"

Sprey Şişesi

" araması için 5373 sonuç listeleniyor

Sprey Şişesi

Sprey Şişesi

Sprey şişeler günlük yaşamda oldukça kolaylık sağlıyor. Birçok kozmetik firması uygulama kolaylığı nedeniyle ürünlerini sprey şişelerde sunmaya devam ediyor. Sprey başlık ürünü ideal miktarda kullanma olanağı sunuyor. Şişe içerisindeki sıvı da uygulama yüzeyine eşit olarak dağılıyor. Sprey şişeler sayesinde ulaşılamayan yerlere de ulaşmak mümkün! Bu sebeplerle çamaşır suları, cam temizleyiciler ve kolonyalar sprey başlıklarla sunuluyor. Pompalı sprey başlıklar da uygulama alanlarında sıvı geniş yüzeye yayıyor. Evde yapılan kozmetik ve hijyenik ürünlerde de sprey şişe tercih ediliyor. Ev yapımı ürünler hem ekonomik hem sağlıklı olması nedeniyle son yılların trendleri arasında olmaya devam ediyor. Özellikle kozmetik ve temizlik ürünler günlük malzemelerle evde üretilmeye başlanıyor. Doğal yağlarla hazırlanmış karışımlar cilt temizliğinde kullanılırken antibakteriyel ürünlerle de ev temizliği yapılıyor. Evlerde hazırlanan karışımlar evsel atıkların azalmasını sağlıyor. Ekolojik sistem korunuyor.

Evde değerli yağlarla ve limon gibi ‌asidik meyvelerle doğal cilt bakımı tonikleri hazırlamak da mümkün oluyor. Hazırlanılan tonikleri sprey şişe yardımıyla cilde kolaylıkla uygulanabilir. Temizlik malzemeleri için de aynı durum geçerli oluyor. Cam temizliği için doğal ve derinlemesine temizlik sağlayan bir ürün evde hazırlanabiliyor. Hazırlanan karışım pompalı sprey şişeyle camlara rahatlıkla uygulanıyor. Sprey şişeler taşımada da destek sağlıyor. Mini boy sprey şişe içerisine konulacak kolonyayla seyahatte tam anlamıyla hijyen sağlanabiliyor. Evlerde depolanan büyük boy dezanfektanlar mini boy şişeler sprey şişelerde daha rahat taşınabiliyor. Mutfakta ideal sos oranı için de sprey şişeler çok etkili olmaya devam ediyor. Salataları fazla soslu sevmeyenler sprey yağ şişesi kullanılıyor. Sos püskürtme etkisiyle her yere azar azar ve eşit oranda dağılıyor. Sprey şişeler kullanım yerlerine göre özel boylarda üretiliyor. Siz de Trendyol'da bulunan birbirinden kullanılşlı sprey şişelere göz atabilir, alışverişinizi yapmaya hemen başlayabilirsiniz.

Sprey Şişesi Kullanmanın Avantajları

Ürün çeşitliliğinin çok fazla olduğu günümüzde ergonomik tasarımlı ürünler tüketiciler tarafından daha fazla tercih ediliyor. Sprey şişe alternatiflerine göre daha avantajlı ve daha hijyenik olabiliyor. Kuaför sprey şişesi içeriğindeki sıvıya daha uzun süreli koruma sağlıyor. Basınçlı sprey şişesi gibi kullanımı daha kolay ve hızlı ürünler tercih ediliyor. Saç spreyi gibi iyi karıştırılması gereken ürünlerde de daha korunaklı oluyor. Çünkü sağlam kapağı sayesinde kenarlardan sızdırma yapmıyor.

