"

Sürgülü Kapı Kilidi

" araması için 1200 sonuç listeleniyor

Sürgülü Kapı Kilidi Modelleri ile Ekstra Güvenlik

Güvenliğin önemli bir ihtiyaç olduğu günümüz dünyasında sürgülü kapı kilidi farklı özellikleriyle kullanıcıların hayatını kolaylaştıran önemli bir ekipmandır. Sadece kapılarda değil; pencerelerde, dolaplarda ve balkon kapılarında da kullanılabiliyor olması her alanda güvenli olmayı garantiler. Sürgülü kapı kilitlerinin en önemli özelliği kullanım kolaylığı sağlamasıdır. Sadece matkap ve vidayla kapı ya da pencere kenarlarına monte edildikten sonra çift mekanizmalı kilitleme sistemi sayesinde dışarıdan girişleri engelleyerek evleri, ofisleri güvende tutar. Görsel zevke de hitap eden estetik görüntüsü sayesinde kapının bir parçasıymış gibi görünmesi ise ayrıca avantajdır. Hem iç hem de dış mekana uygun olarak tasarlanan sürgülü kapı kilidi çeşitleri, geniş kullanım alanıyla ve kolay montaj seçenekleriyle kullanıcı dostu olarak tasarlanmış ürünler arasında yer alır. Bunun yanında alüminyum, PVC ve ahşap gibi farklı malzemelerle uyumu da ürünü tercih edilebilir kılar. İç ve dış mekana uygun olarak tasarlanmış bazı modeller, kilitlemek ve açmak için 2 adet anahtarla birlikte kullanıma sunulur.

Sürgülü Kapı Kilidi Çeşitleri Güvende Olmanızı Sağlar

Sürgülü Kapı Kilidi Çeşitleri Güvende Olmanızı Sağlar

Diğer yandan kayar kapı kilitleri kayar kapı mekanizmasına uygun olarak tasarlanmış olup yana kayar kapı ve pencerelerde güvenle kullanılır. Hem kancası hem de barelinin olması kullanım kolaylığı sağlarken metal yapısı uzun süreli kullanımı garantiler. Sürgülü kapı kilit sistemi; manivelalı kıskaçlar, pnömatik sabitleyiciler, çekme ve kenetleme aparatları gibi mekanizmaya göre değişen kilit sistemine sahiptir. İki farkı parçadan oluşan kilit sisteminde geçiş mandalı olarak adlandırılan parça kapının hareket etmeyen yüzeyine kalıcı olarak sabitlenirken diğer parça da hareketli yüzeye sabitlenir. Bağlantı mekanizmalarının dikey ve yatay hareketli manivelalı kıskaçlar gibi farklı parçalardan oluşması farklı alanlarda kullanılmasına olanak sağlar. Mekanik ve manyetik olmak üzere farklı seçeneklerin olması müşterilerine bütçelerine ve ihtiyaçlarına göre seçim olanağı sunar. Mekanik modellerde kilit sistemi anahtar aracılığıyla ve özel tasarlanmış bir mandalla açılıp kapanır. Diğer yandan manyetik modellerde kilidin tabanı mıknatıs şeklinde tasarlanmış olup sistem elektrikle çalışır. Sürgülü kilit çeşitlerinden olan uzaktan kumandalı sürgülü kapı kilidi, akıllı kilit olarak da adlandırılır. Pille çalışan bu model özellikle garaj kapıları için idealdir. Bazı modeller pil özelliğine bağlı olarak 5000 ila 10000’e kadar açma kapama yapabilme özelliğine sahiptir. Alternatif olarak manuel çalışması ise ürünün avantajıdır. 1 saniye gibi kısa bir sürede algılayarak kapıyı açması pratik kullanım ve zaman tasarrufu sağlar.

