"

Renkli Fotokopi Kağıdı

" araması için 4048 sonuç listeleniyor

Farklı Seçenekler Sunan Renkli Fotokopi Kağıdı Trendyol’da!

Uluslararası olarak kabul edilen standart boya uygun olarak üretilen A4 kağıtlar, yarısından enine doğru ikiye ayrıldığında ayrılan iki parçanın eninin ve boyunun aynı orana sahip olmasını sağlayacak özellikte üretilir. B ve C serilerine göre daha ufak boyuta sahip olmasının yanı sıra aynı seride bulunan bir üst ürün büyüklüğü alanının yarısına denk gelecek şekilde boyutlandırılır. ISO modeller olarak tanımlanan A, B ve C serileri milimetre ve inç cinsinden farklı oranlara sahip olur. Aralarında yaygın olarak kullanılan bu ürünler 2010 x 297 milimetre ve 8,3x11,7 inç boyutlarıyla öne çıkar. Bu standarda uyumlu olarak üretilen renkli seçenekler, çıktısı alınacak metinlerin yazdırılmasında, orijinali bulunan görsellerin veya şekillerin kopyalarının alınmasında kullanılır. Renkli fotokopi kağıdı nedir sorusuna genellikle kopyalama makinelerinde kullanılan, reprografik, karbonsuz, çok amaçlı olarak bilinen kağıt türleri ile yanıtlamak mümkün olur. Bu ürünleri ince yapıda üretilmelerinin yanı sıra az miktarda şeffaf görünüme sahip olur. Sayfanın parlaklık seviyesi, ışığın sayfadan nasıl yansıdığına göre belirlenir. Kaplamasız emtia baskı modelleri, fosforlu renkli fotokopi kağıdı sınıfındaki geniş kullanım alanına sahip kategoriyi oluşturulur. Resmi işlemlerde kullanılan lazer baskı, faks ve fotokopi işlemleri bu tip ürünlerle tamamlanır. Fotokopi makinelerinin çoğunda 2x11, 2x14 ve 11x17 inç boyutundaki A4 renkli fotokopi kağıdı tercih edilir. Bir inçin on binde biri olarak ölçülen sayfa kalınlığı fotokopi ürünlerinde çoğunlukla 20 Lbs olarak belirlenir. Fotokopi makinelerinin yanı sıra farklı boyutları sayesinde gazete, dergi, katalog, kitap, defter, ticari baskı, iş formları, kırtasiye ve dijital baskı işlemlerinde de başarılı sonuçlar verir. Özellikle A3 renkli fotokopi kağıdı fotoğrafçılıkta sık kullanılan sayfa türleri arasında yer alır. Baskı ve fotokopi ürünlerinde kullanılan hamur veya lifler, kimyasal ve mekanik işlemler uygulanarak ağaçlardan çıkarılır. Dijital yazdırma işlemlerinde veya manuel işlerde büyük kolaylıklar sunan fotokopi kağıtları yapısal özelliklerine göre farklı türlerde üretilir. Kendi ihtiyacınıza göre renkli fotokopi kağıdı çeşitlerinden dilediğinizi seçebilirsiniz.

Yüzey Özelliklerine Göre Renkli Fotokopi Kağıdı Çeşitleri

Yüzey Özelliklerine Göre Renkli Fotokopi Kağıdı Çeşitleri

1 top renkli fotokopi kağıdı parlaklık seviyesine ve işlem gördüğü cihaza göre farklı özellikleriyle öne çıkar. Sık kullanılan türler arasında yer alan mat seçenekler donuk, cansız ve pürüzsüz kaplaması ile bilinir. Dokusu ve emiciliği sayesinde mürekkebin hızla kurumasına yardımcı olurken leke riskini minimum seviyeye indirir. İşlem sonrasında renk kontrastı ve metin netliği yüksek sonuçlar veren mat renkli ürün ne işe yarar sorusu broşür, kartvizit ve ağır hizmet tipi kart stoğu gerektiren diğer basılı ürünlerdeki kullanımıyla yanıtlanabilir. Hem parlak hem koyu renklerin yazdırılmasında kullanılmakla beraber yüksek opaklık seviyesi, iki taraflı baskıda ideal sonuçlar vermesine yardımcı olur. Parlak beyaz modeller, dokusuz ve parlak bir yüzeyle kaplanır. Özellikle daha fazla görüntü ve metin tanımına ihtiyaç duyan kurumsal kullanımlarda profesyonel uygulamaların yardımcısı olur. Parlak, neon renkli fotokopi kağıdı mat olanlara oranla daha fazla kaplamaya maruz bırakılır. Mat seçenekler yarı parlak yüzeyiyle yüksek kalitede baskılar üretmesinin yanı sıra parlak ürünün canlı efektlerini görüntüye yansıtmaz. Parlak ürünler özellikle görsele sahip baskı işlemlerinde gerekli efektin ve rengin ortaya çıkmasını sağlar. Fotokopi, lazer yazıcı, mürekkep püskürtmeli, ila, fotoğraf kağıdı gibi ürün türleri kullanım alanlarına ve işlem gördükleri cihaza göre adlandırılır. Yaygın olarak kullanılan fotokopi kağıdı büyük paketler halinde satılan ve her an yazıcı yanında bulundurulmaya hazır mat beyaz olanları ifade edilir. Kullanım alanına göre A4 renkli fotokopi kağıdı 100’lü paketleri üretilir. 250’li ve renkli fotokopi kağıdı 500’lü paketlerine ulaşmak da mümkündür. %75 oranında opak görünümü, hafif ve ince yapısı ve hızlı kurumayı sağlayan mat kaplama yüzeyi fotokopi kağıtlarının tercih edilme nedenlerini oluşturur. Metin içeren belgelerin yazdırılması için kullanılmasının yanı sıra çok sayıda görüntü içeren baskılar için önerilmez. Doygun, hafif ıslak görünümlere neden olabileceğinden görsele sahip baskı ve kopyalama işlemlerinde lazer yazıcı ve parlak kaplamaya sahip fotokopi kağıtlarının kullanılması önerilir. Dilediğiniz renkli fotokopi kağıdını inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