Vücut losyonu, yüz temizleme toniği gibi ürünler sprey şişede sunulduğu zaman istenilen bölgeye daha rahat uygulanabiliyor. Kavanoz içerisinde sunulan bir vücut losyonunu kullanabilmek için parmakların yardımı gerekiyor. Parmaklarla alınan losyon elbiselere, saçlara bulaşabiliyor. Sprey şişe kullanımında bu risk ortadan kalkıyor. Sprey ürünü ideal miktarda almayı sağlıyor. Parmaklarla kavanozdan fazla miktarda losyon alınabiliyor. Fazlasını kavanozun içine koymak çok da hijyenik olmayabiliyor. Sprey başlık püskürtme sistemiyle ürün miktar kontrolü sağlıyor. Sprey şişe ürünlerin kenarlarındaki sızıntı riskini en aza indiriyor. Spreyler şişeye döner başlık sistemiyle kapatılıyor. Camlar gibi büyük uygulama alanlarında pompalı sprey şişelerle sıvı tek fısla geniş bir alana yayılıyor. Püskürtme sistemi sayesinde ulaşılamayan yerlere ulaşmak mümkün oluyor. Tuvalet, banyo ve boru arkaları gibi yerlere birkaç püskürtmeyle uygulama yapılabiliyor. Sprey şişesi 200 ml püskürtme sistemi tezgah, masa ve dolap temizliğinde fazla ıslaklık kalmamasını sağlıyor. Uygulamadan sonra sadece bir bez yardımıyla bu spreylenen yerler kolaylıkla durulanıp temizleniyor.

Mutfakta en çok cam sprey şişesi tercih ediliyor. Bu şişeyle daha rahat yağ miktar kontrolü sağlanıyor. Sıvı yağ sprey şişesi içerisine hazırlanan yağ, sirke, limon ve baharat karışımı çevirmeli kapak sayesinde dışarı sızmıyor. Boş sprey şişesi 1lt gibi seçeneklerde çalkalama işlemi yapılmazsa sosun içerisindeki yağ dibe çöküyor. Sızdırmazlık özelliği şişenin kullanılmadan önce çalkalanabilmesini sağlıyor. Sağlam kapak sayesinde hazırlanan sos uzun süre bozulmuyor. Ressamlar boyayı püskürtmek için sprey boya kullanıyor. Aynı zamanda alternatiflerine nazaran kullanım ustalığı gerektirmeyen sprey boyalar dekoratif duvar süslemelerinde, basit mobilya, cam ve giysi boyama işlemlerinde de sıklıkla tercih ediliyor. Koruyucu sprey başlık boyama işlemlerinde boş sprey şişesi 250 ml avantaj kazandırıyor. Çünkü bu başlıkla boyanın istenmeyen yerlere damlaması maksimum düzeyde engellenmiş oluyor.

Seyahat Sprey Şişesi

Sevilen kozmetik ürünleri büyük şişeleriyle çantaya sığdırmak zor oluyor. Mini metal sprey şişesi bu konuda büyük yardım sağlıyor. Vücut spreyi, saç serumu, saç bakım spreyi, kolonya, dezenfektan gibi büyük boylarda satılan ürünler mini şişeler ile her yere sığabilir hale geliyor. Küçük sprey şişesi özellikle seyahatlerde büyük yer tasarrufu sağlıyor. Küçük olduğu için her yere sığabilen şişe sürekli el altında, kullanıma hazır bir şekilde bekleyebiliyor.

Özellikle kalabalık aileler tercihlerini büyük boy ürünlerden yana kullanıyor. Büyük boy satın alınan kolonya, dezenfektan gibi ürünler küçük boy şişelere aktarılıyor. Küçük boy şişeler el çantalarında ve ceplerde rahatlıkla taşınabiliyor. Zaten hafif ağırlıklarda üretilen sprey şişeler çantalarda ekstra bir ağırlık hissetmeden taşınabiliyor. Sprey şişenin korumalı kapağı sayesinde şişe içerisindeki sıvı çantaya akmıyor.

Ev Yapımı Ürünlerde Sprey Şişe

Kozmetik ürünleri evde yapmak son yıllarda git gide popülerleşiyor. En faydalı ve her evde bulunan malzemelerle mükemmel cilt bakımı ürünleri elde etmek çok kolay bir hale gelebiliyor. Doğru uygulama cilt bakımının en önemli evresini oluşturuyor. Boş sprey şişe bu iş için biçilmiş kaftan! Hazırlan karışım sprey şişeye dolduruluyor ve uygulama alanına birkaç kez püskürtülüyor. Sprey şişe kullanarak evde birçok karışım hazırlanıp uygulanabiliyor.

