"

Pasta Takımı

" araması için 1143 sonuç listeleniyor

Pasta Takımı

Pasta Takımı

Misafir sofralarının ve çay saatlerinin vazgeçilmezlerinden biri olan birbirinden çeşit pastalar, şık pasta takımlarıyla daha güzel bir hal alıyor. Her evde kendine yer bulabilecek bu takımlar ile özel günleriniz için hazırladığınız pastalarınızı muhafaza edebilir ya da misafirlerinize sunabilirsiniz. Her zevke uygun bir pasta takımı seti bulmak Trendyol ile mümkün bir hale geliyor. Siyah, beyaz veya mavi pasta takımı modelleri ile sofralarınızda istediğiniz şıklığı yakalayabiliyor, bu renkli pasta takımı modelleri ile dilediğiniz pasta sunumlarını yapabilirsiniz. Birbirinden farklı renklerinin yanında kullanıcılarının istediği şekillerde de ürünler bulunuyor. Bu şekiller sade bir yapıda olabildiği gibi kendinden desenli ya da üstünde farklı şekillerin işlendiği halde de bulunabiliyor. Kullanıcılarının istek ve ihtiyaçlarına göre set içerikleri farklılık gösterebiliyor. Küçük aile keyifleri için oluşturulan setlerin yanı sıra geniş ailelere ya da büyük misafir sofralarına uygun pasta takımı çeşitleri de bulunuyor. Pasta takımları genel olarak servis tabakları ve büyük pasta tabağından oluşabildiği gibi içerisine farklı ürünlerin de eklenebildiği takımlar oluşturulabiliyor. Bunun yanında pasta takımları porselen, seramik ya da cam yapıda olabiliyor. İstenen bütün yapı ve şekilde ürünü kolaylıkla bulabileceğiniz Trendyol ile bu şık pasta sunumlarını rahatça yapabilirsiniz.

Pasta Takımı İçeriği

Farklı ihtiyaçlara hitap eden pasta takımlarının içerikleri de birbirine göre değişkenlik gösterebiliyor. Sade bir pasta takımının içerisinde altı tane pasta servis tabağı ve bir sunum tabağı bulunabiliyor. Bu sunum tabağı set içeriklerine göre ayaklı ya da düz şekilde olabiliyor. Bu küçük 7 parça pasta takımı modellerinin yanında sekiz, dokuz ya da on dokuz parçalık setler de mevcut. 8 parça pasta takımı modelinin içerisinde katlı servis tabağı da bulunuyor. Bu tabak genelde iki kattan oluşuyor. Bunlar gibi sadece tabaklardan oluşan pasta takımlarının yanında fincanlı ya da çay bardaklı pasta takımı modelleri de yer alıyor. 19 parça pasta takımı şeklinde bulunan bu setlerin içerisinde pasta tabaklarının yanında ilave olarak çay tabakları ve bardakları da bulunuyor. Bu şekilde daha geniş setler de oluşturuluyor. Çay bardağının yerine çay fincanı koyulmuş pasta takımları da bulunuyor. Bunlar gibi büyük setler 6 kişilik ya da 12 kişilik pasta takımı halinde bulunuyor. İçerisinde katlı, ayaklı ya da düz pasta tabakları bulunan bu setlerin dışında pasta tabağı takımı da mevcut. Bu setlerde sadece 6 ya da 12 tane servis tabağı yer alıyor. Bu şekilde evinizde bulunan tabaklarla istediğiniz seti yapma imkanınız oluyor. Bu birbirinden farklı tabak setlerinin yanında pasta servis takımı setleri de bulunuyor. Set içerisinde bulunan servis maşası ve spatula çeşitleri ile yaptığınız yemekleri kolaylıkla sunmanın yanında görsellikleriyle de sunumlarınıza şıklık katıyorlar. Birçok çeşidi bulunan bu setlerde sizlere yardımcı olacak servis ürünlerinin yanında pasta çatal bıçak takımı modelleri ile kullanım rahatlığı yaşayabilirsiniz. Set içeriğinize göre ayrı olarak alabileceğiniz bu çatal bıçak takımlarını da kendiniz setinize dahil edebilirsiniz. Bu sayede birbiriyle uyumlu ve özel bir set oluşturabilir bütün tatlı ikramlarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Pasta takımı modelleriyle ve yardımcı ürünleriyle ilgili aradığınız her ürüne Trendyol’dan rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bu sayede ister set halinde ürünleri alabilir isterseniz de ürünleri ayrı setler halinde alarak kendi takımlarınızı oluşturabilirsiniz.

