placeholder
"

Beton Saksı

" araması için 26002 sonuç listeleniyor
SemArt Home Çiçekli Kız Beton Saksı
SemArt HomeÇiçekli Kız Beton Saksı
(32)
Çiçekli Kız Beton Saksı
29,99 TL
Sepete Git

Beton Saksı

Bitki Dostu Beton Saksıları Tercih Etmeniz İçin Sebep Çok

Günümüzde saksılar sadece bitkilerimizi, çiçeklerimizi yetiştirdiğimiz objeler olmaktan çıkmış artık birer dekorasyon malzemesi haline gelmiştir. Bunda elbette yaratıcı tasarımların etkisi kaçınılmazdır. Ev ve iş yerleri için her gün binlerce yeni eşya ve dekoratif malzeme çıktığını düşünürsek saksıların da ona göre şekillenmesi pek de şaşılacak bir durum değil. Geçmiş yıllarda nispeten kahverengi klasik görünüşte saksılar ev ve işyerlerinin balkonlarını süslüyordu. Günümüzde saksı modellerinde ciddi bir farklılaşma ve ciddi bir çeşitlilik söz konusu. İnsanlar hem bitkileri için en ideal saksıyı almak istemekte hem de dekoratif anlamda evlerini daha gösterişli, hoş bir hale getirmek istemektedirler. Beton saksılar, saksı almak isteyenlerin ilk tercihlerinden oluyor. Çünkü hem çeşitlilik açısından çok fazla seçenek sunuyor hem de her ortama uygun bir tasarımı, modeli bulunabiliyor. Böyle olunca beton saksı imalatçıları ve tasarımcılar insanların sevebileceği farklı işlere imza atıyorlar. Beton saksı yapımı tıpkı diğer sanatsal eşya ve dekorasyon ürünlerinde olduğu gibi büyük bir emek ve yetenek istemektedir. Beton saksıyı standart modellerde yapılabilecek olduğu gibi farklı desenlerde ve şekillerde de yapmak mümkündür. Günümüzde kare, dikdörtgen, oval gibi farklı ve sıra dışı tasarımlarda beton saksı temin etmek mümkündür. Beton saksı yapımı uğraştırıcı olsa da ortaya çıkan sonuç son derece tatmin edicidir. İnsanlar bahçelerine ya da balkonlarına en iyi beton taksiyi almak için çeşitlerine göz gezdiriyor ve evi ile uyumlu olacak modelleri tercih ediyorlar. Seçenek fazla olunca insanlar evlerine ya da işyerlerine en uygun çeşidi bulmakta da zorlanmıyorlar. Desenli, farklı şekillerde sahip olunabilecek beton saksılar rahat kullanımları ile de dikkat çekiyorlar. Ayrıca beton saksı çeşitlerinin bitki dostu olduğu da genel olarak bilinen bir gerçektir.