Sivrisinek ısırığı yaz aylarının çok zorlaştırıyor. Pratik olarak evde limon, nane yağı gibi ürünlerle hazırlanabiliyor. Sprey kolonyalar da sivrisinek ısırığı için bir alternatif olarak kullanılıyor. Sprey başlıkla karışımı kaşınan yere birkaç kez püskürtmek yeterli oluyor. Kaşıntı spreyi için genellikle küçük boy sprey şişe tercih ediliyor. Çünkü küçük şişeler her yere sığdırılabiliyor ve sürekli el altında tutulabiliyor.

Evde hazırlanan oda parfümüyle evler mis gibi kokuyor. Karbonat evde yapılan oda parfümünün ana maddesini oluşturuyor. En sevilen ‌esansiyel yağ ile evler, ofisler gerçek meyve ve çiçekler gibi kokuyor. Evde hazırlanan oda parfümü alerjik bünyeleri de kolay kolay etkilemiyor. Büyük boy sprey şişesi oda parfümü kullanımında çok tercih ediliyor. Böylece bir kere hazırlanan oda parfümü uzun süre kullanılabiliyor. Pompalı sprey şişe bir kerede daha fazla damlacık püskürtüyor. Bu nedenle oda parfümü kullanımı için pompalı şişeler çok uygun olabiliyor.

Boğaz Spreyi

‌Boğaz ağrılarına anlık pratik çözüm için evdeki adaçayı, zencefil, kekik, ‌ekinezya gibi bitkilerle boğaz spreyi yapılıyor. Bu karışımın boğaz yüzeyine uygulanmasında sprey şişe yardımcı oluyor. Bu yöntemle bitkilerin ‌antibakteriyel ve ağrı kesici özelliklerinden faydalanılmış oluyor. Antibakteriyel özelliği olan bu karışım ağız bakımı da yapıyor. Bu sebeple ağız spreyi olarak da kullanılabiliyor. Ayrıca bitkilerin ağrı kesici özelliği diş ağrılarına da fayda sağlıyor. Küçük boy sprey şişeleri bu karışımları kolay uygulamaya yardımcı oluyor.

Uzmanlar burun temizliğinin alerjisiz bir yaşam için olmazsa olmaz olduğunu söylüyor. Burun temizliği tuzlu suyla, deniz suyuyla, karbonatlı suyla yapılabiliyor. Böylelikle burun tıkanıklığı son buluyor. Burun temizliği için üretilen nazal sprey şişesi bu konuda büyük yardım sağlıyor. Özel nazal başlığı burun deliklerine uygun olarak üretiliyor. Nazal sprey şişe kullanım kolaylığı sayesinde banyo dolaplarındaki yerini koruyor.

Sprey Şişe Nerelerde Kullanılır?

Evde parfüm yapmak bir gelenek haline geliyor. Parfümler bitkisel ve ‌esansiyel yağların alkolle karıştırılıp bir süre karanlıkta bekletilmesiyle yapılıyor. Cam sprey şişe parfüm gibi ev yapımı ürünlerde pratik kullanım sağlıyor. Bu gelenek evde deodorant yapmayı da beraberinde getiriyor. Karbonat, sirke, beyaz kil, nişasta hatta narenciye kabukları ile evde harika ‌deodorantlar hazırlanabiliyor. Bu ‌deodorantlar hem mis gibi kokuyor hem de ter kokusunu tamamen önlüyor. Sprey şişe ürünleri verimli kullanabilmeye de yardımcı oluyor. Güçlü saçlar için de evde saç spreyi yapılabiliyor. Güçlü tutuşlu asla bozulmayan modeller ortaya çıkarmak için şekerli bir sprey hazırlanıyor. Saç sprey su, şeker ve çeşitli yağlarla yapılıyor. Bu yağların saçları beslemesi sayesinde ev yapımı saç sprey tercihi yaygın olarak tercih ediliyor. Sprey şişede hazırlanan bu karışımların her kullanımdan önce karıştırılması gerekiyor. Ev yapımı saç spreyi çeşitli bakım yağlarıyla zenginleştirilebiliyor. Argan yağı, deniz tuzu gibi ürünler saç bakım spreylerinde çok sık kullanılıyor.

