"

Renkli Karton

" araması için 16619 sonuç listeleniyor
KARTON A4 Renkli Fon U 10'lu 23x34 Cm
KARTONA4 Renkli Fon U 10'lu 23x34 Cm
(2)
A4 Renkli Fon U 10'lu 23x34 Cm
29,99 TL
Sepete Git
Umut Renkli Fon Kartonu 10'lu
UmutRenkli Fon Kartonu 10'lu
(81)
Renkli Fon Kartonu 10'lu
17,50 TL
Sepete Git
TGB Renkli Fon Kartonu 10 Renk
HIZLI TESLİMAT
TGBRenkli Fon Kartonu 10 Renk
74 TL
Sepete Git

Renkli Karton

Renkli Karton

Karton, kağıt gibi selülozdan yapılan kağıt hamurlarıyla ya da geri dönüşüm yöntemiyle elde ediliyor. Ancak kağıttan farklı olarak karton, kullanıldığı yere göre farklı kalınlık ve renklerde üretiliyor. Büyük ürünleri ambalajlamada kullanılan renkli karton çeşitleri oldukça kalın, el işlerinde kullanılan karton modelleri ise oldukça ince üretiliyor. Renkli karton çeşitleri, kolay şekil verilebilmesi, koruyucu özellik taşıması, üzerine yazı yazılabilir ve baskı yapılabilir olması nedeniyle hayatın her alanının vazgeçilmezi oluyor. Karton, kağıt ve defter gibi ürünlere sağlam, renkli ve desenli şık bir kapak sunuyor. Tek kullanımlık bardak ve tabakların ham maddesi olarak kullanılıyor ve plastiğe nazaran daha kolay geri dönüştürülebiliyor. Ambalajlamada renkli karton hem koruyucu görev görüyor hem de üzerine yapılan dijital baskılarla ürünün daha şık görünmesine yardımcı oluyor. Dijital baskı sistemiyle hazırlanmış renkli karton modelleri duvar kağıtlarında dahi kullanılıyor. Ayrıca, renkli kartonlar boy boy kesilerek çok güzel el işi ürünler, dekoratif ürünler yapmak mümkün oluyor. Mesela, renkli desenli karton modelleri ile en yakın arkadaşlarınız için hazırladığınız hediyelerin paketlerini kendiniz yapabilir, kişiye özel tasarlayabilirsiniz.

Renkli Karton Çeşitleri

Renkli karton çeşitleri en temel haliyle renkli karton ve renkli mukavva karton olarak ayrılıyor. Renkli desenli karton birçok tasarımda, el işi ürünlerde, aksesuarlarda ve hafif ürünleri ambalajlamada kullanılıyor. Her tasarıma özel olarak renkli karton boyutları piyasaya sürülüyor. Kek, pasta, tahıl, ilaç ve hediye kutuları renkli karton çeşitleri kullanılıyor. Renkli mukavva karton çeşitleri birkaç kartonun bir araya getirilmesiyle üretiliyor. Renkli mukavva kartonlar büyük ürünleri ambalajlamada, nakliyede, saklamada ve el yapımı tasarımlarda yer alıyor. Ayrıca günlük hayatta, özellikle mutfakta karton en büyük yardımcı oluyor. Renkli karton çeşitleriyle yapılan fırın kapları hem mutfakta dekoratif bir görüntü sunuyor hem de pişirilen yiyecekler kartondan kolaylıkla çıkıyor. Renkli karton fiyatları herkesin ulaşabileceği rakamlarda seyrediyor.