Ev ve Bahçelerinize Beton Saksı ile Yeni Bir Soluk Getirme İmkanı

Beton, yapı itibariyle her tipte eve ve bahçeye yakışan bir üründür. Aynı zamanda şık, dayanıklı bir malzeme olduğundan tercih sebebidir ve herkes rahatlıkla betondan saksı kullanabilir. Son yıllarda betondan kendin yapmaz mısın tarzında programlar ve kurslar ile beton saksıya olan ilgi de artmıştır. Ancak eğer profesyonel bir beton saksı arzu ediyorsanız piyasada bu işin gerçek erbaplarından, sanatçılarından çıkmış ürünleri tercih etmenizde fayda olacaktır. Dekoratif beton saksı yapımı ya da dekoratif beton eşya yapımı eğer doğru bir şekilde yapılmışsa eşsiz bir şıklık sağlayacaktır. Beton saksı yapımının en temel malzemesi ise beton saksı kalıbı olmaktadır. Piyasada pek çok beton saksı kalıbı modeli bulabilirsiniz. Böylece aklınızdaki beton saksı modelini kalıba göre yapabilirsiniz. Günümüz trendlerine baktığımızda beton girişlerden tutun da beton eşyalara kadar hemen her şeyin evde ya da iş yerindeki mobilyalara göre yapıldığını görmek mümkündür. Ayrıca pek çok restoran ve ev dizaynlarında işlenmemiş beton görüntüsü dikkat çekmektedir. Bu zamana kadar mermer, plastik, cam, porselen, kil ve seramik saksı çeşitlerini görmüşsünüzdür. Geçmişten günümüze hemen hemen her dönemde kullanılmış olan bu saksı tipleri evleri ve işletmeleri süslüyordu. Ancak günümüzde gerek online mağazalarda olsun gerek ev ürünleri satan dükkânlarda olsun beton saksı modelleri büyük bir ilgiyle karşılanmaya başlandı. Eğer bir bahçeniz var ise ve bir yenilik arıyorsanız beton briketler kullanabilir, modern çizgi dışı görüntüler yakalayabilirsiniz. Bu noktada dilerseniz belirlemiş olduğunuz bir yere briketleri dilediğiniz sıraya göre dizebilir dilerseniz kaliteli bir silikon yapıştırıcı ile briketleri üst üste dizerek çiçeklerinizin ekimi için gayet ideal saksılar elde edebilirsiniz. Briketlerin altına alüminyum bir parça yapıştırmak suretiyle saksı işlevi görmesi de sağlanabilir. Hatırlanacağı gibi geçmiş yıllarda boş yağ tenekeleri ile saksı dahi yapılırdı. Ancak günümüzde imkânlar arttı ve bu bağlamda farklı tasarımda kaliteli beton saksılar yapmak ya da satın almak mümkün hale geldi.

Beton Saksıya Dair Aradığınız Her Şey Burada

Akıllardaki sorulardan bir tanesi ise beton saksı malzemeleri olmaktadır. Malzemeler arasında; zımpara, çimento, ince kum ya da derz dolgu malzemesi, su, isteğe bağlı olarak mermer tozu ve elbette saksının şeklini oluşturmak için kalıba ihtiyaç olacaktır. Beton saksı malzemeleri bunlardan oluşur ve piyasada dilediğiniz beton saksı silikon kalıp alarak dilediğiniz tarzda bir saksı yapabilirsiniz. Piyasada görebileceğiniz gibi dekoratif beton saksı denildiğinde pek çok seçenek elinizin altında. Ev ya da dükkânınızın şeklinde göre ve eşya uyumluluğuna göre dikdörtgen beton saksı alabilirsiniz. Bununla beraber yine zevke bağlı olarak en çok rağbet gören modellerden bir tanesi olan geometrik beton saksı modellerine göz gezdirebilirsiniz. Eğer evinizin içine değil de bahçe kısmına ya da varsa veranda, merdiven kısımlarına bir beton saksı düşünüyorsanız dış mekân beton saksı çeşitlerinden mutlaka beğendikleriniz olacaktır. Eğer saksılarınızın dekorasyon malzemesi ile ayakta durmasını istiyorsanız bunun için de pek çok aparat seçeneğiniz bulunuyor. Alacağınız ayaklı beton saksı ile saksılarınızı ayakta ve daha dekoratif bir şekilde sergileyebilirsiniz. Beton saksı ayaklı modellerinde de çok fazla renk ve model seçeneğinin olduğunu belirtmekte fayda var. Dikdörtgen beton saksı malzemesi de normal beton saksı ile aynı olduğundan mermer tozu, beyaz çimento ve mozaik karışımı beton olarak sıralanabilir. Eğer dikdörtgen beton saksının dayanıklılığını arttırmak isterseniz iç kısımlarına demir de işlemek mümkündür. Tıpkı fiber ürünlerde olduğu gibi beton ürünler de dış mekânlarda rahat bir şekilde kullanılabilmektedir. Ayrıca beton ürünlerin fiber ürünlerinin daha ekonomik olduğunu söylemek mümkündür. Ancak ağırlık olarak baktığınızda beton ürünler doğal olarak daha ağırdır ancak avantajları fazladır. Dikdörtgen beton saksılar için farklı boyutlarda talepler söz konusu olabilmektedir. Böyle bir talepte ise özel kalıp çalışması yapılmakta ve istenen boyutlarda beton saksı temin edilmektedir. Bu konuda alanında uzman bir marka ya da firmadan destek istemek yararlı olabilir.