Patili dostlar için özel bakım spreyi kullanmak zorunda kalmak bazen evcil hayvan sahiplerini telaşlandırıyor çünkü sevimli dostlar kendilerini temizleme eylemiyle spreyleri yalayabiliyor. Çoğu hazır sprey bunun için özel olarak üretilse, zararlı olmasa bile bu durum evcil hayvan sahipleri tarafından çok sevilmiyor. Kedi ve köpek patileri sokak gezmesinden sonra aşınabiliyor. Mini boy cam şişeler ve doğal zararsız ürünlerle evde pati spreyi hazırlanabiliyor. Zeytinyağı gibi faydalı yağlar bu iş için birebir. Sprey uygulaması da çok kolay. Her patiye bir fıs. Tüy bakımı için de durum böyle. Parlak tüyler için Hindistan cevizi yağı öneriliyor. Doğru karışımı bulmak için veteriner hekiminize danışabilirsiniz. Kuru mama yemek istemeyen kedi ve köpekler için de sprey başlıklı şişeler yardımcı oluyor. Buzdolabında sprey şişe içerisinde saklanan et suyunun öğünlerde mamanın üstüne bir fıs uygulanmasını küçük dostlar çok seviyor.

Temizlikte Sprey Şişe

Ev yapımı temizlik ürünleri çok daha sağlıklı bir tercih olmaya devam ediyor. Evde cam temizleyici ürünlerin ana maddesi antibakteriyel özelliğiyle sirke oluyor. Sirke, su ve ‌esansiyel yağ karışımıyla camlarda leke kalmıyor. Kolay uygulama için bu karışımı sprey şişeye doldurmak önemli oluyor. Püskürtme sayesinde karışım geniş alanlara etkili bir şekilde yayılıyor. Hem de kullanmadan önce çalkalama işlemi bu şişelerle çok kolay. Çünkü sprey başlık sızdırmazlık özelliğı taşıyor. Temizlik işleri için satın alınacak boş sprey şişesi 1 ‌lt gibi büyük boylarda tercih ediliyor. Lekelerlere özel olarak tercih edilen ürünlerle leke çıkıracı sprey yapılabiliyor. Limon, karbonat, tuz gibi ürünler leke çıkarıcıların baş rolünde yer alıyorlar. Hazırlanan karışımı lekenin üstüne birkaç kez püskürtüp bekletmek şaşırtıcı sonuçlar sağlıyor.

Özellikle pazardan satın alınan yeşillikleri temizlerken çok zorlanılıyor. Sirkeli suda bekletmek sebze temizliğinin ilk aşamasını oluşturuyor. Sprey şişelere hazırlanabilecek olan sebze dezenfektanları sebze yıkamayı daha da kolaylaştırıyor. Yıkanmış sebzelerin üzerine birkaç püskürtme uygulayarak maksimum hijyen sağlanıyor. Bu işlem için büyük boy, pompalı spreyler tercih edilebiliyor.

Günlük toprak sulama, çiçek ve bitki akımının en önemli aşaması olsa da bu yeterli olmuyor. Sağlıklı yapraklar için de suyla bakım spreyi hazırlanması gerekiyor. Bitki sprey şişesi için büyük boy pompalı ürünler tercih ediliyor. Piyasadaki bitki bakımına özel vitaminlerle hazırlanan karışımlar sprey uygulama şişesi yardımıyla yapraklara sıkılınca yapraklar daha sağlıklı ve canlı görünüyor. Çiçekler de vitaminli spreylemeye ihtiyaç duyuyor. Çiçek sprey şişesi 500 ‌ml boyutlarında tercih ediliyor. Çünkü karışım bir kez hazırlanıp uzun süre muhafaza edilebiliyor.

Sprey Şişe Çeşitleri

Kullanım yerine ve amacına göre çeşitli boylarda ve çeşitli materyallerden üretilmiş sprey şişe çeşitleri mevcut. Çantalarda taşıma için mini, depolama için büyük boy sprey şişeleri tercih ediliyor. Kozmetik ürünlerin yapımında cam spreyler tercih edilirken bitki bakımında da plastik şişeler ön plana çıkıyor.