Renkli Fon Kartonu Kullanımı

Renkli fon kartonları renk sağlamlığının korunması amacıyla daha hamur halindeyken boyayla karıştırılarak üretiliyor. Bu sayede ışık ve suya maruz kaldığı zaman renklerini kaybetmiyor. Kağıttan daha kalın yapısıyla ısıya ve neme karşı direnç gösteriyor. Üzerine rahatlıkla yazı yazılıyor, boya yapılıyor ve her türlü teknikte baskıya uygunluk gösteriyor. El sanatları, quilling, origami, 3 boyutlu modeller ve süslemeler için oldukça ideal kullanım sunuyor. Her tür boyayla kullanılabiliyor. Renkli fon kartonu çeşitleri yüzde yüz geri dönüşebiliyor ve biyolojik olarak parçalanabiliyor. Bu yönleriyle çevre dostu özellik taşıyor. Bunlar tek tek satın alınabiliyor. Ayrıca, 10’lu renkli karton modelleri gibi çoklu paketler halinde de piyasaya sürülüyor. Çoklu paketler içeriğinde birbirleriyle uyumlu birçok rengi bulunduruyor. A4 boyutunda renkli karton çeşitleri yazı ve küçük origamiler için uygun boyutu sağlıyor. Ayrıca 50x70 renkli fon kartonu modelleri de birçok sanatsal faaliyette kullanılabiliyor. Renkli fon kartonları seçenekleri oldukça geniş bir renk skalası sunuyor. Bu renk skalasında düz renklerin haricinde simli, metalik seçenekler de piyasaya sürülüyor. Sanatsal faaliyetlerde kullanılan renkli simli karton çeşitleri içerisine sim daha hamur haldeyken ekleniyor. Böylelikle simli kartonun simleri, model verme sırasında dökülmüyor, ellere yapışmıyor.

Çocuklara Özel Etkinliklerde Renkli Fon Kartonu

Renkli karton çeşitlerine verilen basit şekillerle 3 boyutlu meyveler tasarlanabiliyor. Bir elma için kırmızı, yeşil, beyaz, siyah renkli karton ve yapıştırıcı kullanmak yeterli oluyor. Kartonlar üzerine siyah bir keçeli kalemle meyve modeli çiziliyor ve çizilen model kartondan kesilip, üst üste konarak yapıştırılıyor. Böylelikle dilimlere ayrılmış bir elma modeli ortaya çıkıyor. Bu yöntemle 3 boyutlu sevimli hayvan maketleri de yapılabiliyor. Çocuk odasına renkli hayvan modelleri çizilerek tasarlanan şekiller süslemede de kullanılabiliyor. Değişik renklerle tasarlanmış tetris şekilleri ile çocuklar için gerçek boyutlu bir tetris oyunu hazırlanabiliyor. Renkli kartonla yapılan etkinlikler çocukların el becerisi kazanmasını sağlıyor. Renkli karton çeşitleri çocukların kullanımına uygun boyalarla üretiliyor. Bu yüzden güvenle kullanılabilir. Renkli karton çeşitleri bant, yapıştırıcı ve makasla 3 boyutlu araba modellerine dönüşebiliyor. Araba modelini çıkarmak için karton üzerine cetvel yardımıyla araba modeli çizilmesi tasarımın doğru yapılmasına yardımcı oluyor. 3 boyutu gösterebilmek için katlama yerleri de göz önünde bulundurularak çizim yapılması gerekiyor. Sonrasında iş sadece katlama ve yapıştırmaya kalıyor. Bu yöntemle mükemmel bir ev maketi de ortaya çıkarılabiliyor. Bu ev maketi LED ışıklar yardımıyla rahatlıkla ışıklandırılabiliyor. Renkli karton çeşitleri ile elbise ve oyuncak kutuları da elde edilebiliyor.

Metalik renkli karton çeşitleri ile çocuklar için sadece birkaç saatte oyuncak tost makinesi, bardak ve tabaklar, buzdolabı, fırın hatta büyük bir mutfak bile yapılabiliyor. Çocukların eğitimine destek için renkli kartonlarla öğrenme kartları hazırlanabiliyor. Bu karta harf şekilleri verilip duvarlara asılabiliyor. Aynı zamanda cep boyutunda kelime kartları tasarlanabiliyor. Mukavva kartonlar kalın malzemelerden yapıldığı için çocuklar için sağlam bir oyun odası haline getirilebilir. Bunun için renkli karton büyük boy seçeneklerini birbirine yapıştırmak yeterli oluyor. İstenirse oyun odasına kartondan dev bir kale şekli bile verilebiliyor. Boş kavanozlar renkli karton üzerine alınacak balık resimleri baskısı ile dekoratif bir akvaryuma dönüştürülebiliyor. Dekoratif akvaryum yapımı çocuklarla yapılacak bir etkinlik olarak düzenlenirse balıklar da kartonlardan yapılabilir ve keyifli dakikalar geçirilebilir.

