placeholder
"

Salon Çiçekleri

" araması için 8331 sonuç listeleniyor

Zarif ve Dekoratif Salon Çiçekleri Modelleri Trendyol'da!

Evinizde yapacağınız ufak tefek dekoratif değişiklikler, size ve yaşam alanınıza farklı bir hava katabilir. Dekorasyon amacıyla kullanabileceğiniz salon çiçekleri, oturma odanızda doğal bir esinti yaratır. Fotosentez sayesinde zehirleyici gazları emen bitkiler, radyasyondan da uzak kalmanızı sağlar. Salon çiçekleri, yemyeşil ve canlı görüntüsüyle evinizde taze bir atmosfer yaratır. Huzurun bir simgesi hâline gelen ev bitkileri, ortama sakinlik ve dinginlik verir.

Ferah görüntüsüyle çiçekler, evinizdeyken yenilenmenize yardımcı olur. Hem faydalı hem de estetik özellikleriyle bitkiler, yaşam alanlarının güzel tamamlayıcılarından biridir. Siz de oturma odanızda değişiklik yaratmak isterseniz salon çiçeklerinin ihtişamlı görüntülerinden yararlanabilirsiniz. Doğayla iç içe bir görünüme kavuşarak oturma odanızda geçirdiğiniz vakti daha değerli ve kaliteli hâle getirebilirsiniz.

Günün büyük bir bölümünün geçirildiği alanlardan biri olan oturma odaları, salon çiçekleri sayesinde yeni ve canlı bir havaya hâkim olur. Dilediğiniz çiçeği odanıza koyarak misafirlerinizin ilgisini bitkinin üzerine toplayabilirsiniz. Salon çiçekleri, son derece geniş bir çeşit aralığına sahiptir. Bu nedenle dilediğiniz renkteki ve yapıdaki ev bitkileri arasından bir tercih yapabilirsiniz.

Birbirinden Güzel Salon Çiçekleri Çeşitleri

Birbirinden Güzel Salon Çiçekleri Çeşitleri

Salon çiçekleri, oturma odalarına özel bir dokunuş yapmanıza yardımcı olur. Yaşam alanınıza doğal esintiler ve zarif detaylar katan ürün grubu içerisinde evinizin özelliklerine uyum sağlayacak bir tür bulabilirsiniz. Bitkilerin fiziksel özelliklerinden bakım zorluğuna kadar pek çok etken, seçeceğiniz ev salon çiçeklerinin belirlenmesinde önemli ölçüde rol oynar. Her çiçeğin diğer türlerinden ayrılmasına neden olan nitelikleri bulunur. Belirtilen nitelikler, sizin için uygun olan bitliyi ararken dikkat etmeniz gereken unsurları oluşturur. Bitkileri kullanacağınız salonun geniş olup olmadığı konusu da son derece önemlidir. Büyük ve küçük salon çiçekleri seçerken odanın ölçülerini göz önünde bulundurmanız gerekir. Aksi takdirde evin atmosferini değiştirmek isterken küçük bir salon için büyük çiçekler alarak odayı daraltabilirsiniz.

Çiçekli salon bitkileri, dekorasyon stilinizi dışarıya yansıtmanın asil ve zarif yolları arasındadır. Odanıza ve kendi tarzınıza uygun olan bitkiler arasından dilediğiniz seçimi yaparak yaşam alanınızı taçlandırabilirsiniz. Örneğin minimal ve estetik çizgilerden hoşlananlar için modern salon çiçekleri uygun bir seçim olabilir. Zamanınızın çoğunu geçirdiğiniz oturma odası dekorasyonunu tamamlamak için özenle seçtiğiniz bitkilerden yararlanabilirsiniz. Salon çiçekleri, naif görünümleriyle bulunduğu ortama doğal bir dokunuş katar. Çiçeklerin bu özellikleri ile daha dingin ve huzurlu bir yaşam alanı elde edebilirsiniz. Salon çiçeği çeşitlerinin yapılarına göre belirli ışık, bakım ve neme ihtiyacı bulunur. Genel olarak ev bitkileri, yeterli ışık gördüğü zaman rahatlıkla yetişebilir. Böylece salonunuzda pek çok farklı türden çiçeği yetiştirebilme imkânınız bulunur.

