placeholder
"

Seramik Saksı

" araması için 6114 sonuç listeleniyor

Seramik Saksı

Farklı Alanlarda Kullanabileceğiniz Çeşitler

Bitkiler, iç ve dış dekorasyonun vazgeçilmez parçalarından biridir. Birbirinden güzel çiçeklere, bitkilere ev sahipliği yapan şık kaplar, her ortama ayrı bir hava katar. Toprak, cam, plastik gibi pek çok farklı üründen imal edilen birbirinden şık dekoratif kaplar arasında bitki sağlığı ve estetik için en ideal olanlar seramik saksı çeşitleridir. Farklı model ve desenlerde, değişen hacimlere sahip bu birbirinden şık toprak kapları, çiçeklerinizi yetiştirmek için güvenle kullanabilirsiniz. Topraktan pişirilerek hazırlanan bu kaplar, bitki sağlığını korurken kolay temizlenebilmesi, su sızdırmaması gibi özellikleri ile son derece de ergonomiktir. Her insanın ruhunu yatıştıran, çoğu kez tedavi amaçlı kullanılabilen bitkiler ve çiçekler dekoratif aranjmanlar vasıtasıyla insanın toprakla ve doğa ile temasını her an mümkün kılar. Bu sebeple genel olarak hemen her kültürde ve insan varlığının olduğu her yerde; hem ev için de hem de ev dışında farklı türler ile karşılaşmak mümkündür. Kokusu ve renkleriyle ayrı bir keyif veren bu bitki ve çiçeklerin, dekoratif kaplarla kullanılması ise ortama ayrı bir hava katar. En sade ve sakin odalarınızı bile canlı bir çiçek ve şık bir bitki aranjmanı ile farklı bir ortama dönüştürebilirsiniz. Son dönemlerde geometrik desenli, hayvan ya da insan figürlü seramik saksı modelleri “hediyelik eşya” olarak da revaçta olan ürünler arasındadır. 

Farklı Alanlarda Kullanabileceğiniz Çeşitler

Kaliteli Materyallerle Üretilen Kaplar

Kaliteli Materyallerle Üretilen Kaplar

Atölyelerde üretilen toprak kapların ana malzemesi olan kil hamurunun iyice yoğurularak tüm hava kabarcıkları çıkarılır. Çabuk kurumaya meyilli olan bu hamur, kısa sürede şekillendirilerek sıcaklığı 900 ile 1000 dereceden yüksek olan fırınlarda uzun süreli olarak pişirilir. Pişirme süresi uzadıkça seramiğin dayanıklılığı artar. Yüksek ısı sayesinde fırından çıkan bu toprak kaplar, bitkilerin güvenle yetişebileceği sterilizasyona da sahip olur. Kil gibi bir tür toprak çeşidinden yapılmasına rağmen su sızdırmayan ve son derece sağlam olan bu kaplar, toprak ve bitki ile uyum içindedir. Topraktan yapılan ürünlerde yetişen bitkiler iyi ve düzenli bir bakımla solmaya, kurumaya ve böceklenmeye karşı da dirençli olur. Parlak yüzeyleri sayesinde toprağından çıkan toz ya da sulama sırasında taşan çamurlu suyu kolayca bir bez yardımı ile silebilirsiniz. Tabaklı seramik saksı çeşitleri temizlik konusunda dikkatli olmak isteyenler için idealdir. Hem bitkinin fazla suyunu alır hem de taşan suyun etrafı batırmasını önler. Özellikle delikli modellerde tabaklık kullanımı önemlidir, genel olarak da tabakları ile beraber kullanıma sunulur. Tabanı kapalı olan drenajlı seramik saksılar ise dipte biriken fazla suyu absorbe edebilecek çakıl, taş gibi nesneler koymalısınız. Bu sayede delikler olmasa bile topraktan süzülen fazla su, çakıllı kısımda birikerek çürüme gibi durumlara yol açmaz. Özellikle suyu seven türlerde bu modeller sıklıkla tercih edilir. Yine boyu kısa olan ve genellikle yosunsu bitkiler için kullanılan seramik kayık saksı modellerinde de aynı yöntemi deneyebilirsiniz. Daha minimal türler için de ufak yapılı çeşitleri ya da seramik fincan saksı gibi bir modeli düşünebilirsiniz. Az toprak isteyen ve daha dar alanlar için tercih edilen bitki türleri ise genel olarak iç mekanlarda raf ve kitaplık gibi eşyaların üzerine konumlandırılan dekoratif seramik saksı modellerinde yetiştirilmek için idealdir. En renksiz ortamlara bile neşe ve canlılık katar. Gün içinde düşen enerjinizi içi mor menekşelerle dolu bir beyaz seramik saksı ile yükseltebilirsiniz. Yine evinizde huzur ve sakinliği yakalamak için mavi seramik saksı kullanabilirsiniz. Diğer yandan Trendyol’dan alacağını yeşil seramik saksı içinde kokusuyla mest eden beyaz zambaklar yetiştirebilirsiniz.