Renkli Karton Çeşitleri İle Parti Malzemeleri Tasarımı

Karton kağıtlarla dekoratif çam ağacı süslemeleri yapılabiliyor. Parlak renkli karton çeşitleriyle mükemmel kar taneleri ortaya çıkarılıyor. Ayrıca kırmızı renkli karton ile yeni yıl şapkaları ve doğum günü organizasyonlarına eşlik edecek kovboy şapkaları da tasarlanabiliyor. Sinema günlerinde ve partilerde hazırlanan patlamış mısırlar renkli kartondan tasarlanan büyük kaplarda servis edilebiliyor.

Renkli fon kartonu modellerini çeşitli şekillerde keserek elektrik kablosu tutucular yapılabiliyor. Bu sayede renkli karton ev dekorasyonuna olduğu kadar ev düzenine de katkı sağlamış oluyor. Artan renkli mukavva kartonları dekoratif kuş yemlikleri tasarlayarak değerlendirmek mümkün oluyor. Kalın renkli karton çeşitleri çok az makas kullanarak renkli maskelere dönüşebiliyor. Bu sayede kişiye özel yılbaşı maskeleri tasarlayıp sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Renkli karton çeşitlerini büküp bir iple bağlayınca saniyeler içerisinde dekoratif bir rüzgar tulumu elde edilebiliyor. Hilal şeklinde iki karton parçasından ya da 50x70 renkli mukavva karton çeşitlerinden güzel bir karton çanta üretilebiliyor. Renkli karton çanta modelinin üzerine delgeç yardımıyla iki tane delik açılıyor ve buraya kayış görevi görmesi için renkli kurdele bağlanıyor. Renkli karton çanta modeller hediyelikleri saklamak ve taşımak için çok uygun oluyor. Hediyelikler için seçilecek karton çanta modellerine metalik renkli karton çok yakışıyor.

Renkli mukavva karton çeşitleri gazetelik olarak değerlendirilebiliyor. Bunun için renkli büyük kartonlar seçilip katlanarak dekoratif bir kutu haline getiriliyor. Renkli karton kutular müzik kutusu, kek kutusu ve pasta kutusu olarak da hazırlanabiliyor.

Renkli Karton İle Pratik Tasarımlar

Kartonlar geometrik şekillerde kesilerek, renkli karton çerçeve haline getirilebiliyor. Gümüş renkli karton çerçeve için harika bir seçim oluyor. Düz renklerde fon kartonlarını da deniz kabukları ve boyalarla süsleyerek renkli çerçeveler üretilebiliyor. Bu çerçeveler resimlerle veya aynalarla kullanılabiliyor. Karton sağlam bir madde olduğu için iyi bir yapıştırıcıyla kartonu tutturarak dekoratif duvar aynaları yapabilirsiniz. Artan renkli kartonlarla boya kalemlerini saklamak için dekoratif kalem kutuları ve kişisel zevklere uygun tebrik kartları tasarlayabilirsiniz. Renkli kartonlarla evde kullanıma özel geri dönüşüm kutuları hazırlanabiliyor. Geri dönüşüme gönderilecek camlar için yeşil renkli, kağıt için mavi renkli, plastik için sarı renkli, piller için kırmızı renkli, teneke kutular için gri renkli karton çeşitleri kullanarak çevreye katkı sağlamak mümkün oluyor. Böylelikle çocuklara da çevre korumanın önemi aşılanmış oluyor. Çevre korumasına destek vermek için renkli mukavva kartonlardan bina önlerine, harika görünen sokak hayvanı kulübeleri, kuş yuvaları tasarlanabilir.

Çekmecelere dolap renklerine uygun olarak seçilen renkli karton çeşitleriyle çekmece ve dolap düzenleyiciler hazırlamak hayatı kolaylaştırıyor. Ayrıca kavanozları renkli kartonla kaplayarak dekoratif saksılar da yapılabiliyor.