Pasta Takımı Çeşitleri

Her kullanıcının zevkine göre birbirinden farklı birçok pasta seti takımı bulunuyor. Bu takımlar renk, şekil ve tasarımlarına göre farklılık gösteriyor. İstenen her renkte bulunabilecek pasta takımları sade yapılarıyla da öne çıkıyor. Kırmızı pasta takımı modelleri gibi sade ama rengi açısından dikkat çekici modeller mevcut. Bu setler düz renklerde olabildiği gibi üzerlerinde farklı desenler de olabiliyor. Kirpikli, leoparlı, damalı, delikli, kelebekli, mermer desenli, kuşlu ve flamingo pasta takımı modelleri gibi çeşitli birçok desene sahip ürünler bulunur. Bu desenler ürünlerin renkleriyle uyumlu bir hal alarak kullanıcılarının zevkine hitap ediyor. Bu şekilde sade renklerden ya da renklerin üzerine işlenen desenlerin yanında birbiriyle uyumlu iki rengin birleşiminden oluşan setler de bulunuyor. Siyah beyaz pasta takımı modeli gibi birbiriyle uyumlu iki rengin birleştirilmesiyle şık setler ortaya çıkabiliyor. Sofralarınıza iç açıcı bir hava katmak için kullanabileceğiniz turkuaz pasta takımı gibi renklerdeki setler Trendyol’da sizleri bekliyor.

Kullanıcılarının zevkine göre şekilleri de değişen bu setlerin kare pasta tabağı takımı gibi yuvarlak tabakların dışında farklı şekilleri de bulunuyor. Sofralarınızın düzenine ya da oluşturduğunuz kombine göre istediğiniz şekilde ürünü rahatlıkla bulabilirsiniz. Sunum tabakları setlere göre farklılık gösterebiliyor. Ayaklı ya da düz şekilde bulunabilen bu tabakların yanında iki katlı servis tabakları da vardır. Bu ayaklı ya da düz servis tabaklarının üzerinde cam ya da plastikten oluşan kapakları bulunabiliyor. Bu pasta takımı fanuslu çeşitleri ile daha rahat bir kullanım sağlayabiliyor. Fanuslar hazırladığınız ürünlerin üzerine yabancı madde gelmesini engelleyebiliyor. Bunun yanında ürünlerin durduğu yerde kurumasını ya da bayatlamasını da engelleyebiliyor. Ürünlerinizin güvenli bir şekilde durmasını ve kuruma gibi sorunları engellemesi açısından fanuslu setler önemli bir yere sahip olabiliyor. Setin yapısına göre bu fanuslar şeffaf olabildiği gibi farklı renklerde ve yapılarda da olabiliyor. Pasta takımları renk, şekil ve desenlerinin yanında yapılarına göre de farklılıklar gösterebiliyor. Bu setler cam, porselen ya da seramik olabiliyor. Porselen pasta takımı modelleri ve seramik pasta takımı modelleri renkli ve üzeri desenli olabiliyor. Bunların yanında cam halleri de bulunan setler çoğunlukla şeffaf bir halde bulunabiliyor. Şeffaf camların yanında renkli cam modelleri de mevcut. Bu modeller düz şekillerde olabildiği gibi kendinden desenli de olabiliyor. Sadece pasta tabağı, sunum tabağı ya da çay bardaklarından oluşan setlerin yanında bu setlere eklenen stantlar da bulunabiliyor. Bu stantlı pasta takımı modellerinizdeki stantlara servis tabaklarınızı dizebiliyor ve tezgahlarınızın üstünde sergileyebilirsiniz. Setlerdeki stantlar ahşap ya da metal yapıda olabiliyor.