Sürgülü Cam Kapı Kilidi ile Ferah Ortamlar Yaratırken de Güvende Kalın

Sürgülü Cam Kapı Kilidi ile Ferah Ortamlar Yaratırken de Güvende Kalın

Sürgülü kapıların en büyük avantajı normal kapılara nazaran yaşam alanlarında kattığı ferah alandır. Klasik kapılar gibi belirli bir açı yaparak açılmadığından sadece düz bir mekanizma üzerinde ileri geri hareket ettiğinden salon, yatak odası, mutfak gibi alanlarda oldukça geniş bir kullanım alanı bırakır. Bu alan özellikle dekorasyon sırasında oldukça önemli bir avantajdır. Cam önüne koltuk koymak gerektiğinde koltuğu kapı açılış mesafesini düşünmenden yerleştirmek mümkündür. Kilitli sürgülü kapı özellikle teknolojinin gelişmesiyle birlikte tercih edilir hale gelmiştir. Bir yandan yaşam alanları balkon ya da salon camlarını tam açılabilir olmasıyla nefes alırken diğer yandan tam boy camın verdiği güvende olmama kaygısı sürgülü cam kapı kilidi gibi bir aparatla ortadan kaldırılır. Cam kapı kilitlerinin montajı oldukça kolaydır. Montaj sırasında cama delik delmek gerekmediğinden çıkarıldığında cam üzerinde hasar oluşturmaz. Paslanmaz çelikten imal edilmiş olup parlak görüntüsüyle de oldukça estetik bir görseli vardır. Bazı modeller 8 ila 10 mm arası camlar için tasarlanmıştır. Gün boyu açık kalan geniş camlar yaşam alanlarına oksijen doldurur. Akşamları ise mekanik, manyetik gibi klasik seçeneklerin yanında yeni nesil ürünlerden olan uzaktan kumandalı kapı kilidi seçeneklerinin de ferah ortamlar yaratılmasında katkısı büyüktür. Daha küçük camların ya da balkon demirlerinin yerini işlevselliği ile kilitlerin almaya başlamış olması kullanıcı beklenti ve ihtiyaçlarını karşılar niteliktedir. Diğer yandan PVC sürgülü kapı kilidi PVC malzemelerde rahat kullanılan bir kilit türüdür. Bazı modellerde gövde döküm malzemeden üretilmiş olup üzeri elektrostatik beyaz boya ile kaplıdır. Beyazın yanında siyah, kahverengi, gri gibi alternatiflerin bulunması farklı dekorasyonlarla uyumu kolaylaştırır. Çelik ve nikel kaplamalı sürgüler uzun süreli kullanımı garantiler. Özellikle deniz manzarasını tam olarak görmek için tasarlanan tam boy cam ve kapıların içeri yada dışarı doğru açılması kayda değer bir yer kaybı anlamına gelir. Kayar kapı ve pencerelerde kullanılan sürgülü kapı kilidi bu dezavantajı avantaja çevirir. Alüminyum sürgülü kapı kilidi de benzer bir mantıkla tasarlanmış olup alüminyum malzemeler üzerinde kullanılır. Geniş bir açı yaparak açılan kapı ve pencerelerin kilit sistemi ahşap, PVC ya da alüminyum doğramanın kasasında yer aldığı için kilitlemek oldukça kolaydır. Bununla birlikte büyük bir parça olarak açılmayacağından birkaç parça olarak tasarlanmıştır. Sürgülü kapı kilit mekanizması kullanılan kapı ve pencerelerde hem kapı ve cam daha geniş açılır hem de kilit sayesinde kilitlenmesi kolaydır.

Her Bütçeye Uygun Sürgülü Kapı Kilidi Modelleri Trendyol’da

Her Bütçeye Uygun Sürgülü Kapı Kilidi Modelleri Trendyol’da

Basit mekanizma ve çalışma sistematiğiyle sürgülü kapı kilitleri oldukça marifetli ürünlerdir. Sadece dışa açılmadığı için değil aynı zamanda dar profilli sürgülü kapı kullanımında da mekanı rahatlatır. Kapı ya da pencere denilince akla evin hava ve ışık almasını sağlayan ev ile dışarının bağlantısını kurmaya yarayan tasarımlar gelir. Dünyada bazı bölgelerde iklim şartlarından dolayı küçük cam ve balkon kapıları kullanılırken bazı bölgelerinde ise büyük kapılar ve pencereler kullanılır. Kapı sadece ev kapısı olmayıp, garaj kapısı, balkon kapısı olarak çeşitlendirilebilir. Dış kapıların özel kilit mekanizması varken sürgülü kapı ve pencerelerde yapılarından dolayı bu güçlü bir kilit sistemi oluşturmak kolay olmayabilir. Bu gibi durumlarda sürgülü kapı emniyet kilidi cam ya da kapının kilitlenmesini sağlayarak içerde olanları güvende tutar. Günlük yaşamın yanında özellikle evden uzakta olunduğuna bu tip kilitler oldukça işe yarar. Kapı tamamen cam olduğunda cama özel ve cama zarar vermeyen bir mekanizma kullanılırken PVC’de kullanılan bazı kilit sistemleri vidalarla PVC üzerine hem sabit taraf hem de hareketli tarafa monte edilir. PVC sürgülü kapı emniyet kilidi iki kademeli çalışma sistematiği ile emniyeti garantilerken sürgülü kapılar için kilit seçerken uygulanacak alanın malzemesi önem taşır. Ahşap malzeme üzerinde farklı seçenekler uygulanabilirken cam malzeme üzerinde dikkatli olmak gerekir. Cam malzeme üzerinde daha çok manyetik kilitler tercih edilir. Ahşap sürgülü kapı kilidi daha çok dekorasyonun ahşap ağırlıklı olduğu mekanlarda tercih edilir. Uzun süreli fayda sağlamak için kilidin montajı önemlidir. Kilit montajı her ne kadar kolay olsa da kilidin karşılıklı olarak doğru paralelde monte edilmesi uzun süreli performansı garantiler. Kapının pratik kullanımı da önemli olduğu için kilidin konumlandırılacağı yerin ona göre seçilmesi önerilir. Bazı kilit modeller daha küçük olarak tasarlanmıştır. Bu tip modeller tuvalet, soyunma kabini ve mobilyalarda kullanılır. Sürgülü demir kapı kilidi demir kapılar üzerine vidalar aracılığıyla tutturulan kilit modelleri arasında yer alır. Farklı boyutları olduğu gibi oldukça basit bir mekanizması vardır. Normal kapı kilidine ek olarak kapıya monte edildiğinde emniyeti garantiler. Kullanıcılar zengin ürün portföyü içinden ihtiyaç ve bütçelerine uygun bir sürgülü kapı kilidi bulmakta zorlanmazlar. Sürgülü kapı kilit modelleri yanında sürgülü kapı kilidi fiyatları hakkında da daha fazla bilgi almak, ihtiyacınız olan ürünün siparişini ev konforunda oluşturmak için sayfamızı inceleyebilirsiniz.