Fiyat
Garanti Süresi
Bağlantı Tipi
Garanti Tipi
Fiyat Geçmişi
Renk
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Telefon Kablosu

" araması için 54986 sonuç listeleniyor
Powermaster TELEFON SPİRAL KABLO KREM 4P/4C

PowermasterTELEFON SPİRAL KABLO KREM 4P/4C

53,40 TL
Sepete Git
Powermaster TELEFON SPİRAL KABLO KIRMIZI

PowermasterTELEFON SPİRAL KABLO KIRMIZI

50,79 TL
Sepete Git

Beğenileri Toplayan Telefon Kablosu Modelleri Trendyol’da!

İnsanların birbirleriyle iletişim kurması ve bunun için teknolojiyi kullanması, günümüzde oldukça popülerdir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık kolay ulaşılabilen ve herkesin cebinde taşıyabileceği kompakt boyutlara sahip cihazlar üretilir. Eski dönemde kullanılan cihazlar sadece iletkenler kullanılarak üretilirken, artık bunlardan bağımsız olarak tasarlanan cihazlar vardır. Fakat farklı amaçlar için üretimi sürdürülen pek çok telefon kablosu çeşitleri bulunur. Telefon kablosu iletişimin devamı için ev ve ofis gibi alanlarda kullanımı yaygın olan malzemelerden biridir. Telefon hat kablosu genel olarak 0.3 ile 0.9 mm arasında bir kalınlığa sahip, 4 veya 8’li teller halinde, korumalı ve yalıtımlı bir birleşim olarak adlandırılır. Bu ürünler ev telefon kablosu ve internet abonelik hattı gibi bağlantı işlemleri için kullanılır. Telefon kablosu özellikleri incelendiğinde malzemelerin farklı amaçlara hizmet etmeleri amacıyla üretildiği görülür. Performans açısından farklı malzemeler kullanılarak üretilen seçeneklerin yanında boyut ve yapısal anlamda da birbirinden ayrılan çeşitleri vardır. Sıklıkla karşılaşılan ürünler arasında koaksiyel, şerit, çift sarımlı ve fiber optik malzemeler öne çıkar. Kullanacağınız alana göre telefon kablosu 10 metre, 15 metre, 20 metre, 30 metre, 100 metre gibi farklı seçeneklerini inceleyebilir ve müşterilere sunulan bu çeşitler arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. Birçok farklı renk seçeneğine sahip iletken bulunur. Bunlar arasında siyah telefon kablosu sıklıkla tercih edilen seçeneklerden biridir.

Farklı Tasarımlara Sahip Telefon Kablosu Çeşitleri

Farklı Tasarımlara Sahip Telefon Kablosu Çeşitleri

Bakır telefon kablosu birbirine bükülen iki telin, etrafındaki koruyucu malzemeler ile desteklendiği bir üründür. Bakır malzemesi iletkenler sıralamasında ilk sırada yer almasa da fiyatı ve yeterli miktarda ki iletkenliği sayesinde sıklıkla tercih edilir. 2 telli, 3 telli, 4 telli telefon kablosu iç tesisatlarda sıklıkla kullanılan çeşitler arasındadır. Bu sayede ev ve işyerlerinde iletişim sistemleri kurabilirsiniz. USB telefon kablosu teknolojinin gelişmesi ile kendine önemli bir yer edinir. Cihazların görüntü aktarma ve şarj gibi birçok işlemi bu ürün üzerinden kolaylıkla yapması sağlanır. Dış ortam telefon kablosu mesafeye göre değişiklik gösterir. Uzun mesafeler için yer altı ve yer üstünden gönderebileceğiniz farklı kalınlıklarda iletkenler bulunur. Sıklıkla tercih edilen 2 çift, 20 çift, 50 çift telefon kablosu ürünlerinden ihtiyacınız olanı satın alabilirsiniz. Pek çok farklı amaç için üretilmiş iletkenleri incelerken, doğru modeli bulma konusunda müşteri yorumlarından da yardım alabilirsiniz. Fiber telefon kablosu bakır tellerin kullanıldığı iletkenlerin yaptığı işlemi ışık ile sağlar. Veri aktarımını, teknolojik gelişme sayesinde ışık ile mümkün kılması ürünün avantajlarından biridir. Bu sebeple yüksek verim elde edebilir ve hızlı bir internet kullanabilirsiniz. Tel olarak camın kullanıldığı bu ürünün ilk katmanı dikkat çekicidir. Cam teli koruyan katmandan sonra aktarımı kolay hale getirebilecek güvenliği yüksek katmanlar ile fiber modellerin üretimi tamamlanır. Modem telefon kablosu çeşitleri evinizde bulunan internet kutusu ile cihazlarınız arasındaki bağlantıyı sağlar. Bu sayede televizyon, masaüstü ve dizüstü bilgisayarınıza internet sağlamış olursunuz. Bu modeller zorlu dış koşullara karşı yüksek dayanıklılığa sahiptir. Yağmur, su ve kar gibi dış etkenlerden kısa zamanda aşınma ihtimali yoktur. İki ucunda internet için fiş bulunan bu ürün sayesinde aktarım işlemi gerçekleşir. İnternet hizmeti için bağlantı iletkenleri kaliteyi etkileyen önemli unsurlardan biridir. Aktarımı kaliteli bir malzeme ile yaparak kaliteli ve donmadan oyun oynayabilirsiniz. Hızlı internet kullanımı gereken işlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Modelleri incelemek için Trendyol’dan ürünlerin tamamını bulabilirsiniz.