Pasta Takımı Fiyatları

Setlerin içeriği ve yapısına göre farklı fiyatlandırmalara sahip olan pasta takımı modellerinin uygun fiyatlılarına Trendyol’dan rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Set içerisinde yer alan servis tabaklarına ek olarak bulunan katlı sunum tabağı, çay bardağı takımı veya fincan takımı gibi ürünler setlerin fiyatını değiştirebiliyor. Pasta takımlarının hangi yapıda olduğu da ürünlerin fiyatını etkileyebiliyor. Porselen, cam veya seramikten oluşabilen bu setlerin her bütçeye uygun hali Trendyol’da mevcut. Ürünleri sadece pasta tabağı takımı şeklinde bulabileceğiniz gibi büyük setler halinde de bulabilirsiniz. Bu sayede ihtiyacınız ola ürüne daha rahat bir şekilde ulaşabilir aldığınız ürünlerin keyfini çıkartabilirsiniz. Çay pasta takımı şeklinde bulunan setler ile farklı ürünlere ihtiyaç duymadan birbiriyle uyumlu sunumlar hazırlayabilirsiniz. Set içeriğinde bulunan pasta tabaklarınızla uyumlu çay bardağı ya da çay fincanı seti size bu sunumları yapmakta kolaylık sağlar. Özenerek yaptığınız pastalarınızı misafirlerinize sunmaktan keyif duyacağınız pasta takımı setleri ile birbirinden güzel sofralar hazırlayabilirsiniz. Farklı yapılarının ve içeriklerinin yanında markalarına göre de setlerin fiyatları değişkenlik gösteriyor. Koleksiyon pasta takımı gibi birçok markanın pasta takımı seti de vardır. Pasta tabaklarının yanında bu ürünleri servis etmek için özel araçlar bulunuyor. İçerisinde Spatula ve maşa gibi ürünlerin bulunduğu pasta servis takımı fiyatları da yapılarına göre farklılık gösteriyor. Bunlar gibi sadece servis tabaklarından oluşan setlere ulaşabildiğiniz gibi içerisinde sunum tabağı, çay bardağı veya fincanı gibi setlerin tamamına Trendyol’dan ulaşarak yemek keyfinizi tamamlayabilirsiniz.

Pasta Takımı Setleri İle Şık Sunumlar

Misafir sofralarınızda size eşlik eden ya da küçük tatlı aralarınızda yanınızda olan bu setler ile her türlü ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Birbirinden güzel desenleri bulunan bu setlerden zevkinize uygun olanı alabilir ve sunumlarınızda kullanabilirsiniz. Sadece pasta tabağı takımlarını alarak birden fazla şekilde ürün sahibi olabilirsiniz. Trendyol kullanıcıları bu şekilde birçok uygun fiyatlı ürüne sahip olabiliyor. Bu sayede her sofrada farklı bir kombin oluşturabiliyor. Bunun yanında setlerin içerisinde yer alan sunum tabaklarını sadece pastalarınız için değil küçük atıştırmalıklarınızı koymak için de kullanabilirsiniz. Bu sayede sadece pastalar için değil farklı birçok işlevde de kullanabildiğiniz bu tabaklar sofralarınızda sunum kısmında size yardımcı oluyor. Stantlı pasta takımı setleri ile mutfaklarınızda da görselliği ön plana çıkarabilirsiniz. Tezgahlarınızın üzerinde görsel açıdan güzellik sağlayan bu setler ile mutfağınızı da şekillendirebilirsiniz. Bu şekilde kullanmak istemeyenler için stantlar, tabakların dolap içlerinde de düzenli bir şekilde durmasını sağlıyor. Her alanda şık sunumlar yapabildiğiniz bu setler ile misafirlerinize görsel tabaklar hazırlayabilirsiniz. Kare ya da yuvarlak şekilleri de bulunan bu tabaklar ile her türlü pasta da sunulabiliyor. İstenilen şekil ya da desende halini Trendyol’da bulabileceğiniz bu ürünler ile şık sunumlar oluşturabilirsiniz. Bu birbirinden farklı birçok tabak çeşidinin yanında ürünleri servis etmek için kullandığınız servis takımları da bulunuyor. Sade çelik şeklinde kendinden desenli servis kaşıklarının yanında üzeri desenli halleri de bulunuyor. Bu sayede ister günlük olarak isterseniz de misafir sofralarınızda kullanabileceğiniz çeşitleri de kullanabilirsiniz.

