placeholder
"

Tavan Kliması

" araması için 296 sonuç listeleniyor

Tavan Kliması Modelleri ile Terlemeye Son Verin

Dar mekanlarda en etkin iklimlendirme çözümleri arasında yer alan tavan kliması, klima ünitesinin tavana monte edildiği ve en önemlisi asma tavan gerektirmeyen klima modelleridir. Mağazalardan minibüslere, konutlardan spor merkezlerine kadar pek çok yerde kullanılan tavan klimaları, montaj alanı sebebiyle yer kaplamadığı için tercih edilir. Yukarıdan soğutma sağladığı için eşit hava salınımı yaparak etkin bir serinlik vadeden tavan tipi klimalar, hem düşük çalışma sesi hem de A enerji sınıfı modellerin sunduğu enerji verimliliği ile avantajlı bir kullanım vadeder. Marka ve model göre farklılık gösteren özellikleri olsa da genel olarak kompakt tasarımı ile pratik bir kullanım sağlayan tavan klimalar, sahip olduğu filtreler sayesinde sadece havayı soğutmakla kalmayıp aynı zamanda kirli havayı temizleyerek ortam havasını daha solunabilir hale getirme işlevine de sahiptir. Tıpkı geleneksel klimalar gibi soğutma işlevinin yanı sıra ısıtma da sağlayan tavan klimaları, dar mekanların ısıtılması amacıyla da tercih edilir. Toplu taşıma araçlarında tavandan yayılan sıcak veya soğuk havanın kaynağı olan araç tavan kliması adlı cihazlar, gün içinde en fazla karşılaşılan tavan klimaları arasında yer alır. Tavan kliması tır, araç, kamyon, çekici, oto, park alanları gibi pek çok kullanım alanı ile öne çıkar. Boyutları ve montaj kolaylığının yanı sıra bütçe dostu bir iklimlendirme alternatifi olan cihazlar, gelişen teknolojiler sayesinde çok daha avantajlı bir kullanım süreci vadeder.

Özellikleri ile Tavan Kliması Çeşitleri

Özellikleri ile Tavan Kliması Çeşitleri

Ev tipi, sulu, elektrikli, çıkma tavan kliması gibi pek çok çeşidi bulunan tavan tipi klimalar, dar ve kapalı alanlar için en uygun klima modelleri arasında yer alır. Modelden modele farklı kapasitelere sahip olan ve bu kapasitelere göre farklı metrekarelerdeki alanlara etkin iklimlendirme sağlayan tavan klimaları, esnek borulama olanakları ile fark yaratır. Montaj sırasında bağlantı borusu yukarı, arka veya sağ tarafa alınabilen cihazlar, montaj avantajı ile fark yaratır. Marka ve modele göre farklılık gösteren filtrelere sahip olan tavan klimaları, genel olarak ana gövdede yer alan antibakteriyel özellikteki turmalin levha ile dikkat çeker. Söz konusu levha, klima çalışmasa 24 saat boyunca negatif iyonlar üreterek bile ortam havasını kötü kokulardan arındırması ile büyük bir avantaj sağlar. Turmalin levhaların yanı sıra havadaki bakterileri yok ederek kötü koku sorununu ortadan kaldıran enzim filtresi, kötü kokuları yok ederken aktif karbon filtresi ise havaya karışan zararlı kimyasalları temizleyerek koku sorununun çözümüne katkı sağlar. Öte yandan tavan klimalarında yer alerjen filtresi ise üre mantarından polenlere, bakterilerden küfe kadar pek çok alerjen bileşiği deaktive ederek ortam havasının taze ve sağlıklı olmasını sağlar. Pek çok kullanım avantajı sunan tavan kliması modelleri, az miktarda enerji ile maksimum verimlilik sağlamasının yanı sıra uzaktan kumanda ile kontrol edilebilmesi, uyku modu ile tasarruf sağlaması, zamanlayıcı fonksiyonuna sahip olması, elektrik kesintilerinin ardından otomatik olarak yeniden başlaması, ayarlanan derecedeki sıcak veya soğuk havayı kısa sürede sağlaması, tamamen sessiz çalışması ve dar mekanların yanı sıra büyük alanlarda da kullanıma uygun olması ile öne çıkan cihazlardır. Dünyaca ünlü birçok iklimlendirme markasının birbirinden farklı fonksiyonlara sahip çok sayıda tavan kliması modeli bulunmakta olup cihaza karar vermeden önce kullanım alanına, kullanıcı tercih ve beklentilerine dikkat edilmesi gerekir. Tavan yüksekliği, mekanın ısı yalıtımı olup olmaması, cephesi, mekanda bulunacak kullanıcı sayısı ve mekanda yer alan makineler yine tavan kliması tercihlerini direkt olarak etkileyen faktörler arasında yer alır. Ancak genel olarak klimanın yeterlilik için alanın metrekaresi baz alınır .Örneğin 15-20 metrekare alanlarda 9.000 BTU, 25-35 metrekarelik alanlarda 18.000 BTU, 100-250 metrekarelik alanlarda ise 60.000 BTU klima kullanılması önerilir.

