placeholder
"

Poliüretan

" araması için 30162 sonuç listeleniyor

Poliüretan Ürün Çeşitleri ve Fiyatları Sizlerle

Bir polimer türü olan bu kullanışlı malzeme günümüzde pek çok endüstride kendine yer bulur. Hayatın neredeyse her alanında poliüretan ürünler görmek mümkün. Kaplama sektöründen modaya kadar pek çok alanda rahatlıkla değerlendirilir. Organik bileşiklerin bir araya gelmesiyle oluşur. Yüksek sıcaklıklara dahi dayanabilen ürünler, günlük yaşamda kişilere kolaylık sağlamayı hedefler. Bazı seçenekleri yüksek sıcaklıklarda erirken bazı formları kendini zorlu koşullarda dahi koruyabilir. Katı veya sıvı yapıda bulunabilir. Ürünlerde kapalı hücre yapısı görülür. Pencere ve kapı montajlarında, ısı ve ses başta olmak üzere izolasyon işlemlerinde, dolgu ve derz işlemlerinde köpük kullanılır. İnşaat ve yapı işlerinde değerlendirilen köpük, pasif ateşten korumak için de tercih edilir. Kesintisiz ısı yalıtımı sağlayan yapısı ısı kaçağının önüne geçmeyi hedefler. Haşere ve böceklerin barınmasını engellerken buhar bariyerine ihtiyaç duymayan köpükler, antibakteriyel özellikleriyle ön plana çıkar. Kısaca PU köpük olarak bilinir. Geniş bir kullanım alanı sunan parçalar sertleşme esnasında 25 kat genişler. Böylece yapışması istenilen yüzeylere güçlü biçimde yapışır. Su temasına karşı dirençli olan ürünlerde çürüme ve koku oluşumu gözlenmez. Seyrek asitlere, benzine ve alkole karşı son derece dayanıklıdır. Belirli basınç düzeylerine karşı dayanıklı olan poliüretan köpükler B2 yanmazlık sınıfına aittir. Boşlukları doldurarak mekan içi estetik görünümü sağlayan poliüretan kartonpiyer, yüzeylere sorunsuz biçimde yapışır. Soğuk ve sıcak su boru izolasyonlarında, çatılardaki kiremitlerin yapıştırılmasında, sızdırmazlık amaçlı olarak, çatı yalıtımlarında, gemi güvertelerinde, soğuk hava depolarında, yalıtım malzemeleri arasında kalan boşlukların doldurulmasında ve daha pek çok alanda görev yapar. Korozyona karşı dayanıklı poliüretan boru çeşitleri, kartonpiyerler gibi zorlu hava koşullarına karşı direnç gösterir. Dönemin pek çok sektöründe kendine yer bulan polimer madde avantajları sebebiyle rağbet görür. Trendyol güvencesiyle sunulan poliüretan elek, folyo, fitil, cila, şilte başta olmak üzere çeşitli ürünler yapı alanında gereken ihtiyaçları karşılar.

Poliüretan Ürün Seçenekleri

Poliüretan Ürün Seçenekleri

Kullanıldıkları alanlarda maksimum performans sergileyen bu ürünler, çeşitli sektörlerde kendine yer bulur. Çevresel koşullara karşı dayanıklılığı artırmak adına yüzeylere sürülen poliüretan vernik, naylon fırçalarla veya köpükle uygulanır. Son derece dayanıklı olan vernikler ısıya, çizilmeye ve kimyasallara karşı dirençlidir. Su ve yağ bazlı olmak üzere iki kategoride bulunan vernikler, doğru uygulama sonucunda yüzeylerde parlak ve pürüzsüz bir görünüm oluşturmakta etkili performans sergiler. Sektörlerde destek ve konfor sağlamak adına tercih edilen poliüretan sünger çeşitleri; koltuk minderlerinde, üzerine yük binen alanlarda kullanılır. Yalıtım için köpük ile birlikte değerlendirilebilen süngerler, izolasyon konusunda etkilidir. Poliüretan özellikleri son derece avantajlı kullanım imkanı sunmak adına elverişlidir. Yapısında bulunan hücrelerin %90 - %95’e yakın kısmı kapalıdır. Bu sayede ısıyı tutabilen poliüretan plastik, yalıtkanlık konusundaki başarılı performansı ile bilinir. Nem ve su tutucu olan polimer, uygulandığı yüzeye kolayca yapışır. Genellikle son kat boyası olarak değerlendirilen poliüretan boya çeşitleri, diğer boyalara göre daha dayanıklı olan yapısıyla bilinir. Esnek ve akışkan görünümde olan boya, ticari araç sektörü ve çelik imalat sektörü başta olmak üzere pek çok alanda kullanılır. Ayakkabı taban üretimi, kalıp yapımı, mobilya aksesuarı üretimi, prototip model yapımı gibi alanlarda son dönemde sıkça tercih edilen poliüretan reçine çeşitleri sert veya yumuşak yapıda bulunabilir. Farklı kalınlıklarda ve boyutlarda üretilen reçineler, ayakkabı tabanlarında kendine yer bulur. Kullanımı oldukça kolay olan işlevsel ürünler, farklı sektörlerde uzun süreli performans sergiler. Trendyol kalitesiyle sizlere ulaşan koleksiyon içerisinde poliüretan yapıştırıcı, mastik, sprey, plaka, lastik, conta, bant başta olmak üzere çeşitli parçalara kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Poliüretan Kullanım Alanları