Altı ya da On İki Kişilik Pasta Takımları

Bu pasta takımları içerisinde altı adet servis tabağı bulunuyor. Setlerin büyüklüklerine göre parça sayısı da değişebiliyor. Altı kişilik setlerin içerisinde de 8 ya da 19 parçadan oluşanlar bulunuyor. 8 parçalık setlerin içerisinde büyük servis tabağının yanında bir tane de iki katlı servis tabağı yer alıyor. Kullanım açısından güzel olan bu tabaklar ile ister büyük pastalarınızı sunabiliyor isterseniz de küçük atıştırmalıklarınızı sofralarınıza getirebilirsiniz. Çayın yanında yenilebilecek, sohbetlere eşlik eden atıştırmalıkları koymak için de bu şekilde setlere ihtiyaç duyuluyor. Çay pasta takımı şeklindeki bu setlerin içerisinde sadece pasta tabağı ya da servis tabağı değil, çay bardağı da mevcut. Bu çay bardaklı setlerin fincanlı olan şekilleri de bulunuyor. Zevkinize göre istediğinizi tercih edebilirsiniz. Bu sayede set olarak aldığınız pasta tabaklarınıza herhangi bir bardak uydurma sıkıntısından da kurtulmuş olursunuz. Tabaklarınız ve bardaklarınız birbirleriyle uyumlu bir şekilde sofralarınızda yerini alıyor. Bu altı kişilik setleri iki tane alarak 12 kişilik hale de getirebilirsiniz. İki sunum tabağı olmasını istemeyen kullanıcılar aldıkları 6 kişilik setin yanına 6 kişilik pasta tabağı takımı alarak da istediği takımı oluşturabiliyor. Bunun yerine 12 kişilik hali de bulunan pasta takımlarını da tercih edebilirsiniz. Ne şekilde bir ürün ve adet istiyorsanız kolayca ulaşabileceğiniz Trendyol ile setlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Pasta Takımlarını Tamamlayan Servis Takımları