Renkli Karton Ürünleri

Renkli karton piyasaya sürülen birçok üründe hem dekoratif bir görüntü oluşturmak hem de ürün sağlamlığını korumak için kullanılıyor. En sık kullanılan ürün çeşitlerini defter, ajanda, parti malzemeleri, tek kullanımlık bardak ve tabaklar, klasörler, dosyalar, süslemeler, boya malzemeleri kutuları oluşturuyor. Defterlerin renkli karton kapakları her zevke ve ihtiyaca özel olarak üretiliyor. Renkleri özenle hazırlanan bu defterlerin spiralli, kareli, çizgili, düz seçenekleri bulunuyor. Bazı defterler kapakları pelüşlü, bazıları da motivasyon sözleriyle tasarlanıyor. Çeşitli renkli tasarımlarla dizayn edilmiş defter renkli karton kapakları, yanlarında aynı tasarımı bulunduran kolyelerle de sunuluyor. Renkli karton kapaklı defterlerin özel temalı seçenekleri de bulunuyor. Örneğin, resimseverler için ressamlar temalı, arabaseverler için araba temalı renkli karton kapakları hazırlanıyor. Bazı modellerde şehirlerle özdeşleşen Boğaz Köprüsü, Galata Kulesi gibi semboller defter renkli karton kapağına baskıyla işleniyor. Bunları hediye seçeneği olarak değerlendirebilirsiniz.

Ajanda ve takvim modellerinde kalın renkli karton kullanılarak üretiliyor. Bunlar yıllara özel olarak farklı temalarla hazırlanıyor. Karton ürünler alternatiflerine nazaran yıllarca kullanılabiliyor. Bu sayede, canlı renkleri ve kartpostalı andıran özel tasarımlarıyla takvimleri tasarlandığı yıl geçtikten sonra bile panolarınızda değerlendirebilirsiniz. Ajandaları ise anı defteri olarak saklayabilirsiniz.

Ürünlerde Renkli Mukavva Karton Kullanımı

Renkli mukavva karton klasörler harika tasarımlarıyla göz dolduruyor. Bu klasörler en az 2.5 mm kalınlığındaki mukavva üzerine dijital baskı yapılarak tasarlanıyor. Dış yüzeyleri baskı sonrası selefonla kaplanarak suya ve darbeye dayanıklı hale getiriliyor. Renkli mukavva karton klasörler birçok belgeyi bir arada tutmayı, düzenlemeyi sağlıyor. Dayanıklı tasarımlarıyla elde taşınmaya uygun olarak üretiliyor. Bu klasörler içerisine belgeler delgeçle delinerek ya da şeffaf dosya içerisine konularak eklenebiliyor.

Renkli karton seçenekleriyle hazırlanmış karton çantalar hediyelikleri bir üst seviyeye çıkarıyor. Bunlar birinci sınıf kaliteli renkli mukavva kartondan ve tasarıma uygun renkteki iplerle üretiliyor. Ayrıca, üretimlerinde kullanılan sağlam mukavva sayesinde içinde taşıdığı ürünü dış etkilere karşı koruyor. Hediyelikler için renkli mukavva kartondan hazırlanan hediye kutuları da klasik hediye paketlerine iyi bir alternatif oluşturuyor. Takı gibi küçük boyutlardaki hediyeler için küçük, büyük boy hediyeler için büyük boy seçenekleri piyasaya sürülüyor. Bunlar içinde çikolata, şeker gibi atıştırmalıkları hazırlamak için farklı şekillerde ve kendinden kurdeleli olan seçenekler de bulunuyor. Ayrıca büyük boy hediye kutuları küçük küçük hediyeliklerin hepsini bir araya toplayıp bir sürpriz kutusu oluşturmak için iyi bir alternatif olabilir. Bunların dışında, kalın renkli karton seçenekleri arasında desenli karton duvar kağıdı modelleri de piyasaya sürülüyor. Bunlar taş, kiremit desenleri ile üretiliyor. Renkli karton duvar kağıtlar ev dekorasyonuna katkıda bulunuyor. Evin bir duvarı ya da mutfak adalarının kenarları bu renkli kartondan üretilen duvar kağıtları ile süslenebiliyor.