Poliüretan Kullanım Alanları

Bir polimer olan malzeme pek çok alanda kullanılır. Sızdırmazlık sağlayan ve yapıştırıcı görevi gören poliüretan mastik, yüksek elastik yapıya sahiptir. Kimyasal olarak sertleşen mastik, sert hareketlere karşı dayanır. İç ve dış derzlerde değerlendirilen poliüretan silikon, UV ışınlarına karşı optimum düzeyde direnç gösterir. Yaya ve araç trafiğinin seyrek olduğu alanlarda kullanılan mastikler bu malzemenin kalitesini yansıtır. Yumuşak basım imkanı sunan ve hafif olan poliüretan taban ayakkabılarda sıkça yer alır. Ayakların terleme süresini uzatan tabanlar, yüksek kayma dirençleri ile ön plana çıkar. Poliüretan ayakkabı, sunduğu avantajlar nedeniyle önerilir. Darbelere karşı dayanan tabanlar, antistatik özellikleri nedeniyle iş yaşamında poliüretan çizme ile değerlendirilir. Poliüretan terlik, konforlu ve güvende olmak için pek çok iş dalında tercih edilir. Vücutta biriken elektriği topraklama yöntemi ile atmayı hedefleyen tabanlar, elektrik çarpmalarına karşı belirli seviyeye kadar koruma sağlar. Çeşitli endüstrilerde kendine yer bulan poliüretan kumaş, tıp sektöründen çocuk bezi üretimine kadar pek çok alanda kullanılır. Aktif giyim eşyalarında yer alan kumaşlar su geçirmez özellikleri ile bilinir. Son derece dayanıklı olan ürünler hafif yapılarıyla beğeni toplar. Nefes alarak gün boyu konfor sağlar. Spor giyim ürünlerinde sıkça görülen bu kumaş türü, vücut ısısını hapsederek yağ yakımını ve terlemeyi hızlandırmayı hedefler. Çok yönlü bir malzeme olarak kullanıcılara avantaj sağlayan özellikleri ile neredeyse her alanda tercih edilir. Yüksek yük taşıma kapasitesine sahip ve düşük gürültülü poliüretan tekerlek modelleri, işletmelerde değerlendirilerek verimli kullanım alanları sunar. Poliüretan dizlik, bot, eldiven, ceket, teker, polimer maddenin özelliklerini barındırır. A, B1, B2 ve B3 yanmazlık sınıfında bulunabilen poliüretan fiyatları Trendyol indirimleriyle her bütçeye uygun olanaklar sunar.

Hayata Kolaylık Katan Poliüretan Ürün Seçenekleri

Hayata Kolaylık Katan Poliüretan Ürün Seçenekleri

Kesintisiz kaplama özelliğine sahip poliüretan sprey ürünü uygulamadan birkaç saniye sonra şişerek kendi hacminin 30 - 40 katı seviyesine ulaşarak köpük halini alır. Zahmetsiz uygulanabilen spreyler, son derece başarılı performans gösterir. Poliüretan sandalye; kafelerde, restoranlarda konforun ve dayanıklılığın sağlanmasına aracı olur. Kolayca temizlenebilen sandalyeler, insan kalabalığının yoğun olduğu alanlarda değerlendirilir. Hava şartlarına, sürtünmelere ve aşınmalara karşı dayanıklı olan poliüretan levha çeşitleri, tekstil sektöründen baskı ve kesim fabrikalarına kadar geniş yelpazede kendine yer bulur. Basit havalandırma sistemlerinde, fancoil cihazlarda kullanılan poliüretan filtre, yıkanabilir özelliği ile bilinir. Kirleticilerin filtrasyonunda etkili performans gösterir. Mimaride konseptin sağlanması ve kapı pervazları, kartonpiyerleri, duvarları ve tabanları bütün halinde sunmak için görev yapan poliüretan süpürgelik, alan kaybına neden olmaz. Yüksek sıcaklıklara dayanıklı poliüretan şömine, ev dekorasyonuna zarafet katar. Boyalı ve boyasız tüm zeminlere uygulanabilen poliüretan duvar paneli, hem dekoratif olarak hem de yalıtım amaçlı değerlendirilir. Aşınmaya karşı dayanıklı olan, hafif ve esnek yapısı ile kolay kullanım imkanı sunan poliüretan hortum modelleri pek çok sektörde değerlendirilir. Bu güçlü malzeme, moda sektöründe de kendine yer bulur. Suya dayanıklı poliüretan çanta modelleri, iç astarında bulunan polimer ile konforlu kullanım imkanı sunar. Poliüretan giyim sektöründe çeşitli parçaların yapısında yer alır. Poliüretan tunik, ferah ve konforlu kullanım için pek çok insan tarafından tercih edilir. Poliüretan heykel, iplik, cüzdan, içlik, iç ve dış astarlarında bulunan polimer madde sayesinde fonksiyonellik kazanır. Poliüretan sneaker, sandalet, pantolon, elbise, pardösü başta olmak üzere giyim sektöründe can bulan bu malzeme keyifli kullanım deneyimler sunar. Güvenilir alışverişin adresi Trendyol ile aradığınız rahatlıkla ürüne kavuşabilir ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.