Salon çiçekleri türlerinin arasında kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilen bazı bitki çeşitleri vardır. Bunlar; bambu, kırmızı, sarmaşık, dikenli, palmiye salon çiçekleri olarak sıralanabilir. Oturma odanıza renk katmak için tercih edebileceğiniz pek çok ev bitkisi türü bulunur. Orkide, menekşe, papatya, cam güzeli, aşk merdiveni ve beş parmak salon çiçeği gibi çeşitler, evlerin atmosferine tazelik katan bitkilerden başlıcalarıdır. Bu ürün grubuna; aloe vera, sukulent, açelya, gardenya ve kasımpatı da eklenebilir. Bakımı kolay olan ve görünümü hoşunuza giden çiçekler ile bahar tazeliğine kavuşabilirsiniz.

Salon Çiçekleri Özellikleri Nelerdir?

Salon Çiçekleri Özellikleri Nelerdir?

Ortak yaşam alanlarına yemyeşil dokunuşlar yapmak, etkili bir dekorasyon fikridir. Bulunduğu her ortama son derece kolay bir şekilde uyum sağlayan salon çiçekleri, göz alıcı görünümleriyle tüm ilgiyi üzerlerine çekme konusunda oldukça başarılıdır. Mevsimi geldiğinde açan salon çiçekleri, dışarıya yansıttıkları kendilerine özgü renk ve zarif görünümleriyle yoğun ilgi görür. Oturma odanızda hoş bir atmosfer yaratmanıza yardımcı olan ev bitkileri, yaşam alanınızın güzel ve huzur veren köşelerini oluşturmanız konusunda katkıda bulunur. Salon çiçeklerinin narin ve güzel görüntüleriyle mekâna ferah bir hava katarken pek çok yarar da sunar.

Canlı bitkiler, insan sağlığı için faydalı sayılabilecek birçok olumlu özelliğe sahiptir. Havayı temizleyen salon çiçekleri, bu duruma örnek olarak gösterilebilir. Evde bulunan bitkiler, havayı temizleme özellikleri sayesinde sadece dekoratif bir süs olmanın dışına çıkmayı başarır. Her gün fotosentez yapan bitkiler, sahip oldukları bu özellikleri sayesinde çeşitli zehirli gazları filtrelemek konusunda büyük bir ustalık sergiler. Havada yoğun olarak bulunan karbondioksiti emerek dışarıya oksijen veren ürün grubu, âdeta yaşam alanınızın kalbini oluşturur.

Salon çiçekleri sadece karbondioksit emmekle kalmaz. Evin içerisinde cila, sentetik ve plastik boya kullanılarak değişikliğe gidildiğinde ortama bazı zehirli gazlar salınır. İnsan sağlığı için tehdit oluşturan bu zehirli gazlar; formaldehit, benzen ve trikloretilen olarak sıralanabilir. Salon çiçekleri, burada devreye girerek bulunduğu ortamda mevcut olan tüm zararlı ve zehirleyici gazları absorbe etmeyi başarır.

İnsan sağlığına faydaları hâricinde salon çiçekleri, yapısı gereği bazı farklı özelliklere sahiptir. Örneğin zambak, atlas ve çuha gibi gölge seven salon çiçeklerinin ışıklı ortamlardan pek hoşlandığı söylenemez. Bu nedenle oturma odanızda böyle bir bitki bakmak istiyorsanız alanın en ışık almayan bölgesini seçtiğinizden emin olmanız gerekir. Aksi hâlde çiçekleriniz, hayata erkenden veda edebilir. Uzun ömürlü ve dayanıklı salon çiçeklerinizin olmasını istiyorsanız seçtiğiniz bitkinin özelliklerini iyice öğrenmelisiniz. Bu sayede ev bitkisinin neye ihtiyaç duyacağını son derece rahat bir şekilde anlayabilirsiniz. Bitkinin özelliklerinin sizin isteklerinizle uyuşuyor olması da gereklidir.