Renkli Karton Mutfak Ürünleri

Renkli karton mutfak ürünlerinde fırın kapları, kek kalıpları, muffin kapsülleri, dondurma kapları, pasta stand ve altlıkları, patlamış mısır kutuları yer alıyor. Karton fırın kabı çeşitleri yağlama gerektirmemesi ile ön plana çıkıyor. Bu yönüyle mutfaklara kolaylık sağlıyor. Kaplama yerlerinin kolay açılmasıyla pişen ürünün kaptan kolay ayrılmasına yardımcı oluyor. Renkli karton ile üretilmiş muffin kapsülleri ikram edilen keklere ve muffinlere şıklık katıyor. Bu kapsüller kartonların sağlamlığı sayesinde 200 derece sıcaklığa dayanıklı üretiliyor. Bu yönüyle fırında rahatlıkla kullanılabiliyor. Renkli karton dondurma kapları doğum günü partilerinde ikram edilecek dondurmalara şık bir sunum sağlıyor. Renkli karton cupcake stand çeşitleri sofralara şıklık katıyor ve kolay monte ediliyor. 3 katlı olarak piyasaya sürülen modeller farklı boyutlarda ve renklerde hazırlanıyor. Renkli karton pasta altlıkları ise genellikle metalik renkli karton çeşitlerinden üretiliyor. Pasta sunumlarının daha şık görünmesini sağlıyor. Renkli karton patlamış mısır kutuları evlerde sinema keyfine eşlik ediyor. Ayrıca, partilerde patlamış mısır ikram etmek için de çok uygun çünkü çok canlı renklerle piyasaya sürülüyor.

Renkli Karton Parti Malzemeleri

Karton bardak ve tabaklar doğum günü partilerinde, işletmelerde bulaşık yıkama derdinden kurtarıyor. Ayrıca, karton yüzde yüz geri dönüştürülebilir bir malzeme olduğu için alternatiflerine nazaran doğa dostu bir ürün olarak değerlendiriliyor. Renkli karton bardak çeşitleri kalın kartondan üretilerek ellerin yanmasını engellenecek şekilde tasarlanıyor. Bunlar yüksek ısıya dayanıklı çeşitlerle üretiliyor. Kendinden kapaklı üretilen renkli karton bardak çeşitleri içerisindeki sıvının dökülmesini sızmasını engelliyor. Renkli karton ile tasarlanmış çorba kaseleri de üstünü tamamen kapatan plastik kapaklarıyla içindeki çorbanın sızmasını engelliyor ve kalın renkli kartonu içindeki çorbanın sıcaklığını korumasına yardımcı oluyor. Doğum günü partilerine özel temalarla hazırlanan renkli karton çeşitleri de piyasaya sürülüyor. Bunlar çizgi film karakterleri ve süper kahraman modelleri ile tasarlanıyor ve özel testlerden geçirilerek satışa çıkarılıyor. Bu sayede gıdayla temasta güvenle kullanılabiliyor. Bu ürünleri çocuklar çok seviyor. Ayrıca partilere özel simli, parlak, metalik renkli karton bardaklar da bulunuyor. Parlak renkli karton bardaklar göz kamaştıracak kadar güzel görünüyorlar.

Renkli kartonlarla üretilen renkli parti şapkaların kenarları fırfırlarla süsleniyor. Bu şapkalar mavi, gümüş, sarı, yeşil, kırmızı, pembe metalik renkli kartonlar kullanılarak piyasaya sürülüyor. Külah şeklinde olan bu şapkaların alt kısımlarında lastik bulunuyor. Cıvıl cıvıl renklerle tasarlanan bu şapkalar partilerde geçirilen zamana eğlence katıyor. Bazı külah şapka modelleri üzerinde “İyi ki doğdun” mesajı yer alıyor. Bunlar doğum günü partilerine özel olarak üretiliyor. Karton pipetler klasik plastik pipetlere alternatif olarak ön plana çıkıyor. Üzerleri puantiyelerle ve canlı renklerle tasarlanıyor. Canlı renkleriyle bu pipetler parti ve organizasyonlara çok yakışıyor.

Birbirinden Güzel Renkli Karton Çeşitleri Trendyol’da

Renkli karton çeşitleri tasarımlara, ambalajlara, parti malzemelerine şıklık ve sağlamlık katıyor. Trendyol’un avantajlarla dolu alışveriş dünyası çeşitli boy ve renklerdeki renkli karton ürünlerini ve renkli karton modellerini sizler için bir araya getiriyor.

Eğer siz de renkli kartonla kendi aksesuarlarınızı tasarlamak, kullan at renkli karton ürünlerinden yararlanmak ya da renkli kartonlarla tasarlanmış ürünleri kullanmak istiyorsanız Trendyol’daki renkli karton çeşitlerine göz atabilir, dilediğiniz ürünü hemen sepetinize ekleyebilirsiniz.