Bütçe Dostu Tavan Kliması Fiyatları

Bütçe Dostu Tavan Kliması Fiyatları

Fiyatları marka, model, filtreleme teknolojisi ve ek fonksiyonlara göre farklılık gösteren tavan kliması, bütçe dostu kullanım avantajı sunması ile öne çıkar. Dünyaca ünlü markaların yeni nesil teknolojiler ile donattığı, standart tavan kliması modellerine kıyasla çok fazla işleve sahip olduğu tavan klimalarında ek özellikler arttıkça fiyatlarda da belirgin bir artış meydana gelir. Örneğin 12 volt tavan kliması olarak da bilinen minibüs tavan kliması modelleri, yeni nesil ev tipi tavan klimalarına kıyasla çok daha uygun fiyatlı ürünler olarak öne çıkar. Öte yandan tavan kliması ölçüleri de fiyatlar açısından belirleyici faktörler arasındadır. Çok daha dar ve küçük alanlar için uygun olan mini boyutlardaki tavan tipi klimalar ile alışveriş merkezlerinde kullanılan ve daha geniş bir etki alanına sahip olan tavan klimaları arasında belirgin bir fiyat farklılığı vardır. Marka etkisinin oldukça yüksek olduğu tavan kliması fiyatları, aynı özelliklere sahip olan iki farklı markalı cihaz için çok farklı olabilir. Genel olarak ısıtma ve soğutmanın yanı sıra nem alma, hava temizleme gibi ek fonksiyonları ile öne çıkan yeni nesil tavan kliması modelleri arasında gizli tavan tipi klimalar da yer alır. Bu klima modelleri dekoratif görünüm talep eden kullanıcılar tarafından yoğun ilgi görmekte olup asma tavan uygulaması gerektirir. Mevcut bir asma tavanın bulunmadığı mekanlarda gizli tavan tipi klima kullanılacaksa ek olarak asma tavan maliyetleri de söz konusu olur. Ancak restoran, otel ve mağazalarda varsa havalandırma kanalına da monte edilebilmesi mümkündür.

Tüm Tavan Kliması Modelleri Trendyol’da

Tüm Tavan Kliması Modelleri Trendyol’da

Otomobilden minibüse, otelden eve kadar pek çok yerde iklimlendirme amacıyla kullanılan tavan kliması modelleri, yüksek performans göstermesinin yanı sıra marka ve modele göre farklılık gösteren ekstra fonksiyonları ile ısıtma ve soğutmadan çok daha fazlasını vadeder. Kolay montaj ve yer israfına neden olmama gibi avantajları ile öne çıkan tavan tipi klimalar bulunduğu ortamın havasını da temizleyerek daha solunabilir hale getirmeleri ile avantaj sağlar. Bütçe dostu modellerden ekstra fonksiyonlu yeni nesil modellere kadar kullanıcıların farklı beklenti ve ihtiyaçlarına yanıt veren çeşitleriyle öne çıkan tavan klimaları, kullanım kolaylığı da sağladığı için yoğun ilgi görür. Özellikle otomobillerde bütçe dostu iklimlendirme cihazları olarak tercih edilen tavan klimaları, küçük boyutlarına kıyasla büyük etki sağlayan performansları ile övgü toplar. Standart klimalara kıyasla pek çok avantajı bulunan ve en önemlisi etkin olarak ısıtma-soğutma sağlaması ile tanınan tavan tipi klimaların bazı filtreleri yıkanabilir iken bazıları ise kullanım ömrünü doldurduğunda uygun fiyat seçenekleri ile yenisi ile değiştirilebilir özelliktedir. Yeni nesil olan modellerde standart olarak yer alan enerji verimliliğine sahip olan tavan klimaları, kullanıcıların isteğine bağlı olarak asma tavan içine de gizlenebilir niteliktedir. Siz de yeni bir tavan kliması satın almak istiyorsanız yerli ve yabancı çok sayıdaki iklimlendirme sistemleri üreten markanın tavan kliması modellerinin yanı sıra tavan kliması aparatı gibi montaj elemanlarına da ulaşabileceğiniz Trendyol sayesinde ilgilendiğiniz ürünleri yakından inceleyebilir, tavan klimaları hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Kendiniz ve yaşam alanınız için en uygun olan tavan kliması marka ve modeline Trendyol’daki kullanıcı yorumlarını da okuyarak karar verebilir, uygun fiyat ve güvenli ödeme seçenekleri ile hemen sipariş oluşturabilirsiniz.