İlgili Kategoriler
Avantajlı Ürünler
Materyal
Fiyat
Uzunluk
Fiyat Geçmişi
Renk
Türü
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Riga Takımı

" araması için 45 sonuç listeleniyor
Bunlar da İlginizi Çekebilir

Benzersiz Tasarımlara İmza Atan Riga Takımı Çeşitleri Trendyol'da!

İşlevsel özellikleri ve benzersiz tasarımları ile dikkat çeken riga takımları, cetvel ürünlerinden bir tanesidir. Günlük yaşantıda oldukça kullanılan tasarımlar, ölçü almada, dikiş payı bırakmada öncüdür. Kalıp çıkarma işleminde bu işle uğraşanlara rahatlık sağlayan riga takımlarının yapısı da kullanım açısından önemlidir. Bu cetveller sürekli kullanılan ürünler olduğu için hafif ama sağlam yapıda olmaları gerekir. Bu nedenle plastik veya ahşap riga takımları bulunur. Plastik riga cetvel takımı çeşitleri oldukça kullanışlı ürünlerdir. Şeffaf riga takımı grubuna giren bu ürünler alttaki malzemeyi göstermesi bakımından kullanışlı olur. Yani riga cetvel kumaşın üzerine koyulduğunda altta kalan kumaşın gözükmesi çizim aşamasında da kolaylık sağlar. Ahşap takımlar çeşitleri altı göstermediği için alınırken dikkat edilmesi gerekir. Her iki yapıdaki ürün de kullanışlı bir yapıya sahiptir. Sizin kullanım tarzınıza uygun olarak istediğiniz yapıdaki riga takımı seçmeniz gerekir. Bu noktanın düşünülerek alınacak ürüne karar verilmesi daha sonraki aşamalarda sizlere büyük rahatlık da sağlar. Riga takımı plastik olduğunda esnek bir yapıya da sahip olabilir. Bu nedenle kumaş gibi yumuşak ürünleri çizmede etkili olurlar. Plastik cetvel takımlarının farklı renkleri de bulunur. İstediğiniz renk bir riga takımına sahip olabilirsiniz. Kalıp çıkarma işinde geçirdiğiniz zamanı kısaltmak, düzgün bir şekilde çizimlerinizi yapmak ve bu çizimleri yaparken zorluklarla karşılaşmak istemiyorsanız siz de bir terzi dikiş seti olarak kullanılan setlerden alabilir ve keyifle işinizi yapabilirsiniz.

Kullanışlı Yönleriyle Riga Takımı İçeriği

Kullanışlı Yönleriyle Riga Takımı İçeriği

Dikiş işiyle uğraşanların çoğunlukla kullandığı riga cetvel takımlarının farklı birçok modeli bulunur. Riga cetveller tek olarak satılabildiği gibi set halinde de satışa sunulabilir. Terzilerin ya da kendi kıyafetlerini tasarlayanların sıklıkla başvurduğu Riga takımı kampanyalı modeller, kullanışlı ürünlerdir. Set içerisinde bulunan her cetvelin kendine özgü bir işlevi vardır. Kalıp çıkarmada işinize yarayabilecek bu ürünlerin farklı yapıda olan modelleri bulunur. Siz de dikiş dikmeye meraklıysanız Trendyol’daki ürünleri inceleyebilirsiniz. Kendinize uygun riga takımı ahşap çeşitlerini bulabileceğiniz Trendyol ile kolay alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz. Riga takımlarının içerisinde farklı sayılarda ürün bulunur. Bu ürünlerin her biri farklı kullanım alanlarına uygundur. Düz riga olarak geçen cetvelin bir kenarı düz şekildeyken diğer kenarı hafif eğimlidir. Set içerisinde iki tane eğri riga bulunur. Bunlardan biri çok eğri iken diğer az eğri rigadır. Az eğri biçimde bulunana cetvel set içerisinde eğri riga olarak adlandırılırken diğeri çok eğri riga olarak adlandırılır. Set içerisinde bir adet de büyük gönye yer alır. Bunun dışında mektep gönye olarak adlandırılan büyük gönyeden biraz daha küçük gönye bulunur. Bir diğer ürün ise ön rigadır. Etek rigası olarak da geçen bu ürün hafif eğimli uzun bir l biçimindedir. Set içerisinde bir de kavadora olarak adlandırılan cetvel bulunur. Eğimli bir ürün olan bu cetvelin kısa bir yapısı vardır. Bazı setlerin içerisinde bir de uzun düz cetvel yer alır. Bu şekildeki setler yedili değil sekizli riga takımı modelleri olarak hazırlanır. Bazı farklılıklar olsa da genel olarak takımların içeriği bu şekildedir. Bu ürünleri set olarak alabileceğiniz gibi ihtiyacınız olan riga cetvel çeşitlerini tek tek de alabilirsiniz. Her cetvelin ayrı bir özelliği bulunmakla birlikte kullanım alanlarını öğrendiğinizde size büyük kolaylık sağlar. Kullanım alanına göre farklı çeşit ve özellikteki ürünleri alabilirsiniz. Siz de işlerinizi kolaylaştırmak ya da dikiş alanına bir el atmak istiyorsanız Trendyol’dan Riga takımı tavsiyelerini inceleyebilir ve istediğiniz tasarımı yapmaya başlayabilirsiniz.