Sonuç odaklı biriyseniz ve bitki yetiştirme konusunda pek sabrınız yoksa hızlı büyüyen salon çiçeklerini tercih edebilirsiniz. Seri bir şekilde gelişim gösterme özelliğiyle bilinen ev bitkileri, istek ve arzularınıza cevap veren çeşit olabilir. Her mevsim yemyeşil olan bitkiler ya da kış salon çiçekleri, zarif görünümleriyle içinizi sıcacık yapar. İlginize göre yetiştirebileceğiniz çok geniş bitki çeşitleri vardır. Bütün kullanıcıların beğenisini kazanmayı başaran bitki türlerinden biri de kokulu salon çiçekleridir. Mis gibi koku yayma özellikleri ile doğanın iyileştirici ve sakinleştirici etkilerinden yararlanabilirsiniz.

Dekorasyon Amaçlı Kullanabileceğiniz Salon Çiçekleri Nelerdir?

Dekorasyon Amaçlı Kullanabileceğiniz Salon Çiçekleri Nelerdir?

Bulunduğu ortama varlığıyla şıklık ve zarafet katacak pek çok salon çiçeği çeşidi vardır. Oturma odanızın şekline, büyüklüğüne ve stiline göre dilediğiniz bitki seçimini yapabilirsiniz. Evinizin havasına doğallık ve hareketlilik katmak için kullanabileceğiniz bitkiler, yapay ve canlı salon çiçekleri olarak ikiye ayrılır. Canlı olan tür, farklı özellikler barındırdığı gibi özel bir bakım ister. Genel olarak canlı çiçeklerin ihtişamlı görüntülerine kavuşmaları için dengeli bir ekosisteme ihtiyaçları vardır. Nem, ışık ve sıcaklık gibi faktörler, bu tarzdaki ev bitkilerinin yaşamını devam ettirebilmesi için büyük ölçüde önem arz eder. Bu nedenle canlı çiçek bakmaya karar verirken aldığınız bitkiyi iyi tanımalı ve doğru bir bakım planı yapmalısınız.

Canlı ev bitkileri arasında bulunan soğanlı salon çiçekleri, yaydıkları mis kokularıyla bütün kullanıcıların beğenisini kazanmayı başarır. Lale ve zambak gibi çiçekler, bu türe örnek olarak gösterilebilir. Bitki bakmak ve yetiştirmek, herkes için aynı kolaylıkta olmayabilir. Kimi zaman seçtiğiniz bitki çok narin çıkabilir. Örneğin çuha çiçeği, hep aynı miktarda suya ihtiyaç duyar. Sulamanın sadece 1 gün aksaması bile bitkinin küsmesine neden olur. Çiçeğin bakımı kolay bile olsa sizin yoğun ve hızlı bir temponuz olabilir. Bu gibi nedenlerle bitkinize yeteri kadar vakit ayıramayabilirsiniz. Böyle durumlarda oturma odanızı her zaman süsleyecek yapay bitkilerden faydalanmanız mümkündür.

Kuru salon çiçekleri olarak da bilinen yapay tür, evinize farklı bir atmosfer katar. Kuru ev bitkilerine pampas otu örnek verilebilir. Sıkça tercih edilen pampas otu, kurutulup şoklanmış bir şekilde kullanılır. İnce ve uzun bir vazonun içerisine koyarak evinizde değerlendirebileceğiniz dekoratif bitki, yaşam alanınıza rustik bir görünüm kazandırır. Dekorasyon amaçlı kullanabileceğiniz ev bitkileri arıyorsanız öncelikle çiçekleri nereye koyacağınıza karar vermeniz gerekir. Duvarın köşesi ya da masanın üstü, bitkilerin yoğun olarak kullanıldığı alanları oluşturur. Minik ve zarif tasarımlarıyla salon masası süs çiçekleri, sevimli görüntüleriyle yemek yerken ya da kahve içerken özel bir seyir zevki yaşatır. Yapay ya da canlı fark etmeksizin birbirinden renkli salon çiçekleriyle yaşam alanlarınızı kendi cennetinize dönüştürebilirsiniz.

Salon Çiçekleri Çeşitlerinin Farklı Boyut Seçenekleri Nelerdir?

Salon Çiçekleri Çeşitlerinin Farklı Boyut Seçenekleri Nelerdir?