Dilediğiniz Boyutta, Renkte ve Modelde Beton Saksılar

Pek çok yerde görebileceğiniz beton saksı modelleri arasında beton saksı sukulent çeşitleri de ilgi ile karşılanmaktadır. Sukulent denen bitki kaktüs familyasına ait bir bitkidir. Dikey ya da kaya bahçelerde, teraslarda rahat bir şekilde yetiştirilebilir. Sukulent için beton saksı alabilir ve rahat bir şekilde yetiştirebilirsiniz. Bu bitkinin pek çok farklı rengi söz konusudur. Dilediğiniz renk saksılardan alarak sukulent bitkinizi yetiştirebilir ve evinize farklı bir hava katabilirsiniz. Eğer beton ürünler gerçek tarife uygun malzemelerle hazırlanırsa ortaya eşsiz saksılar çıkmaktadır. Beton en başta doğası gereği suya ihtiyaç duymaktadır. Hem olgunlaşmayı tamamlaması hem de sertliğini istenen kıvamda alabilmesi için sulanması önemlidir. Beton saksıların diğer saksılara oranla avantajları çok fazladır. Bunlardan bahsetmek gerekirse örneğin beton saksıların alt kısmında drenaj deliği bulunma zorunluluğu yoktur. Bunun sebebi ise beton saksıların iç yüzeylerinin koruyucu bir cila ile kaplanmasıdır. Bu da eğer bitkinize gereğinden fazla su verirseniz betonun suyu çekmesine neden olacaktır. Bu da son derece olumlu bir özelliktir. Bitkilerin kökleri bu anlamda fazla suya temas etmez ve bu sebepten ötürü çürüyüp ölmez. Beton saksı avantajlarından bir tanesi de malzemelerinin doğası gereğe bulundukları ortamdaki sıcaklığa ayak uydurabilmesi ve alışabilmesidir. Yaz ayları geldiğinde bitkinize son derece zararlı olabilecek sıcaklarda bitkiye bir nevi yalıtılmış ortam sağlar. Beton saksı bitki köklerinin serin kalması ve çürümemesine yardımcıdır. Kış zamanı sıcaklar düştüğünde bitkilerin standart ısıyı almaları gerektiğinde sınırlı da olsa gelen ışınları içeri hapseder ve toprağın beslenmesini sağlar. Bu da bitkiye ihtiyaç duyduğu hava koşullarını sağlamak ve sağlıklı bir şekilde yetişmesi için olanak sağlar. Beton saksıların en çok bilinen özelliği bitki dostu olmasıdır. Beton saksılara ekilen bitkilerin diğer tipteki saksılara ekilen bitkiler göze alındığında daha sağlıklı ve hızlı bir şekilde büyüdüğü gözlemlenmiştir. Beton saksıların bir diğer önemli avantajı hem iç hem de dış mekân ile uyumlu olmasıdır. Beton saksı hava şartlarına karşı bitkiyi en iyi şekilde korurken kendi yapısını da ister soğuk hava olsun ister aşırı sıcak koruyabilmektedir. Hava koşullarına bağlı olarak ne bir aşınma ne bir bozulma göstermez. Beton saksıların uzun ömürlü olduğu bilinmektedir. Dışarıdan gelebilecek darbelere karşı diğer eşya ya da saksı çeşitlerine göre çok daha fazla dayanıklıdır. Bununla beraber betonun hem yüksek ateşe ve sıcaklığa hem de aşırı suya aynı anda dayanıklı olan tek malzeme olduğu ispatlanmıştır.