Kaliteli A4 Renkli Fotokopi Kağıdı Özellikleri

Kaliteli A4 Renkli Fotokopi Kağıdı Özellikleri

Mürekkep püskürtmeli ürünlerin kullanımı için püskürtme sistemine sahip yazıcıların bulunması gerekir. Mürekkep püskürtme makineden geçen herhangi bir ürüne uygulanabiliyor olsa da mürekkep püskürtmeli sisteme uyacak yapıdaki ürünlerinkullanılması daha net ve anlaşılır baskılar için önerilir. Fotokopi makinelerinin yanı sıra faks makinelerinde de kullanılan püskürtmeli sistemde çok amaçlı 100’lü renkli fotokopi kağıdı mürekkep rengine kolay uyum sağlar. Bu sayede albüm kalitesinde baskılar üretilebilir, doğrudan ev veya ofiste çerçeve haline getirilebilecek sonuçlar elde edilebilir. Kullanılan cihaz ve kağıdın yüzey özelliklerinde olduğu kadar kağıdı genel özelliklerinde de öne çıkan bir takım unsurlar bulunur. Özellikle satın almadan önce bu niteliklerin göz önünde bulundurulması cihaza veya amaca uygun kağıdın seçilmesinde etkili olur. Kağıdın kalitesini kaplama, opaklık, ağırlık, pürüzsüzlük ve parlaklık gibi bir takım özellikler belirler. Yüzey özelliklerinde belirtilen kaplama çeşitleri, kullanılan malzemeleri öne çıkarır. Genellikle polimer katmana sahip olan kopya kağıtlarının mat, parlak, donuk, pürüzsüz gibi değişen özellikleri, kağıt üzerine verilecek efektin gücünü belirler. 500’lü renkli fotokopi kağıdı parlaklık açısından 0 ila 100 ekseninde ölçülür. 80 ila 100 arasında parlaklık seviyesine sahip bir ürün birinci sınıf olarak değerlendirilir. Yazıcıya bağlı olmaksızın kağıdın parlaklık seviyesi önemli ölçüde baskı kalitesini etkiler. Her bir yaprağın kalınlığı, ağırlık seviyesini belirler. Kağıt kalınlıkları metrekare başına gsm olarak belirtilir. Yazıcı veya fotokopi makinesi için satın alınacak kağıt için gereken ağırlık genellikle kağıt ambalajında gösterilir. Ürünün ağırlığı amaçlanan işe uygun olup olmadığını belirleyen anahtar faktörler arasında yer alır. 500’lü paket günlük baskı ve fotokopi işlerinde, 90 gsm net görüntüler istenen önemli belgeler ve çift taraflı baskılarda, 150 gsm el ilanları, tabelalar ve promosyon baskılarda kullanılmak üzere tercih edilir. Siz de renkli fotokopi kağıdı indirimli fiyatlarına ulaşabilir ve bu fiyatlar ile ürünleri satın alabilirsiniz.