Bahar tazeliğini evinize getiren dekoratif bitkileri seçerken dikkat etmeniz gereken bazı önemli konular vardır. Bu hususlardan biri çiçeklerin boyutlarının nasıl olacağına karar vermektir. Evin sıklıkla vakit geçirilen alanlarından biri olan oturma odasının ölçüleri, mobilyaların birbiri arasındaki mesafe ve boşta kalan bölümlerin hepsinin iyice değerlendirilmesi gerekir. Eve âdeta yeni ve taze bir kimlik veren salon çiçekleri, birbirinden farklı ebatlarda kullanıcının beğenisine sunulur. Bu sayede siz de geniş boyut alternatifleri arasından dilediğinizi seçerek yaşam alanınızda istediğiniz dokunuşları gerçekleştirebilirsiniz. Oturma odanız yeterince büyük ve mobilyalar arasındaki mesafe de açıksa salonunuzda boş kalan alanların olması kuvvetle muhtemeldir. Bu tarzda bir yaşam alanını büyük ev bitkileriyle taçlandırabilirsiniz.

Saksıda salon çiçekleri, büyük ebatlarıyla son derece ilgi çekicidir. Kullanıcılar, büyük ev bitkileri arasından seçim yaparken zorluk yaşayabilirler. Sıklıkla tercih edilen iri salon çiçekleri; guzmanya, barış çiçeği, antoryum, kauçuk bitkisi, massengena, fil kulağı, yuka ve ficus benjamin olarak sıralanabilir. Bu bitkiler, yaşam alanlarında çokça tercih edilir. Böyle bir salon çiçeği almak isterseniz seçmeniz gereken saksının boyutunun da büyük ölçülerde olması gerektiğini unutmamalısınız. Kimi kullanıcılar da oturma odalarında ağaç şeklinde salon çiçeklerini değerlendirmeyi seçerler. Oldukça boş gözüktüğünü düşündüğünüz bir köşeniz varsa bu bölüme ağaç biçiminde ev bitkileri yerleştirmeyi tercih edebilirsiniz. Fikir arayışı içerisindeyseniz ağaç görünümlü çiçekleri inceleyebilir ve kararınızı daha rahat bir şekilde verebilirsiniz.

Yaşam alanına yeni bir soluk getiren ağaç şeklindeki bitkiler; Madagaskar ejder ve şemsiye ağacıdır. Siz de verimli bir araştırmayla hayalinizdeki salon çiçeğine kavuşabilirsiniz. Oturma odanız daha küçükse ve çok fazla yeriniz yoksa minik saksılarda bakabileceğiniz ev bitkileri de mevcuttur. Yaşam alanınız küçük sayılabilecek ölçülerdeyse göz yormamak ve tasarımı boğmamak için minik ebatlarda çiçekleri inceleyebilirsiniz. Küçük saksılarda bakılabilen ev bitkileri; sukulent, kalanşo, kaktüs, kasımpatı ve Madagaskar yasemini olarak sıralanabilir. Küçük boyutlardaki salon çiçekleri, bitki severlere neredeyse limitsiz bir seçenek imkânı sunar. Evinizin dizaynını doğru şekilde tamamlayan bitkiyi seçerken yaşam alanınızın çiçeğin ihtiyaçlarını karşılayıp karşılayamayacağından da emin olmanız gerekir.

Yaprak Şekilleri Göre Tercih Edebileceğiniz Salon Çiçekleri

Yaprak Şekilleri Göre Tercih Edebileceğiniz Salon Çiçekleri

Doğanın güzelliğini evinizin kalbi oturma odanıza getiren çiçekler arasından seçim yaparken yaprak şekillerini de göz önünde bulundurabilirsiniz. Ev bitkileri, yaprak konusunda son derece geniş bir farklılık içerisindedir. Bitkinin önemli bir uzvu olan yaprak, çiçek hakkında önemli bilgiler edinmenize yardımcı olur. Uzmanlar, bu organın yapısına bakarak bitkinin ne kadar ışığa ihtiyaç duyacağını, susuz dayanma süresini ve fotosentez hızını öğrenebilir. Örneğin dikenli yaprağı bulunan bitkiler, su depoladıkları için bu şekilde gelişmiştir. Kaktüs türlerinin hepsi bu kategori altında toplanabilir. Oturma odası mimarisinin tasarımı için tamamlayıcı unsur olarak seçtiğiniz bitkiye özel bir bakım planı yapmanız gerekir.

