"

Poliüretan Köpük

" araması için 476 sonuç listeleniyor
APEL Poliüretan Montaj Köpüğü 750ml.

APELPoliüretan Montaj Köpüğü 750ml.

(1)
135 TL
Sepete Git

Kaliteli Yapıları ile Poliüretan Köpük Çeşitleri

Günlük hayatta sık sık kullanılan poliüretan köpük, geniş bir kullanım alanına sahiptir. Pek çok farklı çeşidi olan poliüretanlar yüksek sıcaklıklara karşı dayanıklı bir yapıya sahiptir. Yüksek sıcaklığa sahip koşullarda erimeyerek katı haldeki orijinal formunu korurlar. Bu sayede özellikle inşaat sektöründe sık sık kullanılır. Poliüretan köpük izolasyon işlemlerinde tercih edilir. İnşaat sektöründe ısı yalıtımı, mimarilerde ısıyı içeride tutan, çevreye karşı koruyucu etkisi olan ve kişilerin bütçelerini gözeten bir işlemdir. Bu nedenle oldukça önem ve ihmal edilmeyen bir gereklilik sayılır. Kapı ve pencerelerin yerlerine yerleştirilmesinin ardından, ilgili kısımlarda bir takım büyüklü küçüklü boşluklara rastlanır. Bu boşluklar için kullanılan madde, son derece önemli bir role sahiptir. Pek çok farklı çeşitte üretilen poliüretanlar genellikle açık hücre yapısındadır. Bu sayede köpüksü yapıda kullanırlar. Kendisine özgü yapısı sayesinde herkesin kolaylıkla kullanabileceği sıvı poliüretan köpük çeşitleri, farklı ambalajlarda satışa sunulur. Bu sayede kişiler, kendilerine uygun olan kullanım çeşidini tercih etme imkanına sahip olur. Trendyol, bünyesi içerisinde pek çok inşaat malzemesi çeşidi barındırır. Müşterileri için devamlı olarak geliştirdiği kaliteli hizmet anlayışı ile bu malzemeleri başarıyla ulaştırmayı hedef edinir. Akıllı filtreleme ve sıralama özelliği sayesinde belirlediğiniz kriterlere uygun onlarca farklı seçeneğe kısa süre içerisinde ulaşabilirsiniz.Online alışveriş ile onlarca çeşit malzemeye kolaylıkla ulaşabilir ve ihtiyacınıza uygun ürün seçeneklerinden dilediğinizi tercih edebilirsiniz.

Poliüretan Köpüğün Pratik Kullanım Olanakları

Poliüretan Köpüğün Pratik Kullanım Olanakları

Özellikle ısı yalıtımı ve ses yalıtımı işlemleri esnasında yaygın olarak kullanılan poliüretan köpük kullanımı son derece pratiktir. Hava geçirmez özelliğe sahip olması sayesinde özellikle yangın gibi istenmeyen olaylarda, büyümelerin önüne geçer. Yüksek sıcaklık seviyelerine dayanıklı olması ve alev almayan yapısı ile kritik bir rol oynar. Ayrıca hava geçirmez yapısı sayesinde duman geçişlerini de engeller. Farklı formlarda geliştirilen poliüretan köpük çeşitleri herkesin kullanabileceği bir kolaylığa sahiptir. Bu çeşitler kullanım pratikliği açısından poliüretan köpük tüp, kutu şeklinde müşterilerinin tercihine sunulur. Aynı zamanda el yardımıyla ya da poliüretan köpük tabancası ile uygulanan biçimleri de bulunur. Sağladığı bu kolaylık sayesinde profesyonel olarak ilgilenmeyen kişiler için de kullanım imkanı sağlar. Uygulamadan sonra güçlü bir yapışkanlık gösterir. Bu sayede hava geçişlerini başarıyla önler. Küçük bir bütçe karşılığında izolasyon sorununu kolayca çözer. Böylece soğuk havalarda iç mekanları, dış ortama göre daha sıcak tutar. Benzer şekilde yaz aylarında da iç mekanı, dış ortama göre daha serin bir hale getirir. Ayrıca zaman içinde oluşan yıpranmaların da önüne geçer ve uzun süreli bir kullanım sağlar. Poliüretan köpük özellikleri bakımından pek çok avantajı bir arada sunar. Güçlü yapısının yanı sıra çevreye karşı duyarlı olması, kolay uygulama imkanı tanıması ve kullanım sonrasında temizlik gerektirmemesi ile pek çok kişi tarafından sık sık kullanılır. Aynı zamanda özenle geliştirilen su geçirmez poliüretan köpük çeşitleri, uzun süre bozulmadan kalır. Devamlı yenilenme ihtiyacına sahip değildir. Bu önemli avantajı sayesinde uzun süren kullanım imkanı tanır. İşlem sonrası kürlenmiş poliüretan köpüğünü henüz kurumamış haldeyken temizlemek oldukça kolaydır. İşlem sonrası temizlik için, poliüretan köpük temizleyicisi bulunur. Sprey formu sayesinde pratik bir kullanım sunar. İşlem sırasında kapı ve pencerelere bulaşan köpükleri kolayca temizler ve tabanca içerisinde kalan köpüğün kurumasının önüne geçer. Sprey formu sayesinde tabanca içerisine kolayca erişir. Trendyol kaliteli hizmet anlayışı ile öne çıkan bir online alışveriş sitesidir. Müşterilerine sağladığı güven ile geniş kitlelere ulaşmayı başarır. Her ihtiyaca yönelik uygun ürün seçenekleri sunar.İhtiyacınıza yönelik seçenekleri kısa süre içerisinde temin edebilirsiniz.

