarak görülebilir.

Oduncu gömleği kategorisinde birbiriyle zıt özellikler gösteren dokuma ve örme kumaşlar dikkat çeker. Örme kumaşlar, dokunarak üretilenlere göre çok daha esnek bir yapıya sahiptir. Söz konusu esneklik özelliği sayesinde oduncu gömlekler hareketleri daha özgür bir hâle getirebilir. Bunun yanı sıra dokuma kumaştan imal edilen oduncu gömleği, yıkandığı süreçte çekme ihtimaline karşı dayanma gücü gösterir. Bu durum örme kumaşlarda görülmeyebilir. Çünkü bu materyallerin makinede çekme ihtimali dokuma olanlara göre yüksektir. Bu nedenle ortalama sıcaklıkta yıkanması tavsiye edilir.

Flamlı pamuklu oduncu gömleği modelleri nefes alabilen özel bir kumaştan üretilmiştir. Flamlı kumaşlar yazın serin, kışın ise sıcak tutan özelliği sayesinde dört mevsim gardıroplarda başarıyla yer alabilir. Flamlı iplikten üretilen oduncu gömlekleri geleneksel modellerin yanı sıra oldukça esnek ve dayanıklı bir yapıya sahiptir. Bu sayede uzun yıllar her tarzın kurtarıcı parçası olabilir. Bunun yanı sıra benzer özellikler ile karşılaşmak isterseniz pamuklu aileye mensup olan poplin oduncu gömleği de tercih edebilirsiniz.

Son olarak düz makinelerde üretilen triko kumaşlar da günlük giyim tarzının vazgeçilmez bir parçası olarak kullanılır. Genellikle oduncu gömleği kadın kategorisinde yer alan triko modeller yüksek ısı tutma özelliğine sahiptir. Bu sayede soğuk kış sezonunda vücudun ihtiyacı olan doğal ısı dengesini korumaya yardımcı olur. Siz de bir oduncu gömleğinden beklediğiniz kriterleri belirleyerek doğru bir kumaş tercihinde bulunabilirsiniz.

Oduncu Gömleklerinin Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Oduncu Gömleklerinin Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Göz alıcı gardıropların her parçasında olduğu gibi oduncu gömleği fiyatları da kullanıcılar tarafından merak edilir. Oduncu gömlek fiyatlarını etkileyen kriterler arasında; marka, model, kumaş, tarz, yaka ve kol gibi özellikler bulunur. Örneğin, polarlı oduncu gömleği ya da kadife oduncu gömleğinde söz konusu kumaşın kalınlığına göre yüksek fiyatlar bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra astarlı oduncu gömleği ya da uzun oduncu gömleğinde daha bütçe dostu fiyat aralıkları ile karşılaşabilirsiniz. Şık bir tarzı desteklerken makul fiyatlar ile karşılaşmak isterseniz çift cepli oduncu gömleğini tercih edebilirsiniz. Trendyol’dan satın almak istediğiniz ürüne dair belirlediğiniz bir fiyat aralığı var ise arama sınırlandırma aracını kullanabilirsiniz. Sistem, yapmış olduğunuz fiyat tercihlerini direkt olarak algılar ve size en uygun modelleri sıralar. Akabinde tercihinize en uygun modeli seçerek alışverişe devam edebilirsiniz. Oduncu gömlekleriyle şıklık kazandırdığınız kombinleri tamamlamak için pantolon kategorisine de göz atabilirsiniz.

Oduncu Gömleği Altına Ne Giyilir?

Oduncu gömleği modellerinin altına tişört, ince kazak ya da uygun kalınlığa sahip sweatshirt tasarımları tercih edilebilir. Söz konusu modeller; kış ayları için ideal kalınlığa sahip bir gömlek çeşididir. Bu nedenle oduncu gömleği erkek kombin önerileri kapsamında oldukça fazla alternatif sunulur. Böylece şık bir yere gidilmesi için uygun kombin yapılması mümkün olur. Daha çok spor tarzına göre farklı kombinler bulunur. Oduncu gömleğinin altına boğazlı bir kazak giyilerek şık ve tarz bir görünüme sahip olunabilir. Soğuk kış mevsiminde alt kısma kalın kazaklarla kombin yapılması mümkündür. Modellerin sıcak tutan bir kumaş yapısı vardır. Bu sebeple alt kısma giyilen seçeneğin havaya göre uygun olmasına dikkat edilmesi gerekir.

Oduncu Gömleği Ne Zaman Giyilir?

Oduncu gömleği çeşitleri genelde kış ve bahar aylarında giyilir. Modeller; kalın bir kumaş ile üretilen yapıya sahiptir. Kumaşın sağladığı sıcaklık sayesinde soğuk havalarda üşümenin önüne geçilmesi amaçlanır. Gömleğin iç kısmına ince bir tişört giyilmesi halinde bahar aylarında da kullanılması mümkün olur. Oduncu gömleği özellikle ilkbahar aylarında ceket olarak kullanılarak giyilebilir. Ürünlerin neredeyse her mevsime uygunluk sağladığı söylenebilir. Ancak sıcak yaz ayları için tercih edilmesi pek uygun değildir. Diğer her mevsimde ve havada rahatlıkla giyilebilen bir tasarıma sahiptir. Kullanımı ve giyimi beğenilen modeller arasında yer alır. Oduncu gömleği sevenlerin hava şartlarına göre uygun kombin yaparak kullanmaları mümkündür.

Oduncu Gömleği Tek Başına Giyilir Mi?

Oduncu gömleği tasarımları, uygun havada tek başına giyilebilir. İç kısmına bir şey giyilmeden de kullanılabilen tasarıma sahiptir. Bu sebeple tek başına oldukça şık bir görünüm sağlar. Uyumlu kombin yapılarak oduncu gömleği tek başına kullanışlı bir ürün olarak tercih edilebilir. Soğuk havalarda tek başına oduncu gömleği tercih edilip dış giyimin uygun kalınlıkta olması ile yeterli koruma imkanını sunar. İç kısma bir ürün giyilmeden de son derece uyumlu görünüme sahip olunması amacıyla tasarlanmış modellerdir. Şık ve tarz sahibi olmak isteyenler için tek başına ideal bir ürün seçeneğidir.