Birbirinden Farklı Renkte Tasarımlar

Birbirinden Farklı Renkte Tasarımlar

Göz alıcı ışıltısı ve canlı tonları ile renkli seramik saksı türleri her ortamda dikkat çeker, içinde büyüyen bitkilerle bambaşka bir his uyandırır. Çoğu zaman bulundukları ortamı yatıştırmak bazen de canlandırmak için kullanılan çiçekler, kendi renklerine zıt tonlarda seçilen modellerde daha fazla ön plana çıkar. Bu sebeple renk renk çiçek ve bitki türü için bir o kadar geniş renk yelpazesinde çeşit sunulur. Şık ve özgün tasarımlarla birleşen bu tarzlar içinde antik tasarım seramik saksı modelleri öne çıkar. Zamansız güzellikleri ile geçmişe vurgu yapan bu tasarımla kuytu kalan köşelere dikkat çekebilirsiniz. Ayrıca toprak diplerini eşelemekten hoşlanan evcil hayvanlarınız varsa, ayaklı seramik saksı da sizin için ideal bir tercihtir. Kendinden mobilyalı olanlarda bitkiler yerden yüksekte konumlandırılır ve böylece tehlike ve tozdan uzak kalır. Yeşilin her tonunu öne çıkardığı için sıklıkla tercih edilen bir diğer model de siyah seramik saksı çeşitleridir. Geniş dalları ve yaprakları olan ya da sarkan türde bir bitki yetiştireceksiniz oval seramik saksı kullanabilirsiniz. Diğer çeşitlerden biri olan yuvarlak seramik saksı modellerinden tercih etmeniz bitkinin etrafı saran enerjisi ile daha uyumlu hissettirir. Renkler ve dokular dışında, mobilyalarınızla uyumlu bir model tercih etmek istiyorsanız ahşap dokuya fazlasıyla yakışan eskitme desenli seramik saksı ile hoş bir bütünlük oluşturabilirsiniz. Trendyol üzerinden tüm modelleri görüntüleyerek aralarında seçim yapabilirsiniz.

Bitki Kaplarında Dikkat Çekici Özellikler

Bitki Kaplarında Dikkat Çekici Özellikler

Bitkinin sağlıklı büyümesi için su ve ışık kadar, içinde büyüdüğü kabın seçimindeki tercih de büyük önem taşır. Hızlı büyüyen bir bitki için dar ve küçük bir kap tercih etmek, sık sık yer değiştirmenize sebep olabilir. Bu durumda bitki sağlığının kötü etkilenmesine yol açar. Yetiştirmek istediğiniz çiçeğin mevcut büyüklüğüne, dallarına, gövdesine ve köklerine uygun nitelikte bir ürün kullanmalısınız. Örneğin turuncu meyveleri, yeşil dalları ile minik bir kamkat ağacı yetiştirmek istiyorsanız bahçe seramik saksısından yana seçiminizi yapabilirsiniz. Bir diğer çeşit olan uzun seramik saksı da bu türler için tercih edilebilir. Kökleri dibe doğru büyüyüp sivrilen bitkiler de kök gelişimine engel olmamak için yayvan seramik saksı yerine; daha dar, uzun modellerde kullanılabilir. Bir diğer kullanım önerisi ise kare seramik saksı çeşitleridir. Birkaç tür, yetiştirme aşamasında özel ilgi ister. Bunlardan biri de orkidelerdir. Orkideler genel olarak şeffaf kaplarda büyütülür. Topraksız büyüyen bir orkide seramik saksı içine başka bir şeffaf kap oturtularak büyütülebilir. Orta boy altlıklı seramik saksı kullanacaksanız bitkinizi doğrudan ekebilirsiniz. Arada bir biriken fazla suyu altlığından boşaltarak temizliğini de kolayca yapabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken temel kural ekeceğiniz her neyse onun boyutuna uygun bir ürün tercih etmektir. Devasa boyuttaki akrabalarına göre ev ve ofislerde sıklıklarla kullanılan, son derece küçük yapılı bir tür olan kaktüs seramik saksı tercih ediliyorsa buna özel seçimler yapılmalıdır. Kaktüs için geniş seramik saksı yerine daha minik boyutlarda, bitkinin ihtiyacını karşılayacak ve görsel olarak da gözü rahatsız etmeyecek boyutlarda bir ürün seçebilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz renk, desen ve büyüklükte birbirinden farklı modelleri Trendyol’dan inceleyebilir, aradığınız ürünü kolayca bularak güvenle satın alabilirsiniz.