Her Alana Uygun Poliüretan Köpük Seçenekleri

Her Alana Uygun Poliüretan Köpük Seçenekleri

Sadece inşaat sektöründe değil pek çok alanda kullanılan poliüretan köpük yapıştırıcı, günlük hayatın vazgeçilmezleri arasında yer alır. Araba koltuklarından yastıklara kadar geniş bir kullanım alanına sahiptir. Yaygın olarak kapı ve pencere boşluklarında kullanılır. Bu sayede dışarıdaki sesin içeriye girişini; içerideki sesin de dışarıya ulaşmasının önüne geçer. Bunun yanı sıra duvarlar arasında zaman içinde oluşan çatlak boşlukların kapatılmasında da kullanılır. Sprey poliüretan köpük çeşitleri, kullanılacak alana ve ihtiyaç duyulan miktara bağlı olarak farklı ebatlarda seçeneklere sahiptir. İnşaat sektöründe yoğun olarak kullanılmasından dolayı genellikle poliüretan köpük büyük boy seçenekleri tercih edilir. Profesyoneller tarafından kullanılan ürün, geniş alanlarda detaylı biçimde kullanılır. Profesyonel olmayanlara yönelik küçük boy seçenekleri bulunur. poliüretan köpük 600 gr, 750 ml boyutlara sahip seçenekler sayesinde, kolay bir kullanım sağlanır. Ev içinde bulunan ilgili alanlara kolaylıkla uygulanır. Uygulama işleminin ardından kolayca muhafaza edilme imkanına sahiptir. Bu sayede tüm ürünün bitmesine gerek yoktur. Aynı zamanda çoklu biçimde satışı bulunan poliüretan köpük koli içerisinde yer alır. Koli içerisinde çok sayıda ürün bulunur. Küçük boyutlardaki ürünler, birbirinden bağımsız olarak yerleştirilir. Bu sayede sadece ihtiyaç duyulduğunda kullanılır. Açılmayan ambalajlar, uzun süre depolanır. Trendyol bünyesi içerisinde binlerce farklı inşaat malzemesine yer verir. Bunlardan birisi de sık kullanım alanına sahip poliüretan köpük beyaz ürün çeşididir. Bünyesi içerisinde yer alan tüm ürünleri, yüksek kalitedeki hizmet anlayışı ile müşterilerine ulaştırmayı hedefler. Sunulan bu özenli hizmetten yararlanarak dilediğiniz çeşide kolayca ulaşabilirsiniz.

İndirim Avantajlarıyla Kaliteli Poliüretan Köpük

İndirim Avantajlarıyla Kaliteli Poliüretan Köpük

Yapı sektöründe geniş bir kullanım alanına sahip olan poliüretan çeşitlerine Trendyol ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ürün, pencere ve kapı boşluklarının yanı sıra, duvarlar, çatı kiremitlerinin yerleştirilmesi işlemleri sırasında da kullanılır. Su geçirmez yapısı ve dış etkenlere karşı sahip olduğu dayanıklılığı ile pek çok alanda sık sık tercih edilir. Suya karşı gösterdiği dayanıklılık sayesinde tekne ve yat yapım onarımlarında da kullanılır. Özellikle dış cephe yenileme işlemi için birebirdir. Hava ve nemi geçirmemesi sayesinde ise uzun süre depolanması gereken kuru gıdalara ait depoların yalıtım işlemleri sırasında yaygın biçimde kullanılır. İnternet üzerinden yapılan alışverişin yaygınlaşması herkesi online olarak satış yapmaya yönlendirmiş durumdadır. Türkiye’nin güvenilir online alışveriş sitelerinden biri Trendyol’dur. Bünyesi içerisinde pek çok farklı kategoriye ait ürün seçeneği bulunur. Binlerce farklı inşaat malzemesi çeşidine ev sahipliği yapan Trendyol üzerinden poliüretan köpük fiyat aralıklarını filtreleyerek kendinize uygun olanı kolaylıkla bulabilirsiniz. İçerisinde yer alan yorumlar kısmından, ürün hakkında yapılmış olan tüm yorumları görebilir, satıcıya soru sorarak seçeneğinizi netleştirebilirsiniz. Bu sayede poliüretan köpük faydaları ve kullanımı hakkında net ve pratik bilgilere erişebilirsiniz. Ayrıca çeşitli poliüretan köpük markaları tarafından yapılan indirimleri kolaylıkla takip edebilirsiniz. Bu sayede ayrıcalıklı fiyatlardan yararlanabilirsiniz. Tüm bu detayları kullanarak ayrıcalıklı fiyatlara sahip, çevre dostu ve mükemmel ısı yalıtım malzemesi olan sert poliüretan köpük çeşitlerine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Trendyol, her geçen gün daha fazla kişiye ulaşmayı başaran öncü bir online alışveriş platformudur. Kaliteli hizmet anlayışından hiçbir zaman vazgeçmez. Müşterileri için incelikle geliştirilen detaylar sayesinde ürününüze sorunsuzca ulaşabilir, sonrasında siz de kolayca kendi yorumlarınızı belirterek kararsız kalan müşteriler için yol gösterici olabilirsiniz.