Riga Takımı Cetvellerinin Kullananlar ve Yorumları

Riga Takımı Cetvellerinin Kullananlar ve Yorumları

Dikiş alanında sizlere büyük kolaylıklar sağlayan riga cetvellerin her biri farklı bir alan için kullanılır. Bu işlerle uğraşanların kalıp çıkarma sırasında riga takımları oldukça işe yarar. Riga takımı online alışveriş ile farklı çeşitler tercih edebilirsiniz. Düz riga olarak adlandırılan uzun ve bir tarafı hafif eğimli cetvel kol kavislerini tasarlamada kullanılır. Düz kalıbı sayesinde etkili bir kullanım alanı sunar. Eğri olan ise takma yakaların kavislerini oluşturmada ya da bel kavisi ve yan dikiş kavislerinde kullanılır. Bunların yanında eteklerin ve pantolonların yan dikişlerinde de eğri riga tercih edilir. Diğer bir riga çeşidi olan kavadura riga ise kol kavislerinin çiziminin yanında ön yaka kavislerinin çiziminde de faydalanılır. Numaralı büyük gönye ise çeşitli kullanım alanlarına sahiptir. Ölçü alma işleminde kullanılabildiği gibi dikiş payı verme, dik açı oluşturma ve düz çizgi çizme gibi işlemlerde de işe yarabilir. Bunun yanında kalıba açı verme işleminde de numaralı gönye kullanılabilir. Mektep gönye olarak adlandırılan cetvel ise arka yaka kavisinin çizilmesinde kalıp çıkaranlara yardımcı olur. Kıyafetlerdeki boyun, pantolon ağı, yaka ve kol oyuntusu gibi kavisli alanların düzgün bir şekilde çizilmesinde de bu ürünler kullanılabilir. Riga yemek odası takımı gibi farklı çeşitler de tasarlanabilir. Bu şekilde kalıp çıkarma konusunda oldukça yardımcı ürünler arasında olan terzi dikiş setleri ile siz de her türlü ürünün kalıbını kolaylıkla çıkarabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Trendyol’a girerek bir set almak ve tasarlayacağınız ürünü planlamak olur. Benzersiz riga köşe takımı sayesinde kolay ve güzel çizimler yapmanın keyfine siz de varabilirsiniz. Uygun ve güvenli alışveriş imkanını size sunan Trendyol ile rahat alışverişin tadını çıkarabilir, avantajlı fiyat seçeneklerinden hemen faydalanmaya başlayabilirsiniz.