Sofralarınızla uyumlu bir şekilde oluşturduğunuz ya da set olarak aldığınız pasta takımlarının tamamlayıcı unsurlarından biri de servis takımlarıdır. Misafirlerinize özel hazırladığınız ya da özel bir gün için tasarladığınız sofralardaki pasta takımlarınızdaki ürünleri servis etmek için size yardımcı olacak birçok ürün mevcut. Bu pasta servis takımları spatula ve pasta bıçağından oluşabildiği gibi içerisinde maşa ve tatlı çatalı da yer alıyor. Tasarım olarak kendinden desenli halleri olabildiği gibi üzerlerinde farklı şekillerin bulunduğu ürünler de vardır. Şık sofralarınıza uyumlu çelik şık servis araçlarının yanında şirin yapılı çeşitli renkleri bulunan servis araçları da bulunuyor. bu takımların içerikleri de farklılık gösterebiliyor. İki parçadan oluşabildiği gibi beş parçadan oluşan setleri de bulmak mümkün oluyor. Günlük kullanıma uygun setlerin yanında özel günler için de tasarlanmış ürünlerin bulunması bu setleri her anınızda kullanmanıza kolaylık sağlıyor. Bu servis setleri ayrı olarak alınabildiği gibi pasta setlerinin içerisinde de bulunabiliyor. Pasta setlerinin içerisinde bulunan bu servis aletleri setle aynı yapıda olabildiği gibi çelik de olabiliyor. Porselen pasta takımlarının içerisinde porselen yapılı spatula bulunabiliyor. Bu spatulalar da setinizin modelinde olduğu için daha uyumlu bir görüntü ortaya çıkarabiliyor. Ayrı set halinde ya da pasta setinize dahil olarak alabileceğiniz bu ürünlere Trendyol’dan ulaşabilirsiniz.

Pasta Takımlarının Yapısı

Sofralarınızda çoğunlukla yer alan ve yemeklerinizle birebir temas eden bu ürünlerin yapısı da oldukça önemlidir. Pasta takımları genel olarak porselenden üretiliyor. Sağlıklı bir yapısı olan porselen ile yemeklerinizi rahatlıkla sunabilirsiniz. Bunun yanında cam ya da seramik yapılı pasta takımları da mevcut. Bu takımların içerisinde bulunan servis tabakları bazen fanuslu olabiliyor. Bu fanus camdan olabildiği gibi plastikten de yapılabiliyor. Sağlıklı ürünlerden üretilen bu pasta setleri kullanıcılarına güvenli bir deneyim yaşatıyor. Porselen şıklığının yanında camın zarifliği ile ürünler birbirinden güzel hallere gelebiliyor. Yaptığınız yemeklerin rengine ve yapısına göre tercih edebileceğiniz birçok rengi bulunan bu ürünler ile sofralarınız hem şık hem de sağlıklı oluyor. Üzerleri kendinden desenli olarak tasarlanabildiği gibi farklı tasarımlarda şekillerin de çizildiği bu ürünler insan sağlığına zararlı bir ürün içermeden pasta takımlarınıza şıklık ve farklılık katıyor. Trendyol’dan alınabilecek bu ürünler ile istenen renk ve şekilde sofrayı oluşturabilirsiniz. Katlı servis tabaklarını birbirine bağlayan kısım demir yapıda da olabiliyor. Bunun yanında porselen ürünlerde o bölümün yine porselen olabildiği de görülüyor. Bunun gibi birçok şekli bulunan bu ürünlerin üzerlerinde farklı tasarımların yanında çiçek, kuş ve kelebek gibi şekiller de bulunabiliyor.

Size uygun gelen porselen, cam ya da seramik hangi ürün ise Trendyol’da bulabilirsiniz. Bu ürünlerin sade ya da üzerleri birbirinden farklı birçok çeşidini de görebilirsiniz. Pasta takımlarının içerisinde yer alabildiği gibi ayrı olarak da alınabilen pasta servis takımları da yapı olarak farklılık gösterebiliyor. Paslanmaz çelikten oluşan, altın ya da gümüş sapları bulunan ürünlerin yanında porselenden oluşan ürünler de bulunabiliyor. Bunların yanında uç kısmı çelik ya da emayeden oluşan servis gereçleri de mevcut. Bütün bunların yanında ahşaptan oluşan pasta takımları da var. Pasta tabakları ve servis tabağı kısmı ahşaptan oluşan bu setlerin fanusu bulunursa o da genelde plastik yapıda oluyor. Bu setlerin içerisinde bulunan ya da ayrı set halinde satılan ahşap pasta servis setleri de bulunuyor. Pasta setlerinin içerisine dahil olan bu servis araçlarında genelde spatula ve pasta bıçağı bulunuyor. Her türlü pasta takımı seti için Trendyol’un geniş ürün yelpazesi sizleri bekliyor.