Poliüretan Köpük Nasıl Kullanılır?

Poliüretan köpük havadaki nem ile kürleşen derz dolgu ve yalıtım malzemesidir. Esnek yapısı ve kolay kuruyabilir oluşu ile poliüretan köpük kapı, pencere montajlarında, yalıtımlarda sıklıkla kullanılan bir üründür. Poliüretan köpüğü kullanmak pratiktir. Poliüretan köpük tenekesinin uygun yerlerine valf pipet ya da tabanca aparatları vidalanarak sağlam bir şekilde takılır. Takılan teneke 20 saniye boyunca şiddetli bir şekilde çalkalanarak köpük malzemesinin aktifleşmesi sağlanır. Daha sonra teneke baş aşağı çevrilir ve pipet ya da tabancanın tetiğine basılır. Tetiğe ne kadar kuvvetli bir baskı uygulanırsa ürün o kadar şiddetli bir şekilde teneke ucundan çıkış sağlar. Çıkışı sağlanan poliüretan köpük kullanılmak istenen alana sürülerek kuruması beklenir. Havadaki nem ile çabuk reaksiyon gösteren köpük kısa sürede katılaşır ve kullanılmak istenen alana uyum sağlar. Poliüretan köpük, dik yüzeylerde aşağıdan yukarı doğru uygulanır.

Poliüretan Köpük Kaç Saatte Kurur?

Hemen hemen her alanda kullanıma uygun olan poliüretan köpük, kolay bir şekilde katılaşmasından dolayı tercih edilen bir yapı malzemesidir. Havadaki nem ile uygulandığı yerde 10 dakikada sertleşmeye başlayan poliüretan köpük yaklaşık bir saatte tamamen kurur. Tamamen kuruyan ve sertleşen köpüğe zımpara ve şekillendirme işlemi uygulanabilir. Bu işlemden sonra harç sürme ve boyama işlemleri de kolaylıkla yapılabilir. Poliüretan köpük, kullanım kolaylığı, çabuk kuruması, her koşula ve her işleme uyum sağlaması gibi nedenlerden dolayı tercih edilir. Tabanca ya da pipet yardımıyla kolayca sürülebilen ve yaklaşık bir saatte tamamen işleme hazır hâle gelen poliüretan köpük, yapı malzemeleri arasından çok fazla kullanılan ürünlerden biridir. Olumsuz hava koşullarına, buhara karşı dayanıklı olan ve yüksek-alçak sıcaklıklarda dahi kullanılabilen poliüretan köpük birçok alanda, ısı ve sıcak yalıtımında kullanılan bir üründür.

Poliüretan Köpük Su Yalıtımı Yapar Mı?

Isı ve ses yalıtımı için kullanılan poliüretan köpük ile su yalıtımı yapılamaz. Sadece poliüretan köpük kullanılarak su yalıtımı yapılması uygun değildir. Poliüretan belli koşullarda su geçiren bir üründür. Bundan dolayı su yalıtımı yapılırken kendi başına poliüretan köpük kullanılması sakıncalıdır. Isı ve ses yalıtımında kullanılan ve etkili sonuç veren poliüretan köpük, aynı sonucu su yalıtımında vermez. İç ve dış cephe, çatı izolasyonunda, kapı ve pencere montajında kullanılan ve pratikliği ile tercih edilen poliüretan köpük ile su yalıtımı yapmak sakıncalıdır. Çünkü su geçiren bir üründür. Poliüretan ile su yalıtımı yapmak için perde beton uygulaması yapmak gerekir. Bu uygulama ile poliüretan köpük su yalıtımını yapabilir. İnşaat sektöründe sıkça kullanılan ve bazı yönleriyle yanlış kullanılan poliüretan köpük ile tek başına su yalıtımı yapmak sorunlara yol açabilir. Perde beton uygulaması ile birlikte su yalıtımı için kullanılan poliüretan köpük ise oldukça etkili bir sonuç verir.