Renkli Fotokopi Kağıdı Kullananlar ve Olumlu Yorumları

Renkli Fotokopi Kağıdı Kullananlar ve Olumlu Yorumları

Pastel renkli fotokopi kağıdı söz konusu olduğunda hesaplı alışverişlere yönelen müşteriler için paketler avantajlı hale geliyor olsa da en az ürün sayısı kadar öne çıkan bazı etkenler bulunur. Baskı ve kopyalama işlemleri söz konusu olduğunda 1 topun fiyatı ile ürün kalitesi doğru orantıda ilerler. Ekonomik boyut olarak bilinen 8,5x11 hem paketlerde hem sayı ile alınacak fotokopi kağıtlarının üretiminde uygulanır. Yüksek fiyatlı seçenekler arasında ise 11x17 defter boyutu öne çıkar. 250’li renkli fotokopi kağıdı ile 8,5x14 standart boya hesaplı şekilde sahip olmak mümkün hale gelir. Kaplama özellikleri renkli fotokopi kağıdı fiyatları üzerinde etkili olan bir diğer faktör olur. Kuşe ürün türleri, kaplanmamış seçeneklere oranla daha yüksek fiyatlarda sunulur. Renkli fotokopi kağıtları ise beyaz mat olanlara oranla daha yüksek rakamlara sahip olsa da çok yönlü kullanımları sayesinde verilen miktarın karşılır. Renkli ve farklı büyüklükteki seçeneklere ulaşmak Trendyol sayesinde hem hesaplı hem hızlı şekilde gerçekleşir. Renkli fotokopi kağıdı kullananlar ürünlerden memnun kalırlar. Sıkça tercih edilen ve satın alınan A5 renkli fotokopi kağıdı ürünü de mevcuttur. Bu ürünü ve renkli fotokopi kağıdı tavsiyesi almak için yorumlar kısmına göz atabilirsiniz. Yorumlar kısmında ürünü satın alan müşterilerin fikir ve deneyimleri bulunur. Renkli fotokopi kağıdı satın almadan önce yorumlara bakabilir ve gerçek bir gözden fikir sahibi olabilirsiniz. Renkli fotokopi kağıdı yorum bakımından oldukça olumlu geri dönüşler içerir. Siz de renkli fotokopi kağıdı online alışverişinizi Trendyol’dan yapabilirsiniz.

Renkli Fotokopi Nasıl Çekilir?

Renkli fotokopi çekmek için öncelikle yazının ya da sahip olunan fotokopi makinesinin Güç veya Açma tuşuna basılması gerekir. Ardından cihaz açılıp aktif hale gelir. Makinenin çalışır hale gelmesi için birkaç dakika beklenebilir. Yazıcıya ya da fotokopi makinesine kağıt koyduğunuzdan emin olmanız gerekir. Ardından orijinal belgeyi ya da fotoğrafı fotokopi alanına yerleştirebilirsiniz. Komut göndermeden bekledikten sonra Başlat ya da Start tuşundan fotokopi çekme işlemi başlatılabilir. Bu noktada kontrol panelinden Renkli Fotokopi Başlat seçeneğini seçtiğinden emin olmalısınız. Bir yazı ya da resmi çoğaltmak için renkli fotokopiden faydalanılır. Renkli fotokopi çekmek, son derece kolay bir işlemdir. Fotokopi makinesi ve kağıdı olan herkes fotokopi çekebilir. Son teknoloji ile birlikte fotokopi çekmek tek tuşla gerçekleştirilir.

Renkli Fotokopi Kağıdı Ne İşe Yarar?

Renkli fotokopi kağıdı eğitim alanları başta olmak üzere pek çok yerde kullanımı yaygın olan bir çeşittir. Uluslararası standartlara uygun olarak üretilen A4 kağıtları, renkli fotokopi kağıdı şeklinde çıktısı alınacak metinlerin yazdırılmasında, belirlenen şekillerin kopyalarının alınmasında ve farklı boyutlardaki görsellerin renkli baskı ile çıkarılmasında kullanılır. A3 boyutunda kullanılan renkli fotokopi kağıtları, genellikle fotoğrafçılık alanında tercih edilir. Eğitim alanında öğrenmeyi dikkat çekici kılan renkli kağıtlar, iş yaşantısında da monotonluktan çıkmak ve bir farklılık yaratmak için rağbet görür. Hafif ve ince yapısı sayesinde hızlı kuruma sağlayan renkli fotokopi kağıdı, albüm kalitesinde baskılar üretilmesine imkan tanır. Renkli fotokopi kağıtları, mürekkep rengine de kolay uyum sağladığından son derece iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

Renkli Fotokopi Kağıdı Çeşitleri Nelerdir?

Fosforlu ya da pastel tonlarında ihtiyaca yönelik renkli fotokopi kağıtları; her renk ve adette kişilere sunulur. Mavi, sarı, pembe, mor, yeşil, turuncu, kırmızı ya da pembe gibi renk seçeneklerinden oluşan renkli kağıtlar; yazı yazmak, not tutmak, proje yapmak veya fotokopi çekmek amaçlı kullanılabilir. Ölçü bakımından A3, A4 ve A5 gibi farklı çeşitlerden oluşur. Bazı markalar, ölçüye ve renge göre tekli olarak ürün hazırlar. Bazıları da karışık renkli kağıtları bir arada sunar. İhtiyaca yönelik 100'lü paketler tercih edilebileceği gibi 500'lü paketler gibi pek çok alternatif arasından da seçim yapabilirsiniz.