Parfüm yapmak çok kolay ancak parfümün kalıcılığı için uzun süre bekletilmesi gerekiyor. İşte tam da bu gibi durumlarda cam sprey şişesi tercih ediliyor. Hazırlanan parfümler için genelde şık sprey şişeler tercih ediliyor. Cam sprey şişesi şıklığı pekiştiriyor. Kolay süslenebiliyor, kumaşlarla üzerine şık giydirmeler yapılabiliyor. Ayrıca cam boyasıyla parfüm şişesi özelleştirilebiliyor. Parfüm yapımında cam sprey şişesi 100 ‌ml, kolonya ve oda parfümü yapımında cam sprey şişesi 500 ‌ml boyutları tercih ediliyor. Kozmetik kullanımda en çok cam şişeler seviliyor.

Bahçe ve temizlik işleri için hazırlanan karışımlarda genellikle boş plastik sprey şişesi tercih ediliyor. Bitki sulama ve temizlikte plastikten yapılan pompalı sprey şişesi büyük kolaylık sağlıyor. Büyük pompası sayesinde geniş bir alana püskürtme sağlıyor. Gezilere eşlik edecek seyahat sprey şişesi de plastikten yapılıyor. Böylelikle çantalarda kırılma riski en aza indirgenmiş oluyor. Bu sebeple el çantaları için de plastikten yapılan minik sprey şişesi tercih ediliyor. Sprey kolonya şişesi ve saç spreyleri için de tercih edilen materyal plastik. Özellikle evde saç spreyi yapımında büyük boy berber kozmetik, parfüm plastik, saç, su, temizlik, bitkisprey şişesi kullanılıyor.

Sprey Yağ Şişesi

Yağların ideal miktarlarda kullanımı kalori açığı sağlıyor. Özellikle kilo alım kontrolünde sıvı yağ sprey şişesi tabağa, tencereye uygulanan miktar kontrolünü dengeli tutmaya yarıyor. Yağ, tabağa püskürtme metoduyla uygulandığı zaman tencerenin her yerine eşit ve az miktarda dağılıyor. Üstelik bu şişeyle güzel baharatlı, limon ve sirkeli değişik soslar da hazırlanabiliyor. Genellikle mutfak için cam sprey yağ şişesi tercih ediliyor. Düzenli burun temizliğiyle burun tıkanıklığının önüne geçilebiliyor. Burun temizliği için özel olarak üretilen nazal şişeler kolaylık sağlıyor. Çeşitli boylarda piyasaya sürülüyor. Burun deliklerine özel olarak yerleştirilebilen özel nazal başlığı sayesinde konforlu bir burun temizliği vadediyor. Nazal başlığın güçlü püskürtme özelliği burun temizleyici sıvıyı burna tamamen zerk ediyor. Bu şişeler maksimum düzeyde burun temizliğine olanak veriyor.

Metal şişeler genellikle büyük bahçe bitkilerinde bitki ilaçlamada kullanılıyor. Büyük boy üretilen bu şişeler sıklıkla kimyasala dayanıklı olarak üretiliyor. Kimyasal sprey şişesi içeriğindeki maddelere özel koruma sağlıyor ve dayanıklı malzemeden üretiliyor. Bu sayede kırılma, parçalanma gibi durumlara karşı sağlamlık garantisi veriyor. Metal sprey şişeleri kozmetik ürünlerde de sağlamlığı sebebiyle tercih edilebiliyor. Saç spreyi gibi ürünleri cam ve plastik alternatiflerine nazaran daha dayanıklı taşıma imkânı sağlıyor.

‌Trendyol en kaliteli ürünleri bir araya getirip müşterilerinin beğenisine sunuyor. Her ihtiyaca uygun özelliklerde hazırlanmış çok çeşitli sprey seçenekleri için ‌Trendyol’a göz atabilirsiniz. Sizler de temizlikte, kozmetikte sprey başlıklı ürünleri tercih ediyorsanız ‌Trendyol’da bir araya getirilmiş ürünler arasından aradığınız ürünü seçebilir, ‌Trendyol’un avantajlar dünyasına adım atabilirsiniz. Güvenli alışveriş ve hızlı teslimat seçenekleriyle ‌Trendyol’da muhteşem alışveriş fırsatını siz de yakalayın.