Salonunuzda hayal ettiğiniz görüntüye kavuşabilmek için de yaprak biçiminden hoşlandığınız çiçekleri tercih edebilirsiniz. Yapraklı salon çiçekleri, çok fazla türe sahip olduğundan kullanıcılara oldukça geniş bir seçim aralığı sunar. Siz de bu doğrultuda araştırma yaparak oturma odanız için uygun olduğunuzu düşündüğünüz bitkiyi satın alabilirsiniz. Örneğin, iri ve büyük yapraklı salon çiçekleri diğer çeşitlere nazaran daha egzotik bir görünüme sahiptir. Oryantal havanın hâkim olduğu ortamlardan hoşlanan bireylerin bu tarzdaki bitkileri tercih etmesi uygundur. Etrafına yaydığı doğal havayla büyük yapraklı dekoratif çiçekler, birçok kişinin ilgisini çekmeyi başarır.

Satın almayı düşündüğünüz çiçeği yaprak kalınlığını göz önünde bulundurarak da seçebilirsiniz. Bu kategorideki tüm bitkiler, kalın ve ince yapraklı salon çiçekleri olarak ikiye ayrılır. Oturma odanızın tasarımında vurguyu bitkiler üzerinde toplamak istiyorsanız kalın yapraklılar sizin için ideal bir seçim olabilir. İnce yapraklı salon çiçeği ise zarif ve narin görünümleriyle minimal bir dekorasyonu zenginleştirebilir.

Uzun yapraklı salon çiçekleri de tercih edebileceğiniz farklı bir ev bitkisi türüdür. Odanızda boş kalan bir alan varsa bu bitkiler, evinizi doğal bir şekilde tamamlamayı başarır. Dekoratif amaçlı bitkileri incelerken renk konusuna da dikkat edebilirsiniz. Yeşilin birçok tonunu bulabileceğiniz çiçekler, farklı yaprak renklerine de sahip olabilir. Örneğin uyku çiçeği olarak bilinen süs yoncasının mosmor yaprakları bulunur. Sevimli ve tatlı görüntüsüyle süs yoncası, evlerde sıklıkla tercih edilir. Yaprak rengini seçerken mobilyalarınızla yakalayacağı uyumu da göz önünde bulundurabilirsiniz. Beyaz, bej ve toprak tonlarının hâkim olduğu oturma odaları, yeşil yapraklı salon çiçekleriyle müthiş bir uyum yakalar.

Dekoratif Salon Çiçeklerinin Özellikleri Nelerdir?

Dekoratif Salon Çiçeklerinin Özellikleri Nelerdir?

Dekoratif salon çiçekleri, birbirinden farklı özelliklere sahiptir. Bu farklılığı boyut, yaprak türü, renk ve yapı bakımından kategorileştirmek mümkündür. Oturma odanıza taze bir esinti getiren ev bitkilerini seçerken temelde iki unsura dikkat etmeniz gerekir. İlk olarak nasıl bir çiçek istediğinize karar vermelisiniz. Yaşam alanınızı kusursuz bir şekilde tamamlamak için bitkinin özelliklerini göz önünde bulundurmanız son derece önem arz eder. Mobilyalarınızın rengine ve odanızın büyüklüğüne bakarak doğru bir seçim yapabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da çiçeğin bakım ihtiyacıdır.

Yoğun tempo içerisinde çalışan biriyseniz çok fazla suya ihtiyaç duymayan ev bitkileri arasından seçim yapabilirsiniz. Her an diri duran ve bakım gerektirmeyen dekoratif çiçekler istiyorsanız yapay ürünleri de değerlendirebilirsiniz. Dekorasyon amaçlı kullanılacak ev bitkilerinin özellikleri, isteklerinizin doğru biçimde karşılanması için dikkat etmeniz gereken bir konudur. Trendyol’da yaşam alanlarınızı tamamlayacak dekorasyon amaçlı salon çiçekleri arasından dilediğinizi seçebilir, gönül rahatlığı içinde sadece birkaç tıkla ürünü satın alabilirsiniz. Kullanıcısına kolay ve güvenli bir şekilde satın alma imkânı sunan alışveriş platformu, salon çiçekleri fiyatları konusunda da yararınızı gözetir.