Yüzlerce Çeşit Arasından Hayalinizdeki Beton Saksıya Sahip Olma İmkanı

Beton saksılar hem fiyat hem de performans açısından diğer farklı malzemeden üretilmiş saksılara göre çok daha fazla uzun ömürlüdür. Bu anlamda bitkiye sağladığı faydalardan ötürü de oldukça ekonomik olmaktadır. Beton saksılar hiçbir suretle toz tutmaz ve kolay bir şekilde temizlenmekle beraber anti-alerjiktir. Yani sağlık açısından da oldukça büyük artıları söz konusudur. Beton saksılarda herhangi bir standart söz konusu değildir. Yukarıda belirttiğimiz tüm olumlu detaylarla beraber beton saksılar ihtiyaca göre özel ölçülerde üretilebildiğinden her eve ve ihtiyaca uygun modellerinden bulmak mümkündür. Öncelikle düşünüldüğünde her bir bitki benzer büyüklükte saksılara ihtiyaç duymamaktadır. Bitkiye uygun beton saksı mutlaka bulunmaktadır. Çünkü beton saksı denildiğinde oldukça geniş bir seçenek karşımıza çıkmaktadır. Üreticiler hemen her boyutta beton saksı imalatı yapmaktadır. Bu da saksı alacakları için büyük bir avantaj sağlar. Dilerseniz büyük beton saksı modellerine bakabilir ve bitkiniz için en ideal olanı tercih edebilirsiniz. Beton saksı tercihiniz nispeten daha küçük olacak ise küçük beton saksı ya da mini beton saksı çeşitlerine göz gezdirebilirsiniz. Farklı renk ve model seçeneklerinde bulabileceğiniz bu hayli sevimli saksılar evinizi daha şık ve alımlı bir hale getirecek. Beton saksı çeşitleri içerisinde değişik geometrik seçeneklerden de bahsetmiştik. Eğer bahçe ya da eviniz içerisinde geometrik şekillerin evdeki eşya ya da mobilyalara daha uygun olacağını düşünüyorsanız farklı boyutlardaki yuvarlak beton saksı modellerine bakabilirsiniz. Kare beton saksı ya da dikdörtgen beton saksı modelleri de yine farklı geometrik seçenekler içerisinde yer almaktadır. Beton saksı seçenekleri arasında her ne nasıl şekil yönünden geniş bir seçenek sunuluyor ise renk açısından da sizlere oldukça farklı seçenekler sunulmaktadır. Ev eşyalarına, bahçeye ya da dükkânınıza uyumlu olacak renkleri tercih edebilirsiniz. Örneğin evin içerisinde beyaz ya da açık renkler ağırlıkta ise beyaz beton saksı oldukça hoş durabilir. Gri beton saksı ya da duruma göre siyah beton saksı çeşitlerinden de tercihinizi kullanabilirsiniz. Buradaki en önemli nokta eşya ya da evin ağırlıklı olduğu renkler ve zevkler olacaktır. Zevkinize ve evinize, bahçenize en uygun beton saksı modellerinden tercih edebilirsiniz. Renkli beton saksı çeşitlerine bakarak zevkinize en uygun modele anında sahip olabilirsiniz. Hangi rengi ya da modeli tercih ederseniz edin beton saksı çiçek yetiştirmek için en ideal saksılardandır.