Her Bütçeye Uygun Fiyatlar

Her Bütçeye Uygun Fiyatlar

Bitki yetiştirmede büyük kolaylık sağlayan ve son derece estetik bir fark yaratan seramik saksı fiyatları itibarıyla değişkenlik gösterir. Son derece geniş bir ürün yelpazesinde, birbirinden farklı boy ve modellerde üretilen bu toprak kapların üretiminde kullanılan hammadde, boya, kalıp gibi faktörler fiyatlandırmayı etkileyen en önemli unsurlardır. Ayaklı modeller, figürlü ve desenli modeller, boyalı ve boyasız kaplar temelde aynı ürün olsalar da nitelik bakımından farklılık gösterdiği için ücretlendirmede ürünün kullanım alanı, çapı, büyüklüğü gibi konular da belirleyici rol oynar. Genel anlamda ise seramik aranjman saksı bitkilerinin yetiştirilmesinde kullanıcıya düşen maliyet son derece düşüktür. Bitkilerin sağlıklı gelişimi için önemli olan yeterli ışık, steril ortam ve kaliteli toprak, seramiğin doğal yapısı ile paralellik gösterir. Bu sayede ekilen canlılar, uzun yıllar sağlıklı bir şekilde büyümeye devam eder. Bazı türler, yerde ya da alçak zeminde yetiştirilmeye uygun olmayabilir. Örneğin sarmaşıklar çok hızlı büyür ve boyları 2 metreyi geçebilir. Bu gibi bitkiler için tercihiniz duvar saksı modeli olmalıdır. Duvara asılarak kullanılabilen bu model, hem alandan tasarruf etmenizi hem de bitkinizin doğal süreçte büyümesini sağlar. Yetiştireceğiniz bitkinin tüm gelişim evrelerini göze alarak gelişimine katkı sağlayacak doğru ürün modelini ve büyüklüğünü seçmeniz önemlidir. Doğru seçim ilerleyen zamanlarda sizi uzun ömürlü kullanılan bu tarz dekoratif ürünlerde bitki büyüdükçe doğal olarak ortaya çıkan kap değiştirme zahmetinden kurtarır. Yetiştirmeye yeni başlayanlar için genel olarak en çok tercih edilen seramik saksı 30 cm olan modellerdir. Daha ekonomik ve ergonomik olan bu modeller, standartlardan ebat olarak biraz daha büyüktür. Ortalama boy bir model isterseniz 20 - 30 cm arası ürünler sizin için ideal bir tercih olur. Trendyol ürün sayfalarından farklı ebatlarda ve geniş fiyat aralığında birbirinden farklı birçok çeşidi inceleyebilir, beğendiğiniz ürünleri güvenle sipariş verebilirsiniz.

Trendyol’da Toprak Bitki İçin Ürünler

Trendyol’da Toprak Bitki İçin Ürünler

Geniş ürün yelpazesi, cazip fiyat seçenekleri ile binlerce çeşit aranjmanı Trendyol’da kolayca bulabilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz ürünün renk ve boyutunu seçerek aradığınız modele kolayca ulaşabilirsiniz. Yeşil, mavi, kırmızı seramik saksı modelleri yüksek pigmentasyonu ile en solgun köşelere bile hayat verir. Dilerseniz balkonda ya da cam önünde pembe seramik saksılar içine ekeceğiniz rengarenk menekşeler ile dış mekanda daha ferah ve şirin bir görünüm yakalayabilirsiniz. Sadece kendiniz için değil çocuklarınıza da doğayı sevdirmeyi, bitki büyüterek sorumluluk almayı öğretmek isterseniz birbirinden eğlenceli figürlerle hazırlanmış modelleri kullanabilirsiniz. Sevimli ve komik hayvan figürlerinden oluşan çeşitlerde çim adam yetiştirmek çocuklarınız için de son derece yaratıcı bir aktivite olur. Yine sevdiklerinize özel günlerde ve gecelerde çiçeklerinizi özel tasarımlı şık modellerde sunarak fark yaratabilirsiniz. Kalabalık sofralar için de masanın üzerini süsleyen biberiye, kekik gibi iştah açıcı aromatik bitkilerinizi eskitme görünümlü, şirin, minik seramik saksılarda sunabilirsiniz. Trendyol’da binlerce model içinde ihtiyacınız olan ürünü kolayca bulabilirsiniz. Daha yaratıcı ve özgün tasarımları seviyorsanız 3D olarak hazırlanmış modeller de ilginizi çekebilir. Özellikle ince duvar raflarında hoş bir görüntü yaratan, minimal objeler sevenler için de 3’lü setler halinde satılan sukulent ve kaktüs modelleri şık bir seçimdir. Setler halinde satılan bu türler, şık ve gösterişli yapıları ile sevdikleriniz için hoş bir hediye seçeneği olabilir. Sayfamızdan binlerce çeşit arasında aradığınız ürüne filtreleri kullanarak kolaylıkla ulaşabilir, bütçenize uygun, ihtiyaçları karşılayan en doğru ürünü kolayca seçebilirsiniz. Beğendiğiniz modellerde ürün açıklamalarına, müşteri yorum ve değerlendirmelerine göz atarak fikir edinebilir, Trendyol’dan keyifle alışveriş yapabilirsiniz.