Pasta Tabağı Kaç Cm Olur?

Pasta tabakları, genellikle 18 ila 21 santimetre arasında genişliğe sahiptir. Yemek sunumlarında kullanılan servis tabaklarına göre daha küçük boyutlara sahiptirler. Genellikle daire şeklinde tabaklardan oluşmalarına rağmen, farklı tasarımlarda kare ve dikdörtgen gibi çeşitli şekilleriyle karşılaşmak mümkündür. Bazı pasta tabakları daha geniş kenarlara sahipken, diğerleri kullanıcılara daha geniş kullanılabilir yüzey alanı bırakır. Tasarım bakımından düz veya desenli; renkli ya da renksiz seçenekleri bulunan bir ürün kategorisidir. Geniş bir skalaya sahip rengarenk baskı ve motifler, çeşitli baskı yöntemleriyle uzun süreli kullanım sunacak şekilde üretilmektedir. Birbirinden farklı seçenekleri bulunan pasta takımları, dekoratif amaçla da kullanılabilir. Pasta tabakları form bakımından düz yapıya sahiptir. Akışkan olmayan yiyeceklere göre tasarlanmışlardır. Genellikle fırın ortamı gibi ağır sıcaklıklara karşı dayanıklı değildirler. Materyal olarak çoğunlukla porselen ve cam malzemeden üretilmektedirler.

Pasta Takımı Kaç Parçadan Oluşur?

Pasta takımları; 2, 4, 6 parçadan 19 parçaya kadar değişkenlik gösterebilmektedir ancak genellikle 6 ve 4 parça halinde satılmaktadırlar. Her türlü ihtiyaç grubundan kullanıcıların kendilerine göre bir takıma sahip olması bu sayede mümkün olur. Kalabalık aileler, birden fazla pasta takımı temin ederek ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Boyut bakımından ufak oldukları için pasta tabaklarınızı saklamanız oldukça kolaydır. Pasta setleri, her mutfakta bulunması gereken çok amaçlı ürünlerdendir. Gıda ile temas edecek ürünler olduğundan sağlık açısından tehlike oluşturacak malzemeler kullanılmadan üretilmişlerdir. Pasta setleri kırılgan yapıda olan ürünlerdir. Bu sebeple paketlemeleri yapılırken alabilecekleri darbelerden korunacak şekilde sarılırlar. Sıklıkla karşılaşılan porselen ve cam pasta setlerinin yanı sıra plastik gibi alternatif malzemeler de kullanıcıların tercih edebileceği diğer seçenekleri oluşturuyor.

Pasta Takımı İçinde Neler Olmalıdır?

Pasta takımları sadece pasta tabaklarından oluşabileceği gibi bazı takımlarda servis amaçlı kullanabileceğiniz yan ürünler de bulunabilmektedir. Bu servis tabaklarını pasta takımınızdan ayrı kullanarak temin edeceğiniz tek set ile birden fazla ihtiyacınızı karşılamış olursunuz. Bazı pasta takımlarında bardak ve kupalara da yer verilmektedir. Pasta tabaklarınızı tatlı servislerinde kullanabileceğiniz gibi, kahvaltı sofralarında veya çeşitli ikramlıklarınızı sunarken de değerlendirme imkânınız bulunmaktadır. Çok amaçlı kullanımları sayesinde pasta takımlarını günlük hayatınızın vazgeçilmez tabakları haline gelecektir. Ürünün malzemesine bağlı olarak değişkenlik gösterebilse de çoğunlukla bulaşık makinesinde yıkamaya uygundur. Herhangi bir özel bakım gerektirmezler, sadece ilk kullanımdan önce tabakların yıkanması hijyen açısından kullanıcılarına güvenlik sağlamak amacıyla önerilir.