Beton Saksı Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Beton saksı çeşitleri bu kadar geniş bir yelpazeye yayılmış iken elbette fiyatları konusunda da bilgi sahibi olmak istenebilir. Öncelikle beton saksı fiyatları denildiğinde kaliteye göre ayrımların olduğunu söylemek mümkündür. Diğer tüm ürünlerde nasıl bir kalite farkı varsa ve çeşitlilik buna göre değişiyorsa beton saksı çeşitlerinde de böyle bir durum söz konusudur. Örneğin eviniz için gereken büyük boy bir beton saksı ise standart bir beton saksı fiyatına oranla büyük beton saksı fiyatları değişiklik gösterebilir. Burada hem ebat hem de kaliteden bahsetmek yerinde olacaktır. Eğer nispeten küçük bir kaktüs beton saksı tercih edilecekse ona göre fiyatları daha uygun olabilmektedir. Büyük boy beton saksı çeşitleri genellikle evi ya da bahçesi daha büyük ve bitki çeşitliliği daha fazla olan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Eğer beton saksı seti alarak bir kerede tüm bitkileriniz için en ideal ürünlere sahip olmak isterseniz setlerde de uygun fiyatlarla karşılaşmanız mümkündür. Daha önce belirttiğimiz gibi kalite ve ebatlar bu konuda belirleyici olmaktadır. Ancak ürün çeşitliliği göz önüne alındığında saksı çeşitleri konusunda büyük bir kararsızlığa düşmeyeceğiniz neredeyse kesindir. Her eve, bahçeye, dükkâna, restoran ya da mağazaya uygun şekilde üretilen beton saksı çeşitlerinden dilediğinize sahip olabilirsiniz. Eğer bahçe beton saksı çeşitlerine göz gezdirirseniz zaten farklı fiyat aralıklarında bahçeniz için farklı renk ve modellerde saksılar olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz. Tüm bunlarla beraber beton saksıların farklı aparatları ve setleri de söz konusu oluyor. Bunlarda da fiyatlar değişkenlik gösterebiliyor. Örneğin beton saksı hobi seti almak isterseniz beton saksı ile ilgili ihtiyaç duyduğunuz tüm malzemeler de sizlere gönderiliyor. Özellikle saksı yapmak isteyenler ve bunu hobi haline getirmek isteyenler için çok fazla sayıda cazip setler bulunuyor. İster kendiniz ister çocuğunuzla beton saksı kiti ile hem beton saksı yapmanın keyfine varabilir hem de bu ilginç hobi ile el becerinizi geliştirebilirsiniz. Aklınızdaki beton saksıyı yapmak adına çimentosundan kalıbına ve özel araç gereçlere dair her şeyi kitlerde bulabilirsiniz. Hem iç hem de dış mekân beton saksı fiyatları değişken olduğundan mutlaka iyi bir arama ve karşılaştırma yapmak gerekir. Böylelikle hem bütçenize uygun hem de ev ya da bahçenize en uyumlu beton saksıya sahip olabilirsiniz. Beton saksı çeşitleri ve aparatları, setleri içinde belirli zamanlarda kampanya ve indirimler olduğunu hatırlatmak gerek. Pek çok firma birbirinden kullanışlı beton saksılardan herkesin faydalanabilmesi için oldukça cazip indirimler yapabiliyor. Kaliteli bir beton saksı ya da beton saksı seti aldığınız takdirde uzun yıllar herhangi bir sorun yaşamadan rahatlıkla kullanabilirsiniz. Beton yapısı itibariyle dayanıklı ve uzun ömürlü olduğu için bitkileriniz için en ideal ortamı da sağlamış olursunuz. Beton saksı modellerinden bir kere aldığınızda zaten farkı kendi gözlerinizle görebileceksiniz. Bu anlamda eski tip saksı çeşitlerine de ihtiyaç duymayacaksınız. Özellikle son dönem beton saksı tasarımlarının ne denli göz alıcı olduğu düşünülürse sizin de ihtiyacınız doğrultusunda bu modellere göz gezdirmeniz yerinde olacaktır. Hem iç hem de dış mekân beton saksı modelleri için Trendyol’un online mağazasını ziyaret edebilir, fiyat ve kalite karşılaştırması yaparak size en uygun beton saksı modellerinden dilediğinizi sipariş verebilirsiniz.