Bütçe Dostu Riga Takımı Fiyatları

Bütçe Dostu Riga Takımı Fiyatları

Riga takımı fiyatları set içerisindeki ürünlerin sayısına ve yapısına göre değişkenlik gösterebilir. Ahşap riga takımları plastik riga takımlarına göre daha uygun fiyatlıdır. Plastik riga takımları şeffaf bir yapıya sahip oldukları için sizlere daha fazla kolaylık sağlar ve bu nedenle de çokça tercih edilir. Bunların yanında Riga takımı indirim fırsatlarındaki ürünler tek olarak da satılabilir. Setinizin içerisinde eksik olan veya kaybolan kırılan cetvelleri bu şekilde tek olarak alarak da tamamlayabilirsiniz. Tek cetveller büyüklüklerine ve yapılarına göre farklı fiyatlara sahip olabilir. Riga takımlarında kullanılan malzemeler uygun fiyatlı ürünler oldukları için takımların fiyatları da çok maliyetli olmaz. Setin içeriğinin geniş olması ve riga cetvellerin boyutlarının da büyük olması nedeniyle normal cetvel takımlarına göre fiyatları biraz daha fazla olmasına karşılık uygundur. Trendyol'da Riga takımı yorumlarını okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Siz de bütçenize uygun ve ihtiyacınızı karşılayacak bir riga takımını rahatlıkla bulabilirsiniz. Hem yaptığınız işlerde size kolaylık sağlayacak hem de zaman tasarrufunda bulunmanıza yardımcı olacak bu cetvel takımları işlerinizde kurtarıcınız olur. Geniş ürün içeriği sayesinde bir riga takımı ile bütün kalıp işlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz. Dikiş işlerinde çalışan terzi, tasarımcı ya da bu işle uğraşmayı seven insanların çoğunun tercih ettiği bu ürünler ile siz de birbirinden farklı tasarımları kolayca ortaya koyabilirsiniz. Riga takımı kullananlar tarafında yapılan yorumlar tercihinizde size yardımcı olur. Her türlü ihtiyacınızda size yardımcı olan Trendyol bu alanda da size en büyük desteği sağlar ve her çeşit riga takımını ürün haznesinde bulundurur. Güvenli alışveriş deneyimini yaşamak ve istediğiniz ürüne kolayca ulaşmak isterseniz buradan alışverişinizi yapabilir, farklı yapıdaki Riga takımı satın alabilir ve tasarımlarınızı yapmaya başlayabilirsiniz.

Riga Takımı Ne İşe Yarar?

Riga takımı modelleri; giysi dikiminde kalıpların ölçüsünü almaya yardımcı olur. Riga takımı sayesinde kalıplar üzerinde milimetrik ölçüm yapabilirsiniz. Bu ürünler, tam ölçü almanıza yardımcı olur. Riga takımının içinde hem düz hem de kavisli cetveller bulunur. Bu cetvellerin de kullanım alanları farklıdır. Riga takımı giysileri dikerken boyun, kol oyuntusu, yaka ve pantolon ağı gibi kavisli bölgelerin daha kolay çizilmesine yardımcı olur. Genellikle terzilerin tercih ettiği bir modeldir. Ama evde dikiş yapan kişilerin ve moda tasarımı okuyan kişilerin de oldukça işine yarayan bir üründür. Daha kolay ölçü alabilmek için bu ürünleri tercih edebilirsiniz.

Riga Takımı Kaç Parçadır?

Riga takımı çeşitleri, genellikle 7 parçadan oluşur. Ama istediğiniz cetvele göre parça sayısı değişebilir. Riga takımının parçaları tek halde de bulunur. Sizin ihtiyacınız olan parçaya göre daha çok ya da daha az parçalı takımlar vardır. Riga takımının her parçası dikiş yaparken ve kalıp çıkarırken oldukça işinize yarar. Kalıpları daha kusursuz ve milimetrik ölçülerle çıkarmanıza yardımcı olur. Riga takımı dikişe yeni başlayanlar için oldukça gerekli bir malzemedir. Dikişin en zor yerlerini dahi çok kolay bir şekilde dikmenize yardımcı olur. Riga takımının istediğiniz her parçasını kolayca bulabilirsiniz.

Riga Takımı Çeşitleri Nelerdir?

Riga takımının ahşap ve plastik modelleri bulunur. Riga takımında kol evi riga cetveli, çok eğri riga cetveli, düz riga cetveli, pat riga cetveli, kavadora riga cetveli, büyük cetvel, küçük cetvel ve gönye yer alır. Bu parçaların hepsinin ayrı kullanım alanı vardır. Kalıp çıkarma açısından oldukça kolaylık sağlar. Kalıp çıkarırken ve kesim yaparken kullanacağınız yerin üstüne yerleştirmeniz gerekir. Bu sayede istediğiniz ölçü de rahatça kalıp çıkarabilirsiniz. Riga takımını istediğiniz parçalarla kendiniz oluşturabilirsiniz. Kalıp çıkarırken zorluk çekiyorsanız veya kalıbı daha iyi bir şekilde çıkarmak istiyorsanız riga takımını tercih edebilirsiniz.