Sıklıkla Tercih Edilen Telefon Kabloları

Sıklıkla Tercih Edilen Telefon Kabloları

Askı telli telefon kablosu modelleri genel dış hat iletkenleri olarak bilinir. Tesisatların genelinde kullanılan bu tür, dış tesisat için kullanılmasının yanında ses düzeni ve diyafon tesisatları gibi alanlar için de kullanılır. Dış mekan telefon kablosu olarak geçen bu ürünün askı teli kısmı galvanizli çelik malzemeden üretilir. İç kısmında iletkenliği sağlayan kısım ise sert kalaylı, solid elektrolitik bakır malzemeden tasarlanır. Üstündeki izolasyon malzemesi uzun süre tüm hava koşullarına dayanabilecek sert bir malzemeden üretilir. PE standartlarında olan bu malzeme esnek bir yapıya sahiptir. Kalın telefon kablosu içerisinde bulunan çok sayıdaki iletken sebebi ile bu ismi alır. Genel şebeke hatlarında, şehirler arası iletim hatlarında ve çok sayıda iletişimin olduğu bölgelerde kullanılır. Bu ürünlerin içerisindeki iletken sayıları değişiklik gösterir. Dış hat telefon kablosu bulunduğunuz ev veya ofisin, bulunduğu binanın girişinden prizine kadar uzanan iletkeni ifade eder. İç hat için kullanılan malzemelerden farklı olarak koruması yüksek seçenekler arasındadır. İletişim hatlarının kurulmasından sonra elektrik tesisatını kontrol ettirmeniz önerilir. Böylece sonrasında oluşabilecek sorunlara bir önlem alabilirsiniz. Spiral telefon kablosu eski teknolojinin bir yansıması olarak karşınıza çıkar. Bu cihazlar numaraları girebileceğiniz ve istasyon görevi olarak bağlantıların sağlandığı bir eleman görevini yerine getirir. Fakat iletişim kurmak için bir ahizeye ihtiyaç vardır. Ahize, üzerinde bulunan mikrofon sayesinde sesinizi karşıya iletir. Gelen sesleri de ahize sayesinde duyabilirsiniz. Ahize üzerinde kullanılan iletken ise rahat bir şekilde uzayıp kısalması için spiral şeklinde üretilir. Telefon görüntü aktarma kablosu farklı uçlara sahip ürünler arasındadır. HDMI olarak geçen bu modeller, normal iletkenlere daha göre kalındır. İçerisinden geçen iletkenler görüntü aktarmaya olanak tanır. HDMI seçeneğini incelemek için Trendyol’u tercih edebilirsiniz.

Avantajlı Seçenekleriyle Telefon Kablosu Fiyatları

Avantajlı Seçenekleriyle Telefon Kablosu Fiyatları

Çoklu telefon kablosu modelleri piyasada farklı markalar tarafından üretilir. Kaliteli materyaller kullanılarak üretilen iletkenleri almanız, iletişim açısında önemlidir. Harici telefon kablosu genel hatlar için uygulanır. İletişim hatları eskiden sadece direklerin üstünden ev ve işyerlerine ulaştırılırken günümüz de bu hatlar artık yeraltından götürülür. Bir diğer adı ile yağlı telefon kablosu olarak bilinen bu seçenekler dolgulu bir malzeme kullanılarak üretilir. Yeraltına döşenen büzlerin içinden geçirilerek kullanılır. Bunun yanında doğrudan toprağa da gömebileceğiniz seçenekler son derece dayanıklıdır. Zırhlı telefon kablosu içerisinde bulunan iletkenler genel olarak 0.4 ile 0.5 mm kalınlığındadır. Uzun mesafe şebekeleri için kullanılan iletken çapları ise 0.6 ile 0.9 mm ölçülerindedir. Dış cephe telefon kablosu tavlı bakır iletken malzeme kullanılarak tasarlanır. Köpüklü bir koruyucu kabuğun üstünde, su kanalı oluşmaması için özel bir dolgu malzemesi kullanılarak doldurulur. İkili telefon kablosu tek bir iletişim hattı için kullanılan iletilerden biridir. Ev veya ofis içinde ince telefon kablosu sıklıkla tercih edilir. Kolay kullanım imkanı sunmasının yanında kaliteli iletişim için bu ürünler önemlidir. Günümüzde kullanılan cihazlar bir bağlantı noktasına ihtiyaç duymadan, küçük boyutları ile cep kısmında taşınabilir kompakt bir tasarıma sahiptir. Bu ürünler, içerisinde bulunan tekrardan doldurulabilir piller sayesinde elektrik ihtiyacını karşılar. Pilleri doldurabilmeniz için telefon şarj kablosuna ihtiyacınız vardır. Telefon kablosu koruyucu, malzemelerin uzun süre dayanabilmesi için üretilir. 2’li, 4’lü telefon kablosu iletim hatları gibi şarj iletkenleri için de kullanılır. Modeller arasında, teknolojik donanım açısından da farklı birçok tür bulunur. Çelik telli telefon kablosu modellerini Trendyol üzerinden inceleyebilir, uygun avantajlara sahip seçenekleri satın alabilirsiniz.

Telefon Kablosu Nasıl Bağlanır?

Telefon hat bağlantı kablosu takmak oldukça basit bir işlemdir ve birkaç temel adımı içerir. Hattı takmak istediğiniz alandaki telefon prizini bularak işe başlayabilirsiniz. Öncelikle kablonun her iki ucunu da incelemeniz gerekir. Bir ucunda tipik olarak bir RJ11 konnektörü bulunurken diğer tarafta tel uçları açıktır. Bu açık uçları kullanarak telefon hattını bağlayabilirsiniz. RJ11 konnektörünü telefon prizinin uygun yuvasına yerleştirmeniz gerekir. Prizin iç kısmında bulunan küçük yuvaya konnektörü düzgünce ve tamamen girecek şekilde itebilirsiniz. Hattın diğer ucunu da telefonunuzun taban ünitesine veya kendisine bağlayabilirsiniz. Bu uçları da dikkatlice takabilir ve uygun yuvalara yerleştirebilirsiniz. Telefon hattı kablosunu duvara veya zemine yerleştirebilirsiniz. Böylece kablo dağınıklığını önlemiş olursunuz. Potansiyel tehlikelere karşı da bu sayede önlem alabilirsiniz. Bu adımları takip ederek ürünü takma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Telefon Kablosu Kaç Mbit Destekliyor?

Telefon kablosunun desteklediği hız veya bant genişliği, kullanılan hat türüne ve altyapıya bağlı olarak değişiklik gösterir. Geleneksel hatlar, ses iletişimi için tasarlandığı için düşük bant genişliği sunar. Genel olarak 64 Kbps ila 1 Mbps arasında veri hızlarını destekler. Bu hızlar, temel internet taraması ve e-posta gibi temel çevrim içi aktiviteler için yeterlidir. Bunun yanı sıra yüksek hızlı internet erişimi için yeterli olmayabilir. ADSL ve VDSL gibi teknolojiler, geleneksel hatları daha yüksek hızlı veri iletimine uygun hale getirir. ADSL bağlantıları genellikle 8 ila 24 Mbps arasında veri hızlarını desteklerken VDSL daha yüksek hız sunabilir. Bu hız, 100 Mbps'ye kadar ulaşabilir. Fiber optik bağlantılar da yüksek hızları destekler ve 1 Gbps veya fazlasını sağlayabilir. Bulunduğunuz bölgenin altyapısına uygun telefon kablosu tercih edebilirsiniz.

Telefon Kablosu İnternet Hızını Etkiler Mi?

İnternet hızını etkileyen unsurlar arasında telefon kablosu çeşidi bulunur. Bu ürünler, farklı teknolojilere ve bant genişliklerine sahiptir. Telefon hatları farklı kablo türlerini kullanabilir. Geleneksel bakır telli hatlar, düşük bant genişliği sunar. Genel olarak daha düşük internet hızına sahiptir. Yüksek bant genişliği sunan modellerden biri fiber optik kablolardır. Bu ürünler, yüksek hızlara izin verir. Telefon hatlarının internet hızını etkileyen bir diğer önemli faktör, yerel altyapıdır. ADSL ve VDSL gibi DSL teknolojileri, geleneksel hatları kullanırken yüksek hızlara ulaşmaya yardımcı olabilir. Altyapının eski veya gelişmiş olması internet hızını belirleyen faktörlerden biridir. İnterneti hızlandırma işlemi için altyapının desteklediği ve gelişmiş teknolojiye sahip olan telefon kablosu çeşitlerini tercih edebilirsiniz.